Lehekülg 14, kokku 83 EsimeneEsimene ... 41011121314151617182464 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 261 kuni 280, kokku 1651
    Eesti koondislane Kasutaja allars avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2008

Algupärane

https://maaleht.delfi.ee/uudised/usa...ad?id=89226893

Usa kohta maalitakse küll väga must stsenaarium. Selle valguses ei taha mõeldagi, mis Venemaal saama hakkab. Imelikult vaikne on endiselt idapiiri tagant tulenev teave. Ilmselt teadlikult.

Eesti koondislane Kasutaja Rudy avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2013

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
    Ametlik number on nüüd 109.

"Kõik nakatunud on kodusel jälgimisel ja haiglaravil ei ole neist keegi (eilse õhtuse seisuga). Esimene haigestunud patsient on haiglas välja kirjutatud."
    Kas ainult mulle tundub, et selle teksti loogika lonkab? Kas on siis lõpuks keegi haiglas või mitte?

Eesti koondislane Kasutaja Jeti88 avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Rudy Vaata postitust
    Kas ainult mulle tundub, et selle teksti loogika lonkab? Kas on siis lõpuks keegi haiglas või mitte?
    See iraanlane oli haiglas ja sai nüüd välja. Keegi teine pole olnud.
    Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

Põrandaalune panustaja Kasutaja telekavaataja avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2004

Algupärane

Mul on viimaste tundide jooksul uusi küsimusi tekkinud:

1. (loomulikult keegi täpselt seda ei tea, aga) Mis hetkeni see eriolukord võiks kesta? Ja ma ei mõtle siinkohal konkreetset kuupäeva, vaid millises haiguselevikustaadiumis võib otsustada, et eluga saab edasi minna. Sest reaalselt kuna vaktsiini sellele lähima 5-6 kuu jooksul ei saa, ei tähendab kõvasti aeglustunud levik, et asjaga on ühel pool ja viirus on võidetud.

2. Läti paneb piirid kinni, Rootsi enam ei saa. Varsti kogu Euroopas on isoleerimine. Kas pikemas perspektiivis ei jää see mõtteviis domineerima?

3. Rugani oli üks esimesi jalgpallureid, kes nakatus koroonasse. Pärast teda nakatus veel palju mängijaid. Kas keegi sportlastest on ka väga kimpus haigusega? Kas kellelgi sportlastest on tõsiseid nähte? Kas keegi sportlastest on seda kauem kui 3-4 päeva põdenud?

Bradolf Pitler Kasutaja Mõnuagent 007 avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

1. vastust ei tea keegi. Loodetakse, et kui läheb päikeseliseks, siis viirus taandub ise, kuna see on viiruse jaoks ebasoodus pinnas. Aga täpselt keegi ennustada ei oska.

2. tähendaks ilmselt majanduslikult liiga suuri probleeme. Samas võib praegune osutuda uueks normaalsuseks, kui hakkab iga sügis ja kevad sarnaseid perioode tulema.

3. sportlased üldiselt pole riskirühm.

Umbes need on siiani valdavad vastused olnud.

Liitus foorumiga
    Mar 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    1. vastust ei tea keegi. Loodetakse, et kui läheb päikeseliseks, siis viirus taandub ise, kuna see on viiruse jaoks ebasoodus pinnas. Aga täpselt keegi ennustada ei oska.
    Ehk siis ilmselt kestab selle hetkeni kuni viirusest jagu saame või see ise taandub?

INSURRECTION Kasutaja vendetta avatar
    Liitus foorumiga
    Dec 2001

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
    3. Rugani oli üks esimesi jalgpallureid, kes nakatus koroonasse. Pärast teda nakatus veel palju mängijaid. Kas keegi sportlastest on ka väga kimpus haigusega? Kas kellelgi sportlastest on tõsiseid nähte? Kas keegi sportlastest on seda kauem kui 3-4 päeva põdenud?
    Midagi kindlat ei ole teada, kõik pressile saadetavad signaalid on seni hästi positiivsel toonil, mis ühest küljest on mõistetav, samas veidi kahtlane. Ükski jalgpallur vaevalt surema hakkab, küsimus on selles, et kas kellelgi tuleb see kopsupõletik osa raskemas vormis? Mis tähendab püsivaid kahjustusi kopsus. Tavalisel kodanikul näiteks 5-10% suurune kahjustus kopsu kogupindalast eriti veel elukvaliteeti ei muuda, tippjalgpalluril aga tähendab ilmselt karjääri lõppu.

