320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas zelee Vaata postitust
    Mis need täpsed etteheited on mida terviseametile ette heidetakse? Isikukaitsevahendite puudust, segadust nakatanute asukohaga. Mida veel? Mulle natuke tundub, et kõik on justkui tagantjärgi väga targad ja teavad kuidas täpselt oleks pidanud käituma.
    +1

    Kommunikatsioon väljapoole võiks alati parem ja selgem olla, aga muus osas ma ei näe, miks peaks Terviseametit nii palju peksma.

    Nagu öeldi, siis vahendid annab ikkagi tellija ehk riik ning ma olen väga kindel, et paljuski omistatakse Terviseametile täna ka neid bläkke, mis tegelikult on otseselt (langetatud otsused praeguses olukorras) või kaudselt (varasemalt langetamata jäänud otsused) seotud ikkagi Stenbocki härradega.

    Teine asi on see, et praeguses ühiskonnas (ja kasvõi siin foorumis) tuleb järjest ja järjest arvamusartiklid ekspertidelt, kes tegelikult näevad mosaiigist ainult ühte-kahte kildu ning tulistavad selle pealt. See, et mosaiigis võib veel muid olulisi kilde olla unustatakse justkui ära, sest hea on ju ikka oma piiratud infojupi pealt järeldusi teha ja hinnanguid anda.
    Coraje, corazón y cojones.

    Kommentaar


      Algselt postitas Punkt Vaata postitust
      +1

      Kommunikatsioon väljapoole võiks alati parem ja selgem olla, aga muus osas ma ei näe, miks peaks Terviseametit nii palju peksma.

      Nagu öeldi, siis vahendid annab ikkagi tellija ehk riik ning ma olen väga kindel, et paljuski omistatakse Terviseametile täna ka neid bläkke, mis tegelikult on otseselt (langetatud otsused praeguses olukorras) või kaudselt (varasemalt langetamata jäänud otsused) seotud ikkagi Stenbocki härradega.

      Teine asi on see, et praeguses ühiskonnas (ja kasvõi siin foorumis) tuleb järjest ja järjest arvamusartiklid ekspertidelt, kes tegelikult näevad mosaiigist ainult ühte-kahte kildu ning tulistavad selle pealt. See, et mosaiigis võib veel muid olulisi kilde olla unustatakse justkui ära, sest hea on ju ikka oma piiratud infojupi pealt järeldusi teha ja hinnanguid anda.
      et teeme siis nii, et kuna võime eeldada, et TA ei ole oma tegevuses olnud ju meelega pahatahtlik või kahju sooviv, siis anname nunnudele andeks vms?

      See kriitika TA suunal koos selgete punktidega on siin korduvalt läbi käinud ning praegu tundub see "oot mis täpsemalt häirib siis; inimesed annavad ju oma parima; kui ei meeldi, tee paremini; õpi ise viroloogiks; tagantjärgi hea targutada" retoorika kaunis lamp.

      Kommentaar


        Algselt postitas baller Vaata postitust
        Inimesed mölisevad, et meil keegi ei testi aga võrreledes rahvaarvuga testitakse meil enamikest riikidest rohkem.
        Mölisetakse, sest Terviseametil puudus endal pädevus ja oskus andmeid töödelda ning alles nüüd (nädal tagasi) pöörduti spetsialistide poole. Oluline on keda ja millal testitakse ning mida sealt saadud andmetega tehakse.

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
          et teeme siis nii, et kuna võime eeldada, et TA ei ole oma tegevuses olnud ju meelega pahatahtlik või kahju sooviv, siis anname nunnudele andeks vms?

          See kriitika TA suunal koos selgete punktidega on siin korduvalt läbi käinud ning praegu tundub see "oot mis täpsemalt häirib siis; inimesed annavad ju oma parima; kui ei meeldi, tee paremini; õpi ise viroloogiks; tagantjärgi hea targutada" retoorika kaunis lamp.
          +1

          Arusaamatu kuidas keegi endiselt püüab TA saamatust õigustada.
          Jah nad on alarahastatud ning ägavad koormuse all aga see ei saa olla "get out of jail free card" või kilp mille taha igavesti pugeda.

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
            et teeme siis nii, et kuna võime eeldada, et TA ei ole oma tegevuses olnud ju meelega pahatahtlik või kahju sooviv, siis anname nunnudele andeks vms?

