320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kindlalt ei tea veel.
    Algselt postitas Plechazunga
    Jones doesn't get injuries. Injuries get Jones.

    Hmm, that didn't really work.

    Kommentaar


      Kommentaar


        Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
        Mul on viimaste tundide jooksul uusi küsimusi tekkinud:

        1. (loomulikult keegi täpselt seda ei tea, aga) Mis hetkeni see eriolukord võiks kesta? Ja ma ei mõtle siinkohal konkreetset kuupäeva, vaid millises haiguselevikustaadiumis võib otsustada, et eluga saab edasi minna. Sest reaalselt kuna vaktsiini sellele lähima 5-6 kuu jooksul ei saa, ei tähendab kõvasti aeglustunud levik, et asjaga on ühel pool ja viirus on võidetud.
        Ilmselgelt pole ekspert, aga nuh, see siin foorum, võib vast jagada arvamust (kuigi arvamus=/=teadmine)
        Tunduks nagu loogiline, et see pole plaanitud kestma 2 nädala möödumiseni viimasest diagnoosist. Pigem nagu Hiinas - kui haigete / diagnoositute peak on möödas ja varasemast oluliselt madalamal tasemel, siis lastakse asjad ehk vabamasse rütmi tagasi.
        Iseasi kas meil õnnestub demokraatlikus riigis nii karm ja efektiivne kontroll püsti panna kui seal, et nii ka läheks.

        Või siis lühem vastus - kui nüüd on diagnoositud siin 3 päevaga miskit 90 juhtu, siis minu guess oleks et nädalake pärast diagnoositute arvu langust 1-2ni päevas võiks normaalsesse rütmi asjad tagasi viia äkki.

        Kommentaar


          Koopia vestlustest suvaka ja ühe tüdruku vahel, kes töötab med. õena (või med. õe praktikandina vms) ühes Tallinna haiglas.

          Vestlus, nagu ma aru sain, algab neljapäeval.

          Suvakas: Millal sa tagasi tuled? Siis algab karantiini aeg ka sul kohe.

          Tüdruk: Miks?

          Suvakas: Ma soovitaks sul jääda kaheks nädalaks koju, kui tagasi tuled ja võimalikult väheste inimestega kokku puutuda.
          Eriti kui šveitsist tuled.

          Tüdruk:Too late..
          Täna oli mu esimene päev tööl..

          Suvakas: Kas sa ütlesid kellelegi, et käisid välismaal?



          Tüdruk: Ei öelnud.

          Järgmine päev...

          Tüdruk: Ma łtlesin ülemusele.
          Ta ütles, et vb pean minema 14 päevaks karantiini aga seda otsustab infektsiooniarst


          Tüdruk: Ma arvan, et ülemus väga ei taha.
          EMOs pole tööjõudu ja ta ütles samuti, et kui ma tunnen end okeilt, siis pole vaja.

          Tüdruk: Kuigi.. Zürichis mul hakkas enne lendu nii halb, et oleksin pmh minestanud. Aga who knows- ma arvan, et see oli lendudest
          Ma ei taha üle mõelda
          Laupäeval...

          Tüdruk: Meil oli corona kahtlane sees. Ma võtsin vastu ja ta soitis terve osakonna läbi. Ülemus ütles kenasti - mitte mingisugust karantiini teie ei näe enne kui symtomid ilmnevad ja arstid peavad olema valmis tegema 48h valveid.
          Instagram

          Twitter

          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

          telekavaataja.blogabet.com

          Kommentaar


            Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
            Ilmselgelt pole ekspert, aga nuh, see siin foorum, võib vast jagada arvamust (kuigi arvamus=/=teadmine)
            Tunduks nagu loogiline, et see pole plaanitud kestma 2 nädala möödumiseni viimasest diagnoosist. Pigem nagu Hiinas - kui haigete / diagnoositute peak on möödas ja varasemast oluliselt madalamal tasemel, siis lastakse asjad ehk vabamasse rütmi tagasi.
            Iseasi kas meil õnnestub demokraatlikus riigis nii karm ja efektiivne kontroll püsti panna kui seal, et nii ka läheks.

            Või siis lühem vastus - kui nüüd on diagnoositud siin 3 päevaga miskit 90 juhtu, siis minu guess oleks et nädalake pärast diagnoositute arvu langust 1-2ni päevas võiks normaalsesse rütmi asjad tagasi viia äkki.
            Üldse ei ründa ega midagi, pigem arendan teemat. Huvitab siiralt.

            Et kui me jõuame mingi "normaalse" diagnoositavate tasemeni, kas see pole veidi enesepetmine veidi? Kui sellele mingit ennetavat ravimit pole ja range kontroll väheneb ja inimesed taas massidesse rohkem kogunema hakkavad, siis on see levik ju taas kiire olema.
            Instagram

            Twitter

            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

            telekavaataja.blogabet.com

            Kommentaar


              viimastest päevadest alates ja edaspidi ei ole testimiste tulemused ilmselt enam samamoodi tõlgendatavad nagu nad senimaani olnud. Igat ühte ilmselt testima enam ei hakata, vaid ainult keerulisemaid patsiente, kes vajavad meditsiinilist sekkumist.

              Täna Eestis võimekus u 350 testi päevas, ei ole mõtet ressurssi igaühele raisata kui me oleme nagunii pmst lockdownis juba.

