320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    H.M, mulle muidu su persest tõmmatud paugutamised meeldivad, aga palju neid vaktsiine siis laos on? 3 päeva tagasi oli uudis, et 3000.
    20 LEGEND

    Kommentaar


      Mis teha, kui nende vaktsiinide tulek selline on

      Vaadake YouTube'is huvitavaid videoid, nautige head muusikat, laadige üles originaalsisu ning jagage seda kõike oma sõprade, perekonna ja kogu maailmaga

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Vaktsineerimisplaani oleks pidanud küll eelmine valitsus ära tegema, olgem nüüd ausad.
        Lätlased tegid, Eesti press ja oppo kiitsid ja puha, nüüd nad kõik kenasti vaktsineerivad ja...oot. Miski ei klapi. Vakrsineerimisplaani detailsuse taganutmine suvest 2020 on lihtsalt tagantjärele nutmine aru saamata või mäletamata, mis olukord oli. Selles on muidugi sellist simmolikku vibe, aga kokkuvõttes lihtsalt mõttetu, kõik need riigid, kes suurejoonelisi plaane tegid, on pea samas kohas. Detaile jne saab alati paremini, aga peamibe on olnud vaktsiinide kättesaadavus ja siin ei aita ka simmosaarelik häälemoonutamine ega miljardäritarkus, et vaat erasektor. Kui ikka ise ei tooda (usa, britid) või kinni ei maksa (Iisrael), siis see, et need talgutel ajal üle jäänud 3000 1500le suvaeestlasele käsivarde süstida, asja ei muuda.
        Astra ja seene komm muidugi läks lappesse, aga ka siin oli keeruline midagi kardinaalselt teisiti teha, sest seda ju eestlased ei valmista ega tooda, vaikimine polnuks ka lahendus. Muidugi, üks käik oleks olnud venelaste kosmosepreaparaat, aga noh, parem isegi ei hakka.
        Mingeid vaktsiinivarusid kuskil võiladudes ei ole, mis ootaks süstlaid või külmkappe, tundub ja, et mais peaksid saama oma süstla kõik soovijad, kui nii, siis hea et niigi läits. Jah, exceliga oli küll probleem, aga siiski selle tõttu meil ka keegi vist ei surnud.
        Jah, oli selge valik, kas riskirühmad enne, siis ülejäänud, aga ka selle valiku kirjutas ette suures osas vaktsiinide laekumine ja terve mõistus.
        Keegi võiks võtta analüüsida eri Euroopa riikide vaktsineerimiskavu covidiga seoses, siis jääks ka ses osas sooja õhku vähemaks ja saaks liikuda veidi konstruktiivsema kriitikaga edasi, nt nagu see, miks paljud siiski ei vaktsineeri, ehkki võimalus ja vajadus on.
        "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

        Kommentaar


          Iisrael on 9 miljoni inimese kohta kulutanud 788 miljonit $ (50% on tervikuna vaktsineeritud ning 60% saanud oma esimese doosi). Eestil kuluks siis 1.4 miljoni elaniku jaoks 123 miljonit $ sinnamaani jõudmiseks - ei ole teostatav? 10% valitsussektori investeeringutest (226 mil $) lükatakse järgmistesse aastatesse ja ongi kogu riskigrupis olev populatsioon vaktsineeritud.

          Kommentaar


            Iisraeli puhul pole teema ainult rahas. Keegi leiab, palju UAE on vaktsineerimise alla pappi pannud?
            20 LEGEND

            Kommentaar


              Need on ju 2 täiesti erinevat teemat. 1 on kui palju või vähe on vaktsiini ja teine on kuidas selle vähese vaktsiini mis meile jõudnud jagamine ja selle jagamise korraldamine on organiseeritud.

              Ei saa ju ometi keegi väita, et antud olukorras on optimaalselt sellega hakkama saadud. Ametkondade/arstide vaheline andmete jagamine, IT-süsteemid, kus neid andmeid jagada, registreerida jne, kommunikatsioon, logistika, et kuidas vanurid ja muud riskirühmad talgutele ja perearstide juurde saada.

              Mis loogika alusel vaktsiin perearstidele jõuab, kes kui palju olemasolevast saab jne. (3 kuud hiljem vist saavad lõpuks perearstid vaktsiini mingisuguseski korrelatsioonis riskirühma suurusega mis nende nimistus on)

              See kõik on vaid jäämäe tipp muidugi. President võib ju meile meeldida või mitte ja võib teda poliitiliselt kallutatuks ju nimetada, aga kas me arvame sama ka Riigikontrolli kriitika osas?
              Giggs will tear you appart.

