320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
    Tänud Mõnu, ma pole ammu midagi nii naljakat kuulanud.



    Eks ole, kust persest need purilendurid välja ilmusid?
    See ei ole veel midagi. Parimad pasatootmised tulid Linnarilt alati Noku klubis, kus mees alati noris kellegiga tüli ja lõpuks sai vastu hambaid ja hakkas kõigile silte panema külge nagu - harimatud matsid, kaabakad! Sealjuures jäi endale alati kindlaks, et tema on ainukene erudeeritud haritlane!

    Kommentaar


      Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
      See ei ole veel midagi. Parimad pasatootmised tulid Linnarilt alati Noku klubis, kus mees alati noris kellegiga tüli ja lõpuks sai vastu hambaid ja hakkas kõigile silte panema külge nagu - harimatud matsid, kaabakad! Sealjuures jäi endale alati kindlaks, et tema on ainukene erudeeritud haritlane!
      No Nokus ju süüa sai, ju lootis, et vastu hambaid saamise asemel... ah, las ta jääb.

      Kommentaar


        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
        Kuidas nii? Väljavõtteid sellest intervjuust:


        Kindlasti sobilikum väljend kui "statistika viiruse kohta hetkel on pullikaka", aga põhimõtteliselt käib jutt täpselt samast asjast.
        kuule millest sa räägid?

        Sa tuled teemasse jutuga, mille mõte on a la "suur hulk on ka kaasuva diagnoosiga ja sureks nagunii ning sellepärast ei saa maailma kinni panna" ning selle argumendi kaitseks tood sa ühe teadlase TESTIMISE kohta antud hinnangu?

        Konkreetne vastus rääkis TESTIMISEST, mitte DIAGNOOSIMISEST. Sina tulid rääkima positiivse testi andnud isikute KAASUVATEST DIAGNOOSIDEST.

        sorry, aga sa ei arutle praegu oma tavapärasele tasemele küll vastavalt. ja uuesti - see artikkel ei toetanud sind mõtet.

        ja lisaks tundub mulle ka, et sa üritad natukene valede loogikate ja näidetega oma soovi edasi tuua. Ja kui sa arvad, et AIDSi või HIV-i näide ei ole õige või arvad, et varasem praktika ei ole oluline, siis see õigus sul on.

        Samast artiklist:

        Q: "Kas teadlaste hulgas on konsensus olemas millise metoodika alusel suremust arvestada?"

        A: "Kuid, kui COVID-19 haige inimene sõidab autoga vastu puud, siis millesse ta suri? See pole nali. Meditsiiniliselt on täpselt samamoodi: kui inimesel on kuus erinevat haigust, siis pole päris selge miks ta suri."


        See punkt on see, millest sa rääkisid. Ja mille kohta vendetta ütles, et sellega tegeletakse. Ja see on nüüd konkreetselt protsessi osa. Enne kustutad tulekahju ära, siis analüüsid põhjust, eksole. Siinkohal, tõsi, saab seda jooksvalt teha. Ja tehaksegi. Seega milles küsimus?

        Kommentaar


          Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
          Minu teada küll. Sõber tuli Hispaaniast ja kuna sealne elanik, siis valis endale Pärnu hotelli, kuhu sõitis Lux expressiga.
          sänk juu

          -e- ja see linnari asi on lihtsalt piinlik pask.

          Kommentaar


            Algselt postitas vendetta Vaata postitust
            Selle kõigega tegeletakse, aga see analüüs ja teadus võtab aega ja stardipositsioon on enamuses riikides selline, et ''avarii'' on juba toimunud.
            Sa tõesti arvad, et UK ja USA, kes algusest võtsid seisukoha, et pole hullu, peaasi et majandus liiga hullu lööki kubemesse ei saa, naljapärast nüüd korrigeerivad oma meetmeid? Samal ajal vaesemad riigid, kes võtsid kohe asja tõsiselt, on vähemalt hetkel suhteliselt normaalses seisus ja võivad unistada isegi piirangute leevendamisest kuskil kuu aja pärast.
            Loe Andres Meritsa tänaseid kommentaare näiteks, seletab ilusti lahti, miks kõik ei käi sõrmenipsust nagu sina sooviksid.
            Ma tean, et see polnud su põhiline point, aga UK näitega olen nõus, USA omaga mitte. Ma ei arvaks, et USAl oli alguses hullult plaan majandust hoida. Mulle jäi mulje, et nad pidasid end kuulikindlaks. Kergelt tundub seda siiani, arvestades et vägesid üritab Kushner juhtida. Ja majanduse mure on neil siiani, tahaks varsti tagasi asja juurde naasta. USA käitumine muutub koos tuulega ja suht kaootiliselt.
            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

