320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
    Kaua seda testida jauru veel ajada? Keegi ei ole ideoloogiliselt või põhimõtteliselt testimise või drive-in vastu, isegi mitte TA. Kõik on kinni ressurssides, mida testimiseks vaja läheb. Seal pole obv ainult maskid, eks. Ja olukord on nüüdseks varudega selline, et tuleb juba teha valusaid valikuid (olukorras, kus modelleerimine jms näitab päris murettekitavaid tendentse isegi sel juhul, kui suudaks karantiinist in kinni pidada), karjumine testidatestidatestidatestida ei ole konstruktiivne, sellest on kõik aru saanud. Hiinal olid need ressursid, Singapuril ja Jaapanil (niivõrd-kuivõrd), nüüd ajab kogu maailm neid samu ressursse taga, sest kõik teavad, et testidatestidatestida. Milleks jaurata?
    testimine testimiseks, aga miks nad ühelt poolt ütlevad kuidas polegi vaja rohkem testida, aga sinu tekstist nagu loeks välja, et ei saa lihtsalt rohkem testida?
    Je suis Nasfal

    Kommentaar


      Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
      Lihtsalt valetavad ja kahjuks mõned usuvad.

      Terviseameti sõnul ei ole vajalik ega võimalik kõiki soovijaid testida - puhas vale.
      Ülikoolid oleksid valmis aitama, aga nende abi pole vastu võetud - tundub huvitav.
      Minul läheb kaheksas päev isehakanud karantiinis. Võimalusel laseksin end testida, kuid ma ei näe selleks põhjust, sest see pole antud hetkel ratsionaalne. Elan parem teadmisega, et olen viirusekandja ning arvestan sellega, ega ole teistele/ühiskonnale koormaks. Ja selliseid inimesi on veel. Ehk antud kontekstis TA väide pole vale. Ja siin pole tegemist uskumisega.

      Mis puudutab võimalusi ja nende kasutamisi jne... ma ei tea sellest midagi ja tegelikult mul pole vaja ka teada (sest see info on puudulik).
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
        Nagu ma ennist kirjutasin, Itaalias tuleb see aasta rekordiliselt väike suremus muudesse haigustesse: https://m.delfi.ee/article.php?id=89284685
        numbrid ei leia kuskilt artiklist üles, vist olen pime.


        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
        Minul läheb kaheksas päev isehakanud karantiinis. Võimalusel laseksin end testida, kuid ma ei näe selleks põhjust, sest see pole antud hetkel ratsionaalne. Elan parem teadmisega, et olen viirusekandja ning arvestan sellega, ega ole teistele/ühiskonnale koormaks. Ja selliseid inimesi on veel. Ehk antud kontekstis TA väide pole vale. Ja siin pole tegemist uskumisega.
        Tore, sina oled normaalne inimene, kahjuks väga paljud ei ole ja see on üks osa miks see vajalik on.


        Jüri Ratas lubab, et nädala lõpuks saab võtta tuhat koroonaproovi päevas. Ent terviseamet lõpetab laialdase kontrolli ja alles töötab välja uut mudelit.
        Je suis Nasfal

        Kommentaar


          Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
          Kaua seda testida jauru veel ajada? Keegi ei ole ideoloogiliselt või põhimõtteliselt testimise või drive-in vastu, isegi mitte TA. Kõik on kinni ressurssides, mida testimiseks vaja läheb. Seal pole obv ainult maskid, eks. Ja olukord on nüüdseks varudega selline, et tuleb juba teha valusaid valikuid (olukorras, kus modelleerimine jms näitab päris murettekitavaid tendentse isegi sel juhul, kui suudaks karantiinist in kinni pidada), karjumine testidatestidatestidatestida ei ole konstruktiivne, sellest on kõik aru saanud. Hiinal olid need ressursid, Singapuril ja Jaapanil (niivõrd-kuivõrd), nüüd ajab kogu maailm neid samu ressursse taga, sest kõik teavad, et testidatestidatestida. Milleks jaurata?
          Keegi ei väidagi, et ressursse oleks lademetes ja kõik chilli-vanilli. Milleks jaurata?
          Kõik ju ei tea, et "testidatestidatestida", TA ei teadnud kuni eilseni (pole kindel, et nad üldse said aru, mis neile räägiti) kuidas mudeleid koostada ja milles seisneb nende tegelik väärtus.

          Kommentaar


            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
            Minul läheb kaheksas päev isehakanud karantiinis. Võimalusel laseksin end testida, kuid ma ei näe selleks põhjust, sest see pole antud hetkel ratsionaalne. Elan parem teadmisega, et olen viirusekandja ning arvestan sellega, ega ole teistele/ühiskonnale koormaks. Ja selliseid inimesi on veel. Ehk antud kontekstis TA väide pole vale. Ja siin pole tegemist uskumisega.

            Mis puudutab võimalusi ja nende kasutamisi jne... ma ei tea sellest midagi ja tegelikult mul pole vaja ka teada (sest see info on puudulik).
            +1

            Tubli oled.
            Kohvi sai lõpuks joodud.

