320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Mis mind selle olukorra peale täna paneb imestama väga on see, et kui tekib idee, et davai, ole vaktsineerimata, aga need kulud, mis on väga-väga suured, kannavad vaktsineerimata isikud ise (va juhtudel, kus mittevaktsineerimine on näidustatud), siis ollakse barrikaadidel õiguseid taga ajamas.
    miks piirduda vaktsiinidega aint. Võiks siis juba kogu tervishoiu sinna ise tegid ise maksad poole suunata.

    Kommentaar


      Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
      miks piirduda vaktsiinidega aint. Võiks siis juba kogu tervishoiu sinna ise tegid ise maksad poole suunata.
      Ei ole liialt märganud "ei, minu geneetika on nii super hea, mina olen iseseisev inimene ja mina ei pea maksma kinni kellegi teise parkinsoni" argumenti tbh.

      Kommentaar


        Ehk et see cannunmani aktsiis on hea näide. Kui huiad enda tervisega ise, siis maksad ka aktsiisi. Kas mõtlev inimene vaidleb siin vastu sellele, et tubaka- ja alkoaktsiis on mõttetu? Ja kui oledki lihtsalt nii fucking kõva vend, et sind ekspertide hinnang ei kõiguta, siis why not, võta see risk*:


        * Ainuke probleem on see, et data näitab, et 1. siiski ei olda nii kõvad vennad; 2. maksta nagu ei ole ka ning 3. kahjuks mõjutab ka see teiste tervist erinevalt alkoholist. Aa ja, kunagi ilmselt sarnase sekti vennad olid kodanikuõigusi nõudmas ka siseruumides suitsetamise keelustamise peale.

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
          Ei ole liialt märganud "ei, minu geneetika on nii super hea, mina olen iseseisev inimene ja mina ei pea maksma kinni kellegi teise parkinsoni" argumenti tbh.
          Keerame inimestel mõtlemise pekki ja siis trahvime, kui nad meile ebasobivalt otsustavad?
          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
            Ei ole liialt märganud "ei, minu geneetika on nii super hea, mina olen iseseisev inimene ja mina ei pea maksma kinni kellegi teise parkinsoni" argumenti tbh.
            a kui haiglasse satub kahe doosiga vaktsineeritu kellel kolmas doos tegemata nagu praegu moes soovitada on, kas siis ka enda raha eest maksma peab?

            Kommentaar


              Fbs ja mujal leviv valeinf

              Kommentaar


                Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                a kui haiglasse satub kahe doosiga vaktsineeritu kellel kolmas doos tegemata nagu praegu moes soovitada on, kas siis ka enda raha eest maksma peab?
                Jah, neid satub. Hea neljandik. Sa pole vist endiselt poindile pihta saanud.
                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                Kommentaar


                  Populaarne spordiklubi Sparta ei täida koroonapasside kontrollikohustust. Nende sõnul pole nõuded põhiseadusepärased ning seega ei või spordiklubi hinnangul nende tegemata jätmist neile ka ette heita.


                  Kuidas selline asi võimalik on?
                  Veel avalikult öelda, et juhatus otsustas jne
                  Kuidas sellisel kohal linte ukse peal veel ei ole? Mis kuradi riigis me elame?
                  Teen tapeeti.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Fc. Vaata postitust
                    https://arileht.delfi.ee/artikkel/94...ontrollimisest

                    Kuidas selline asi võimalik on?
                    Veel avalikult öelda, et juhatus otsustas jne
                    Kuidas sellisel kohal linte ukse peal veel ei ole? Mis kuradi riigis me elame?
                    Sa saad rahus teatud Tallinna meelelahutusasutustesse ka sisse ilma testimata. Keskustesse pääsed ka ilma maskita. Puudub kontroll ja ega õige ongi, et sinna resursse ei raisata. Kui sul on ikkagi rehvis 10 auku, siis kolme ära lappimine ei aita.

                    Spordiasutuste kottimine on nagunii nonsense kui vaadata üldist pilti. Kui me inimesi trennidest eemale hoiame ja nad kodus istuvad ja immuunsussüsteem nõrgeneb, siis how that help anyone?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                      Sa saad rahus teatud Tallinna meelelahutusasutustesse ka sisse ilma testimata. Keskustesse pääsed ka ilma maskita. Puudub kontroll ja ega õige ongi, et sinna resursse ei raisata. Kui sul on ikkagi rehvis 10 auku, siis kolme ära lappimine ei aita.