            See kriitika TA suunal koos selgete punktidega on siin korduvalt läbi käinud ning praegu tundub see "oot mis täpsemalt häirib siis; inimesed annavad ju oma parima; kui ei meeldi, tee paremini; õpi ise viroloogiks; tagantjärgi hea targutada" retoorika kaunis lamp.
            Oot, kus ma rääkisin, et peab midagi andeks andma või silma kinni pigistama?

            Minu point oli see, et paljud karjuvad oma kohalt lihtsalt seepärast, et karjuda ja tähelepanu saada. Karjuda on lihtne.

            Aga mulle näib, et lihtne ei ole vist konkreetsele tehioludele mõelda. Kriisistaap ei ole tänaseks päevaks vaid TA, vaid sinna on kaasatud inimesi mujaltki - ja mul ausalt öeldes ei ole põhjust arvata, et nad ei langetaks enda arust parimaid ja kaalutletud otsuseid. Seda siis vastavalt hetkeolukorrale ja olemasolevatele ressurssidele. Need otsused sünnivad ikkagi läbimõeldult ning teiste asutustega kooskõlastades.

            Ma ei taha pikalt peatuda sellel, aga saad ilmselt väga hästi aru, et kõik ei ole must-valge ning tihti ei ole TA otsused ka TA enda otsused. Minu arvamus on lihtsalt see, et ei ole vaja teha TA-st mingit märklauda, kui valukohad on mujal.
            Coraje, corazón y cojones.

            Kommentaar


              Algselt postitas Punkt Vaata postitust

              Ma ei taha pikalt peatuda sellel, aga saad ilmselt väga hästi aru, et kõik ei ole must-valge ning tihti ei ole TA otsused ka TA enda otsused. Minu arvamus on lihtsalt see, et ei ole vaja teha TA-st mingit märklauda, kui valukohad on mujal.
              Alati on keegi teine süüdi! ple hullu teinekord läheb paremini.
              Je suis Nasfal

              Kommentaar


                Algselt postitas Punkt Vaata postitust
                Oot, kus ma rääkisin, et peab midagi andeks andma või silma kinni pigistama?

                Minu point oli see, et paljud karjuvad oma kohalt lihtsalt seepärast, et karjuda ja tähelepanu saada. Karjuda on lihtne.

                Aga mulle näib, et lihtne ei ole vist konkreetsele tehioludele mõelda. Kriisistaap ei ole tänaseks päevaks vaid TA, vaid sinna on kaasatud inimesi mujaltki - ja mul ausalt öeldes ei ole põhjust arvata, et nad ei langetaks enda arust parimaid ja kaalutletud otsuseid. Seda siis vastavalt hetkeolukorrale ja olemasolevatele ressurssidele. Need otsused sünnivad ikkagi läbimõeldult ning teiste asutustega kooskõlastades.

                Ma ei taha pikalt peatuda sellel, aga saad ilmselt väga hästi aru, et kõik ei ole must-valge ning tihti ei ole TA otsused ka TA enda otsused. Minu arvamus on lihtsalt see, et ei ole vaja teha TA-st mingit märklauda, kui valukohad on mujal.
                Siin on kaks pointi - alates sellest hetkest kui valitsus kaasas teised huvigrupid, võib tõepoolest olukorra lahendusi pidada paremaks. Aga see ei tähenda, et kuni teatud ajahetkeni ei võiks TA-d kritiseerida. Näiteks võime joone tõmmata kasvõi selle hetkeni, mil palju kirutud "Lutsari töögrupp" alustas või dr Arkadi Popov määrati kriisiaja ülemarstiks. Põhjused, miks nt viimane käik tehti, on siinkohal aga jällegi "saunanaiste jutud".

                Aa, tervitused ka siinkohal Jaak Aabile.

