320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
    Võib tuua, a võib ka halvema muutuse tuua. jumala pärast vahetatagu aga kiik välja kõik saab korda. aamen!
    Natuke libe tee ei ole see? Pm võiks selline teooria viia teemani “Kas järgmisi valimisi on vaja, tuleb äkki veel halvem valitsus”
    Ilmselt Päts mõtles ka sarnaselt.

    Kommentaar


      Algselt postitas Stok
      Aga kuidas kummutada lihtinimese hirmud? Näiteks mu naine on ka anti-vaxx, mina olen läbi põdenud (märtsis) + süstitud augustis, ja kuigi väga tahaks käia kinos ja teatris jne, siis ei saa. Kodus seda teemat eriti puudutada ei taha, sest milleks kodusõda üles kiskuda onju. Tema on kuskilt lugenud, et vaktsiinide pikaajalised järelmõjud on testimata, mis vastab arvatavasti tõele, sest vaktsiin ju alles sel aastal tuli, ent erinevalt temast mina usun, kui geenitehnoloogid selgitavad, et see on mingi mRNA ja ohutu.. ma ei oska seda isegi kirjutada, lihtsalt usun pimesi oma ala spetsialiste. Nii nagu nemad peavad mind uskuma, kui ma ütlen, et nende andmebaasiga on kõik korras (või siis ei ole). Naine teab, et vaktsiinid võivad põhjustada viljatust, mis ei ole meie puhul küll teemaks, sest ma olen niikuinii steriliseeritud, aga Terviseameti lehel on see müüt ju selgelt eitatud. Aga müüdiga lehekülgi on rohkem kui müüte ümber lükkavaid lehekülgi. Samuti naine ei usu, et Toompea võllid end vaktsineerinud on, ainult luiskavad, et on.

      Rääkisin nimme isiklikust elust, et ei oleks mingi väljamõeldud tädi Maali probleem.
      Hindan et võtsid vaevaks oma isiklikku kogemust jagada, keeruline olukord ja vast on kodurahu huvides tõesti parem teravaid lahkhelisid vältida, eriti situatsioonis kus infomüra maht on meeletu.

      Kommentaar


        paar nädalat tagasi nahutas Ossinovski sel teemal Kiike.



        kõlama jäi minu arust see, et maakondades sõltub vaktsineerimine liiga palju kohalike entusiasmist ja riik on lasknud asjadel omasoodu areneda, suutmata pakkuda tasemel keskset koordineerimist, et mahajäänud piirkondi järele aidata.

        vaktsineerimise boss tuli, tegi, läks - töö jäi pooleli, aga avalikkusele anti sõnum, et selleks korraks kõik. haridusminister hõiskas, et teeme koolid lahti, ja nii ta läks..

        kusjuures haridusministri haldusala on viimaste piirangute valguses jätkuvalt püha ja puutumatu.

        Kommentaar




          Sulev kas kõik on korras ikka?

          Kommentaar


            Algselt postitas nimastain Vaata postitust
            Natuke libe tee ei ole see? Pm võiks selline teooria viia teemani “Kas järgmisi valimisi on vaja, tuleb äkki veel halvem valitsus”
            Ilmselt Päts mõtles ka sarnaselt.
            ma ei viitsi demokraatia kontseptsiooni üle vaielda, vahelduvus on loomulik tingimus jne. Praegu räägime vaktsineerimise lahendusest. Kui on usk, et juhivahetus seda muudab, mis siis ikka, usuga ei vaidle. Kui on teadmine ehk argumendid, siis võime seda lahata. Praegu on kirjutatu põhjal usk ja siis ütlen inshallah, vahetame juhte ja küll kõver hüppab üles ja haigla täituvuse oma varsti alla.
            Ai krt, uusberg, see teadusnõukoja liige, on siinsed vaidluse vastuse ja paljud muud vastused minu eest juba sõnastanud:
            Kas see, et näiteks avalikkuses tekkis vaktsineerimise alguses ametkondade süüdistamise vajadus, on ka selles mõttes sarnane mehhanism, et otsiti üht agenti – olgu selleks siis ametkond –, kes on kõiges süüdi?

            Just nimelt, selles ei ole iseenesest midagi vandenõulist, aga see illustreerib säärase seletuse köitvust. Päris pikka aega on olnud hõõguva söena üleval näiteks küsimus, kes peaks tagasi astuma. Nüüdseks on juba rodu inimesi tagasi astunud. Ma saan muidugi aru, et demokraatlikus süsteemis on oluline, et keegi vastutaks, kuid teisalt tekib küsimus, et mis sellest siis muutub. Kas me tõesti usume, et üks inimene oli mustvalgelt niivõrd ebakompetentne, et tema asendamise järel saab kõik korda? See peegeldab sedasama lihtsustatud põhjuslikkuse otsimist.
            intekas maksumüüri taga, aga jube hea
            "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

