320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Boris pandi intensiivpalatisse! Nafu wow
    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

    My spell checking is second to nine!

    Kommentaar


      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
      nüüd omakorda küsiks, et kust sa selle välja loed minu jutust? Ma olen siin teemas koos kadunud linnupojaga olnud algusest peale üks suurimaid antagoniste ja maksimaalse info ja info ulatuse tagaajaaid.

      Ma sulle 3x öelnud, et seda statistikat peetakse ning kaasuvaid diagnoose märgitakse. Kui sul aga on Bergamos konkreetselt sõjaolukord, siis tõepoolest mõne patsiendiga võib jah juhtuda, et "lipsas valesti läbi". Seda ka muudes riikides.

      need teised punktid ja näited - Mida sa ketrad juba kolmandat nendest teistest punktidest, millega absull kõik sinuga nõustuvad, kui kogu see tänane-eilne teema sai alguse just sellest, et sa rääkisid kaasuvate diagnooside kontekstist?

      Kaasuvate diagnooside osas on sulle toodud nii piltlikke kui otseseid väiteid - sa pidanud neid irrelevantseks. Et soovitus - alustaks sellest, et teeks endale viiruse kui mõiste selgeks ning siis mõtleks läbi, et kuidas suremus selles teemas suhestub - mis diagnoosidega, mis põhjus-tagajärg seostega.

      P.s. viimases punktis ütlesin, et see ei ole nii lihtne ning kaasuvate diagnooside patsiendi surmapõhjuse määramine on problemaatiline ja keeruline tänases meditsiinisüsteemis (eriti kui me räägime rahvusvahelisest ühtsest praktikast) - selle peale sa ütled jälle, et see on ebaoluline näide...
      No kogu jutt hakkas pihta minu väitest, et statistika on BS. Kui seda statistikat peetakse on tore, vähemalt avalikult sellest enamjaolt küll juttu pole. Siit sealt tulevad infokillud, aga lõppkokkuvõttes on raporteeritud nn "koroonasurmad" ikkagi suures osas inimesed, kes on surnud ja kellel on tuvastatud koroonaviirus organismis. Miks see teema üldse minu jaoks aktuaalseks sai on täpselt seesama infokild, mida siia postitati:
      Kuressaare haigla teatas, et haigla ja selle hooldekodu hospitaliseeritud patsientide laustestimisest tuvastati praeguse seisuga täiendavalt 21 COVID-19 positiivset patsienti. Täna hommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 134 patsienti
      Ehk siis võeti haigla ja hooldekodu inimesed, testiti ja leiti veel 21. Ilmselgelt olid nad seal haiglas originaalis mingil muul põhjusel kui koroonaviiruse tõttu.
      See võib olla muidugi jälle mingi kommunikatsioonierror, aga andmete usaldusväärsust küll ei tekita.

      Sellegipoolest, kuskohast ma äkki promon siin meetmete lõpetamist või räägin, et see iga teine haigus. Ma räägin andmete täpsusest ja miks ma mainin teisi teemasid, sest need on täpselt sarnased just andmete puudulikkuse tõttu, minu jaoks on see ühe suure teema väiksemad jupid, aga no ilmselgelt on kogu ülejäänud data kvaliteet jah vajalik, aga see info pole üldse.

      PS! ma ütlesin, et paljud teemad tavaolukorras ja minevikus olidki ebaolulised, aga eriolukorras pandeemias muutuvad vägagi oluliseks.

      Kommentaar


        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
        No kogu jutt hakkas pihta minu väitest, et statistika on BS. Kui seda statistikat peetakse on tore, vähemalt avalikult sellest enamjaolt küll juttu pole. Siit sealt tulevad infokillud, aga lõppkokkuvõttes on raporteeritud nn "koroonasurmad" ikkagi suures osas inimesed, kes on surnud ja kellel on tuvastatud koroonaviirus organismis. Miks see teema üldse minu jaoks aktuaalseks sai on täpselt seesama infokild, mida siia postitati:

        Ehk siis võeti haigla ja hooldekodu inimesed, testiti ja leiti veel 21. Ilmselgelt olid nad seal haiglas originaalis mingil muul põhjusel kui koroonaviiruse tõttu.
        See võib olla muidugi jälle mingi kommunikatsioonierror, aga andmete usaldusväärsust küll ei tekita.


        Sellegipoolest, kuskohast ma äkki promon siin meetmete lõpetamist või räägin, et see iga teine haigus. Ma räägin andmete täpsusest ja miks ma mainin teisi teemasid, sest need on täpselt sarnased just andmete puudulikkuse tõttu, minu jaoks on see ühe suure teema väiksemad jupid, aga no ilmselgelt on kogu ülejäänud data kvaliteet jah vajalik, aga see info pole üldse.