              Kommentaar


                Algselt postitas vtp Vaata postitust
                H.M, mulle muidu su persest tõmmatud paugutamised meeldivad, aga palju neid vaktsiine siis laos on? 3 päeva tagasi oli uudis, et 3000.
                seda ei tea eos, aga igasugune resssurss tuleks asap ära kasutada elik kui laos kasvõi 1 doos üle on, tuleks see ära vajutada.
                buy the ticket, take the ride.

                Kommentaar


                  Algselt postitas H.M Murdock Vaata postitust
                  seda ei tea eos, aga igasugune resssurss tuleks asap ära kasutada elik kui laos kasvõi 1 doos üle on, tuleks see ära vajutada.
                  Nõus. Aga kuidas seda korraldada nii, et jälle hala lahti ei lähe? Sest
                  a) avalikult tehes on 30k venda kuskil järtsus konkureerimas ja kas a’) jooksutavad digiloo umbe või a’’) taovad üksteist elavas järjekorras ära.
                  b) üki-kaki-kommi-nommi printsiibil perearstidele öeldes, et võite vaktsineerida kõiki, siin on 3000 doosi, hakkab meedia pasundama korralagedusest ja ebaõiglusest, sest jagatakse ainult üksikutele nimistutele, a mõnes pole vanuridki saanud.
                  20 LEGEND

                  Kommentaar


                    Algselt postitas vtp Vaata postitust
                    Nõus. Aga kuidas seda korraldada nii, et jälle hala lahti ei lähe? Sest
                    a) avalikult tehes on 30k venda kuskil järtsus konkureerimas ja kas a’) jooksutavad digiloo umbe või a’’) taovad üksteist elavas järjekorras ära.
                    b) üki-kaki-kommi-nommi printsiibil perearstidele öeldes, et võite vaktsineerida kõiki, siin on 3000 doosi, hakkab meedia pasundama korralagedusest ja ebaõiglusest, sest jagatakse ainult üksikutele nimistutele, a mõnes pole vanuridki saanud.
                    Ma olen aru saanud, et praegu käibki kõik nö kommi-nommi printsiibi alusel. Helista ja käi oma perearstile pinda ning sutsakas on kuu jooksul garanteeritud.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas H.M Murdock Vaata postitust
                      seda ei tea eos, aga igasugune resssurss tuleks asap ära kasutada elik kui laos kasvõi 1 doos üle on, tuleks see ära vajutada.
                      Hah, Priskele vajutati ära, aga siis oli sada häda kõigil! Kui nüüd ironiseerida.

                      Perearstid ka vajutasid ära tegelikult suvalistele omadele kui üle jäi. Ja kui olekski "kes tahab see saab" stiilis vaktsineeritud (nagu praegu vast ainsa väitena kogu selles debatis vastu osatakse öelda), küll siis oleks teistpidi häda, et "nii kes-ees-see-mees kõige kõvemini karjub, see saab, vanainimesed surevad ja siis mingeid suvalisi 40 aastaseid sutsutatakse, kus on õiglus jada-jada".

                      Et mul on vähemalt endal küll keeruline aru saada, mis siin väga teistmoodi oleks võinud teha. esmalt meditsiinitöötajad, siis muu eesliin ja vanurid. Enamjaolt ju tehtud nii?

                      Mulle jääb veidi see vibe asjale juurde, et need samad perearstid ka lükkavad mingeid ametnikke tanki ja osavalt lükkavad vastutuse endalt ära. Oled sisuliselt eraettevõtja, saad vaktsiinid, orgunni tra ära see süstimine siis nii efektiivselt kui saab. Jah, töömaht on tavapärasest suurem, aga sutsude eest saadav tasu on kindlasti selline, mis rahaliselt toob omadesse ja peaks väikse kasumiosagi jätma. Kes siis tegema peab, Kiik peab hakkama vanureid läbi helistama vms? või mingi ministeeriumi ametnik?

                      Kõik muud probleemid on tekkinud jooksvalt ja on mõjutatud eelkõige tarneraskuste või a la trombiskandaalist. ei?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas krissucool Vaata postitust
                        Need on ju 2 täiesti erinevat teemat. 1 on kui palju või vähe on vaktsiini ja teine on kuidas selle vähese vaktsiini mis meile jõudnud jagamine ja selle jagamise korraldamine on organiseeritud.

                        Ei saa ju ometi keegi väita, et antud olukorras on optimaalselt sellega hakkama saadud. Ametkondade/arstide vaheline andmete jagamine, IT-süsteemid, kus neid andmeid jagada, registreerida jne, kommunikatsioon, logistika, et kuidas vanurid ja muud riskirühmad talgutele ja perearstide juurde saada.

