320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Mul seda sessuhtes keeruline mõista. Kuigi ma ise olen vägagi kõigest kõike teadja, siis pean tunnistama, et absull ei viitsi ja taha hakata "Ise Mõtlema" meditsiinispetsiifilistel teemadel. Tundub nagu veidi selline naljakoht. Lihtsam on usaldada seda ühte tädipoega või vtp-d (mul on samasugune notepad tema kohta nagu Tofoal Pintsu kohta ja kurat, võib vist shampad välja võtta, sest 50/60, et hammustasin vist katki!) või teisi valdkonna spetsialiste, kes reaalselt panevad oma elu sinna samma kus on suu (saavad vaktsineeritud). Oma peaga mõtlemisega on see probleem, et seal võib tekkida üks kobarkäkk, sest sul lihtsalt puudub piisav teave. Samuti võid sa oma eelhoiakute tõttu ja piisava teabe puudumisel valida vale autoriteedi, kellele alluda.*

    *Tõsi, võib jah vastu argumenteerida, et a la meditsiiniteaduste professor võib samamoodi olla vale autoriteet ning Paljas Porgand ja kaabud on need tegelikud õiged. : )
    Absoluutselt ja mulle on jäänud ka just viimasel ajal mulje, et just meie ühiskonnas (seda on ka mujal), et kui me oleme oma konnatiigis nagu valinud kellegi mingil määral autoriteediks, et oh ta ajab tarka juttu ja mulle ta jutt meeldib olgu see, siis mõnele Helme ja mõnele noorele Instafännile Paljasporgand, siis mingist hetkest kaob ära see kriitikameel, analüüsivõime ja ka enda arvamus ehk vahet ei ole, mis ta ütleb või suust välja ajab seal peab tõde sees olema maksku, mis maksab. Ja kui juhtub, et Helme ja Paljasporgand mõlemad meeldivad ja nad veel täpselt sama juttu ajavad, siis igasugused teadlased, spetsialistid ja muidu asjas reaalselt kõrvuni sees olevad inimesed võivad ikka väga sügavalt perse kerida oma lolli ibasnjaaga.

    Kommentaar


      Algselt postitas vtp Vaata postitust
      nakatumist suurtes vaktsineeritute pesades teatrites tead juttude pinnalt?

      Ma arvan, et nende “faktide” osas jääme alternatiivsetele arusaamadele.

      Jaak Alliku meelest pole jällegi väljamüüdud teatrisaalidest mitte ühtegi nakkuskollet,kuigi ka tema ei oska oma usku põhjendada

      nii et jah, kes mida usub,

      (järgmisest nädalast siis saalis mask ette, kuigi vaktsineeritud)

      Algselt postitas JuriM Vaata postitust
      Ja kuidas kõik muu päriselt vaktsineeritud maailm on rahul ja suudab hetkel juba suht post-pandeemia maailmas elada, ainult sinu inimesed ei suuda ja kiruvad vaktsiine?
      kui üle 60% on vaktsineeritud, aga haiglad ajavad rohkem üle kui pool aastat tagasi, siis Eesti nähtavasti ei suuda
      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
      (Seinfeld, The Pitch)

      Kommentaar


        Algselt postitas SoccerGoal
        Mina, kui hetkel mittevaktsineeritu, ei saa käia üritustel ja minu kokkupuude inimestega piirdubki pere, töö ja ühistranspordiga. Vaktsineeritud saavad aga osaleda erinevatel üritustel ja käia igalpool ehk siis erinevate inimestega kokkupuude on neil suurem.

        Ma ei eita, et see viirus on olemas ja ma ise vaktsineerin end järgmise kuu jooksul, ent mind häirib see, kui küsid põhjendatud küsimusi, siis on reaktsioon kohe, et kust sult see info pärineb ja mida sa ka tead. Ei maksa nii arrogantsed olla.
        Seleta siis seda.https://www.economist.com/graphic-detail
        "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

        Kommentaar


          Algselt postitas Intertoto
          huvi pärast proovisin ka. neli minutit läks aega.

