320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas lenc Vaata postitust
    Kagu-Aasias hakati SARS-i leviku ajal 2003. aastal massiliselt maske kandma avalikus ruumis, see komme on siiamaani säilinud. Ei läinud sugugi paari kuuga üle.
    Sõltub millest me räägime jah. et kui võtta, et HIV leviku tõttu kasutatakse nüüd kondoomi, siis, noh, tõepoolest, maailm ei ole endine, eksole. Kui aga räägime mingist sotsiaalsest isolatsioonist jm, siis noh, ega 100 a tagasi ka päris neandertallased ei oldud ning siis oli hispaania viirus veel tugevam. eks siin sotsioloogid teravamad pliiatsid hindama, kas ja kui palju siis just sellepärast ühiskonna käitumine muutus.

    Kommentaar


      Algselt postitas Punkt Vaata postitust
      Aga mis veel? Sest need ei ole tegelt ju mingid erakordsed (ega ka lõplikud) muutused, millele võiks külge kleepida mingit äärmuslikku ja kurjakuulutavat silti, et "maailm ei ole kunagi enam sama".
      Mhmh. See on see kraam, et müüa. Mind häirib rohkem aga see, et korra päevas tuleb mingi vladkonna esindaja või lihtsalt aktiivne inimene ja leiab, et nüüd on kõik pupu. Tahaks neile lihtsalt öelda, et no shit Sherlock. Aga eks kehti ka siin see sama müümise teema.

      Eks inimeste hoiakute, käitumise muutused sõltu suuresti sellest, kui pikaks antud triangel kujuneb ja kas taolist asja, olukorda saab lähiajal veel olema.
      Näiteks naljaga pooleks - korra aastas saab toimuma mingi puhang ning siis inimesed saavadki endale 6-tunnise ja 4-päevase töönädala, aint see "vaba aeg" surutakse kõik ühte kuusse, et viirust taltsutada ja majandust ohjata (tühikäiguga sõitmine pole teab, mis perspektiivikas). Ja kohe tekib küsimus, et mida selle "vaba kuuga" teha? Elu on näidanud, et kitsikuses loodu on elujõuline ning sellest tulenevalt võib prognoosida, et lõpuks muutub too üks kuu terveks aastaks vms. Küsimus tekib, et mis see asi, käitumine, muutus võiks olla? Nn. talveuni?
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Ainuke muutus on see, et nüüd ettevõtted hakkavad rohkem laskma inimestel kodus töötada.
        Inter - ausaim klubi Itaalias.

        Kommentaar


          Kahjuks ei õnnestunud pildi linkimine, aga täna Ullaredis (Skandinaavia üks suurimatest kaubamajadest). Tundub mulle küll, et inimesed on samasugused ikka igal pool. Pole see rootslane nii kuulekam midagi.





          uudisartikli link kah: https://www.aftonbladet.se/nyheter/a...d--var-smockat

          Sõber tõi hea võrdluse. Kui suviti oleks maanteel kiiruse piiranguks soovituslikult 70 km/h, siis paljud sellest kinni peaks?

          Kommentaar


            Algselt postitas Andres. Vaata postitust

            Sõber tõi hea võrdluse. Kui suviti oleks maanteel kiiruse piiranguks soovituslikult 70 km/h, siis paljud sellest kinni peaks?
            oleneb palju kiiruskaameraid on.

            Kommentaar


              Hiina vs Trump:"Once upon a virus..."

              Edit: Eemaldasin algselt postitatud video lingi, et foorumile ei jääks poliitpropandalist jalajälge ning lingin Guardiani postituse, kust ma hommikust lugemist alustasin.

              Kommentaar


                Algselt postitas erxx Vaata postitust
                Hiina vs Trump:"Once upon a virus..."
                tellid omale koju kesknädalat ka ning muid uudiseid/arvamusi hangid objektiivist?

                Kommentaar


                  Ei telli ja ei ole kummagi sisuga kunagi tutvunud. Antud lingi videole võtsin Guardianist. Olen kursis, et tegu on hiinlaste propagandaga, aga Trumpi vastused ja reageeringud võtab see ilusasti kokku. Ma möönan, et hiina legomeeste loosungid on seal demagoogia ja Hiina riigi tegutsemine viimase poole aasta jooksul on olnud jälk. Aga maailma kolme suurvoimu(riigi) juhid on kõik halvad (omakasu peal) ja teistest ei hooli. Seega võtsin seda lihtsalt humoorika absurdivideona.

                  Kommentaar


                    Kommentaar


                      3 Venemaa arsti kukuvad müstilisel kombel aknast alla, peale valitsuse koroonavastuse kritiseerimist

                      not suspicious at all

                      Kommentaar


                        Uus sümptom.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Kui eriolukord lõppebki 17. maiga ära, kuidas siis üldse takistatakse suurürituste toimumist? Kohalikul omavalitsusel peaks selle koha pealt suurem sõnaõigus olema.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Vask Vaata postitust
                            Kui eriolukord lõppebki 17. maiga ära, kuidas siis üldse takistatakse suurürituste toimumist? Kohalikul omavalitsusel peaks selle koha pealt suurem sõnaõigus olema.
                            Arvaks, et eriolukorda pikendatakse suve lõpuni, et asja kontrolli all hoida.

                            Kommentaar


                              Coronavirus may have arrived in Sweden in November: Public Health Agency

                              Kommentaar


                                Algselt postitas zelee Vaata postitust
                                Arvaks, et eriolukorda pikendatakse suve lõpuni, et asja kontrolli all hoida.
                                Ei. Asjaomased asutused saavad võimu juurde.
                                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                                Kommentaar

                                Working...
                                X