320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas nonoh Vaata postitust
    parem ülevaade erinevatest muutujatest, kui ühelgi teisel torbikul siin.
    Arrogant much?

    Kommentaar


      Mitte arrogantsem kui torbik, kes peab TA inimesi lihtsalt lollideks/pahatahtlikeks

      Ja "kriisivärgis" töötavaid torbikuid on siin kindlasti, aga neist, kes teevad laiapindseid strateegilisi otsuseid, vaevalt.


      Aga ärge jääge nüüd mu sõnakasutusse liialt kinni. Ma tahtsin lihtsalt öelda, et kõik pole veel putsis, kui TAs on üks-kaks matsi, kes praegu tegelevad õpikohtade tuvastusega ja põhimõtteliselt mõtlevad praegu juba ainult järgmise pandeemia peale.

      Kommentaar


        Algselt postitas nonoh Vaata postitust
        Mitte arrogantsem kui torbik, kes peab TA inimesi lihtsalt lollideks/pahatahtlikeks
        Great comeback muidugi aga see sama TA pakkus ka piiril vormistatud ankeete spetsialistidele mudelite loomiseks, seega otsusta ise kas lollid või saamatud

        Kommentaar


          Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
          Olukord eskaleerus nii kiiresti, et 8. ja 10. märtsi avalduste võrdlemine on päris ebaõiglane. Parim näide on vist Suurbritannia, kus jõuti 13. märtsil ühe päevaga publikuga Premmi mängimisest totaalse meltdownini.
          Me võrdleme siin konkreetselt Eesti kriisikomitee või mis iganes nõuandeinstantsi juhi (prof Lutsari) väljaütlemisi. Ma loodan, et sa tegelikult ei arva, et see on täiesti okei, et prof Lutsari 40 aastat kogemust resultib sellega, et 48 tunni sees muutub arvamus 180 kraadi. Kindlasti on neid kohti, kus see sellisena võib realiseeruda (nt mingi scientific breakthrough)

          Kui me istuksime täna sinuga valitsuses ja laua taga, siis ilmselgelt ei oleks meil mõistlik TA-le puid alla loopida, vaid otsida lahendust. Üks lahendus, mis tehti, oli see, et pmst ühe päeva sees määrati teema juhiks dr Arkadi Popov.

          See aga ei tähenda, et keegi teine kõrvalt ei või neid tegevusi analüüsida või kriitilise pilguga hinnata. Näiteks haiglad olid oma tegevustes (sh töötajatele juhiste andmistes) oluliselt muudest (sh TA) juhistest ees. Tõsi, tegevuse spetsiifikat ning riske arvestades on see ka loogiline, kuid jällegi, ei saa väita, et kõik tagant järgi targutaksid. Mitmed meditsiinivaldkonna inimesed on avalikult kritiseerinud juba ammu ja jooksvalt.

          Ja kuigi see ei ole oluline, siis mina personaalselt üritasin oma lähedastele mõistust pähe tuua juba jaanuari lõpus ja veebruari alguses kui oli jutt, et üks tahtis Hiina seoses tööga minna. Või üritasin mõistusele tuua oma lähedasemat pereliiget, kes kanaaridelt tulnuna (kui seal oli viirus avastatud ühes hotellis) tahtis kooli minna. Või sõpru, kes veebruari lõpus/märtsi alguses läksid ischglisse suusatama. Ilmselge on, et tavaline inimene kuulab, mis tippspetsialistid riigis arvavad ja siis tuligi vastu, et "kuule, plastic, isegi prof Irja Lutsar... saad aru Irja Lutsar, kes seda teemat 40 aastat õppinud ja valdkonnas töötanud, ütleb, et see on ülereageerimine"... Kuna olukord on reaalselt putsis, siis see ei ole mingi "i told you so" koht, vaid konkreetselt mina soovin, et need inimesed kas praegu või hiljem tulevikus vastutaksid oma sõnade ja oma tegevuste eest mingil moel. Või siis vähemalt väga selgelt ja üheselt mõistetavalt põhjendaksid, miks mingis etapis konkreetsel moel käituti. Loodan, et see juhtub, kuid ma kardan, et ei juhtu, sest täna juba PR masinad käivad.

          p.s. Leedu kuulutas eriolukorra välja 26. veebruaril.

          Kommentaar


            Algselt postitas Pints Vaata postitust
            Great comeback muidugi aga see sama TA pakkus ka piiril vormistatud ankeete spetsialistidele mudelite loomiseks, seega otsusta ise kas lollid või saamatud
            Võib-olla lihtsalt väsinud? Pea laiali otsas, sada kümme asja kukil? Ma ei tea, kas sa ka, aga mina olen näinud kõrgharidusega spetsialiste, kes magamatuse ajel padruneid vale pidi salve laevad.

            Kommentaar


              :d :d :d
              Je suis Nasfal

              Kommentaar


                Usa! Usa!

                [ATTACH=CONFIG]6687[/ATTACH]
                I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                Kommentaar


                  Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                  Võib-olla lihtsalt väsinud? Pea laiali otsas, sada kümme asja kukil? Ma ei tea, kas sa ka, aga mina olen näinud kõrgharidusega spetsialiste, kes magamatuse ajel padruneid vale pidi salve laevad.
                  Seda muidugi, stress, tundmatu olukord + muud tegurid kindlasti mängivad olulist rolli ja oi kuidas ma võiks tunde rääkida oma "ämbritest" aga see on hoopis teine teema.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    p.s. Leedu kuulutas eriolukorra välja 26. veebruaril.
                    Ja ometi 28ndal käis Milano Armani 10k pealtvaataja ees Kaunases mängimas.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                      Ja ometi 28ndal käis Milano Armani 10k pealtvaataja ees Kaunases mängimas.
                      sedand küll. see oli lihtsalt võrdluseks. Ja kui tõele au anda, siis Leedu tegi seda pigem juriidilistel põhjustel afaik (lihtsam hankeprotseduurika, etc).

