320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
    eugeenika rootslastele alati meeldinud. A tegelt vara öelda kas ja kui palju rootsi ämbrisse astus. Kui see jutt et koroona tulnud et jääda siis elu seisma panna iga puhangu ajal pole samuti mõeldav. Pealegi kõik mudelid näitasid rootsile waay hullemat seisu maikuuks kui nüüd tegelt paistab
    Jah, nõus, et ebaselget on palju ja pikas plaanis võitjaid praegu välja hõigata ei saa. Aga. Vähemalt minu konservatiivne talupoja mõistus ütleb, et pigem on tark ebaselges olukorras karta kui kahetseda. Nii mitme tundmatuga loos tundub ehku peale minek tarbetu inimelude ja tervisega riskimine. Ei tea ju keegi ikka veel kui laialt levinud haigus on, kui kiirelt vaktsiini ja ravimitega läheb, kuidas viirus ajas täpselt käitub, kas või missugust immuunsust kui üldse läbipõdemine pakub jne, jne. Seepärast mulle ongi paras müstika pidevalt tundunud, et kuidas Tegnell ja co kogu aeg kõiges nii kindlad on ning iga nädal räägivad, et tipp on saavutatud ja tipp on käes. Meie numbrid on kõige õigemad, teised riigid ajavad häma. Meil on teadus taga, teistel on pseudo.

    Ei ma arva, et kõik tuleks igavesest ajast igavesti lukku keerata, aga mõned kuud peame ikka vastu. Pigem olla algul karm, et pärast olla leebem, kui et lõpuks nentida, et krt enam polegi vist vahet.

    Ja kui olud peaks olema jäädavalt muutunud, siis ilmselt polegi enam pointi igast turismiputkat vägisi elus hoida. On aeg ümber spetsialiseeruda.

    Ps! Rootsi töötus on üsna sama %, mis Eestis. Mitte väga ammu oli ta ka meist kõrgem.

    Kommentaar


      Algselt postitas Andres. Vaata postitust
      Ja kui olud peaks olema jäädavalt muutunud, siis ilmselt polegi enam pointi igast turismiputkat vägisi elus hoida. On aeg ümber spetsialiseeruda.
      Hakkas lihtsalt huvitama, et mida sa selle all silmas pead?


      Aga korra kõrvale põigates, siis näiteks kinode poolelt tundub seis eriti hapu. Keegi ministritest ju hõikas välja, et tõenäoliselt peaksid kinod valmistuma terve suve kinni olemiseks.. aga kui korra veel ette mõelda, et räägitakse sügisel uue laine võimalikust tulekust, siis potentsiaalselt võib see tähendada, et kino on sunnitud sisuliselt 3/4 aastast kinni olema. Mis oleks majanduslikus mõttes päris ränk.
      Coraje, corazón y cojones.

      Kommentaar


        Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
        Seda ilmselt Lukas igaks juhuks välja ei hääldanud, et kusmaalt väiksemate suveürituste piir jookseb? Et oleks veel rohkem segadust ja arusaamatust ja ümarat juttu?
        Kamoon, täna-homme-järgmine nädal on vaja ka ju millegagi pilti saada. Täna räägid, et suuremad üritused on keelatud ja nädala pärast räägid lahti, et mis see täpsemalt tähendab. Idaalne ju!

        Kommentaar


          Algselt postitas eika Vaata postitust
          Kamoon, täna-homme-järgmine nädal on vaja ka ju millegagi pilti saada. Täna räägid, et suuremad üritused on keelatud ja nädala pärast räägid lahti, et mis see täpsemalt tähendab. Idaalne ju!
          Lukase arvates on suurüritus alates 1000 inimest.

          Kommentaar


            Terviseametis kõik korras. Juht ja juhi otsused on eetilised ja mõistlikud. Väärtussüsteem, eesmärgid ja fookus on paigas. Pealegi, me keegi ju ei teadnud.



            https://epl.delfi.ee/uudised/tervise...le?id=89627093

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              Terviseametis kõik korras. Juht ja juhi otsused on eetilised ja mõistlikud. Väärtussüsteem, eesmärgid ja fookus on paigas. Pealegi, me keegi ju ei teadnud.
              ses suhtes kõik on korrektne, et võibolla parema PR juhtimise all oleks suutnud oma möödalaskmisi sõnastada nii, et kõlaksid rohkem võitudena

              Kommentaar


                Algselt postitas Punkt Vaata postitust
                Hakkas lihtsalt huvitama, et mida sa selle all silmas pead?


