320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Pluss desoga on n võimalust eksida, alates sellest, et vahenditesse pistetava üle puudub selge ülevaade kuni selleni, et mingite rasvaste või õliste kätega end desotades pole sellest mingit tolku ja tekib vaid võlts kaitstuse tunne. Seepärast on üldsusele täna pigem juhend pesta korralikult vee ja seebiga käsi ja avalikus kohas oma nägu mitte näppida.
    20 LEGEND

    Kommentaar


      Algselt postitas Vask Vaata postitust
      Ma ei saa aru, kui täpselt peab veel ütlema, kui fraas need, kes seda ei vaja, jääb kellelegi arusaamatuks ja seda tõlgendatakse, et ärge vaktsineerige. Kui sa nii tõlgendad seda, siis järelikult sa ei vaja seda.

      Ma arvan samamoodi, et tuleks peaasjalikult riskigrupid ära vaktsineerida. Mina riskigruppi ei kuulu ja ei lase ennast vaktsineerida. Umbes veerand kuni pooled tuttavatest, kes koroonavaktsiini on saanud, langevad mõneks päevaks rivist välja (huvitaval kombel ei ole haigestumise üle kurtnud ea poolest vanemad vaktsieeritud tuttavad). Ma ise olen teadmatuses vaktsiini pikaajaliste mõjude suhtes ja seepärast saab ülejäänud ühiskonna pealt näha, kas aastate pärast ilmneb seni teadmata kõrvalmõjusid. Kahtlemata vaktsineerimine on vajalik ja seda põhjusel, et ühiskonna kinnihoidmisel on ränk hind, aga katsejänesteks soovitaksin 40+ inimesi ja noori, kes tervise tõttu riskigruppi kuuluvad.
      Loodan, et mind nüüd vaktsineerimisvastaseks ei tembeldata, aga kerge skepsis käib minu puhul selliste uute asjadega kaasas. Teisalt vaadates nii foorumis kui üleüldiselt ühiskonnas toimuvat, siis mulle tundub, et tänapäeval on kombeks vaenlasi otsida ja lõhestuda. Jääb mulje, et on ainult vaktsineerimise pooldajad ja vastased, kes teineteise suhtes teravat tõmbavad ja mingisugust asjalikku diskussiooni ei teki. Avalik propaganda jätab ka mulje, justkui tuleks inimestega suhelda kui ullikestega. Muidugi tuleb tunnistada, et vaktsineerimise vastased kohati sellise mulje jätavad, aga teisalt ka vaktsineerimise pooldajad kommunikeerivad end vahest põikpäise arrogantsiga.
      Tere, põikpäine arrogant siinpool.

      Sellist asja nagu "sa ei vaja" pole normaalseks ühiskonna toimimiseks olemas. See on on mingi äärmusrepublikaanide poolt Varro kaudu lifenewssitelt imporditud pullisitt. Seal on nende arust vaba turg see, et kui sa töötad kuus 240 tundi ja saad hädavaevu oma autost 1-toalisesse korterisse igasuguste mardikate vahele elama siis on kõik ok ja kui ei rahulda siis mine õpi midagi paremat. Nagu ülejäänud ühiskonda ei mõjutaks see, et nende burksimüüja magab täiskustud hallituslossis iga öö.

      Me KÕIK vajame seda, sest ühegi vaktsiini tõhusus pole iga inimese peal 100%, kõik inimesed ei saa end vaktsineerida eelnevate probleemide tõttu ja mõned inimesed on lihtsalt asotsiaalsed, keda pole võimalik tabada. Vaktsineerimise point ongi saavutamine karjaimmuunsus ja haiguse levikule konkreetne stop panna ja välja suretada nagu me mõne väga koleda asjaga oleme hakkama saanud viimase 50 aasta jooksul, mitte kellegi üksikelu päästa. Seda nüüd takistabki mingite Varrode suvahala, et ärge ikka tehke kui "pole vaja sul kui indiviidil".

      Kõrvalmõjude suhtes protesteerimine, no mina ei oska bioloogialoengut ise teha, vaata, mida teeb vaktsiin ja mida teeb viirus täies mahus. Kas sul selle pikaajaliste mõjude kohta on infot? Ma olen küll näinud artikleid (eelnevalt suhteliselt tervetest) inimestekogumikest, mitte üksikjuhtudest, kes pool aastat hiljem ka peale koroona läbikannatamist mööda trepi käsipuud üles roomavad kui kuskile vaja saada, sest lihtsalt pole kuskilt võtta seda jõudu enam.

      Kommentaar


        Ja mingid vennad, kes niikuinii iga laupäeva hommik keefiripakk käes duši all vedelevad istukil, tulevad nutma, et äkki vaktsiin teeb käe valusaks või tuleb korra palavik, tulge nüüd oma 7ndast dimensioonist pärismaailma tagasi. Alati ei olegi kõik nagu instgramis paistab eks.