            Kommentaar


              Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
              ma ei viitsi demokraatia kontseptsiooni üle vaielda, vahelduvus on loomulik tingimus jne. Praegu räägime vaktsineerimise lahendusest. Kui on usk, et juhivahetus seda muudab, mis siis ikka, usuga ei vaidle. Kui on teadmine ehk argumendid, siis võime seda lahata. Praegu on kirjutatu põhjal usk ja siis ütlen inshallah, vahetame juhte ja küll kõver hüppab üles ja haigla täituvuse oma varsti alla.
              Ai krt, uusberg, see teadusnõukoja liige, on siinsed vaidluse vastuse ja paljud muud vastused minu eest juba sõnastanud:


              intekas maksumüüri taga, aga jube hea
              Kusjuures kogu selle müürilehe esimene pool on hea. Räägitakse vandenõu teooriatest ja miks inimesed neid usuvad.
              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

              My spell checking is second to nine!

              Kommentaar


                Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                ma ei viitsi demokraatia kontseptsiooni üle vaielda, vahelduvus on loomulik tingimus jne. Praegu räägime vaktsineerimise lahendusest. Kui on usk, et juhivahetus seda muudab, mis siis ikka, usuga ei vaidle. Kui on teadmine ehk argumendid, siis võime seda lahata. Praegu on kirjutatu põhjal usk ja siis ütlen inshallah, vahetame juhte ja küll kõver hüppab üles ja haigla täituvuse oma varsti alla.
                Ai krt, uusberg, see teadusnõukoja liige, on siinsed vaidluse vastuse ja paljud muud vastused minu eest juba sõnastanud:


                intekas maksumüüri taga, aga jube hea
                kas see pole peeglis? Mina usun, et vahetus mõjutaks. Sina usud et saavutame eesmärgid samade inimestega. Milliseid fakte ennustamisel ja uskumisel ikka nii väga lahata?

                Ma tervet artiklit hetkel kaeda ei jōua. Hiljem tutvun. Aga…
                “ Ma saan muidugi aru, et demokraatlikus süsteemis on oluline, et keegi vastutaks, kuid teisalt tekib küsimus, et mis sellest siis muutub. Kas me tõesti usume, et üks inimene oli mustvalgelt niivõrd ebakompetentne, et tema asendamise järel saab kõik korda?”
                Miks on vaja erinevatel ametitel vahel muutusi, kui sellest sittagi ei muutu? Pigem läheb hullemaks ja üldiselt kõik on nii kompetentsed kes nendele kohtadele jõuavad, et asendamine on eos loll mõte. Ma küsiks, et miks Voolaid minema saadeti siis? Või laiemalt treenerid? Kas nad on nii ebakompetentsed, et nende asendamise järel saab kõik korda? Miks isegi maailmaparimad lahkuvad vahel? Kas pep polnud pädev treener?

                Ma küsiks ühe siira küsimuse ka. Kui lappesse asi peaks minema, et sinu arvates kedagi kuskil asendada tuleks? Kui me päris Moldova oleks? Või pädeks siis ka, et oh mis vallandama, see ei anna midagi.

                NB! Ma tegelikult ei oska öelda, kumb tee õige oleks. Aga minule on huvitav püstitus, et kui asjad on persses siis ohei mis vahetama, ega seal ebakompetentsed inimesed pole ja kindlasti tuleb hullem.


                nb2 ei taha tüli kiskuda või laiemalt vaielda Kiige või mõne teise konkreetse inimese üle.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Stok
                  Mul tuli meelde lamemaalase vaidlus füüsikuga süsiniku eksistentsi üle, ja mõtlesin, et äkki Terviseameti müüdipurustajal oleks video kujul rohkem efekti? Kui ikka elus inimene, varustatud oma nime ja teaduskraadiga, selgitab asju, nagu nad tegelikult on, siis äkki mõjuks see veenvamalt? Noh näiteks kui mulle visatakse mingi artikkel lugeda, siis mind huvitab, et kes selle kirjutas ja mis teaduskraad tal on. Või kuidas ma lahkusin ühelt webinarilt, mis algas sõnadega "ega mina ei ole ju meditsiini õppinud", et mitte väärt eluaega raisata.
                  Selliseks videoks on juba lootusetult hilja, as played oleks sellest pigem kahju kui kasu.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Mul tuli meelde lamemaalase vaidlus füüsikuga süsiniku eksistentsi üle, ja mõtlesin, et äkki Terviseameti müüdipurustajal oleks video kujul rohkem efekti?
                    Selliseid inimesi ei veenagi. Nad elavad mingis enda maailmas ja nii on.

                    Kommentaar


                      See on üks parimaid videosi, mis iial on tehtud. Soovitan ka esimest osa kus nad Saagimi mingis saates on. Kuld

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Stok
                        Ei olegi. Lihtsalt kui mina usun erialaseid spetsialiste, näiteks usun ka elektrikuid, autoremontijaid jne., siis naine on elus rohkem haiget saanud ja arvab, et kõik tahavad talle halba. Küllap Ida-Virus ja mujal maal on sama lugu, inimesed ei ole oma elujärjega rahul ja arvavad, et kõiges on süüdi riigimehed, kes neid nüüd järsku poolvägisi vaktsineerida tahavad. Või siis üldse, lihtinimesed ei usalda riigivõimu ja asi mutt.
                        Seal mingit insta mõju pole? Ma olen küll kõrvalt täheldanud, et nii mõnigi pseudoteadmine pärineb sellest, et keegi sisulooja on jälle tarkust jaganud. Naised, tuleb välja, ei vaatagi instas ainult pilte.