                Aga korra kõrvale põigates, siis näiteks kinode poolelt tundub seis eriti hapu. Keegi ministritest ju hõikas välja, et tõenäoliselt peaksid kinod valmistuma terve suve kinni olemiseks.. aga kui korra veel ette mõelda, et räägitakse sügisel uue laine võimalikust tulekust, siis potentsiaalselt võib see tähendada, et kino on sunnitud sisuliselt 3/4 aastast kinni olema. Mis oleks majanduslikus mõttes päris ränk.
                Lihtsalt ja lühidalt - hapu on kõigil esimesest päevast. Mõned on lihtsalt eelisseisus (need, kes saavad kohe litaka ja need, kes saavad kohaneda).
                Ma pakun, et oma kolm aastat läheb ennem, kui eluolu rahuneb.
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Algselt postitas Punkt Vaata postitust
                  Hakkas lihtsalt huvitama, et mida sa selle all silmas pead?


                  seda ajakirjanik ei täpsustanud, kui pani alapealkirja, et "viirusest saab uus normaalsus"

                  e: "vblla kindlasti"
                  GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                  GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                  (Seinfeld, The Pitch)

                  Kommentaar


                    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                    My spell checking is second to nine!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                      Lihtsalt ja lühidalt - hapu on kõigil esimesest päevast. Mõned on lihtsalt eelisseisus (need, kes saavad kohe litaka ja need, kes saavad kohaneda).
                      Ma pakun, et oma kolm aastat läheb ennem, kui eluolu rahuneb.
                      See on igati loogiline, et majanduse taastumine võtab omajagu aega ning kindlasti ka teatud osa inimeste käitumismuster võib muutuda (vähemalt mingiks perioodiks).

                      Aga mulle on viimasel ajal meediast silma jäänud paljude psühholoogide ja ka teiste eluala inimeste arvamused, kus ühise nimetajana käivad läbi väited stiilis, et koroonaviiruse järgne maailm ei ole kindlasti see, mis ta varem oli ning millega me harjunud oleme. Sestap oli ka mu küsimus suunatud ka pigem sellele "olud peaks olema jäädavalt muutunud" osale.

                      Okei, majanduse taastumine ei ole ilmselt V-kujulise mudeli järgi, vaid on pigem pikem protsess. Okei, ilmselt ka inimeste varasemad harjumused ei taastu kohe nädala või paari kuuga - välditakse võibolla alguses rahvarohkemaid kohti, pööratakse rohkem tähelepanu hügieenile jne.

                      Aga mis veel? Sest need ei ole tegelt ju mingid erakordsed (ega ka lõplikud) muutused, millele võiks külge kleepida mingit äärmuslikku ja kurjakuulutavat silti, et "maailm ei ole kunagi enam sama".
                      Coraje, corazón y cojones.

                      Kommentaar


                        Ma isiklikult neid "maailm ei ole enam endine" jutte ka ei usu. Tekib teatav uus reaalsus ja kohanemine ühe erilisema kogemusega, aga arvata, et meie geneetilised hoiakud jm mingi 2 kuuse kodus tsillimise pealt nüüd oluliselt muutuvad tundub veidi soovunelm.

                        Tarbimine väheneb ja paar kuud klubisse vb nii vabalt ei minda, aga seda puhtalt majandusliku setbacki tõttu.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          Ma isiklikult neid "maailm ei ole enam endine" jutte ka ei usu. Tekib teatav uus reaalsus ja kohanemine ühe erilisema kogemusega, aga arvata, et meie geneetilised hoiakud jm mingi 2 kuuse kodus tsillimise pealt nüüd oluliselt muutuvad tundub veidi soovunelm.

                          Tarbimine väheneb ja paar kuud klubisse vb nii vabalt ei minda, aga seda puhtalt majandusliku setbacki tõttu.
                          Kagu-Aasias hakati SARS-i leviku ajal 2003. aastal massiliselt maske kandma avalikus ruumis, see komme on siiamaani säilinud. Ei läinud sugugi paari kuuga üle.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas lenc Vaata postitust
                            Kagu-Aasias hakati SARS-i leviku ajal 2003. aastal massiliselt maske kandma avalikus ruumis, see komme on siiamaani säilinud. Ei läinud sugugi paari kuuga üle.
                            See seal suurlinnades pigem õhukvaliteedi tõttu ei ole? 2015 Bangkok väga maske silma ei hakanud va hiina turistid. See märts oli jah palju, aga siisoli seal ka shit riil

                            Kommentaar


                              Ma juba ostsin 29. juuniks spa-pääsmed ära. Päris soodsalt saab praegu vingetesse kohtadesse... (hinnad pmst 50% kukkunud). Usun, et selle ostuga aitasin spa-l natukene likviidusele kaasa ja andsin lootust, et maailm muutub jälle paremaks.

                              Loodan, et ei käitunud liiga ennatlikult.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X