320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Ehk siis... järeldus mu poolt - sinu mõtte vaenlane ei ole mitte valitsus või piirangud, vaid inimesed, kes ennast lihtsalt otsustavad mitte vaktsineerida, sest ..... (täida tühimik, mina ei tea ausalt, miks).
    Pinguta nüüd. Muidu täidad enda tähtedega vaid internetti.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Hetkel Reform ja Kesk (samas leeris ka Sotsid) mängivad "kuri politseinik" ja "hea politseinik" mängu. Üks ähvardab ja teine tahab meelitada vaktsineerima.

      EKRE paraku püüab vett sogaseks ajada ja seal kalu püüda. Tänases Terevisioonis ka Moonika Helme hakkas rääkima, et liialt keskendutakse sellele vaktsineerimisele, et tegelikult tuleks tervishoiule raha juurde anda. Ütles, et inimeste pea on segaste sõnumitega sassi aetud. Et algul öeldi, et vaktsineerima peab selleks, et ennast kaitsta, seejärel selleks, et teisi kaitsta ja nüüd selleks et ühiskonda avatuna hoida. Ma küsiks, et kuidas need sõnumid üksteist välistavad? EKRE reklaamlehel on kirjas, et nad on kõige peresõbralikum erakond, kõige demokraatlikum erakond ja kõige eestimeelsem erakond. Milleks valijatel pea segi ajada? Otsustagu ära ja valigu sealt üks.

      Kuna Eesti on nüüd mustas nimekirjas siis sain ka ise pihta. Oli plaanis pikk nädalavahetus lastega Berliinis teha ja lennupiletid, loomaaiapiletid ja värgid ostetud. Kuna Eesti on hetkel punane siis kõik vaktsineerimata isikud (kaasaarvatud alla 12 aastased lapsed) peavad Saksamaale saabudes jääma viieks päevaks isolatsiooni. Seega läks selle rahakulutusega veidi kehvasti. Tuleb ilma lasteta minna

      Kommentaar


        Proua Helme arvates peaksid vaktsineerimissoovitusi jagama ainult spetsialistid - ehk meditsiinitöötajad. Mu meelest võiks EKRE seda sama liini jätkata igas valkonnas - olgu see kaitseväega seonduv, majandus, kohtuvõim, prokuratuur jne...

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
          Võime öelda vist suure kindlusega, et EKRE valijate seas on vaktsineerimine problemaatilisem küsimus kui näiteks E200 või REF.
          kui neid omavahel võrrelda, siis küll,
          eestikeelseist vastalistest kisub suur osa sinnakanti

          ent kui 3 kuud tagasi vaktsineerimise kulgemisest vahekokkuvõte tehti,
          oli suurem lünk sealsamas, kus poolteist aastat tagasi sotsiaalse distantseerituse nõude eirajaid ja haigestujaid

          Eesti omavalitsustest on kõige vähem koroonaviiruse vastu vaktsineeritud inimesi Maardus ja Sillamäel./-/
          Maakondadest on kõige madalam ehk 36 protsenti vaktsineerimise hõlmatus Ida-Virumaal.
          /-/linnaosades on suured käärid. Kui Pirital on vaktsineeritud 63 ja Nõmmel 62 protsenti, siis Lasnamäe näitaja on vaid 36,9 protsenti.
          GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
          GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
          (Seinfeld, The Pitch)

          Kommentaar


            Teadlased: läbipõdenute COVID-i tõend peaks kehtima vähemalt 12 kuud

            viimane järeldus:

            Testida enne vaktsineerimist

            Umbes pooled Eesti elanikud on haiguse juba läbi põdenud ja suur osa nendest enese teadmata. Läbipõdemist saab odavalt tuvastada antikehatestidega, mis eristavad vaktsiinidest ja läbipõdemisest saadud immuunsust. S-valgu vastased antikehad saab nii vaktsiini kui ka läbipõdemisega, kuid N- ja M-valgu antikehad ainult läbipõdemisega.

            Kahjuks pole kriisijuhid seni ilmutanud huvi läbipõdenute tuvastamise vastu, kuigi läbipõdenud on vaktsineeritutest paremini kaitstud. Antikehatesti põhjal ei anta COVID-19 läbipõdemise tõendit. Samuti ei testita inimesi enne vaktsineerimist, et selgitada välja, kas haigus on läbi põetud või mitte. Ometi oleks seda vaktsineerimisega paratamatult kaasnevate ebavajalike terviseriskide vältimiseks vaja.

            Antikehad on vaid üks osa tervest immuunsüsteemist ja üksnes nende mõõtmine alahindab immuunsust. Negatiivse antikehatesti puhul on võimalik mõõta rakulist immuunsust T-rakkude testiga, mis on paljudes riikides kasutusel, aga Eestis mitte.

            Positiivne antikeha või rakulise immuunsuse test peaks olema COVID-i tõendi väljastamise alus.

            Juba 2020. aasta sügisel oli selge, et korduvnakatumisi on väga vähe, ent COVID-19 läbipõdenud ei saanud karantiinivabastust. Läbipõdenud said esimest korda 6 kuuks karantiinivabastuse alles jaanuaris 2021 ehk vaktsineeritutega samal ajal. Teaduslikult lähenedes peaks läbipõdenute COVID-i tõend kehtima vähemalt 12 kuud ja vaktsineeritutel 6 kuud, kuid paraku on valitsuse korraldused olnud vastupidised. Reegel sunnib läbipõdenuid vaktsineerima juba 6 kuud hiljem. Samas ei vaja läbipõdenu COVID-19 vaktsiini ega peaks võtma sellega seotud terviseriski vähemalt 12 kuud pärast nakatumist.
            ristivastupidine jutt sellele, mida seni on kuulutatud.