Algupärane

Väga pigem ei usuta, et ta ise taandub. On muidugi erinevaid arvamusi, aga kardetakse ka, et ta koos muude gripi/noro/rota jne viirustega koos ringlema hakkab.
    Usutavasti tekib ka inimkonnal mingisugunegi tugevam immuunsus koroonaviiruse suhtes ja kindlasti lõpuks leitakse ka tõhusam ravimeetod/vaktsiin selle vastu, aga vähetõenäoline, et ta lihtsalt ära kaob (kuna nagu praeguseks selge, siis see on väga nakkav ja ringleb kiiresti/kergelt).
    Tsitaat Algselt postitas Plechazunga
    Jones doesn't get injuries. Injuries get Jones.

Hmm, that didn't really work.

Eesti koondislane Kasutaja Nasfal avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2011

Algupärane

Koroonaga ei teki mingit immuunsust ka, et korra põed läbi ja rohkem ohtu pole?

Algupärane

Kindlalt ei tea veel.
    Tsitaat Algselt postitas Plechazunga
    Jones doesn't get injuries. Injuries get Jones.

Hmm, that didn't really work.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    May 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust

1. (loomulikult keegi täpselt seda ei tea, aga) Mis hetkeni see eriolukord võiks kesta? Ja ma ei mõtle siinkohal konkreetset kuupäeva, vaid millises haiguselevikustaadiumis võib otsustada, et eluga saab edasi minna. Sest reaalselt kuna vaktsiini sellele lähima 5-6 kuu jooksul ei saa, ei tähendab kõvasti aeglustunud levik, et asjaga on ühel pool ja viirus on võidetud.
    Ilmselgelt pole ekspert, aga nuh, see siin foorum, võib vast jagada arvamust (kuigi arvamus=/=teadmine)
    Tunduks nagu loogiline, et see pole plaanitud kestma 2 nädala möödumiseni viimasest diagnoosist. Pigem nagu Hiinas - kui haigete / diagnoositute peak on möödas ja varasemast oluliselt madalamal tasemel, siis lastakse asjad ehk vabamasse rütmi tagasi.
    Iseasi kas meil õnnestub demokraatlikus riigis nii karm ja efektiivne kontroll püsti panna kui seal, et nii ka läheks.

Või siis lühem vastus - kui nüüd on diagnoositud siin 3 päevaga miskit 90 juhtu, siis minu guess oleks et nädalake pärast diagnoositute arvu langust 1-2ni päevas võiks normaalsesse rütmi asjad tagasi viia äkki.

Liitus foorumiga
    Mar 2004

Algupärane

Koopia vestlustest suvaka ja ühe tüdruku vahel, kes töötab med. õena (või med. õe praktikandina vms) ühes Tallinna haiglas.

Vestlus, nagu ma aru sain, algab neljapäeval.

Suvakas: Millal sa tagasi tuled? Siis algab karantiini aeg ka sul kohe.

Tüdruk: Miks?

Suvakas: Ma soovitaks sul jääda kaheks nädalaks koju, kui tagasi tuled ja võimalikult väheste inimestega kokku puutuda.
    Eriti kui šveitsist tuled.

Tüdruk:Too late..
    Täna oli mu esimene päev tööl..

Suvakas: Kas sa ütlesid kellelegi, et käisid välismaal?

Tüdruk: Ei öelnud.

Järgmine päev...

Tüdruk: Ma ùtlesin ülemusele.
    Ta ütles, et vb pean minema 14 päevaks karantiini aga seda otsustab infektsiooniarst

Tüdruk: Ma arvan, et ülemus väga ei taha.
    EMOs pole tööjõudu ja ta ütles samuti, et kui ma tunnen end okeilt, siis pole vaja.

Tüdruk: Kuigi.. Zürichis mul hakkas enne lendu nii halb, et oleksin pmh minestanud. Aga who knows- ma arvan, et see oli lendudest
    Ma ei taha üle mõelda
    Laupäeval...

Tüdruk: Meil oli corona kahtlane sees. Ma võtsin vastu ja ta soitis terve osakonna läbi. Ülemus ütles kenasti - mitte mingisugust karantiini teie ei näe enne kui symtomid ilmnevad ja arstid peavad olema valmis tegema 48h valveid.