            My spell checking is second to nine!

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              kuule millest sa räägid?

              Sa tuled teemasse jutuga, mille mõte on a la "suur hulk on ka kaasuva diagnoosiga ja sureks nagunii ning sellepärast ei saa maailma kinni panna" ning selle argumendi kaitseks tood sa ühe teadlase TESTIMISE kohta antud hinnangu?

              Konkreetne vastus rääkis TESTIMISEST, mitte DIAGNOOSIMISEST. Sina tulid rääkima positiivse testi andnud isikute KAASUVATEST DIAGNOOSIDEST.

              sorry, aga sa ei arutle praegu oma tavapärasele tasemele küll vastavalt. ja uuesti - see artikkel ei toetanud sind mõtet.

              ja lisaks tundub mulle ka, et sa üritad natukene valede loogikate ja näidetega oma soovi edasi tuua. Ja kui sa arvad, et AIDSi või HIV-i näide ei ole õige või arvad, et varasem praktika ei ole oluline, siis see õigus sul on.

              Samast artiklist:

              Q: "Kas teadlaste hulgas on konsensus olemas millise metoodika alusel suremust arvestada?"

              A: "Kuid, kui COVID-19 haige inimene sõidab autoga vastu puud, siis millesse ta suri? See pole nali. Meditsiiniliselt on täpselt samamoodi: kui inimesel on kuus erinevat haigust, siis pole päris selge miks ta suri."


              See punkt on see, millest sa rääkisid. Ja mille kohta vendetta ütles, et sellega tegeletakse. Ja see on nüüd konkreetselt protsessi osa. Enne kustutad tulekahju ära, siis analüüsid põhjust, eksole. Siinkohal, tõsi, saab seda jooksvalt teha. Ja tehaksegi. Seega milles küsimus?
              Palun tsiteeri nüüd kuskohas ma midagi sellist ütlesin. Minu postitused sellest teemas on olnud:
              1) arvamus, et Eestis on oluliselt rohkem viirusekandjaid kui seda eeldatakse, sest meie testimine on olnud halb
              2) arvamus, et seoses koroonapandeemiaga langeb teiste raskete haiguste suremus, kuna paljudes riikides pannakse nüüd surmapõhjuseks koroona ja ei eristata inimesi, lisaks siis vähenenud liiklussurmad, kuna inimesed ei liigu nii palju jne.
              3) reageering järjekordsele uudisele, kus "haiglas avastati 20 inimest, kellel on koroona", et kõik ühte patta panna on pullikaka.
              4) kriitika statistika kohta, mis käib avalikult nii meediast kui sotsiaalmeediast, sest need ei ole põhjalikud ja nende alusel ei saa teha otsuseid ega mõelda järgmiste sammude peale.

              Kuidas see sinu peas sai selleks, et inimesed sureksid niikuinii ja sellepärast ei pea maailma kinni panema on täiesti absurdne. Ja selles intervjuus räägitakse täpselt sama asja, mida mina olen rääkinud, ehk ANDMED on puudulikud ja valed, otsuseid tehakse kõhutunde pealt jne, see puudutab nii testimist, surmapõhjuseid, mõjusid ühiskonnale kui kõigele muule.
              Tulekahju kustutamisel pead ka aru saama, kas sinu kustutustehnika töötab ja on võimalikult efektiivne, pole nii või? Selle jaoks võiks aru saada, mismoodi tuli käitub ja mis on selle reaalne mõju keskkonnale, kus see levib.