                Kommentaar


                  Algselt postitas zelee Vaata postitust
                  Mis need täpsed etteheited on mida terviseametile ette heidetakse?
                  Saaremaa on piisav, rohkem pole isegi vaja.
                  Pevkurit või kedagi teist süüdistada siin küll ei saa. Roheline tuli tuli siiski TAst, kes peaksid omaala spetsialistid olema. Ei? Väike palk ei ole siin vabanduseks.
                  Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                  Kommentaar


                    Kas mitte eriolukorra väljakuulutamiseks ei läinud ka vaja Terviseameti tungivat soovitust? Valitsusel ju ei saa päris suvalt oma sisetunde põhjal seda teha, kuigi tol momendil juba võis kaine talupojamõistus ja võrdlus teiste riikidega samale tulemusele viia.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas -21- Vaata postitust
                      Huvitav, mida keskmine foorumlane Rootsi käekäigust arvab?
                      Väga murelik. Hea sõber, nii mõnigi tuttav ja ka neiu hetkel Rootsis pikemalt. Iga päev saab neid Rootsi uudiseid silme eest läbi lastud ja hoia kahe käega peast kinni, et need ei saa seal asjadest ikka aru. Või noh, nende arusaam kardinaalselt teistsugune kui mujal maailmas. Eks tuleb lihtsalt parimat loota, et vähemalt enda inimesed pääsevad sealt üks hetk puhtalt tulema. Kuigi ka osa eestlasi Rootsis veel sihukese suhtumisega, et pohhui asi, peamegi ära põdema – 2-3 päeva oleme haiged, mis seal ikka ja siis tagasi tööle.

                      Kommentaar


                        Miks Tallinnas/Harjumaal nakatumine nii väike on?
                        Inter - ausaim klubi Itaalias.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Rein Vaata postitust
                          Saaremaa on piisav, rohkem pole isegi vaja.
                          Pevkurit või kedagi teist süüdistada siin küll ei saa. Roheline tuli tuli siiski TAst, kes peaksid omaala spetsialistid olema. Ei? Väike palk ei ole siin vabanduseks.
                          Eesti Ekspress:
                          "TEGELIKULT OLI terviseameti töötajate hulgas tekkinud selleks ajaks suur lõhe – Saaremaa ürituse heaks kiitnud meditsiiniõe haridusega kriisireguleerimise nõunik ei näinud ohtu. Samal ajal hoiatas epidemioloog itaallaste Eestisse kutsumise eest."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Rudy Vaata postitust
                            Eesti Ekspress:
                            "TEGELIKULT OLI terviseameti töötajate hulgas tekkinud selleks ajaks suur lõhe – Saaremaa ürituse heaks kiitnud meditsiiniõe haridusega kriisireguleerimise nõunik ei näinud ohtu. Samal ajal hoiatas epidemioloog itaallaste Eestisse kutsumise eest."
                            Lisaks tegi Maris Jesse kõne, et poisid, mis pullite nende itaallastega? Ehk üks jah ja kaks ei suunist ning nad valisid endale sobiva variandi.

                            Kommentaar


                              Kas klubi saab üldse mängu ära jätta, kui riigilt sisulist ja ametlikku suunist ega keeldu pole? Ma veidi kahtlen, sest mu meelest on kõik Euroopas ärajäetud mängud tulnud ikkagi riikliku suunisega, mitte klubide otsusena.

                              See 2 : 1 jutt hea küll, sest see epidemoloog ju volletiimiga kokku ei puutunud vaid keelas teistel itaallastel riiki tulla? Või see muu keiss? Et Saaremaa oleks pidanud "jah, tehke mäng" loa puhul hakkama erinevaid osakondi läbi helistama, et äkki me ikka ei tohi teha?

                              Üldiselt ma selle Terviseameti teema veel neelaks alla, aga see järgnev "klubi vastutab" jutt on piinlik. Kurat, kui sa annad loa mängu teha, siis võta ka vastutust. Mille jaoks siis asjatundjad on?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas eika Vaata postitust
                                Kas klubi saab üldse mängu ära jätta, kui riigilt sisulist ja ametlikku suunist ega keeldu pole? Ma veidi kahtlen, sest mu meelest on kõik Euroopas ärajäetud mängud tulnud ikkagi riikliku suunisega, mitte klubide otsusena.
                                Minu meelest on siin küsimus ka selles, et kas näiteks Terviseametil on üldse vastav seadusest tulenev pädevus ürituste toimumist keelata?

                                PS! Ja klubi ma ka ei süüdistaks. Minu meelest oli kõige suurem möödalask see, et ei palutud Itaalia klubi arstidel oma mängijatele koroonateste teha.
                                Coraje, corazón y cojones.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X