                        Mis loogika alusel vaktsiin perearstidele jõuab, kes kui palju olemasolevast saab jne. (3 kuud hiljem vist saavad lõpuks perearstid vaktsiini mingisuguseski korrelatsioonis riskirühma suurusega mis nende nimistus on)

                        See kõik on vaid jäämäe tipp muidugi. President võib ju meile meeldida või mitte ja võib teda poliitiliselt kallutatuks ju nimetada, aga kas me arvame sama ka Riigikontrolli kriitika osas?
                        Juba esimene väide ei vasta ju tõele, need on vägagi seotud teemad. Pikemalt vaidlemata, kõik pole muidugi bueno või vijerkaar, aga kokkuvõttes on suht-koht enam-vähem, mingit kohutavat kaost vms ju ei ole, keegi althõlma caktsiine ei müü ja öiseid järjekordi pole, 330 k doosi sutsatud, laos u 3000. Õudne saag aga käib, kõik muudkui teavad, kuidas saaks kaosest välja.
                        "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                        Kommentaar


                          Sain neljapäeva hommikul kirja "Palume Teid osalema Tartu Ülikooli korraldatavas seireprogrammis "Koroonaviiruse aktiivne seire"." jne.
                          No cool mõtlesin, mulle meeldib igast uuringutes osaleda. Tsiki-briki küsimused vastatud ja siis link ja broneeri endale aeg.
                          Kuna ma teadsin, et ma olen pühapäeval Haapsalus, panin endale sinna aja testimiseks. Olin veits varem telgi juures, noormees võtab dokumendi, lippab putkasse ja jooksuga tagasi - teil on vereproov, seda tehakse Haiglas. No okei. Haigla on kõrvalmajas.
                          Lähen sinna. Uksed kinni. EMO oma lahti. Tühi ooteruum. Seisin seal siis mõned minutid ja läksin haiglapeale uitama. Mingi naine (õueriietes) tuli ligi, et mida otsin. Ma siis seletasin ära, et selline uuring ja test ja telgist saadeti siia. Tema laiutab käsi, et uurige EMO-st. No lähen EMOsse tagasi. Ilmub mingi tohtrimoodi asi. Mis mureks. Seletan ära. See teeb suured silmad - mina küll sellest midagi ei tea. Saadab koridori et vasakule ja paremale ja vasakut kätt, et äkki seal. No polnud seal ega all korrusel ega kuskil. Siis läksin tagasi telki, et yo - seal haiglas on kokku umbes kaks inimest, et need ei osanud mulle midagi öelda.
                          Noormees laiutab käsi ja läheb putkasse. Sealt tuleb välja naine, kes seletab, et nemad ei tee ja nemad ei tea ja kuidas siis haiglas ei saa ja kus ma ennast üldse registreerisein. No ma siis rääkisin kogu loo küsimustest ja linkidest ja saabunud SMS kinnitusest kellaaja ja aadressiga ja nii me seal nõutult seisime.
                          Egas midagi, proovime homme siis kuhugi helistada.

                          Ahjaa, käisin reedel puugivaktsiini saamas. Perearst tundis siis ka huvi, et "kas ma ennast "vaktsineerida" ei taha?" ma vastasin, et mul savi, mida sisse süstitakse, peaasi et saaks. Pani siis mind ootelisti kirja. Ehk et ei pidanud isegi paluma järjekorranumbrit. Ise pakuti.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas vtp Vaata postitust
                            Nõus. Aga kuidas seda korraldada nii, et jälle hala lahti ei lähe?
                            kõik, kes vaktsiini tahavad, panevad ennast kirja ja kui on üks või teine riskirühma inimene, kes ei saa vaktsineerima tulla, sest poleaega-vaktsiinivastane-ootabsputnikut-wadever, siis on koheselt keegi asemele võtta. tehagi mingi a-, b-, c- ja õ-prioriteediga nimekirjad.
                            buy the ticket, take the ride.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas H.M Murdock Vaata postitust
                              kõik, kes vaktsiini tahavad, panevad ennast kirja ja kui on üks või teine riskirühma inimene, kes ei saa vaktsineerima tulla, sest poleaega-vaktsiinivastane-ootabsputnikut-wadever, siis on koheselt keegi asemele võtta. tehagi mingi a-, b-, c- ja õ-prioriteediga nimekirjad.
                              Nagu Britid tegid. Aga neil oli ka reaalselt vaktsiin olemas, meid seda veel pole.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                                Nagu Britid tegid. Aga neil oli ka reaalselt vaktsiin olemas, meid seda veel pole.
                                Ja see segab nimekirjade tegemist, sest....
                                VÕi hakkame neid siis tegema kui vaktsiinid kohal on? Sest ega kiiret ju pole.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X