            Kommentaar


              Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
              numbrid ei leia kuskilt artiklist üles, vist olen pime. [/url]
              Kasuta Ctrl+findi ja otsingusõnana võid proovida järgnevaid arve: 99%, 8%, 18%, 0,8%, 75, 35 ....

              Kommentaar


                Algselt postitas Punkt Vaata postitust
                1. Eksimise osas - millest me lähtume, kas on eksitud või on hästi läinud? Nakatunute arvust? Surmade arvust?
                2. Sa räägid nagu oleks testide ja isikukaitsevahendite nappus ainult Eesti probleem ning möödalask. Ei, see on globaalne probleem. Terve maailma kannatab praegu nende puuduse ja tarneraskuste all, sh paljud võimsamad riigid kui Eesti - Hiina, Itaalia, USA, Austraalia. Milline riik maailmas võib öelda, et nad olid kriisiks 100% valmis?
                3. Eelmise punkti jätkuks - isegi pagana kaitsemaskid on best before kaup. Kas ja mismoodi on siis mõistlik varusid korraldada? Või teeme nagu Itaalia, et jagame eesrinde töötajale taolisi parim enne ületanud maske, et saaks ainult testida, testida, testida?
                4. Sina kutsud seda damage control'iks, mina näen jällegi täiesti loogilist lähenemist - kui on piiratud ressursid, siis tuleb teha valikuid. Ja selleks, et hoida ära kõige hullemaid tagajärgi (surmasid), siis on fookus riskigrupil - vanuritel, lastel, kroonilistel haigetel. Sest senine kogemus on näidanud, et üldjuhul nooremapoolsetel ja muidu tervetel läheb läbipõdemine edukalt ning vähemalt kõige fataalsemad tagajärjed on nende puhul ebatõenäolised.

                5. Kui meil on testide, isikukaitsevahendite ja ka töökäte puudus, siis kas on mõtekas terve või pool Eestit ära testida? Lihtsalt, et just because. Mida see meile lõppkokkuvõttes annab?

                Kodanik X võib testil ära käia, negatiivse tulemuse saada.. ning haiglast koju minnes ühistranspordis ootamatult nakkuse külge saada ja seda siis enese teadmata edasi levitada, sest ta ju äsja käis testimas ja kõik oli fine. Kodanik Y võib olla absoluutselt igasuguste sümptomiteta ning sellegipoolest nakkust edasi kanda. Alright, teadlased saavad suurema andmekogu kätte ja võivad teoreetilisi mudeleid teha, aga muus osas? Kulutame ja tapame oma niigi piiratud ressursi ära?

                Eestis on niigi pikalt olnud terav töökäte puudus meditsiinisektoris - praeguses olukorras, kus ka suuremate ressursidega riigid ägavad tööjõupuuduse all, peab Eesti seda enam oma olemasolevat ressurssi hästi hoidma ning efektiivselt kasutama. Eriti kui tundub, et see asi ei lõppe mitte paari nädalaga, vaid võib veel omajagu aega kesta.
                ma arvan, et sa koostasid 5 punktilise vastuse, sest reageerisid üle ühe lause osas. ja miks sa räägid isikukaitsevahenditest, kui ma tõin terviseameti tegemata jätmiste osas ühe näitena reaktiivainete mitte tellimise? kogu selle jutu canceldab ära fakt, et synlab tellis neid ja neil olemas varu suurem. muus osas ei ole midagi vastu vaielda, jutt lihtne ja loogiline sul, kuid ei ole väga kooskõlas sellega, mida ma kirjutasin.

                Kommentaar


                  Algselt postitas kyps Vaata postitust
                  Kasuta Ctrl+findi ja otsingusõnana võid proovida järgnevaid arve: 99%, 8%, 18%, 0,8%, 75, 35 ....
                  Ja mitte ükski neist arvudest ei ole sinu väites, et rekordarv surmi sureb teistesse haigustesse see aasta. Tubli.
                  Je suis Nasfal

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                    Ja mitte ükski neist arvudest ei ole sinu väites, et rekordarv surmi sureb teistesse haigustesse see aasta. Tubli.
                    Esiteks ei jaganud seda artiklit mina ja seega pole ma midagi väitnud. Funktsionaalne lugemiseoskus on sul nõrk, sest artikli jagaja väitis vastupidist.

                    Loogika peitub selles, et kui lasta koroona lahti Diakooniahaiglas siis saame me haigla täie viirusesse surnud inimesi, aga vähki surnud inimeste arv oleks selle võrra väiksem.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Pints Vaata postitust
                      Keegi ei väidagi, et ressursse oleks lademetes ja kõik chilli-vanilli. Milleks jaurata?
                      Kõik ju ei tea, et "testidatestidatestida", TA ei teadnud kuni eilseni (pole kindel, et nad üldse said aru, mis neile räägiti) kuidas mudeleid koostada ja milles seisneb nende tegelik väärtus.
                      Ära spekulkeeri, kui ei tea. Teadsid nii mõndagi, aga kõigega ka ei jõua tegeleda. Eks tuletõrjuja ka esialgu ei suuda füüsikat tudeerida kohe, kui maja põleb. Nüüd on seal koostöös käimas, milleks TAd seitsmes surmapatus süüdistada, kui sa ei tea täpselt ja jaurad meedia ajel.
                      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                      Kommentaar


                        Algselt postitas kyps Vaata postitust
                        Esiteks ei jaganud seda artiklit mina ja seega pole ma midagi väitnud. Funktsionaalne lugemiseoskus on sul nõrk, sest artikli jagaja väitis vastupidist.

