320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    päriselt ka mees, mine vittu reaalselt. mulle õudsalt meeldib, kuidas sa muudab oma sõnu ja teemat, vastavalt enda olukorra mugavusele.
    Kus kohas olen mina oma sõnu ja teemat muutnud?

    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    antud olukorras ma tahtsin rõhutada, kui üks kuradima populistist türastanud emm, kutsub või peenelt vihjab siiski, et et vaccine is shit ja selle sama mehe ajalugu teades, siis ma tegelt teame, et see vana mõtleb ka seda päriselt.
    Mina isiklikult ei tunne Varro Vooglaiu ajalugu vaktsineerimise teemal, mina lähtusin ainult konkreetsest postitusest ja selle kontekstist. Pärast vaatasin ka ise tema seina ja sealt tuli see teine postitus, kus oli konkreetselt mainitud koroona läbi põdemist.

    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    siis ära tule ajama mingit kuradima udujuttu, et " oi, sain valesti aru" see on ju täielik bullshit mees. päriselt ka mees, mis paska sa ajad.
    Mina pole kusagil ölenud, et "oi, sain valesti aru". Vastupidi, teie olite need kes valesti aru saite.

    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    andestust, aga mine tõsiselt vittu.
    Right back at you, sitapea.

    Kommentaar


      Aga kui kaua see immuunsus läbipõdemisel kestab? Benfica treener Jorge Jesus oli eelmise aasta keskel Brasiilias koroonas. Jaanuaris sai Portugalis uuesti.

      Mis aga puutub Varrosse, siis lenc peaks ehk tema varasemate postitustega tutvuma. Nädal-kaks tagasi näiteks jauras ta, kuidas vaktsiinides kasutatakse mingeid abordijäänukeid ja seega Vatikani vaktsiini pooldavad väljaütlemised on amoraalsed vms.

      Kommentaar


        Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
        Aga kui kaua see immuunsus läbipõdemisel kestab? Benfica treener Jorge Jesus oli eelmise aasta keskel Brasiilias koroonas. Jaanuaris sai Portugalis uuesti.
        Erinevad uuringud on pakkunud 4-6 kuud. Umbes sama pikk on immuunsus vaktsineerimisel (praeguste teadmiste põhjal).

        Kommentaar


          Algselt postitas lenc Vaata postitust
          Erinevad uuringud on pakkunud 4-6 kuud. Umbes sama pikk on immuunsus vaktsineerimisel (praeguste teadmiste põhjal).
          What? Kust see info pärineb? Pmst praeguses olukorras, et kui viimased vaktsineeritud saavad siis esimesed juba nakatuvad taas?

          Kommentaar


            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
            What? Kust see info pärineb? Pmst praeguses olukorras, et kui viimased vaktsineeritud saavad siis esimesed juba nakatuvad taas?
            Praegu on Eesti ametlik seisukoht, et koroona läbipõdenu ja vaktsineeritu on viiruse vastu immuunne pool aastat, täpsemalt 180 päeva. Uued teadusuuringud annavad aga lootust, et see aeg võib pikeneda.

            Praegu on Eesti ametlik seisukoht, et koroona läbipõdenu ja vaktsineeritu on viiruse vastu immuunne pool aastat, täpsemalt 180 päeva. Uued teadusuuringud annavad aga lootust, et see aeg võib pikeneda.
            Nagu ma kirjutasin, siis "praeguste teadmiste põhjal". Küll aja jooksul tulevad täpsemad uuringud.

            Kommentaar


              Algselt postitas lenc Vaata postitust
              Mina pole kusagil ölenud, et "oi, sain valesti aru". Vastupidi, teie olite need kes valesti aru saite.
              ee... no oletame, et ma kirjutaks siia järgnevat:

              "Istusin ja vaatasin siis seda nn presidendi (minu president ta küll ei ole) kõnet, kus ta kutsus ülesse inimesi vaktsineerima. Vastan: “Ei vaktsineeri! Ei ennast ega lapsi.” Miks? Sest pole vaja. Ja soovitan ka kõigil teistel, kes seda ei vaja, mitte vaktsineerida. Mis vaktsiinidesse puutub, siis nende vajalikkusele hinnangut andes mõelgem mitte ainult tõsiasjale, et noortele ja tervetele inimestele ei kujuta see viirus endast sugugi tõsist ohtu, vaid ka sellele, miks nõutakse ka neilt, kes on end juba vaktsineerida lasknud, ikkagi maskide kandmist ja sotsiaalset distantseerumist."

              nii... nüüd terve mõistusega inimene saadab mu selle peale putsi.