                        Üks nt olla värskelt soovitanud, et vaktsineerimise asemel aitab Covidist hoiduda “tervislik toitumine, liikumine, vaimsed praktikad ja hea uni“.
                        20 LEGEND

                        Kommentaar


                          Kui igapäevaselt rääkida antivaxxeritega, siis saab kuulda argumente

                          1) Eelmine aasta samal ajal polnud kedagi vaktsineeritud ja haiglates oli samapalju ning nüüd kui on pool rahvast vaktsineeritud ei ole muutunud mitte midagi kuigi oli jutt, et mida rohkem vaktsineeritud seda vähem haiglad koormuse all peavad kannatama
                          2) Vaktsineeritute % haiglas ja nakatunutest on ülisuur ehk see vakstiin ei aita midagi jne
                          3) Lisaks, et vaktsiin rikub tervise ära ja plapla

                          Ja kui ma just 2 esimese punkti peale mõtlen, siis ega ma ei oskagi neile ju midagi reaalselt või sisulist öelda ja ega lõpuks paneb see ikkagi ka ennast küsimusi küsima. Ütled, et ikkagi vaktsineerimata inimesi on haiglas rohkem, siis on argument vastu üldjuhul olnud, et vaata kui suur protsent on vaktsineerituid ka. Ütled, et intensiivis on vaktsineeritud rohkem, siis öeldakse, et võid vaktsineerituna ja samamoodi koroonasse surra. Nakatumisest pole üldse mõtet rääkida.

                          Ma just mõtlen, empaatiliselt, et ega kui ma oleks antivaxxer, siis kurat no tegelt no väga ei paneks ükski asi vaktsiini uskuma või vaktsineerima.

                          Kommentaar


                            Pikaajalisi körvalnähtusid keegi ei tea, haiguse saamisest ei päästa ja kestab vaid 6 kuud. Suht obvious, et köik sellist diili ei osta
                            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                              Kui igapäevaselt rääkida antivaxxeritega, siis saab kuulda argumente

                              1) Eelmine aasta samal ajal polnud kedagi vaktsineeritud ja haiglates oli samapalju ning nüüd kui on pool rahvast vaktsineeritud ei ole muutunud mitte midagi kuigi oli jutt, et mida rohkem vaktsineeritud seda vähem haiglad koormuse all peavad kannatama
                              2) Vaktsineeritute % haiglas ja nakatunutest on ülisuur ehk see vakstiin ei aita midagi jne
                              3) Lisaks, et vaktsiin rikub tervise ära ja plapla

                              Ja kui ma just 2 esimese punkti peale mõtlen, siis ega ma ei oskagi neile ju midagi reaalselt või sisulist öelda ja ega lõpuks paneb see ikkagi ka ennast küsimusi küsima. Ütled, et ikkagi vaktsineerimata inimesi on haiglas rohkem, siis on argument vastu üldjuhul olnud, et vaata kui suur protsent on vaktsineerituid ka. Ütled, et intensiivis on vaktsineeritud rohkem, siis öeldakse, et võid vaktsineerituna ja samamoodi koroonasse surra. Nakatumisest pole üldse mõtet rääkida.

                              Ma just mõtlen, empaatiliselt, et ega kui ma oleks antivaxxer, siis kurat no tegelt no väga ei paneks ükski asi vaktsiini uskuma või vaktsineerima.
                              1-2 on nii, et kui me siit üle-eelmiselt lehelt boobeki numbreid laename, siis konkreetselt täna on haiglas covidi tõttu 0,11% neist, kes pole läbi põdenud/vaktsineeritud. Ja 0,012% neist, kes on vähemalt ühe doosi kätte saanud. Vahe on pea kümnekordne.

                              Ehk teisiti, kui kõik vaktsineerimata/mitteläbipõdenud täiskasvanud oleks vaktsineeritud, oleks meil haiglas 302 inimese asemel 120 inimest. Sellega saaksid haiglad hakkama.

                              Intensiivravi argument on ka õige. Vastuargument, et võid vaktsineerituna ka koroonasse surra ei ole aga suurem asi argument, sest jällegi, see tõenäosus on oluliselt väiksem. Augusti lõpu seisuga oli vist Eestis 1 vaktsineeritud inimene covidi tõttu surnud. Ainuüksi suvekuudega, mil nakatumine oli muidu madal, suri kokku 50 inimest covidisse.
                              20 LEGEND

                              Kommentaar


                                Ma(vaktsineeritud) isiklikult oleks okei täieliku lockdowniga, haiglad kokkulasta oleks ikka fkin häbiväärne. Tundub lihtsalt võimatu olukord hetkel.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X