                        Loogika peitub selles, et kui lasta koroona lahti Diakooniahaiglas siis saame me haigla täie viirusesse surnud inimesi, aga vähki surnud inimeste arv oleks selle võrra väiksem.
                        1. Küsisin numbreid esimese postitaja väitele ja sina vastasid mingeid suvalisi numbreid - lugemisoskus on sinul null. (võin tunnistada, et arvasin, et sina jagasid seda, sest sina vastasid mu küsimusele päris sitasti, mõtlesin et lambi vend ei hakkaks jaurama pasaga millel puudub alus)

                        2. Artikli jagaja ei väitnud vastupidist - ikka on lugemisoskus null.

                        Proovi uuesti lammas.

                        Millest sina ja ilmselt su loogika puudus aru ei saa on see, et artikli jaga üritab väita, et see siiski on tavaline gripp ja surmad tekivad ainult juhul kui inimene oleks nagunii ära surnud.
                        Je suis Nasfal

                        Kommentaar


                          60+ ja teised riskigrupis kodanikud peaksid olema lauskarantiinis. Riik/KOV peaks lahendama nende jaoks eluks vajalike asjade kättesaadavuse juhul, kui neil puudub abi. Mida vähem inimesi nendega kokku puutub, seda parem. Toit, ravimid jne. ukse taha jätta. Mõistlik oleks neid inimesi, kes nendega peavad kokku puutuma, igapäevaselt testida. Samuti testida iga sümptomitega haigestunut selles riskigrupis.
                          Catalunya is not Spain!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                            1. Küsisin numbreid esimese postitaja väitele ja sina vastasid mingeid suvalisi numbreid - lugemisoskus on sinul null. (võin tunnistada, et arvasin, et sina jagasid seda, sest sina vastasid mu küsimusele päris sitasti, mõtlesin et lambi vend ei hakkaks jaurama pasaga millel puudub alus)

                            2. Artikli jagaja ei väitnud vastupidist - ikka on lugemisoskus null.

                            Proovi uuesti lammas.

                            Millest sina ja ilmselt su loogika puudus aru ei saa on see, et artikli jaga üritab väita, et see siiski on tavaline gripp ja surmad tekivad ainult juhul kui inimene oleks nagunii ära surnud.
                            Linnukas, sa tundud kuidagi väga ärritunud viimasel ajal. Mis on need põhjused?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                              Linnukas, sa tundud kuidagi väga ärritunud viimasel ajal. Mis on need põhjused?
                              lollide inimeste valetamine ja leiutamine kriitilistel teemadel mille tõttu järgmised lollid neid järgima hakkavad + 12-16 tunnised tööpäevad ilma vabade päevadeta.
                              Je suis Nasfal

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                                1. Küsisin numbreid esimese postitaja väitele ja sina vastasid mingeid suvalisi numbreid - lugemisoskus on sinul null. (võin tunnistada, et arvasin, et sina jagasid seda, sest sina vastasid mu küsimusele päris sitasti, mõtlesin et lambi vend ei hakkaks jaurama pasaga millel puudub alus)

                                2. Artikli jagaja ei väitnud vastupidist - ikka on lugemisoskus null.

                                Proovi uuesti lammas.

                                Millest sina ja ilmselt su loogika puudus aru ei saa on see, et artikli jaga üritab väita, et see siiski on tavaline gripp ja surmad tekivad ainult juhul kui inimene oleks nagunii ära surnud.
                                Kust sa seda välja loed. Fakt on selles, et 99% surnutest põdes ka mingit teist haigust. Nüüd koroonapaanikas kirjutatakse kõik surmad koroona arvele. Ehk siis inimene, kes põeb vähki, saab koroona, sureb, saab surma põhjuseks koroona, mitte vähi. Kui inimene on gripis, saab koroona otsa, sureb, on surma põhjust taaskord koroona.
                                Võrdle nüüd seda alternatiivreaalsusega, kus seda haigust ei oleks, siis kirjutaks surmapõhjuseks vähk või mis iganes muu. Loomulikult oleks neid surmasid kordades vähem, sest koroona on asjade kulgu ebanormaalselt kiirendanud, sest tänapäeva meditsiin suudab elusana hoida ka väga raskelt haigeid, samas olen 100% veendunud, et kui aasta tulemused hiljem kokku lugeda, siis suremus teistesse haigustesse nendes riikides vähenes.
                                Ja muidugi ei ole mul mingeid numbreid kuskilt võtta, ma ju räägin siin enda arvamusest, samuti ei tea kust otsast võtad sa arvamuse, et ma üritan siin veenda, et see on tavaline gripp, räägin statistikast ja kuidas seda lugeda.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X