              Kommentaar


                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                Palun tsiteeri nüüd kuskohas ma midagi sellist ütlesin. Minu postitused sellest teemas on olnud:
                1) arvamus, et Eestis on oluliselt rohkem viirusekandjaid kui seda eeldatakse, sest meie testimine on olnud halb
                2) arvamus, et seoses koroonapandeemiaga langeb teiste raskete haiguste suremus, kuna paljudes riikides pannakse nüüd surmapõhjuseks koroona ja ei eristata inimesi, lisaks siis vähenenud liiklussurmad, kuna inimesed ei liigu nii palju jne.
                3) reageering järjekordsele uudisele, kus "haiglas avastati 20 inimest, kellel on koroona", et kõik ühte patta panna on pullikaka.
                4) kriitika statistika kohta, mis käib avalikult nii meediast kui sotsiaalmeediast, sest need ei ole põhjalikud ja nende alusel ei saa teha otsuseid ega mõelda järgmiste sammude peale.

                Kuidas see sinu peas sai selleks, et inimesed sureksid niikuinii ja sellepärast ei pea maailma kinni panema on täiesti absurdne. Ja selles intervjuus räägitakse täpselt sama asja, mida mina olen rääkinud, ehk ANDMED on puudulikud ja valed, otsuseid tehakse kõhutunde pealt jne, see puudutab nii testimist, surmapõhjuseid, mõjusid ühiskonnale kui kõigele muule.
                Tulekahju kustutamisel pead ka aru saama, kas sinu kustutustehnika töötab ja on võimalikult efektiivne, pole nii või? Selle jaoks võiks aru saada, mismoodi tuli käitub ja mis on selle reaalne mõju keskkonnale, kus see levib.
                praegune diskussioon sai alguse ning ei käi ümber punktide 1, 2 ega 4. Vaid jutt olnud punktist 3, on nii? Ilmselt ei vaidle keegi vastu punktide 1, 2 ja 4 osas, vaid justnimelt see punkt 3, sest see ei ole nii pullikaka kui sulle tundub.

                Kommentaar


                  Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                  praegune diskussioon sai alguse ning ei käi ümber punktide 1, 2 ega 4. Vaid jutt olnud punktist 3, on nii? Ilmselt ei vaidle keegi vastu punktide 1, 2 ja 4 osas, vaid justnimelt see punkt 3, sest see ei ole nii pullikaka kui sulle tundub.
                  Et statistika on BS? No minu arust ikkagi on ja seda väga paljudes punktides:
                  1) mis on viiruse reaalne levik
                  2) mis on viiruse reaalne levimise kiirus
                  3) mis on viiruse reaalne suremus
                  4) kui suur hulk surmasid, mis on hetkel koroonasurmad on sellest põhjustatud või lihtsalt oli koroona üks paljudest hädadest
                  5) kui suur hulk surmasid on põhjustatud valede ravivõtete või teadmatuse pärast (nt inimene läheb liiga hilja haiglasse, ei ole võimalust olnud testida vms)
                  6) kui suur hulk surmasid on põhjustatud meditsiiniasutuste ülekoormuse tõttu ja oleks tavaolukorras välditavad (pole voodikohti, hingamisaparaate, personali jne)

                  Loodan, et vähemalt viimase puhul Eestis ei tohiks seda olla, aga Itaalias, Hispaanias kindlasti.

                  Ja endiselt ei saa aru, kuidas kahtlemine statistikas väljendub sinu peas kuidagi selleks, et tegelt oleks niikuinii kõik ära surnud ja piirangud on mõttetud, täiesti võimalik, et see on hoopis vastupidi.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

                    kui täna keegi teeks massimõrva, laseks 1 miljon kuuli lendu, siis kas see on ikka nii tähtis, et mõni vend tegelt oli 95+, nagunii oleks kohe ära surnud

                    kui muidu ei oleks statistiliselt vahet, millisele reale niikuinii saabuv surm märkida,
                    (va. ehk mõni eksfoorumlane, kellele oli tähtis, et vanur suri just viirusse)
                    siis toodud Mercury näite puhul see erinevus on, et mõni korras immuunsusega sama vana inimene oleks kopsupõletikust vast paranenud
                    GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                    GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                    (Seinfeld, The Pitch)