Liitus foorumiga
    Mar 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
    Ilmselgelt pole ekspert, aga nuh, see siin foorum, võib vast jagada arvamust (kuigi arvamus=/=teadmine)
    Tunduks nagu loogiline, et see pole plaanitud kestma 2 nädala möödumiseni viimasest diagnoosist. Pigem nagu Hiinas - kui haigete / diagnoositute peak on möödas ja varasemast oluliselt madalamal tasemel, siis lastakse asjad ehk vabamasse rütmi tagasi.
    Iseasi kas meil õnnestub demokraatlikus riigis nii karm ja efektiivne kontroll püsti panna kui seal, et nii ka läheks.

Või siis lühem vastus - kui nüüd on diagnoositud siin 3 päevaga miskit 90 juhtu, siis minu guess oleks et nädalake pärast diagnoositute arvu langust 1-2ni päevas võiks normaalsesse rütmi asjad tagasi viia äkki.
    Üldse ei ründa ega midagi, pigem arendan teemat. Huvitab siiralt.

Et kui me jõuame mingi "normaalse" diagnoositavate tasemeni, kas see pole veidi enesepetmine veidi? Kui sellele mingit ennetavat ravimit pole ja range kontroll väheneb ja inimesed taas massidesse rohkem kogunema hakkavad, siis on see levik ju taas kiire olema.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

viimastest päevadest alates ja edaspidi ei ole testimiste tulemused ilmselt enam samamoodi tõlgendatavad nagu nad senimaani olnud. Igat ühte ilmselt testima enam ei hakata, vaid ainult keerulisemaid patsiente, kes vajavad meditsiinilist sekkumist.

Täna Eestis võimekus u 350 testi päevas, ei ole mõtet ressurssi igaühele raisata kui me oleme nagunii pmst lockdownis juba.

Meeskonnaliige Kasutaja FTorres avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2009

Algupärane

No oleme ausad, juba Kuressaares on vähemalt 1000 nakatunut. Võrkpallimängu käis vaatamas mingi 800 inimest ehk? Oletame, et 500 olid kuressaarlased ja oletame, et neist 20% nakatusid. Kokku siis 100 nakatunut, kes läksid koju ja nakatasid oma pereliikmeid. Oletame, et nüüd on siis 200 nakatunut, kes aga ei teadnud, et nad on nakatunud (uudised tulid mitmeid päevi hiljem) ja käisid tööl, koolis jm üritustel-kohtades edasi...

Mingi hetk oli Eestis tehtud testidest 13-14% positiivsed, suurem osa paraku ei viitsi minna või ei pääse testima. Ütlen julgelt, et Eestis on hetkel 5000-10000 nakatunut.

Eesti koondislane Kasutaja allars avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2008

Algupärane

Selle loogikaga väidad sa, et tegelikult on igas riigis ca sada korda nakatunuid rohkem. See ei ole reaalne. Dünaamika on Eestis hetkel sarnane võrreldes teiste Euroopa riikidega.
    Hetkel on üle maailma teadaolevaid nakatunuid ca 160 000. Sinu loogika järgi peaks see number olema aga 16 miljonit. Sellisel juhul peaks siis rääkima juba ca poolest miljonist surnust, kuna hetkel on surnud nakatunutest ca 3-4 protsenti.

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas allars Vaata postitust
    Selle loogikaga väidad sa, et tegelikult on igas riigis ca sada korda nakatunuid rohkem. See ei ole reaalne. Dünaamika on Eestis hetkel sarnane võrreldes teiste Euroopa riikidega.
    Hetkel on üle maailma teadaolevaid nakatunuid ca 160 000. Sinu loogika järgi peaks see number olema aga 16 miljonit. Sellisel juhul peaks siis rääkima juba ca poolest miljonist surnust, kuna hetkel on surnud nakatunutest ca 3-4 protsenti.
    Mitte päris. Surmade protsent ei kasva koos haigete arvuga. See protsent on nendest, kellel on diagnoositud. Kui mingile osale ei diagnoosita, siis nende hulgast ei saa ka surma välja arvutada. Ehk siis see number on tegelikult väiksem, aga seda ei saa millegiga kinnitada ega ümber lükata.

סוטה Kasutaja cabron avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2015

Algupärane

Mul endal ja päris paljudel tuttavatel/enamus kolleegidel on viimase nädala jooksul olnud poolteist päeva kiirhaigus, arvan et tegu oligi koroonaga - midagi hullu samas ei täheldanud. Arvan et paanika varsti möödub ja kõik põevad läbi/viirus muteerub tühiseks.

Kurk valus, pea paks, osadel 37+ palavik, osadel s.h. ka minul 36 või alla 36, korralik nohu

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud