320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
    terviseametilt mõni aeg tagasi:
    „Meie praeguse valmisoleku taseme juures on nö ülemine piir ligi 700 haigestunut. 500 pole vähe, kuid mingi puhvertsoon veel on,“ märkis ta.

    Ka intensiivravi osas on olemas varu. „Eilse seisuga oli meil intensiivravis 35 inimest ja kohtu praeguse võimekuse juures on 63. Seega on täituvus seal umbes 50%.“

    praegune 564 kokku peaks veel jääma alla sellele, et keda päästa keda mitte
    Need on ka lihtsalt praegu loodud kohad ülempiirina. Vajadusel on plaanid olemas, et kohti juurde tekitada.
    20 LEGEND

    Kommentaar


      Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
      terviseametilt mõni aeg tagasi:
      „Meie praeguse valmisoleku taseme juures on nö ülemine piir ligi 700 haigestunut. 500 pole vähe, kuid mingi puhvertsoon veel on,“ märkis ta.

      Ka intensiivravi osas on olemas varu. „Eilse seisuga oli meil intensiivravis 35 inimest ja kohtu praeguse võimekuse juures on 63. Seega on täituvus seal umbes 50%.“

      praegune 564 kokku peaks veel jääma alla sellele, et keda päästa keda mitte
      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
      ma veidi üle võlli reageerisin üle su mõttele, saan aru, et see ei olnud pahatahtlik ning lühiajalise tuleviku perspektiivi osas võib ka tõeks osutuda.

      lihtsalt ma just 5 min enne su postitust lugesin ühte täna hommikust vähe ametlikumat protokolli ja mu mõte tegelt, et "täna haiglasse sattudes" püssirohtu veel omatakse.
      Rõõm kuulda, et veel seis päris perses pole. Täna hommikul üks lähedane vana ja krooniliselt haige inimene kutsus enda 10. koroonapäeval diagnoositud kopsupõletikus olles teist korda kiirabi, kuna olid tugevad valud, palavik ja hingamisraskused, ning talle öeldi, et ta ei saa haiglasse kuna kohti pole. 2-3 päeva tagasi käis kiirabi esimest korda. Nüüd hetk tagasi kutsus ta omale teist korda kiirabi, sest olemine on talumatu ning üksi kodus olles ei suuda ta seal ka ringi liikuda. Eks ole näha, kas siis leitakse see koht talle haiglas või mitte. Hetkel ta olukord ei ole läinud paremaks ning väljavaated abisaamiseks ei tundu liiga head.
      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

      Kommentaar


        See on hea lugemine- https://naistekas.delfi.ee/artikkel/...5IJ5nTHYiJzlm0

        Enda tutvusringkonnas on väga vähe neid, kes kontakte võimalikult palju piiranud.
        Enamusel ikka tavaline elu- käime külas, kutsume külla, sekka mõni spaakülastus (nüüd küll need kinni). Seni kuni valitseb suhtumine- mina ei piira midagi, las teised piiravad, ei muutu midagi.
        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

        Kommentaar


          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
          Rõõm kuulda, et veel seis päris perses pole. Täna hommikul üks lähedane vana ja krooniliselt haige inimene kutsus enda 10. koroonapäeval diagnoositud kopsupõletikus olles teist korda kiirabi, kuna olid tugevad valud, palavik ja hingamisraskused, ning talle öeldi, et ta ei saa haiglasse kuna kohti pole. 2-3 päeva tagasi käis kiirabi esimest korda. Nüüd hetk tagasi kutsus ta omale teist korda kiirabi, sest olemine on talumatu ning üksi kodus olles ei suuda ta seal ka ringi liikuda. Eks ole näha, kas siis leitakse see koht talle haiglas või mitte. Hetkel ta olukord ei ole läinud paremaks ning väljavaated abisaamiseks ei tundu liiga head.
          Siin võib olla päris tugev annust ka kohale sõitnud tervishoiutöötajate kommunikatsiooniprobleemi, mis on omaette küsimus ja probleem.