              Kommentaar


                No oleme ausad, juba Kuressaares on vähemalt 1000 nakatunut. Võrkpallimängu käis vaatamas mingi 800 inimest ehk? Oletame, et 500 olid kuressaarlased ja oletame, et neist 20% nakatusid. Kokku siis 100 nakatunut, kes läksid koju ja nakatasid oma pereliikmeid. Oletame, et nüüd on siis 200 nakatunut, kes aga ei teadnud, et nad on nakatunud (uudised tulid mitmeid päevi hiljem) ja käisid tööl, koolis jm üritustel-kohtades edasi...

                Mingi hetk oli Eestis tehtud testidest 13-14% positiivsed, suurem osa paraku ei viitsi minna või ei pääse testima. Ütlen julgelt, et Eestis on hetkel 5000-10000 nakatunut.

                Kommentaar


                  Selle loogikaga väidad sa, et tegelikult on igas riigis ca sada korda nakatunuid rohkem. See ei ole reaalne. Dünaamika on Eestis hetkel sarnane võrreldes teiste Euroopa riikidega.
                  Hetkel on üle maailma teadaolevaid nakatunuid ca 160 000. Sinu loogika järgi peaks see number olema aga 16 miljonit. Sellisel juhul peaks siis rääkima juba ca poolest miljonist surnust, kuna hetkel on surnud nakatunutest ca 3-4 protsenti.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas allars Vaata postitust
                    Selle loogikaga väidad sa, et tegelikult on igas riigis ca sada korda nakatunuid rohkem. See ei ole reaalne. Dünaamika on Eestis hetkel sarnane võrreldes teiste Euroopa riikidega.
                    Hetkel on üle maailma teadaolevaid nakatunuid ca 160 000. Sinu loogika järgi peaks see number olema aga 16 miljonit. Sellisel juhul peaks siis rääkima juba ca poolest miljonist surnust, kuna hetkel on surnud nakatunutest ca 3-4 protsenti.
                    Mitte päris. Surmade protsent ei kasva koos haigete arvuga. See protsent on nendest, kellel on diagnoositud. Kui mingile osale ei diagnoosita, siis nende hulgast ei saa ka surma välja arvutada. Ehk siis see number on tegelikult väiksem, aga seda ei saa millegiga kinnitada ega ümber lükata.
                    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                    My spell checking is second to nine!

                    Kommentaar


                      Mul endal ja päris paljudel tuttavatel/enamus kolleegidel on viimase nädala jooksul olnud poolteist päeva kiirhaigus, arvan et tegu oligi koroonaga - midagi hullu samas ei täheldanud. Arvan et paanika varsti möödub ja kõik põevad läbi/viirus muteerub tühiseks.

                      Kurk valus, pea paks, osadel 37+ palavik, osadel s.h. ka minul 36 või alla 36, korralik nohu

                      Kommentaar


                        Lõuna-Koreas on suremuse % alla 1. Seal testitakse väga massiivselt ja sellega kasvab ka üldine juhtumite arv, kelle sümptomid on väga kerged ja keda mõnes muus riigis arvatavasti ei testitaks.

                        Praegu on meie olukord lihtsalt äärmiselt ebamugav. Kui meil esimesed rasked juhtumid ja surnud tulevad siis tuleb juba next level paanika. Väidetavalt pidid Kuressaares med. töötajad ja politseinikud juba palavikus olema. Pakun puusalt, et 10 päeva pärast on kaitsevägi ABK-vormis mingi funktsiooniga "tänavatel" - kas siis piiril, haiglates abis või isegi tänavatel patrullimas politsei asemel.
                        Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
                          Pakun puusalt, et 10 päeva pärast on kaitsevägi ABK-vormis mingi funktsiooniga "tänavatel" - kas siis piiril, haiglates abis või isegi tänavatel patrullimas politsei asemel.
                          Liiga palju viiruse/zombiefilme vaadanud

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust

                            Praegu on meie olukord lihtsalt äärmiselt ebamugav. Kui meil esimesed rasked juhtumid ja surnud tulevad siis tuleb juba next level paanika. Väidetavalt pidid Kuressaares med. töötajad ja politseinikud juba palavikus olema. Pakun puusalt, et 10 päeva pärast on kaitsevägi ABK-vormis mingi funktsiooniga "tänavatel" - kas siis piiril, haiglates abis või isegi tänavatel patrullimas politsei asemel.
                            1. Miks need üldse peaks tulema, kui hetkel diagnoositud persoonid ka reaalselt karantiinis on, mitte lihtsalt ringi ei töllerda?

                            2. See ei ole see kohutavalt cringe seriaal The Walking Dead vms.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas cabron Vaata postitust
                              Liiga palju viiruse/zombiefilme vaadanud
                              Mnjah, võib-olla aga väga suur osa politseinike saadetakse nüüd piirile. Nagu ütlesin siis Saaremaal on juba eesliini töötajatel haigusnähud. Mingi hetk lihtsalt ei jätku enam politseinike, keda meil on niigi suht vähe. Kui tsiviilstruktuurid ei tule enam toime siis tuleb armee appi, saaremaal on kaitseliit juba haiglal abis + naiskodukaitse.
                              Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                              Kommentaar


                                Algselt postitas cabron Vaata postitust
                                Liiga palju viiruse/zombiefilme vaadanud
                                Praegu on üsna mõistlik vaadata n.ö väljamõeldud (ennekõike sci-fi) filme ja seriaale, sest nendes on flirditud praeguse (tekkiva) olukorraga. Taolise ˛anri teoste kvaliteedimärgiks on loogika.
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X