                      Spordiasutuste kottimine on nagunii nonsense kui vaadata üldist pilti. Kui me inimesi trennidest eemale hoiame ja nad kodus istuvad ja immuunsussüsteem nõrgeneb, siis how that help anyone?

                      Kui keeruline see kontroll siis on? telos näited receptionis pilti ja tehtud.

                      Kogu point noh... ongi selles, et mittevaktsineeritud inimesed ei saaks viirust.

                      Kommentaar


                        Probleem oleks selles, et mittevaktsineeritud inimesed ei saaks siis ka jõusaali sisse.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          Kui keeruline see kontroll siis on? telos näited receptionis pilti ja tehtud.

                          Kogu point noh... ongi selles, et mittevaktsineeritud inimesed ei saaks viirust.
                          Ei olegi raske lihtsalt tervisesportlaste ja seas on see vaktsineeritus ikka jube madal ja kogu see ringkond tegelikult full väldib vaktsiini. Siiamaani on jõusaalid teatud kellaaegadel sama tühi nagu surnuaed öösel ja ilmselge, et proovitakse reeglist mööda hiilida, sest vaktsineerimine=saad trenni minna ei ole ikka mitte mingit effekti omanud.

                          Koolid, Tööd, üritused jne jne kus igalpool vaktsineerimata inimesed võib leida ning selle kõrval tundub küll imelik, et kotitakse just seal, kus inimene läheb teeb trenni ja tugevadab immuunsust, mis kindlasti mõjub positiivselt.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                            Ei olegi raske lihtsalt tervisesportlaste ja seas on see vaktsineeritus ikka jube madal ja kogu see ringkond tegelikult full väldib vaktsiini. Siiamaani on jõusaalid teatud kellaaegadel sama tühi nagu surnuaed öösel ja ilmselge, et proovitakse reeglist mööda hiilida, sest vaktsineerimine=saad trenni minna ei ole ikka mitte mingit effekti omanud.

                            Koolid, Tööd, üritused jne jne kus igalpool vaktsineerimata inimesed võib leida ning selle kõrval tundub küll imelik, et kotitakse just seal, kus inimene läheb teeb trenni ja tugevadab immuunsust, mis kindlasti mõjub positiivselt.
                            Mul on siin ka teisi hüpoteese vastu, mida ma/me ei saa kahjuks sarnaselt sinu omale testida. Nimelt see on see, et spordisaalide madala täituvuse osas ei saa teha järeldust sellist, et

                            1. "puudujad on siis järelikult vaktsineerimata" või "ringkond on madala vaktsineeritusega". Samahästi võiks siis väita minu hüpoteesi, et "puudujad on küll vaktsineeritud, aga kuna spordisaalid on kinni teatud perioodidel jm, on leidnud endale muu alternatiivi sportimiseks või ei taha ennast siiski ka vaktsineerituna riskantsesse olukorda panna".

                            2. Või siis see, et "tekkinud ajaline auk/suletus on vähendanud inimeste huvi spordisaalide vastu, kuid sellest ei saa järeldada, et lahkunud inimesed on vaktsineerimata".

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              Mul on siin ka teisi hüpoteese vastu, mida ma/me ei saa kahjuks sarnaselt sinu omale testida. Nimelt see on see, et spordisaalide madala täituvuse osas ei saa teha järeldust sellist, et

                              1. "puudujad on siis järelikult vaktsineerimata" või "ringkond on madala vaktsineeritusega". Samahästi võiks siis väita minu hüpoteesi, et "puudujad on küll vaktsineeritud, aga kuna spordisaalid on kinni teatud perioodidel jm, on leidnud endale muu alternatiivi sportimiseks või ei taha ennast siiski ka vaktsineerituna riskantsesse olukorda panna".

                              2. Või siis see, et "tekkinud ajaline auk/suletus on vähendanud inimeste huvi spordisaalide vastu, kuid sellest ei saa järeldada, et lahkunud inimesed on vaktsineerimata".
                              1: Be 1st podcastis mingi spordiga seotud inimene ütles, et vaktsineerituse pärast on saalid tühjad, Instas mingi spordiaktivist rääkis sama juttu jne ehk ma olen ammutanud selle väite sealt.

                              Sorry, aga seda väidet, et ,,vaktsineerituna riskantsesse olukorda panna'' ma nüüd küll ei usu. Ükskõik, kus mujal see ei oma mitte mingit effekti. Miks peaks oletama, et see nüüd peaks sellises kohas hakkama rahvast tagasi hoidma.