        Kommentaar


          Nende pikaajaliste kõrvalmõjude osas võib muidugi asja vaadata ka puhtalt ärilisest vaatenurgast. Vaktsiinid on ropphea biznex ravimifirmadele, eksole. Mingi $40 miljardit tulu aastas, kasvuprotsent on madal kahekohaline number ja tulu koondub suuresti nelja suure kätte (Glaxo, Sanofi, Merck, Pfizer). Igati nitšekas värk, ühesõnaga. Varro ka kindlasti ütleks, et see on hea äri. Prognoos on, et COVID vaktsiinid toovad ~$40bn kuni $100bn ühekordset tulu ja eks näis, kuidas pikaajaliselt (korduvsüstid, sama platvormi saab edasi arenda uutele tüvedele, teistele haigustele jne). Asi läks just veel magusamaks, kogu maailm on sinu päralt.

          Mündi teine külg on aga, et kui inimestesse mingit sitta sisse süstid, siis ühekordseteks tuludeks need jäävadki ja kogu su ülejäänud $40 bn äri lendab samuti vastu taevast, koos kõikide investeeringutega, mis arenduseks ja tootmiseks oled teinud. Nüüd küsige endalt, kui kindlad te ise tahaksite sellise asjaga turule tulles olla, et te selle sammuga endale ise jalga ei lase? Ja me ei räägi siin nende ettevõtete juhtide puhul mingitest Tiitudest ja Teetudest, eksole.
          20 LEGEND

          Kommentaar


            Algselt postitas vtp Vaata postitust
            Mündi teine külg on aga, et kui inimestesse mingit sitta sisse süstid, siis ühekordseteks tuludeks need jäävadki ja kogu su ülejäänud $40 bn äri lendab samuti vastu taevast, koos kõikide investeeringutega, mis arenduseks ja tootmiseks oled teinud. Nüüd küsige endalt, kui kindlad te ise tahaksite sellise asjaga turule tulles olla, et te selle sammuga endale ise jalga ei lase? Ja me ei räägi siin nende ettevõtete juhtide puhul mingitest Tiitudest ja Teetudest, eksole.

            AstraZeneca to be exempt from coronavirus vaccine liability claims in most countries

            Kommentaar


              See on täiesti ebaoluline ju. AZ ei võta ka asjast pandeemia ajal kasumit ja loomulikult on tal hetkel jõupositsioon selle klausli lepingusse pistmiseks.

              Küss on selles, et kui siit peaks mingi massiivne skandaal välja tulema, siis kogu see sektor sureb välja. Mumps, leetrid, rotaviirus... Kõik. Kui tahad siin jätkusuutlikku äri teha, siis see saab toimida ainult usalduse pinnalt. Kui selle kaotad, on kõik.

              Aga tere Tiit/Teet.
              20 LEGEND

              Kommentaar


                Ühele viirastuvad trumpistid iga nurga taga, teisele Desperado OÜ. Liiga tõsine teema ei ole, et niimoodi lajatada huupi kui midagi ei meeldi teise foorumlase postituses?

                Kommentaar


                  Algselt postitas vtp Vaata postitust
                  Küss on selles, et kui siit peaks mingi massiivne skandaal välja tulema, siis kogu see sektor sureb välja. Mumps, leetrid, rotaviirus... Kõik. Kui tahad siin jätkusuutlikku äri teha, siis see saab toimida ainult usalduse pinnalt. Kui selle kaotad, on kõik.
                  Mis sa tõsimeeli arvad, et kui peaks mingi teema vaktsiinidega olema, et siis kogu meditsiiniga kõik? Julge steitment.
                  Mu point pigem oli see, et ei ma tõesti ei arva, et ravimitootjad meelega mingit jama välja saadaks kuna tiit ja teet, vaid et selleks on üldiselt põhjus miks uute ravimite ja vaktsiinide väljatöötamine üldjuhul pikk protsess on.

                  Kommentaar


                    Ma ei ole päris täpselt aru saanud, mis žanri see viimased 3-4 (võib isegi korrutada mõne väiksema numbriga) lehekülge liigituma peaks - komöödia, tragöödia või psühholoogiline thriller.
                    "The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art and all science. He to whom this emotion is a stranger, who can no longer pause to wonder and stand rapt in awe, is as good as dead: his eyes are closed."