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                      Et statistika on BS? No minu arust ikkagi on ja seda väga paljudes punktides:
                      1) mis on viiruse reaalne levik
                      2) mis on viiruse reaalne levimise kiirus
                      3) mis on viiruse reaalne suremus
                      4) kui suur hulk surmasid, mis on hetkel koroonasurmad on sellest põhjustatud või lihtsalt oli koroona üks paljudest hädadest
                      5) kui suur hulk surmasid on põhjustatud valede ravivõtete või teadmatuse pärast (nt inimene läheb liiga hilja haiglasse, ei ole võimalust olnud testida vms)
                      6) kui suur hulk surmasid on põhjustatud meditsiiniasutuste ülekoormuse tõttu ja oleks tavaolukorras välditavad (pole voodikohti, hingamisaparaate, personali jne)

                      Loodan, et vähemalt viimase puhul Eestis ei tohiks seda olla, aga Itaalias, Hispaanias kindlasti.

                      Ja endiselt ei saa aru, kuidas kahtlemine statistikas väljendub sinu peas kuidagi selleks, et tegelt oleks niikuinii kõik ära surnud ja piirangud on mõttetud, täiesti võimalik, et see on hoopis vastupidi.
                      nüüd omakorda küsiks, et kust sa selle välja loed minu jutust? Ma olen siin teemas koos kadunud linnupojaga olnud algusest peale üks suurimaid antagoniste ja maksimaalse info ja info ulatuse tagaajaaid.

                      Ma sulle 3x öelnud, et seda statistikat peetakse ning kaasuvaid diagnoose märgitakse. Kui sul aga on Bergamos konkreetselt sõjaolukord, siis tõepoolest mõne patsiendiga võib jah juhtuda, et "lipsas valesti läbi". Seda ka muudes riikides.

                      need teised punktid ja näited - Mida sa ketrad juba kolmandat nendest teistest punktidest, millega absull kõik sinuga nõustuvad, kui kogu see tänane-eilne teema sai alguse just sellest, et sa rääkisid kaasuvate diagnooside kontekstist?

                      Kaasuvate diagnooside osas on sulle toodud nii piltlikke kui otseseid väiteid - sa pidanud neid irrelevantseks. Et soovitus - alustaks sellest, et teeks endale viiruse kui mõiste selgeks ning siis mõtleks läbi, et kuidas suremus selles teemas suhestub - mis diagnoosidega, mis põhjus-tagajärg seostega.

                      P.s. viimases punktis ütlesin, et see ei ole nii lihtne ning kaasuvate diagnooside patsiendi surmapõhjuse määramine on problemaatiline ja keeruline tänases meditsiinisüsteemis (eriti kui me räägime rahvusvahelisest ühtsest praktikast) - selle peale sa ütled jälle, et see on ebaoluline näide...

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Ma jätan selle lihtsalt siia. Tükk raadioajakirjanduse ajalugu https://r2.err.ee/1069925/hommik/1033070
                        Saade on võetud maha, vaikiv ajastu on saabunud.

                        Kommentaar


                          Alustasin jaanuaris Hiinast toodete tellimist (tehakse from scratch) ja nyyd anti teada otse tehasest, et kõik on tavapärane, tootmist alustati, koroona on kontrolli all.

                          Kommentaar


                            Bayern teatas sotsiaalmeedias, et naasetakse treenigutele, kuid fännidel paluti treeninväljakutest eemale hoida. 


                            Tundub kuidagi... ohtlik.
                            Teen tapeeti.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Peeter I Vaata postitust
                              Saade on võetud maha, vaikiv ajastu on saabunud.
                              krt jah, ma sain ka selle asemel mingit tähtsat lugu kuulata ega saanud aru, milles kühvel
                              I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                              Kommentaar




                                Juba mujal üleval.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X