                              2. See on ehk liiga järsk kukkumine, et olla lihtsalt huvi kadumine. Tõsi kindlasti väga suure protsendi tõmbab ka see maha.

                              Ma usun Irja Lutsarit, Popovi ja Kiike kuni surmani, et oleks spordisaalid kõigile avatud, siis oleks haiglad umbes juba ammu, aga inimesena puhtalt enda sisemise emotsiooni pealt ma siiski ei suuda mõista, et praeguse elukorralduse juures aktiivsete inimeste kottimine nii short kui long term (mitteaktiivse eluviisiga seotud probleemid) kuidagi reaalselt mõistlik oleks. Tundub ikka selline, et noorte ja keskklassi inimeste survestamine vaktsineerimiseks ja näitamaks, et me ikkagi midagi teeme.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                                1: Be 1st podcastis mingi spordiga seotud inimene ütles, et vaktsineerituse pärast on saalid tühjad, Instas mingi spordiaktivist rääkis sama juttu jne ehk ma olen ammutanud selle väite sealt.

                                Sorry, aga seda väidet, et ,,vaktsineerituna riskantsesse olukorda panna'' ma nüüd küll ei usu. Ükskõik, kus mujal see ei oma mitte mingit effekti. Miks peaks oletama, et see nüüd peaks sellises kohas hakkama rahvast tagasi hoidma.

                                2. See on ehk liiga järsk kukkumine, et olla lihtsalt huvi kadumine. Tõsi kindlasti väga suure protsendi tõmbab ka see maha.

                                Ma usun Irja Lutsarit, Popovi ja Kiike kuni surmani, et oleks spordisaalid kõigile avatud, siis oleks haiglad umbes juba ammu, aga inimesena puhtalt enda sisemise emotsiooni pealt ma siiski ei suuda mõista, et praeguse elukorralduse juures aktiivsete inimeste kottimine nii short kui long term (mitteaktiivse eluviisiga seotud probleemid) kuidagi reaalselt mõistlik oleks. Tundub ikka selline, et noorte ja keskklassi inimeste survestamine vaktsineerimiseks ja näitamaks, et me ikkagi midagi teeme.
                                Ma isiklikult ei leia, et see niivõrd on kellegi või millegi uskumuse küsimus. Isegi kui su teooria vastaks tõele, mis me siis teeme - plastic võib ilma vaktsineerimata käia a la haiglates, spordisaalides, kultuuriüritustel näpud püsti ringi, sest ta tegelikult ei ole riskigrupp ja teda ei oleks mõtet kottida vms? Pealegi, vaata, ta on 20kg võtnud eriolukorra ajal juurde, eksole, give the guy a break.

                                Et ma nagu ei saa päris ausalt sellest konkreetsest spordiklubi näitest aru praegu ja ei saa nõustuda, et hakkame erandeid tegema olukorras, kus ühiskonna sita seisu või spordiklubide külastajate vähenemise (juhul kui su teooria paika peab) põhjus on just see, et nad ei vaktsineeri.

                                Ma isiklikult olen enda intellektuaalse kapatsiteedi piires üritanud poliitiliselt või vaatenurgaliselt laetud teemades hoida selles mõttes turvalisse tsooni, et ma näiteks EKRE valijat poliitilise vaate pärast üritan mitte marginaliseerida või vittu saata, sest ainukesed, kelle kiituse ma saan, on inimesed, kes ei vali ekret. Ehk tegemist oleks nagu oma ingroupi populaarsuse võitmisega, mida ei ole tegelikult vaja teha (samas hoian endal õigust a la E200 või REF vendi valimatult vittu sellepärast, et see ei tekita polarisatsiooni vaid on vägagi südamest, eksole . Aga praegu on nagu veidi boiling point selles osas, et ma siiski väga lähedalt (ise õnneks mitte seotuna) näen nende va tšellomängijate ja "kui ma pean süstima, siis ma spordiklubidesse ei lähe" mentaliteedi esindajate tegevuste tagajärgi meditsiinivaldkonnas. Rääkimata siis ühiskonnast tervikuna, mille tagajärgi näeme kõik.

                                Ehk siis... järeldus mu poolt - sinu mõtte vaenlane ei ole mitte valitsus või piirangud, vaid inimesed, kes ennast lihtsalt otsustavad mitte vaktsineerida, sest ..... (täida tühimik, mina ei tea ausalt, miks).

                                Kommentaar

                                Working...
                                X