320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Malfoy Vaata postitust
    Väga vastu sellele. Nädal enne jõuluvaheaega pandi kõik koolid distantsile, kuna Tln-s ja Idas oli seis pekkis. See oli ikka väga wtf käik valitsusel.
    Mis mõttes veel pikemale pausile? Nein-nein-nein.
    noh, siis opositsioon kritiseeris, mis jaksas, aga uus valitsus alustas ka sellega, et ühtlustas piirangud üleriigiliselt.

    Kommentaar


      Algselt postitas El President Vaata postitust
      uus valitsus alustas ka sellega, et ühtlustas piirangud üleriigiliselt.
      ehk siis
      kui konservatiivid olid võimult läinud, leevendaski uus valitsus pealinnas piiranguid

      Selle nädala jooksul ühtlustuvad koroonapiirangud kogu Eestis.Tallinnas ja Ida-Virumaal piirangud leevenevad, mujal karmistuvad.
      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
      (Seinfeld, The Pitch)

      Kommentaar


        Kommentaar


          Kuidagi nagu on naljakas juba seda igapäevast statistikat näha, samal ajal kui sõbrad-tuttavad terved kui purikad ja häda ei miskit kellelgi Üsna külmaks jätab juba, ja no muidugi see meedia igapäevane teadlik hirmutamine/paanika külvamine on ka huumor omaette. Väikesed nüansid: nagu näiteks, et selle asemel et kasutada lauset "Ööpäevaga tuvastati 544 uut koroonajuhtumit" kasutatakse sõnapaari "üle poole tuhande" jne.

          Samal ajal eriti peenis kuulata mingeid raadiosaateid, kus arutatakse jälle uute kõvade piirangute üle. No kamoon, oleks aeg hakata aktsepteerima, et see viirus on ja jääb ja ei kao mitte kuhugi, ega ole ka miskit sellist, mis kogu inimkonna nüüd hävitab.
          Korontsi vaktsiin juba pea 2 kuud varsti kasutusel olnud, aga edasiminekut ei miskit ja vakstineerimise tempo ka selline, et enne hakkan oma III pensionisambast raha tagasi saama, kui süstla käsivarde saab.

          Ei ole viiruse eitaja ega maskivastane, aga tänaseks päevaks on tunne juba meh ja suht pohhui kõigest. Ära on tüüdanud. Laske elada.

          Kommentaar


            Jep, sind ja mind see haigus ei mõjuta.

            Vedas, et aint penskarid surevad, eks ole.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mister Vaata postitust

              Ei ole viiruse eitaja ega maskivastane, aga tänaseks päevaks on tunne juba meh ja suht pohhui kõigest. Ära on tüüdanud. Laske elada.
              pankadel on ka suht savi, väljastavad eluasemelaenusid nagu nalja..kinnisvaraturg tegutseb edukalt edasi. põhiline ongi, et majandus seisma ei jääks ja osaliste piirangute tähe all elu edasi läheks.

              Kommentaar


                Osalised piirangud on absoluutselt õigustatud, aga kuidas neid määratakse on vahepeal tõsiseid küsimusi tekitamas.

                On teada, et hetkel viirus levib ulatuslikult noorte, kooliealiste seas, aga samal ajal mõeldakse hoopis, kuidas rohkem meelelahutust/sporditegevust, toitlustusasutuste tegevust piirata?
                See on küll ebameeldiv paljudele lastevanematele ja ka hariduse kvaliteedile, aga paraku praeguses olukorras esimene piirang, millele tuleks mõelda, oleks täielik distantsõpe, mitte piirata seda, kas onu Toivo käib 2x nädalas ujulas trenni tegemas või tädi Maali koos sõbrannaga sõudeergomeetril aerutamas.

                Pigem ongi kogu see frustratsioon tekkinud stabiilsetest valedest ja debiilsetest otsustest meie valitsuse poolt, kes on koos selle teaduste nõukojaga justkui kant pooletoobiseid.

                Tunnistan seda ka, et kui mind miski närvi ajab, siis võin oma seisukohti vähe ülepaisutatult väljendada, aga mõte jääb kehtima.

                Kommentaar


                  Misteri seisukoht on igati arusaadav, kuna emotsioonid kaaluvad lõpuks pragmaatika üle. Eriti, kui igalt poolt kriisilahendus lappab. Mul viskas näiteks kevadel Keskerakonna lennukiga reklaam ventikasse ja lõpetasin kodus istumise. Et fakit, iseenesest ju tore, et medõed ei vaktsineeri end, siis saan äkki ise kiiremini ja reisile minna! Yolo!

                  Kommentaar


                    Ära on tüüdanud mindki. Vabanduse/õigustusena see siiski ei päde.