                      Kommentaar


                        Ma ütlen ka enda lõpusõnad ära: hinnanguid saame me ilmselt jagada siis, kui see kõik on läbi.

                        Lisaks - kui me räägime muutuvatest arvamustest, siis samamoodi on ka näiteks WHO hinnangud olnud seinast seina. Selge on see, et tegemist on ikkagi kõigi jaoks suuresti tundmatu viirusega, mistõttu on selline varieeruvus ka mõistetav. Sisuliselt iga tund tuleb mingeid uusi fakte ning mitte kellelgi ei ole ju täit pilti ees.

                        Ma olen absoluutselt nõus, et kommunikatsioon võinuks mõnes kohas palju parem (selgem) olla, aga ma ei ole hetkel nõus sellega, et liiga hilja või liiga pehmelt reageeriti. Siin peab mõtlema ka sellele, et ühiskonnas on erinevaid gruppe, kes võivad teatud sõnumitele erinevalt reageerida ning seda peab arvestama. Kui teatud asju oleks hakatud piirama näiteks kaks nädalat varem, siis võinuks sel teistsugused mõjud olla - ning me keegi ei tea, kas me oleks praegu paremas olukorras või hoopis halvemas olukorras.
                        Coraje, corazón y cojones.

                        Kommentaar


                          Märts 12 - Premier League: kõik on kontrolli all, mängud toimuvad homme.
                          Märts 26 - Politsei ajab drooniga taga maastikul koeraga jalutavaid inimesi.

                          Eesti keeles ei ole piisavalt roppu sõna, et kirjeldada seda olukorda, mis viimase kahe nädalaga maailmas on kujunenud.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Punkt Vaata postitust
                            Ma ütlen ka enda lõpusõnad ära: hinnanguid saame me ilmselt jagada siis, kui see kõik on läbi.

                            Lisaks - kui me räägime muutuvatest arvamustest, siis samamoodi on ka näiteks WHO hinnangud olnud seinast seina. Selge on see, et tegemist on ikkagi kõigi jaoks suuresti tundmatu viirusega, mistõttu on selline varieeruvus ka mõistetav. Sisuliselt iga tund tuleb mingeid uusi fakte ning mitte kellelgi ei ole ju täit pilti ees.

                            Ma olen absoluutselt nõus, et kommunikatsioon võinuks mõnes kohas palju parem (selgem) olla, aga ma ei ole hetkel nõus sellega, et liiga hilja või liiga pehmelt reageeriti. Siin peab mõtlema ka sellele, et ühiskonnas on erinevaid gruppe, kes võivad teatud sõnumitele erinevalt reageerida ning seda peab arvestama. Kui teatud asju oleks hakatud piirama näiteks kaks nädalat varem, siis võinuks sel teistsugused mõjud olla - ning me keegi ei tea, kas me oleks praegu paremas olukorras või hoopis halvemas olukorras.
                            fair enough minu poolt ja osaliselt kirjutan alla, aga lõpu osas (boldis) siiski tahaks veel öelda, et "seda nad kõik räägivad jah", aga... piisab kui pöörata silmad Taiwani poole ja saame selgeks, et see "me keegi ei tea" on tegelikult vale jutt. Teame küll, mis siis saab.

                            Küll aga ma olen selle Taiwani punkti osas nõus, et midagi ei ole teha, mingis mõttes on elus nii, et teiste vigadest ei õpita, küll aga õpitakse sellel tasemel enda vigadest. Taiwan tegi need vead varasemalt ning õppis nendest. Ehk on tõesti palju loota, et EU või WHO nende vigadest õpiks, kuid seda "me keegi ei tea" asja sa mulle vähemalt maha ei müü, sest see ei vasta tõele.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                              Eesti keeles ei ole piisavalt roppu sõna, et kirjeldada seda olukorda, mis viimase kahe nädalaga maailmas on kujunenud.
                              Manchester United
                              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                                Küll aga ma olen selle Taiwani punkti osas nõus, et midagi ei ole teha, mingis mõttes on elus nii, et teiste vigadest ei õpita, küll aga õpitakse sellel tasemel enda vigadest. Taiwan tegi need vead varasemalt ning õppis nendest. Ehk on tõesti palju loota, et EU või WHO nende vigadest õpiks, kuid seda "me keegi ei tea" asja sa mulle vähemalt maha ei müü, sest see ei vasta tõele.
                                See ei ole nüüd meie terviseameti laadse toote (if you pay peanuts...) õigustuseks, aga fakt on ka see, et kogu läänemaailm magas totaalselt maha, saja rahustavat juttu veeretava professori või terviseeksperdi kohta tuli ehk üks suurt ohtu ette nägev arvamus. Kui Li Wenliang poleks infot lekitanud võibolla räägiks Hiina siiamaani, et kõik on Taiwani õel propaganda ja mingit viirust neil ei ole olnudki.
                                Itaalias oleks ilmselt kuskil märtsi alguses alles midagi kahtlustama hakatud kui tavapärased gripi numbrid täiesti kosmosesse viskasid peaaegu üleöö.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X