          nt põhja regioonis hetkel on vabade kohtade arv 3 kohaline. nagu vtp ütles, siis need eeltoodud numbrid kirjeldavad mingi aja seisu. voodikohti võib ka juurde teha. tavakohtadega lihtsam, intensiivravi osas keerukam. mida rohkem kohti, seda problemaatilisem aga personaliga, sest sa sisuliselt öeldes pead võtma personali 3x rohkem mujalt ära.

          keerulise olukorra puhul aga paraku on suurimaks abiks paraku nahaalsus. kui nüüd tõesti on olukord, kus inimene ei tule kodus toime ja kiirabitöötaja ei võta vastu otsust hospitaliseerimiseks, siis tuleb enda eest ise ja jõuga seisma hakata. ikkagi sinu elu ja tervis mängus.

          Kommentaar


            Põhjas peakski asi pekkis olema. Pärnu haigla teenindab ka Tallinna koroonahaigeid. Nädal tagasi Pärnu haigla koroonapõdejatest olid tallinlased.

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              keerulise olukorra puhul aga paraku on suurimaks abiks paraku nahaalsus. kui nüüd tõesti on olukord, kus inimene ei tule kodus toime ja kiirabitöötaja ei võta vastu otsust hospitaliseerimiseks, siis tuleb enda eest ise ja jõuga seisma hakata. ikkagi sinu elu ja tervis mängus.
              Kahjuks tuleb nõustuda. Ma olen elus nii mõnigi kord olnud situatsioonis, kus üsna ränga terviseprobleemi korral rahulikult seletades ei liigu miskit, vaid tulebki teha nägu, et hakkad surema. Korra sai EMOst ära saadetud ja siis lõpuks läbi perearsti otse uuringutele, kus küsiti, et miks varem kohale ei ilmunud ja arsti sõnul oleks veel 12-24 tundi oodates olnud surm võimalikest tagajärgedest juba üks mitte kõige hullemaid valikuid. Ühekorra muutus sarnasel põhjusel üsna hõlpsasti lahendatav haigus krooniliseks, kuna asjad ei liikunud lihtsalt.

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                keerulise olukorra puhul aga paraku on suurimaks abiks paraku nahaalsus. kui nüüd tõesti on olukord, kus inimene ei tule kodus toime ja kiirabitöötaja ei võta vastu otsust hospitaliseerimiseks, siis tuleb enda eest ise ja jõuga seisma hakata. ikkagi sinu elu ja tervis mängus.
                Nüüd sel korral tundub, et kiirabitöötaja oli vähe pädevam ja selgitas ja rääkis olukorrast rohkem. Ehk inimene ei vaja hospidaliseerimist, sest olukord ei nõua seda (veel). Ehk saab inimene kodus ennast ise edasi ravida. Kui asi aga tõesti mingi hetk hulluks läheb, küll siis tuleb nahaalsust kasutama hakata.
                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                  Nüüd sel korral tundub, et kiirabitöötaja oli vähe pädevam ja selgitas ja rääkis olukorrast rohkem. Ehk inimene ei vaja hospidaliseerimist, sest olukord ei nõua seda (veel). Ehk saab inimene kodus ennast ise edasi ravida. Kui asi aga tõesti mingi hetk hulluks läheb, küll siis tuleb nahaalsust kasutama hakata.
                  Selles osas see on ilmselge, et inimesi kes tavaolukorras oleks juba ettevaatusabinõuna haiglasse viidud hoitakse praegu viimase hetkeni kodus kuni on ikka ilmselge et ta 100% peab seal haiglas olema. Et natukenegi haiglate koormust vähendada.

