320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Juura

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Juura

    Praktiseeriva juristina ning oma töös ka palju notaribüroodega kokkupuutuva juristina mõtlesin oma 1999. postituse teha mõningate tähelepanekute kohta, mida võiks notaritehingutega seonduvalt meeles pidada:

    * palju äriregistriasju (ning ka mõningaid kinnistusraamatu kandeid) saab teha ise e-portaalides, s.h. juhatuse liikmeid vahetada ning muid andmeid muuta. Kui aga aeg on raha, siis tasub see jätta notari hooleks, kes garanteerib, et soovitud kanded ka registrites ära tehakse (maksab tavapäraselt 40-50 EUR)

    * kui endale vaeva ei tee, siis müüge alati ise oma kinnisvara - maakleri pakutav teenus ei ole sageli väärt seda, et maksate 3-6% müügihinnast maaklerile. Ärge palgake ka advokaati oma müügiasju ajama - kogu müügiks vajamineva info saate tasuta notaribüroo käest, samuti saab seda tasuta advokaat, kes omakorda saadud teadmisi raha eest teile edasi vahendab.

    * Kui teie müüdaval varal on puuduseid (kuskilt laseb läbi, valjud naabrid, omaalgatuslikult mahavõetud mittekandev sein jne), siis informeerige sellest kindlasti ostjat ja kui ostja on nõus ikkagi ostma nende puudustega, siis ka notaribürood, kes paneb need lepingusse ja hiljem ei ole ostjal võimalik enam teie vastu nõuet esitada seoses nende puudustega. Puuduste varjamine võib hiljem kätte maksta, kui ostja on piisavalt teadlik oma õigustest - peate puuduse kõrvaldama omal kulul, müügihinda alandama, kohtutrall jne

    * samamoodi soovitus ostjale - ka kõige harilikum korter vaadake üle koos ehituseksperdiga (ma ise olen kasutanud riiklikult tunnustatud ehituseksperte, võibolla pisut overkill, aga erinevus tunnustatud ehituseksperdi ja sõber Vallo vahel on see, et hilisemata võimalike vaidluste korral tunnustatud eksperdi arvamust kohus arvestab pimesi) ning avastatud vigade kohta tehke müüjale ettepanek need omal kulul kõrvaldada - või kui teete ise, siis arvestage nende maksumus korteri hinnast maha (kui Müüja ei ole juba oma kehtiva hinna määramisel neid puuduseid arvestanud hinda vähendava tegurina). Müüja võib vaadata halvakspanuga detailides sorkivat ostjat, aga parem karta, kui hiljem kahetseda. Ning puudused ja nende kõrvaldamine/mittekõrvaldamine kindlasti notarilepingusse ka kirja.

    * kui ostate omafinantseeringuga, siis pole mõtet ohkida ja/või teravmeelitseda, kui küsitakse raha päritolu kohta tõendeid (pangaväljavõtted jne) - riik on notaritele pannud kohustuse (nagu ka pankadele) kõik see välja uurida. Tõsi, rong võib olla ammu läinud, sest venelased pesid 200 miljardit juba ära, aga see ei kuulu arutamisele notaris.

    * kui soovite oma vanaemale kotti pähe tõmmata ja viia ta notarisse, et kingiks teile oma Vilde tee korteri, siis hold your horses. kinkelepingud on tänapäeval üks sügavuti jälgitavamaid tehinguliike, sest minevikus lohkutõmmatud pensionärid on teinud notarid eriti ettevaatlikuks. Tihtipeale on vanaemal kasulikum teha testament, mis klaarib omandisuhteid PÄRAST tema surma, mitte tema eluajal. Olen näinud inimesi, kes pingsalt ootavad oma eaka lähisugulase surma, et seejärel vara realiseerida.

    * seadused ei küsi emotsioone. Ärge kinkige armukesele korterit ja pärast sõimate kogu EV õigussüsteemi, kui te ei saa oma korterit tagasi põhjusel, et armuke käis Hollikas ja sai 25-aastastelt kuttidelt sealsamas korteris rongi. Hoiduge liigsetest emotsioonidest oma varaga ümberkäimisel.