              Aga õnneks mul on hea sõber lenc, kes ütleb:


              "sõbrad, võtkem pits ja pidagem aru! kas te siis ei lugenud 5 lehekülge tagasi selles samas teemas seda, kus plastic ütles, et ta juba vaktsineeritud? Ta ju selge sõnaga ütles "sest pole vaja". Tundub, et olete tast täiesti valesti aru saanud! See on ju vaktsiinide teema ja võiks ju olla seda teemat lugedes kursis, mida keegi on paar päeva tagasi öelnud!"

              on kaine loogika või? on mu hüpoteetiline postitus kõikidele arusaadavalt seda mõtet esindav või?

              Kommentaar


                Mis pattu Varro tegi, et Jumal teda ja tema lapsi selle issanda vitsaga nuhtles?
                Ja see esimene Varro postitus on küll üheselt arusaadav - ärge vaktsineerige. Ning, ei ma ei teadnud, et tal see läbipõetud on.

                Kommentaar


                  Ma ei saa aru, kui täpselt peab veel ütlema, kui fraas need, kes seda ei vaja, jääb kellelegi arusaamatuks ja seda tõlgendatakse, et ärge vaktsineerige. Kui sa nii tõlgendad seda, siis järelikult sa ei vaja seda.

                  Ma arvan samamoodi, et tuleks peaasjalikult riskigrupid ära vaktsineerida. Mina riskigruppi ei kuulu ja ei lase ennast vaktsineerida. Umbes veerand kuni pooled tuttavatest, kes koroonavaktsiini on saanud, langevad mõneks päevaks rivist välja (huvitaval kombel ei ole haigestumise üle kurtnud ea poolest vanemad vaktsieeritud tuttavad). Ma ise olen teadmatuses vaktsiini pikaajaliste mõjude suhtes ja seepärast saab ülejäänud ühiskonna pealt näha, kas aastate pärast ilmneb seni teadmata kõrvalmõjusid. Kahtlemata vaktsineerimine on vajalik ja seda põhjusel, et ühiskonna kinnihoidmisel on ränk hind, aga katsejänesteks soovitaksin 40+ inimesi ja noori, kes tervise tõttu riskigruppi kuuluvad.
                  Loodan, et mind nüüd vaktsineerimisvastaseks ei tembeldata, aga kerge skepsis käib minu puhul selliste uute asjadega kaasas. Teisalt vaadates nii foorumis kui üleüldiselt ühiskonnas toimuvat, siis mulle tundub, et tänapäeval on kombeks vaenlasi otsida ja lõhestuda. Jääb mulje, et on ainult vaktsineerimise pooldajad ja vastased, kes teineteise suhtes teravat tõmbavad ja mingisugust asjalikku diskussiooni ei teki. Avalik propaganda jätab ka mulje, justkui tuleks inimestega suhelda kui ullikestega. Muidugi tuleb tunnistada, et vaktsineerimise vastased kohati sellise mulje jätavad, aga teisalt ka vaktsineerimise pooldajad kommunikeerivad end vahest põikpäise arrogantsiga.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Vask Vaata postitust
                    Ma arvan samamoodi, et tuleks peaasjalikult riskigrupid ära vaktsineerida. Mina riskigruppi ei kuulu ja ei lase ennast vaktsineerida.
                    Ütlen sulle ka siis täpselt ja arusaadavalt. Sul on hea potentsiaal enda plaaniga mõned inimesed ära tappa. Vaktsineerimine ei ole ainult sinu kaitseks, aga ka selleks, et sa haigust teistele ei levitaks.

                    Algselt postitas Vask Vaata postitust
                    (huvitaval kombel ei ole haigestumise üle kurtnud ea poolest vanemad vaktsieeritud tuttavad)
                    Selles ei ole midagi huvitavat. Vanemate inimeste immuunsüsteem on loomulikult nõrgenenud ja seepärast ei ole reaktsioon nii tugev.