                    «Mina leian, et ei ole mitte mingit võimalust öelda, et meil on kollane olukord, kui see on kindlalt punane olukord ning märtsi keskel juba must. Lihtsalt nii on,» nördis Merits.

                    Kui juba praegu on numbrid kõrged, siis on väga suur tõenäosus, et paari nädala pärast, kui inimene millegipärast satub haiglasse, siis ta lihtsalt sinna ei saa, kuna pole kohta.

                    «Järgmine nädal juhtub, mis juhtub – sellega ei tee midagi. Meil on märts ja aprill, mis on surmkindlalt väga rasked,» lausus Merits. Ta meenutas möödunud aasta maikuud, kus viirusega läks lihtsamaks ning piirangud hakkasid leevenema. «Mais peaks tulema vabanemine, kuid seda ei tule, kui me laseme numbritel tõusta, kui tuleb päevas 2000 koroonapositiivset,» selgitas Merits. Ta ei suutnud meenutada ühtegi Euroopa riiki, kes oleks lasknud oma nakatumistel 1000 päevas pikalt olla ja ei oleks eriolukorda kehtestanud.

                    Kui eelmisel aastal koolivaheajal toodi suusareisidelt koroonaviirust Eestisse, siis selle aasta talvine vaheaeg näitas, et kui on kolm nädalat lapsed koolist eemal, siis saab koroonaahelat katkestada ja näitajaid alla viia. «Teisisõnu paneme täie hooga kuristiku poole,» lausus Merits. «Stsenaarium, kus me oleme suures pahanduses, kui on suur majandusseisak, on nüüd aina tõenäolisem,» toonitas rakendusviroloog.


                    Kaugõppe lõppedes ja koolide avamise järel kasvas nakatumisjuhtude arv Harjumaa ja Ida-Viru kooliõpilaste seas plahvatuslikult, ka teiste maakondade puhul ei saa öelda, et tõusu poleks. Valitsus püüab seevastu kriisi hariduselus vältida ega rutta uute piirangute kehtestamisega. Ometi viib nakatumistrend olukorrani, mil uut eriolukorda pole võimalik ära hoida.

                    Kommentaar


                      Eks see ole ammugi selge, et kuskilt peab mingi sektor lõivu lõikama, et teised saaksid lebomalt võtta, et häid valikuid ei olegi olemas selles olukorras ja tuleb valida kõige sitemate valikute hulgast kõige vähem sitem. Küll aga, ma ei ole küll lapsevanem aga mulle on tekitanud segadust olukord " lapsed ja koduõpe" teema. Kas küsimus on pigem olukorras, kus me tõsiselt arvame, et meie lapsed jäävad rumalamaks ja haridusest ilma või siis pigem olukorras, kus vanematel pole aega kodus olla ja elulaadi muuta? Ma pole arusaanud veel, kus see probleem on, sest liiga tihti kõlab haridus ja haridus ja haridus. Et noh, haridus versus tervis ei ole väga ju pädevad olukorrad, ei?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                        Eks see ole ammugi selge, et kuskilt peab mingi sektor lõivu lõikama, et teised saaksid lebomalt võtta, et häid valikuid ei olegi olemas selles olukorras ja tuleb valida kõige sitemate valikute hulgast kõige vähem sitem. Küll aga, ma ei ole küll lapsevanem aga mulle on tekitanud segadust olukord " lapsed ja koduõpe" teema. Kas küsimus on pigem olukorras, kus me tõsiselt arvame, et meie lapsed jäävad rumalamaks ja haridusest ilma või siis pigem olukorras, kus vanematel pole aega kodus olla ja elulaadi muuta? Ma pole arusaanud veel, kus see probleem on, sest liiga tihti kõlab haridus ja haridus ja haridus. Et noh, haridus versus tervis ei ole väga ju pädevad olukorrad, ei?
                        Ma ise pakuks välja vahevariandi, et mingid algklassid ning 9. ja 12. kontaktõppes. Üldse ei meeldi see suhtumine, et selles vallas suurt miskit puudutada ei tohi, praeguse tempoga ainult suurema ringi lähikontaksete tootmine. Samal ajal hakaku siis vaktsiini ka kiiremini uhama.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                          ... aga mulle on tekitanud segadust olukord " lapsed ja koduõpe" teema. Kas küsimus on pigem olukorras, kus me tõsiselt arvame, et meie lapsed jäävad rumalamaks ja haridusest ilma või siis pigem olukorras, kus vanematel pole aega kodus olla ja elulaadi muuta? ...
                          Kui sa oled poes müüja, siis kuidas sa oma elukorraldust muudad? Kui sa oled õde/arst koroona osakonnas, siis kuidas sa elukorraldust muudad? Ja nii edasi. Mitte, et ma piirangute ja muude asjade vastu oleks, kui neid mõistlikult teha ja ühtsete reegiltega kõige lõikes, siis jah, aga mulle ei meeldi, kui inimesed süüdistavad lapsevanemaid hoolimatuses. Kui sa seda ei teinud, siis ma lugesin su mõtet valesti.
                          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                          My spell checking is second to nine!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                            Kui sa oled poes müüja, siis kuidas sa oma elukorraldust muudad? Kui sa oled õde/arst koroona osakonnas, siis kuidas sa elukorraldust muudad? Ja nii edasi. Mitte, et ma piirangute ja muude asjade vastu oleks, kui neid mõistlikult teha ja ühtsete reegiltega kõige lõikes, siis jah, aga mulle ei meeldi, kui inimesed süüdistavad lapsevanemaid hoolimatuses. Kui sa seda ei teinud, siis ma lugesin su mõtet valesti.
                            Ega sa ei muudagi oma elukorraldust, selles osas sul on õigus. Küll aga, jään oma seisukohale kindlaks, et mingi sektor peab lõivu lõikama ja kui hetkel on noorte seas mingi kasv toimunud suhteliselt hüppeliselt, siis on see esimene vihje, et paneme koolid kinni mingiks ajaks.