    * notariaalne volitus - väga underrated dokument. Eraisikule maksab 30 EUR ja ta võib volitada teist usaldusväärset isikut tegema ükskõik mis toiminguid, s.h. ka välismaal. Kasulik reisijatele, ultrabusy ärimeestele jne. Volikirja saab timmida peensusteni, a la "volitan Vollit müüma minu korterit hinnaga minimaalselt 40 000 EUR, tingimusel et kõik raha minu kontole ning ostja ei tohi olla Surinami kodanik ja valduse üleandmisel peab korteris mängima Hainsalu,Kohvi ja Oksmaa - Muusika meid kõiki liidab ja selle fakti peab tuvastama Tõnu Kaljuste oma dig.allkirjastatud aktiga".

    *laenu andes seadke laenusaaja kinnisvarale (kui tal on) hüpoteek - nii tagate oma perset ja saate laenu hapuksminemisel anda sundtäitmisele kinnisvara ning müügi korral saate oma raha (ja intressid) tagasi. Kuidas aga inimsuhetega jääb, eriti siis, kui laenusaaja oli sõber, see on teine teema.

    Kui miskit veel meenub, siis täiendan jooksvalt.

    #2
    Päris hea.
    Kui ma kunagi peaksin juristi abi vajama, siis mis tunnihinnaga ma peaksin seda teenust arvestama?
    Слава Україні! Героям слава!

    Kommentaar


      #3
      Algselt postitas EgoTrip Vaata postitust
      Päris hea.
      Kui ma kunagi peaksin juristi abi vajama, siis mis tunnihinnaga ma peaksin seda teenust arvestama?
      aa muide, et kellegile valet muljet ei jääks - ma tegin selle postituse lihtsalt heas usus (pro bono) ning ei otsi endale siit kliente, sest tööd jagub piisavalt aga PMi võib alati saata, kui tarvis asju ajada, ehk oskan kedagi kobedat soovitada case per case.

      Kommentaar


        #4
        Suits'i vaatad? Meghan Markle meeldib sulle? On reaalselt tehtud sari?

        Kommentaar


          #5
          Algselt postitas cabron Vaata postitust
          ...

          * Kui teie müüdaval varal on puuduseid (kuskilt laseb läbi, valjud naabrid, omaalgatuslikult mahavõetud mittekandev sein jne), siis informeerige sellest kindlasti ostjat ja kui ostja on nõus ikkagi ostma nende puudustega, siis ka notaribürood, kes paneb need lepingusse ja hiljem ei ole ostjal võimalik enam teie vastu nõuet esitada seoses nende puudustega. Puuduste varjamine võib hiljem kätte maksta, kui ostja on piisavalt teadlik oma õigustest - peate puuduse kõrvaldama omal kulul, müügihinda alandama, kohtutrall jne
          ...
          Kust maalt see piir jookseb? Tegin oma korteris elektritöid stiilis "elektrik külas käis, ta oli maani täis". Kaks aastat on kõik toiminud, aga kui peaks peale korteri müüki mingi leegi üles viskama ning Päästeamet teeb kindlaks põhjuse, et faulty wiring, kas siis tullakse mulle kaela?

          Kommentaar


            #6
            Algselt postitas cabron Vaata postitust
            pikk tekst

            Kommentaar


              #7
              Algselt postitas cabron Vaata postitust
              * kui endale vaeva ei tee, siis müüge alati ise oma kinnisvara - maakleri pakutav teenus ei ole sageli väärt seda, et maksate 3-6% müügihinnast maaklerile. Ärge palgake ka advokaati oma müügiasju ajama - kogu müügiks vajamineva info saate tasuta notaribüroo käest, samuti saab seda tasuta advokaat, kes omakorda saadud teadmisi raha eest teile edasi vahendab.
              Ollesk kokku puutnud erinevate tehingute ja maakleritega, siis tuleb tõdeda, et päris paljud "maaklerid" võiksid jääda pigem omade liistude juurde.
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                #8
                Ostsin paari aasta eest korteri. Kesklinna, kahetoaline. Notari juures teatas müüja, selline 90-aastane proua, et ta võtab müügihinnas 6000 alla ja kannab ise kõik menetluskulud. Maakler hakkas jaurama, mina ei osanud midagi öelda ja proua tahtmine läks töösse. Kui ta mõne kuu eest suri, siis viisin talle lillekimbu. Selline täiesti suvaline lugu.

                Kommentaar

                Working...
                X