                    Algselt postitas Vask Vaata postitust
                    Ma ise olen teadmatuses vaktsiini pikaajaliste mõjude suhtes ja seepärast saab ülejäänud ühiskonna pealt näha, kas aastate pärast ilmneb seni teadmata kõrvalmõjusid.
                    Esiteks. Mitut vaktsiini sa tead, mille puhul on leitud massiliselt pikaajalisi kõrvalmõjusid? Ja teiseks, kui kiiresti sa arvad, et sellised põhjuslikud seosed üldse üles leitaks? Ilmselt mitte meie eluajal .
                    20 LEGEND

                    Kommentaar


                      Algselt postitas vtp Vaata postitust
                      Vaktsineerimine ei ole ainult sinu kaitseks, aga ka selleks, et sa haigust teistele ei levitaks.
                      selle kohta on erinevaid teaduslikke uskumusi

                      Ei ole teada, mil määral vaktsineeritud inimesed viirust edasi kannavad ja levitavad,

                      seetõttu kehtivadki suures osas ka peale kaitsesüstimist samad sotsiaalse distantseerituse nõuded edasi

                      Tartu Ülikool on Baltimaade juhtiv ülikool, kuuludes ainukesena regioonis maailma 1,2% parima sekka. TÜ maailmatasemel haridus annab eelise kogu eluks!

                      "Vaktsiin ei päästa maskist":
                      Vaktsineeritu staatus ei anna aga põhjust maskist loobumiseks./-/
                      maskikandmine ja sotsiaalne distantseerumine peavad jätkuma ka lähitulevikus, niikaua kui mingilgi määral on välja kujunenud karjaimmuunsus./-/
                      COVID-i vaktsiinid ei pruugi takistada viiruse levitamist, vaktsineeritu võib olla nakkuse allikas
                      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                      (Seinfeld, The Pitch)

                      Kommentaar


                        Need ei ole teaduslikud uskumused, vaid esialgsed ettevaatusabinõud, mis on tingitud teadusliku taustaga teadmise puudumisest.

                        Esimesed teaduslikud uuringud pärismaailmas siiski paistavad kinnitavat, et vaktsineerimine vähendab ka asümptomaatiliste juhtude puhul viiruse edasilevikut
                        20 LEGEND

                        Kommentaar


                          Huvitav jäin mõtlema siin, et eelmine aasta samal ajal pmst suruti peale, et peske ja desotage käsi ning oli ka meeletu deso kriis ja ikkagi kõvad vennad olid need, kellel oli desopudel kaasas ja said igalpool desotada. Hetkel on igas suvalises toidupoes ka desomasinad üleval ja julgelt alla 10% laseb sisenedes/väljudes sealt käed üle. Kas see on ka nüüd teaduslike uuringutega mõttetuks muudetud või milles on kala?

                          Kommentaar


                            Tegelikult võiks need saatmised pimedatesse kohtadesse siin foorumis ka ikka ära jääda - ei tõsta see argumentide ja faktide taset mitte grammigi vahet pole siis , kes ja kust poolt neid esitab.
                            Felix: Oh, bollocks!
                            Elmo: Dog's bollocks?
                            Felix: No, just plain fucking bollocks!
                            Elmo: No dog involved?

                            Kommentaar


                              Poes paaniliselt desoda pole mõtet kui just iga pinda ja objekti käperdada ei armasta. See deso hakkab enamustel lõpuks nahale liiga tegema ka, eriti talvel.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                                Huvitav jäin mõtlema siin, et eelmine aasta samal ajal pmst suruti peale, et peske ja desotage käsi ning oli ka meeletu deso kriis ja ikkagi kõvad vennad olid need, kellel oli desopudel kaasas ja said igalpool desotada. Hetkel on igas suvalises toidupoes ka desomasinad üleval ja julgelt alla 10% laseb sisenedes/väljudes sealt käed üle. Kas see on ka nüüd teaduslike uuringutega mõttetuks muudetud või milles on kala?
                                Eks see oli alguse paanika asi, kus mis iganes variandid käiku lasti. Asjal on ka oma positiivne külg, eelnevatel aastatel oleme perega (eelkõige muidugi lapsed toovad lasteaiast kaasa) iga aasta vähemalt korra mõnikord ka 2 olnud mingis kõhuviiruses. Nüüd pole mitte midagi olnud ja üleüldiselt on lapsed ka märksa tervemad olnud kui varem. Ehk siis ülemäära desoda ei tasu, koroona vastu ka pole kõige efektiivsem meetod aga vähemalt teiste bakterite ja viiruste põhjustatud haiguste levikut on ta kindlasti aidanud vähendada.
                                Aga koroona kohta on hiljem uurimuste kaudu välja tulnud, et suuremas osas levib see siiski õhukaudu ja kõige suurema tõenäosusega väheventileeritud keskkonnas kus nakatunu teistega pikemat aega kokku puutub.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X