                            Kommentaar


                              Piirangute karmistumine on ilmselt vältimatu. Tegelikult jäi juba algselt segaseks, et mis alustel neid piiranguid üldse leevendati. Alates 23.12 on oleme tiksunud stabiilselt nakatumisnäitajaga 500 peal, haiglates stabiilselt 400 haiget. Siis ilma olulise languseta lasti lapsed kooli ja arvati, et sellest ei tulegi tagasilööki?
                              Tervikuna peaksime siin tegelt rahvana peeglisse vaatama: igale valitsuse meetmele 2. laine saabumisest alates oleme vilistanud:
                              1) maskide kandmiseni jõudsime alles 2021.a. (vähemalt nii, et see ka tänaval, poes, trammis, trollis ka nähtav oleks)
                              2) restoranides ja muudes söögikohtades hajutamine ja täituvusnõue 50% esines väga üksikutes - siinkohal kõrge 5 igale viimasele kui ühele Telliskivi restoranile, millest igapäevaselt mööda kõndisin ning enamjaolt täismaju nägin
                              3) spordiklubid nagu MyFitness, kes vedasid kampaaniat #trenniseiolekeegiveelnakatunud ja kus vähemalt tuttavate sõnul on riietusruumides on ikka kõik õlg-õla kõrval koos ja neid 50% täituvust jälgitakse vaid rühmatrennides. Kui on kontrollimatu levik (mis meil oli juba sügisest), siis ei olegi võimalik enam kindlaks teha, kes kus selle viiruse sai ja see ei tähenda, et seal ei nakatuta.
                              4) tagatipuks lihtsalt common-sense -> lapsevanemad oma tiinekate jälgimisel, et nad ikka ei roniks sveta ette platsile hängima kambakesti? Äkki ikka ei saaks sõpradega vana-aastaõhtul 15kesi kokku?
                              5) neid näiteid võib igaüks veel juurde mõelda...

                              Lõppkokkuvõttes, mis iganes piirang ka kehtestatud on - me ühiskonnana oleme lihtsalt nendele vilistanud (lapsed vilistavad, lapsevanemad vilistavad, ettevõtjad vilistavad, poliitikud samuti vilistavad - tehes sellest populaarsusvõistluse jne).
                              Ikka kipun võrdlema Eestis Soomega ning olgugi, et seal on samuti piirangute kehtestamisega probleeme, siiski ühiskond kollektiivselt kuidagi kannatab välja ning tulemused on ka paremad.

                              Täiendavaks mõtiskluseks - https://epl.delfi.ee/artikkel/510923...rjameelsusest?
                              Aasta oli 2007.a. ning ajend kirjutamiseks teine, kuid minu meelest võiks põhimõtteliselt selle teksti homme uuesti trükki lasta.
                              Mes que un club!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                                lapsed
                                ma ei näe, kuidas laste kojujätmine kõikjal jõlkuvaid ja ise peamiselt löögi all olevaid pensiokaid päästab

                                (ÕL vist küll käis Narvas Sputniku küsitlust tegemas,
                                aga võiks mõnele neist bussis mikri nina alla suruda ja küsida, et miks on vaja üldse kodupoest kaugemale sõita)

                                P.S. ja siis heliseb telefon ja ta kisub rahvarikkas kohas maski lõua otsa, et kuuldavus parem oleks
                                GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                                GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                                (Seinfeld, The Pitch)

                                Kommentaar

                                Working...
                                X