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              Ma isiklikult ei leia, et see niivõrd on kellegi või millegi uskumuse küsimus. Isegi kui su teooria vastaks tõele, mis me siis teeme - plastic võib ilma vaktsineerimata käia a la haiglates, spordisaalides, kultuuriüritustel näpud püsti ringi, sest ta tegelikult ei ole riskigrupp ja teda ei oleks mõtet kottida vms? Pealegi, vaata, ta on 20kg võtnud eriolukorra ajal juurde, eksole, give the guy a break.

              Et ma nagu ei saa päris ausalt sellest konkreetsest spordiklubi näitest aru praegu ja ei saa nõustuda, et hakkame erandeid tegema olukorras, kus ühiskonna sita seisu või spordiklubide külastajate vähenemise (juhul kui su teooria paika peab) põhjus on just see, et nad ei vaktsineeri.

              Ma isiklikult olen enda intellektuaalse kapatsiteedi piires üritanud poliitiliselt või vaatenurgaliselt laetud teemades hoida selles mõttes turvalisse tsooni, et ma näiteks EKRE valijat poliitilise vaate pärast üritan mitte marginaliseerida või vittu saata, sest ainukesed, kelle kiituse ma saan, on inimesed, kes ei vali ekret. Ehk tegemist oleks nagu oma ingroupi populaarsuse võitmisega, mida ei ole tegelikult vaja teha (samas hoian endal õigust a la E200 või REF vendi valimatult vittu sellepärast, et see ei tekita polarisatsiooni vaid on vägagi südamest, eksole . Aga praegu on nagu veidi boiling point selles osas, et ma siiski väga lähedalt (ise õnneks mitte seotuna) näen nende va tšellomängijate ja "kui ma pean süstima, siis ma spordiklubidesse ei lähe" mentaliteedi esindajate tegevuste tagajärgi meditsiinivaldkonnas. Rääkimata siis ühiskonnast tervikuna, mille tagajärgi näeme kõik.

              Ehk siis... järeldus mu poolt - sinu mõtte vaenlane ei ole mitte valitsus või piirangud, vaid inimesed, kes ennast lihtsalt otsustavad mitte vaktsineerida, sest ..... (täida tühimik, mina ei tea ausalt, miks).
              Siin on plastiliinil ikka liiga palju õigust, et seda mitte ütlemata jätta. Teeme sportlastele erandi, sest mis me neist kotime, niigi saalid tühjad. Teeks siis kino ja teatri ja spaad kõigile lahti, kes just haige ei ole, ikka erand ehk tegelt kaotaks kõik need leebedki piirnagud. Ja teeme moonikahelmeliku "ravime kõik nakkuse saanud terveks, selleks tõstame arstide palku laenude abil". Poliitika seegi ju.

              Kokkuvõttes, sellised zirnaskid, kelle jaoks on kõik piirangud ju halvasti, aga midagi asemele ka ei paku või ei taha, peale selle, et midagi võiks teha, mil mõju, aga ei oska öelda, mis need on ja tegelt minukle kui tublile jooksjale see ju kraesse ei hakka, selliste produtseerimise eest võiks soonvald vastutuse võtta ja tagasi astuda. Solidaarselt.
              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

              Kommentaar


                Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                Kokkuvõttes, sellised zirnaskid, kelle jaoks on kõik piirangud ju halvasti, aga midagi asemele ka ei paku
                päris suur eeldus et ajakirjanikud peaks hakkama valitsuse koroonastrateegiat ka paika panema

                Kommentaar


                  Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                  päris suur eeldus et ajakirjanikud peaks hakkama valitsuse koroonastrateegiat ka paika panema
                  Sul on strateegia sõna pisut lappes. Zirnaskil ka.
                  "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                  Kommentaar


                    Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                    Sul on strateegia sõna pisut lappes. Zirnaskil ka.
                    soonvald küll tagasi ei astunud a midagi ikka tegi


                    kas need teadlased seal lähevad nende alla keda uskuma peab?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                      kas need teadlased seal lähevad nende alla keda uskuma peab?
                      poliitikuid peab uskuma, sest muidu nad solvuvad - teadlasi võetakse teadmiseks.

                      Kommentaar


                        Pakun, et Delfi kommentaariumi sulgemisel tekivad neljakilomeetrised järjekorrad vaktsineerimiskohtadesse.
                        "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                        Kommentaar


                          Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                          Pakun, et Delfi kommentaariumi sulgemisel tekivad neljakilomeetrised järjekorrad vaktsineerimiskohtadesse.
                          Ma pakun, et su analüüs on level Tanel Kiik

                          Kommentaar


                            Kirjutagu vaktsineerimise telgi peale Sputnik lihtsalt.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                              Kirjutagu vaktsineerimise telgi peale Sputnik lihtsalt.
                              Kirjutagu vaktsineerimise telgile, et siin saab Delfisse kommentaare kirjutada.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                                Ma pakun, et su analüüs on level Tanel Kiik
                                Kompliment vastu võetud.
                                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                                Kommentaar

                                Working...
                                X