                  Endal ka tutvusringkonnas üks 60 tuuri, vererõhu ja muude probleemidega tuttav, kes koroona tõttu 2 poolses kopsupõletikus oli ja verd köhis, ei võetud haiglasse kuna ei olnud olukord veel nii hull. (Eeldan et tavaolukorras oleks kasvõi ettevaatusabinõuna võetud mõneks päevaks jälgimise alla)

                  See sama inimene muidugi kohe kui andis negatiivse koroonaproovi ja oli piisavalt taastunud et omal jalgel seista läks oma kahepoolse kopsupõletikuga tööle, et oma väikeettevõtet kuidagigi veel jalgel hoida. Töötab 12 tunniseid päevi 7 päeva nädalas hetkeks selle nimel. Aga see on juba teine teema.
                  Giggs will tear you appart.

                  Kommentaar


                    Loodetavasti sa liialdad, kospupõletik verd köhides ja ei võeta haiglasse. See on kolkaoblasti tase

                    Kommentaar


                      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                      Loodetavasti sa liialdad, kospupõletik verd köhides ja ei võeta haiglasse. See on kolkaoblasti tase
                      Kohal ei olnud, aga ise inimene seda väitis. Olevat tehtud mingeid teste ja olenevalt nendest pidi sõltuma kas võetakse järgmine päev haiglasse. Seni jäeti koju. Tuleb välja, et testid nii hullud ei olnud, et haiglasse viia.

                      Aga ei olnud ise kohal, ei saa muudmoodi kinnitada kui inimese enda sõnade järgi. Inimene ise muidugi ka suurt mure selles ei näinud, selline tüüpiline Eesti mees et ah mis nüüd mina, laske mul tööle minna.
                      Giggs will tear you appart.

                      Kommentaar




                        Mul juba unus ära, mis siis juhtuma pidigi?
                        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                        Kommentaar


                          Vene propaganda, kuidas jälle euroopa päästeti. 1945 fashismist, 2021 koroonast. Punasel väljakul korraldatakse tulevikus paraade ja värki

                          Kommentaar


                            Genka fb püstitus. Varuge aega ja näksi. Üks troll hullem, kui teine. Hando võiks ka juba sõna võtta.

                            Kommentaar


                              Mõned tähelepanekud.

                              1. Inimesed kes on läbi põdenud või on vaktsineeritud muutuvad "kuulikindlaks". Vähemasti nende endi meelest.
                              2. Krt torusall ei ole mask!!!
                              Olen näinud selliseid mis läbi paistavad. Aga kõik on ju jokk
                              3. Olles jälginud ühesilmaga oma proua fb d (või noh ta ikka jagab omi emotsioone minuga, kuna minul seda endal pole). Siis sellest kogunemiste keeldudest pole ju midagi kasu. Täna on kook ja kohvi ühe juures, homme teise juures jne..
                              4. Osade jaoks on vist kogu õudus üks nalja number. Täna nägin kesklinnas ühte tüüpi gaasimaskiga
                              5. Pole küll otseselt selle teema tähelepanek.
                              Tööalaselt sain kokku ühe ammuse tuttavaga. Paar sõna sai ka juttu aetud muudel teemadel. Inimesel polnud aimugi, et meil on uus valitsus. Ega muidki päevakajalisi asju ei teadnud. Pm maski nõue vist oli ainukene asi mida teadis. Aga see oli ka selline teadmine ,et peab! Miks ja muud küsimused oli hägused. Minu õuduse peale vastas, et tal on kolm last ja töö jne.. pole lihtsalt aega sellise jama peale.
                              Jäin mõtlema. Võimalik, et meil ei jõuagi info osade inimesteni.
                              Kuidagi tundub mulle ,et kommunikatsioon on ikka väga nõrk. Ja kõiksugu otsused väga hägused ja võiks isegi öelda, et otsustusvõimetud.

                              Millal saan mina. Mitte riskirühma kuuluv inimene vaktsineeritud?
                              Teen tapeeti.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Fc. Vaata postitust
                                1. Inimesed kes on läbi põdenud või on vaktsineeritud muutuvad "kuulikindlaks". Vähemasti nende endi meelest.
                                Kuldnõela laureaat:
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X