320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Äripäev on positiivne nähtus, kui viirustest rääkida.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Kuskil siin virrvarris keegi postitas, et ta tutvusringkonnas on viimasel ajal käinud mingi veider haigus, kurk valus, natuke nina kinni, harva palavik ja läheb paari päevaga üle. Mul endal sama teema ja töökollektiivis sama värk. Oleme küll eelmisest reedest toredasti kodudes, aga nädalavahetusel oli 4 inimest sama teemat kogenud. Mul tuli ka laupäev lambist kurguvalu, nina nati kinni, pea paks ja valutas, tänaseks tervis vinks vonks.
      Minu teooria on see, et suurusjärk inimestest, kes seda läbi on põdenud, on ikka kordades suurem kui isegi need ennustused, mida siin vahepeal pakutud on meedias.
      Kui sul on viirus, mis nakkab ka juba päeva enne kui mingid sümptomid avalduvad, on ülinakkav ja püsib päevi elus erinevatel pindadel ja ilmneb sellisel aastaajal kui selline kurguvalu ja nohu on täiesti tavaline, siis ei saa seda lihtsalt kuidagi tagasi hoida.
      Itaalia, Prantsusmaa ja ka Hispaania eripära seisneb ka selles, et seal on sotsiaalne suhtlus vanema generatsiooniga ülioluline (irooniliselt ka põhjus, miks keskmine eluiga väga kõrge, sest vanureid ei unustata). See tähendab, et perekonnad käivad tihti igapäevaselt läbi ja mitte ainult, kallistamine, musitamine ja füüsiline kontakt käib asja juurde. Lisaks siis kogu see kohviku/baarikultuur. Kui nüüd võrrelda Saksamaaga, siis just nendes riikides on ikka eriti rängalt see suremus kasvanud. Jah Saksamaa testib ka rohkem, aga mitte nüüd niipalju, et kümnekordne vahe tekiks. Võta nüüd eestlased, soomlased ja meie tavapärase "personaalse ruumi" ja ka loomulik levi peaks väiksem olema. Muuseas, Hispaania gripi puhul oli Venemaa üks kõige vähem kannatanud riik, oma rolli mängib selliste pandeemiate puhul kindlasti ka rahvastiku tihedus ja suurlinnade osakaal.

      Kommentaar


        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
        Kuskil siin virrvarris keegi postitas, et ta tutvusringkonnas on viimasel ajal käinud mingi veider haigus, kurk valus, natuke nina kinni, harva palavik ja läheb paari päevaga üle. Mul endal sama teema ja töökollektiivis sama värk. Oleme küll eelmisest reedest toredasti kodudes, aga nädalavahetusel oli 4 inimest sama teemat kogenud. Mul tuli ka laupäev lambist kurguvalu, nina nati kinni, pea paks ja valutas, tänaseks tervis vinks vonks.
        Minu teooria on see, et suurusjärk inimestest, kes seda läbi on põdenud, on ikka kordades suurem kui isegi need ennustused, mida siin vahepeal pakutud on meedias.
        Pigem tavalised liigse stressi sümptomid. Isegi, kui arvad, et saad enda peaga hakkama, siis ega alateadvus pole loll ja keha lihtsalt reageerib sellele. Aga võib ka vabalt olla mõni uhkema nimega viirus. Taaskord - see on üks nendest olukordadest, kus tuleb kasuks eeldamine, et sul on viirus kallal.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Hehe, endalgi eile õhtul tõmbas hilisõhtuks päris haiglase tunde peale, pea lõhkus pisut, teatav lihastuimus. Kuna praegu niiehknaa ortopeedilistel põhjustel haiguslehel, siis magasin korraliku peatäie ja täna nagu uuestisündinud. Kui palavikku tõsist pole, siis vist muretsemiseks liigset põhjust ole.
          et temas tmingid man of the matchi küll ei tehta sellepärast,sest kui aus olla ega ta ju midagi väga erilist seal ei teinud,viis aint portugali poolfinaali