                    Kommentaar


                      Kui siin mainiti poodide juures desomist, siis mõnes poes on desovahendid pandud vähemalt minu silma järgi üsna hoomamatusse kohta, aga see võib olla juba minu enda eripära, aga kahe välisukse vahelisel seinale ei oska alati vaadata. Hiljuti ühes Lasnamäel asuvas kaupluses ma ei suutnudki seda leida isegi otsides. Pärast märkasin, et mõni oli pandud kassalindi otsa peale.
                      Mõnikord juhtub seda, et desovahend on poes otsa saanud - ikka juhtub. Hea lahendus on nendes poodides, kus on desovahend enne poeosakonda sisenemist kui ka poes sees kohe. Kui üks ei tööta, siis siiani teine on ikka töödanud. Eriti meeldivad mulõe pihustatavad desovahendid. Need jona tulevad on tunduvalt ebamugavamad ja märgade kätega jäävad rõvedalt limaseks.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                        Mis sa tõsimeeli arvad, et kui peaks mingi teema vaktsiinidega olema, et siis kogu meditsiiniga kõik? Julge steitment.
                        Steitment oli siiski, et siis oleks vaktsiiniäriga kõik. Ja kui mõni kindel tootja peaks jama kokku keerama, siis tema ravimiäri saaks nendes lõikudes, kus alternatiiv on võtta, samuti pihta. Vaadates, kui jõuliselt vaktsiinivastaste emmede sõnumid täna ilma igasuguse aluseta levivad, siis ei ole vist kuigi julge arvamus.

                        Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                        Mu point pigem oli see, et ei ma tõesti ei arva, et ravimitootjad meelega mingit jama välja saadaks kuna tiit ja teet, vaid et selleks on üldiselt põhjus miks uute ravimite ja vaktsiinide väljatöötamine üldjuhul pikk protsess on.
                        See põhjus ei ole üksnes kliiniliste uuringute pikkus. Selles süsteemis on ka asju, mida saab nende pihta raha ja regulaatori tahet visates oluliselt kiirendada, aga mis ei puutu absoluutselt ravimite või vaktsiinide turvalisusesse. Varasemast on olemas nt pretsedent, kus ebola vaktsiin läks erakorraliselt käiku ca 1,5 aastat pärast I faasi uuringutega alustamist. Aga see oli ebola ja mingid aafriklased, kes surid. Rahaline motivaator kiiresti asjaga tegeleda on tänases olukorras hoopis teisel tasemel.
                        20 LEGEND

                        Kommentaar


                          Loodan, et Euroopas taastub reeglitel põhinev kord, paaniliselt ja loogilise aluseta ei suleta õigusvastaselt piire ega keelata lendusid, ei kimbutata töörändajaid, ei koguta jultunult sisepoliitilisi punkte inimeste saatuste hinnaga, ütles õiguskantsler Ülle Madise Tartu kohtute vabariigi aastapäevale pühendatud virtuaalsel kontsertaktusel peetud kõnes.


                          Kuigi valitsus on vahetunud ja otsest vajadust niimoodi trollida pole vaja,
                          pole õiguskantsler jätkuvalt rattast välja saanud ja peab liikumispiirangute kehtestamist
                          paaniliseks ja loogilise aluseta õigusvastaseks otsuseks


                          Kui Belgias ja Pr-l oli sügisel suur suremus, on eriolukord ning ranged reisi- jm piirangud ju paratamatud

                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          peab järgima seaduse täitmist
                          su lamemaalastest sõbrad, kes keelduvad ühistranspordis maski kandmast, ei ole ainukesed ullikesed


                          ka Viru keskuse klientide hulgas on neid, kelle meelest maski nõudmine on "seadusevastane"

                          Algselt postitas Airi Elb
                          jah aga need peavad vastama seadusele siiski. Isegi korraldus ei käsi köigil maski kanda ja see kehtib ka vaid riigieelarvelistele asutustele mitte köigile
                          issanda loomaaed on kirju
                          GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                          GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                          (Seinfeld, The Pitch)

                          Kommentaar


                            Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
                            https://www.err.ee/1608121159/ulle-m...ga-sammu-hoida

                            Kuigi valitsus on vahetunud ja otsest vajadust niimoodi trollida pole vaja,
                            pole õiguskantsler jätkuvalt rattast välja saanud ja peab liikumispiirangute kehtestamist
                            paaniliseks ja loogilise aluseta õigusvastaseks otsuseks
                            Et siis õiguskantsler, kes peab järgima seaduse täitmist ja muud, trollib, kui tema arvates pole piirangud seadusega kooskõlas? Või mis täpsemalt?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Et siis õiguskantsler, kes peab järgima seaduse täitmist ja muud, trollib, kui tema arvates pole piirangud seadusega kooskõlas? Või mis täpsemalt?
                              jah, see on troll. suht kurb kui aus olla.


                              "Loodan, et Euroopas taastub reeglitel põhinev kord, paaniliselt ja loogilise aluseta ei suleta õigusvastaselt piire ega keelata lendusid"
                              Je suis Nasfal

                              Kommentaar


                                pange tähele et kõigepealt tuleb lendamine(reisimine üldse) ainult vaktsiinipassiga, ja peale seda hakkavad ka vaktsineerimisvastased vaktsineerima, sest piirid kinni nende jaoks, aga reisida nagu tahaks.

                                piirangute teema on see, et kui meil kõik kes peaks olema karantiinis ka seda reaalselt oleks, siis polekski meil piiranguid vaja, väga lihtne. kahjuks ühiskonnas siiski on inimesi kes ei pea reeglitest kinni, neid on enne olnud ja ka tulevikus saab olema, seetõttu kahjuks tuleb teha reeglid ühiskonnaülesed
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X