        PS! ma ütlesin, et paljud teemad tavaolukorras ja minevikus olidki ebaolulised, aga eriolukorras pandeemias muutuvad vägagi oluliseks.
        Prooviks teistpidi korra, muidu jäämegi kordama, sest see kurat on ilmselt selles punasega tekstis:


        1. millele sa viitad? mis kahtluseid see sinus kas siis kliinlisest aspektist või n.ö. laiemast aspektist tekitab?
        2. mida see info sinu arvates täpselt täna annab ja parendab, et sa a la koroonakaart.ee statistikas selgelt näeksid, et kes olid kas a) varasemalt hospitaliseeritud või b) hooldekodus või c) kaasuva diagnoosiga? (tuletan meelde, et see info on tegelikult olemas ka)
        3. kuidas saab see andmestik mitte tekitada usaldusväärsust?

        Kommentaar


          Tänane AK jättis kuidagi veidi liiga ülistava mulje meie läänenaabritest. Viimased nädalad pidevalt Rootsi meedial silma peal hoides, seda küll läbi Google Translate kadude, ei jää mulle küll muljet, et seal kuigi roosiline asi oleks. Samas seda tunnistada just väga ei taheta, ent paljudes hoolekande asutustes napib kaitsevahendeid ning kõik ei julge enam töölegi tulla. Isegi osa medtöötajaid on sunnitud korduvkasutama ühekordseid tarvikuid. Samal hetkel aga riik keeldub Hiina toodangust, mis nende poole juba põhimõtteliselt teel oli, kuna ei usaldata kvaliteeti. Paistab, et parem siis juba ilma olla. Tundub, et seal mail jääb palju uhkuse/pimeda usu ja kunagiste loorberilehtede taha kinni ning see maksab varem või hiljem kätte.

          Täna registreeriti ametlikult 76 surnut, mis on ühe päeva rekord (tegelikult rootslastel aga andmetega paras segadus, lõtk on sees, eriti tekib see nädalavahetustega ja nad isegi tunnistanud, et päris täpselt ei tea palju koroonasurmasid on olnud ja korrigeerivad tagantjärele suuremaks).

          Väidetavalt olla külma sõja lõpus Rootsis olnud 35 (militaarset) välihaiglat, millest järele on jäänud vaid 2. Ülejäänu kas maha kantud või ära antud (ka Eestis sai kunagi oma sealt) ning nüüd nutetakse taga. Kui ma millestki väga valesti aru saanud pole, siis Rootsi intensiivravi võimekus pidi ka olema heaoluriigi kohta väga madal kõigest 8 kohta 100 000 elaniku kohta (Saksamaal pidi olema sama näitaja 34 - päris 100% kindel pole, see number nopitud uudisblogist, kus vahest satub ka jama sisse).

          Praegu, vähemalt Lõuna-Rootsis saab vabalt vutti ka sõpradega mängida, väljakutel piiranguid pole. Rahvas naudib. Üks tuttav saatis just eile vastava videotervituse mulle ühe Helsingborgi harjutusväljaku kõrvalt.

          Mitte väga ammu oli Rootsis surnuid vähem kui näiteks Taanis. Nüüdseks on aga Rootsis (477) rohkem kui Taanis (187), Norras (76), Soomes (27) ja Eestis (19) kokku.

          (Jämedalt on Rootsi rahvaarv 10 miljonit ning Taani, Norra ja Soome 5 miljonilised riigid)

          Kommentaar


            Algselt postitas Andres. Vaata postitust
            Rootsi
            Samas statsi numbrid per 1M inimesele on võrreldavad riikidega kus on ranged piirangud. Ainult, et Rootsis vist majandus sort of toimib ainsa riigina moodsas Euroopas, mis ongi vist nende agenda.

            Kommentaar


              M.O.B
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                Prooviks teistpidi korra, muidu jäämegi kordama, sest see kurat on ilmselt selles punasega tekstis:


                1. millele sa viitad? mis kahtluseid see sinus kas siis kliinlisest aspektist või n.ö. laiemast aspektist tekitab?
                2. mida see info sinu arvates täpselt täna annab ja parendab, et sa a la koroonakaart.ee statistikas selgelt näeksid, et kes olid kas a) varasemalt hospitaliseeritud või b) hooldekodus või c) kaasuva diagnoosiga? (tuletan meelde, et see info on tegelikult olemas ka)
                3. kuidas saab see andmestik mitte tekitada usaldusväärsust?
                Mida täpsem info surmade kohta, seda paremini saab võrrelda meie meditsiinivaldkonna võimekust ja oskusi. Niikaua, kui võrdlusmoment puudub, et saa ka öelda, et meie tegevuskava oleks hea, okey või kohutav. Näiteks seesama haigestumine haiglas. Hetkel, kus põhimõtteliselt kõik hotellid ja spordihooned seisavad tühjalt ja on teada, et see viirus on väga nakkav ei ole väga õige mõte minu teada viia koroonapatsiente üldhaiglasse, kus nakkuse saavad ka teised inimesed, eriti kui neid ravib sama personal.
                Kui suur probleem see on, selgub alles siis kui saame teada palju nende inimeste ellujäämisvõimalustest olid niikuinii olematud ja paljud tegelikult kaotasid elu sellepärast, et olid nn valel ajal vales kohas.
                Kui seda statistikat peetakse ja oma järeldusi tehakse, siis on hästi, lihtsalt avalikus fääris kõlanud info kohaselt on see pudru ja kapsad, eriti võrreldes erinevate riikide metoodikat. Lisaks annab see info tegelikust viiruse ohtlikkusest ja selle muutumises ajalises joones mis ühel hetkel peaks andma juhiseid ka järgmisteks sammudeks.
                Antud teemal veel:
                https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries on lõpuks ometi lisanud ka tehtud testide arvu (seda muidugi mitte kõikide riikide kohta), mis annab juba väga olulise elemendi juurde.
                Ja miks ma teisi teemasid ka mainin? Sest minu jaoks on see kõik ühe teema alamteemad, ma ei saa aru miks sul just surmapõhjuse teada tahtmine vererõhu üles ajab...