          Kommentaar


            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
            Kuskil siin virrvarris keegi postitas, et ta tutvusringkonnas on viimasel ajal käinud mingi veider haigus, kurk valus, natuke nina kinni, harva palavik ja läheb paari päevaga üle. Mul endal sama teema ja töökollektiivis sama värk. Oleme küll eelmisest reedest toredasti kodudes, aga nädalavahetusel oli 4 inimest sama teemat kogenud. Mul tuli ka laupäev lambist kurguvalu, nina nati kinni, pea paks ja valutas, tänaseks tervis vinks vonks.
            Minu teooria on see, et suurusjärk inimestest, kes seda läbi on põdenud, on ikka kordades suurem kui isegi need ennustused, mida siin vahepeal pakutud on meedias.
            Kui sul on viirus, mis nakkab ka juba päeva enne kui mingid sümptomid avalduvad, on ülinakkav ja püsib päevi elus erinevatel pindadel ja ilmneb sellisel aastaajal kui selline kurguvalu ja nohu on täiesti tavaline, siis ei saa seda lihtsalt kuidagi tagasi hoida.
            Itaalia, Prantsusmaa ja ka Hispaania eripära seisneb ka selles, et seal on sotsiaalne suhtlus vanema generatsiooniga ülioluline (irooniliselt ka põhjus, miks keskmine eluiga väga kõrge, sest vanureid ei unustata). See tähendab, et perekonnad käivad tihti igapäevaselt läbi ja mitte ainult, kallistamine, musitamine ja füüsiline kontakt käib asja juurde. Lisaks siis kogu see kohviku/baarikultuur. Kui nüüd võrrelda Saksamaaga, siis just nendes riikides on ikka eriti rängalt see suremus kasvanud. Jah Saksamaa testib ka rohkem, aga mitte nüüd niipalju, et kümnekordne vahe tekiks. Võta nüüd eestlased, soomlased ja meie tavapärase "personaalse ruumi" ja ka loomulik levi peaks väiksem olema. Muuseas, Hispaania gripi puhul oli Venemaa üks kõige vähem kannatanud riik, oma rolli mängib selliste pandeemiate puhul kindlasti ka rahvastiku tihedus ja suurlinnade osakaal.
            Tabasin end samalt mõttelt ja kasutades Aivar Pohlaku sõnu siis " mis sobib 40 miljonilise rahvaarvuga lõunamaa rahvale see juba elementaarse loogika järgi..."
            "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
            These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

            Kommentaar


              Sakslaste viroloogia lõpuboss:
              „Peaaegu kõik nakatunud, keda me küsitlenud oleme, ja see käib tubli kahe kolmandiku kohta, kirjeldasid mitmepäevast lõhna- ja maitsetaju kadumist. See läheb nii kaugele, et üks ema ei tundnud enam oma lapse täis mähkme lõhna. Teised ei haistnud enam oma šampooni ja toit hakkas maitsetu tunduma. Millal need sümptomid ilmnesid, ei oska me veel täpselt öelda, aga me usume, et veidi pärast nakatumist,“ ütles Streeck.


              Et kui lõhna ei tunne, siis on corona-time, muidu täiesti tavaline külmetus.

              Kommentaar


                Aga mulle meeldib hoopis Orban. See on ikka tõsiselt äge vend.

                https://www.straitstimes.com/world/e...ead-hungary-pm

                Kommentaar


                  Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                  Aga mulle meeldib hoopis Orban. See on ikka tõsiselt äge vend.

                  https://www.straitstimes.com/world/e...ead-hungary-pm
                  Meile tuli ka esimene teadaolev viirusejuhtum Iraanlasega. Helmed on kuidagi kahtlaselt vaiksed.

                  Kommentaar


                    Olgu siis ametlik anthem ka siin olemas.

                    Kommentaar


                      See lõhna ja maitsetaju reaalne, pooltel juhtudel see on. Enda kogemustest oskan rääkida. Ei pruugigi muid sümptomeid olla, võib-olla palavik mõned päevad.

                      Kommentaar


                        Rääkisin tuttava arstiga ja ta ütles, et Itaalias toimuv näitab hästi et ohustatud on ainult riskirühmad ja siin toimuval hullusel pole mingit mõtet. Pigem üritada isoleerida riskirühma inimesi ja muidu eluga edasi minna.

                        Siin üks ERR-i artikkel massimeediast ja paanikast. Toodud ka fakt, et see aasta on Eestis grippi surnud juba 10 inimest ja seal hulgas üks imik, aga koroona tõttu haiglasse sattunud 2 inimest.

                        Praegu toimuv on esimene globaalne kriis, mis on saanud alguse ühisest meediaruumist, mille mõju tervishoiuametnikud ja ka poliitikud ei adunud. Õieti ei adunud keegi, ajakirjanikud kaasa arvatud, kirjutab Indrek Kiisler.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas kyps Vaata postitust
                          Rääkisin tuttava arstiga ja ta ütles, et Itaalias toimuv näitab hästi et ohustatud on ainult riskirühmad ja siin toimuval hullusel pole mingit mõtet. Pigem üritada isoleerida riskirühma inimesi ja muidu eluga edasi minna.
                          Kas see variant või majanduse täielik kollaps. Arvatavasti tuleb teine variant...
                          Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                          Kommentaar


                            Algselt postitas vunts Vaata postitust
                            See lõhna ja maitsetaju reaalne, pooltel juhtudel see on. Enda kogemustest oskan rääkida. Ei pruugigi muid sümptomeid olla, võib-olla palavik mõned päevad.
                            Mul sama, aga juba 3-4 päeva olnud maitsetaju/lõhna kadumine

                            Kommentaar


                              Hea näide Itaaliast ja Hispaaniast, kuidas need ettekirjutused on igasuguse ratsionaalsuse kaotanud http://cycling.today/italy-and-spain...k41TkPx6GPgQ20

                              Kommentaar


                                Khan Academy ja mata fännidele

                                Kommentaar

                                Working...
                                X