          Pintsiga läks kauem.
          Ma vist eksisin ka . Cheat code ei loe muidu, notepad peab olema või paber ja pastakas.

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
            Ma vist eksisin ka . Cheat code ei loe muidu, notepad peab olema või paber ja pastakas.
            krt, just kustutasin ära, sest kõlas liiga kriipilt.

            Kommentaar


              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

              Kommentaar


                Algselt postitas SoccerGoal
                Ma ei eita, et see viirus on olemas ja ma ise vaktsineerin end järgmise kuu jooksul, ent mind häirib see, kui küsid põhjendatud küsimusi, siis on reaktsioon kohe, et kust sult see info pärineb ja mida sa ka tead. Ei maksa nii arrogantsed olla.
                Igaks juhuks veel klatin ära, et mind häiris see, et sa ei küsinud ühtegi küsimust (v.a kaks retoorilist).

                Aga nüüd lippan, nad on mul jälil…
                20 LEGEND

                Kommentaar


                  Algselt postitas SoccerGoal
                  Üha enam on see äri maiguga. Perearste ei huvita, et sul on mehed põlvest põlve trombidega teise ilma läinud. "A mis siis? Jaa-jaa, tehke ikka vaktsiin ära!". Ligi 10 aastat tööl käinud ja selle aja jooksul puudunud tervislikel põhjustel ühe käe sõrmede jagu. Kolleeg tegi Jannseni vaktsiini, põdes korralikult läbi, klassikaline palavik, lihasvalu ja neelas Paracetamole. Ütles, et ühest süstist piisas. Mul aga perearst just soovitas Jannsenit vältida, kuna pidi trombioht olema suurem, kui teistel, ikka Pfizerit teha.
                  Mainisid, et töötad süsteemis. Kas tõesti ei ole võtta siis lähikonnas usaldusväärset inimest, kellega teha 30 min arutelu ning kellele need murekohad ette laduda? Et natukene arusaamatuks jääb tbh see punkt, kus sellistele koridorijuttude pealt tekitatakse hinnang, mille küüsi siis ise jääda. Soovitus oleks see asi korra ette võtta ja spetsialistiga läbi rääkida.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    Mainisid, et töötad süsteemis. Kas tõesti ei ole võtta siis lähikonnas usaldusväärset inimest, kellega teha 30 min arutelu ning kellele need murekohad ette laduda? Et natukene arusaamatuks jääb tbh see punkt, kus sellistele koridorijuttude pealt tekitatakse hinnang, mille küüsi siis ise jääda. Soovitus oleks see asi korra ette võtta ja spetsialistiga läbi rääkida.
                    mis saab kui see usaldusväärne inimene jagab neid murekohtasid ja soovitab hea tervise juures olles vältida vaktsineerimist kuna on mures nii kõrvaltoimete (või seda miks mõnel asi hullem kui teisel) kui ka pikaaegsete võimalike komplikatsioonide kohta?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Intertoto Vaata postitust
                      krt, just kustutasin ära, sest kõlas liiga kriipilt.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                        mis saab kui see usaldusväärne inimene jagab neid murekohtasid ja soovitab hea tervise juures olles vältida vaktsineerimist kuna on mures nii kõrvaltoimete (või seda miks mõnel asi hullem kui teisel) kui ka pikaaegsete võimalike komplikatsioonide kohta?
                        Siis on olukorraspetsiifiline lähenemine. Võibki olla nii, et mõnel isikul see vastunäidustus on. See hulk ei ole aga kooskõlas tänase vaktsineerimata isikute hulgaga.

                        Või mis on su täpne küsimise eesmärk praegu?

                        Kommentaar


                          Mul on näiteks vastunäidustus BS osas ja hetkeseisuga ei jookseks 3ndat süsti tegema
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            Algselt postitas kaala Vaata postitust
                            Mul on näiteks vastunäidustus BS osas
                            Brigitte Susanne? mul ka.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Intertoto Vaata postitust
                              Brigitte Susanne? mul ka.
                              Brigitte Susanne on BSH mitte BS.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas kaala Vaata postitust
                                See on liiga hull ettevõtmine sellele mehele nimi külge panna.
                                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X