                Kommentaar


                  Siin on vahepeal läbikäinud testimise teema.
                  Daily and weekly updated statistics tracking the number of COVID-19 cases, recovered, and deaths. Historical data with cumulative charts, graphs, and updates.

                  info järgi on Eesti selles osas väga hästi hakkama saanud. Meist eespool (testid per 1mil) on enamikus ainult kääbusriigid ja Island, Norra, Malta ja Šveits.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                    Siin on vahepeal läbikäinud testimise teema.
                    Daily and weekly updated statistics tracking the number of COVID-19 cases, recovered, and deaths. Historical data with cumulative charts, graphs, and updates.

                    info järgi on Eesti selles osas väga hästi hakkama saanud. Meist eespool (testid per 1mil) on enamikus ainult kääbusriigid ja Island, Norra, Malta ja Šveits.
                    Testimiste andmed tulid mõni päev tagasi. Mitmel puhul ei tundu need usaldusväärsed, antakse 10000se täpsusastmega.
                    I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                      Mida täpsem info surmade kohta, seda paremini saab võrrelda meie meditsiinivaldkonna võimekust ja oskusi. Niikaua, kui võrdlusmoment puudub, et saa ka öelda, et meie tegevuskava oleks hea, okey või kohutav. Näiteks seesama haigestumine haiglas. Hetkel, kus põhimõtteliselt kõik hotellid ja spordihooned seisavad tühjalt ja on teada, et see viirus on väga nakkav ei ole väga õige mõte minu teada viia koroonapatsiente üldhaiglasse, kus nakkuse saavad ka teised inimesed, eriti kui neid ravib sama personal.
                      Kui suur probleem see on, selgub alles siis kui saame teada palju nende inimeste ellujäämisvõimalustest olid niikuinii olematud ja paljud tegelikult kaotasid elu sellepärast, et olid nn valel ajal vales kohas.
                      Kui seda statistikat peetakse ja oma järeldusi tehakse, siis on hästi, lihtsalt avalikus fääris kõlanud info kohaselt on see pudru ja kapsad, eriti võrreldes erinevate riikide metoodikat. Lisaks annab see info tegelikust viiruse ohtlikkusest ja selle muutumises ajalises joones mis ühel hetkel peaks andma juhiseid ka järgmisteks sammudeks.

                      Antud teemal veel:
                      https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries on lõpuks ometi lisanud ka tehtud testide arvu (seda muidugi mitte kõikide riikide kohta), mis annab juba väga olulise elemendi juurde.
                      Ja miks ma teisi teemasid ka mainin? Sest minu jaoks on see kõik ühe teema alamteemad, ma ei saa aru miks sul just surmapõhjuse teada tahtmine vererõhu üles ajab...
                      Sellist statisikat oleks väga naiivne oodata.
                      Inter - ausaim klubi Itaalias.

                      Kommentaar


                        Terviseameti PR-juht: Nii paha on olla. Ei tea, kas mul on koroona või mõni muu tripper?

                        Kommentaar


                          Vabariigi Valitsuse erikomisjon jõudis lõpuks samale järeldusele millest mitmed akadeemikud, viroloogid, analüütikud ja spetsialistid on juba pea kuu rääkinud: tuleb testida järjepidevalt(kaardistada ahelaid jne.), koguda piisavalt andmeid, et saaks koostada võimalikult täpsed mudelid, ajastada koormust haiglatele jne.

                          Kommentaar


                            The BBC's Fergus Walsh meets medics treating patients with Covid-19 at University College Hospital London.


                            Eestis numbrid paistavad üsna ilusad, hakkab vast kontrolli alla saama? ala eile 1000st 11 positiivset ja üldkokkuvöttes 5% testitutest positiivsed, samal ajal prantsusmaal pooled positiivsed, 100k 200k`st. Soome pani Helsinki piirkonna lukku ja numbrid töusid järsult üles. kuna enamus Soome juhtumitest ongi siin piirkonnas siis möeldi et teeme nii nagu saaremaal, köik istuvad kodus. Tegelikkuses hakati massiliselt suvekodudesse pögenema enne lockdowni, potentsiaalselt viirust veel rohkem levitama.
                            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                            Kommentaar


                              Hea lugemine.

                              Riigi meditsiinivaru tegelik lagi: üks massõnnetus või paar koroonapäeva

                              Kommentaar


                                Kuna head uudised on tasuta, siis kas antud artikkel mahuks ühte lausesse? A la - Riigi meditsiinivarud peavad olema suuremad.
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X