320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
    Huvitav, et sa ootasid mult mingit põhjendust või seletust kui ise üritad kohe rünnata mingite ala Bolti naljadega. Mida ma sinusugusele sepikule vastama peaks siis? Muidugi naljakas, et Tõnu Runneli seinalt ei leia selle autori postitust enam. Ja kui sa aru saaksid, siis ma ei rääkinud mingist laostestimisest vaid reaalsete sümptomitega inimeste testimisest. On saanud lugeda küll neid kommentaare ja jutte inimestest, kes ütlevad, et kui palavik alaneb ja enesetunne on parem, siis nad tööle tagasi, sest nad ei saa lubada omale kodus istumist rahalistel põhjustel ja tööandja suhtumise tõttu. Eks me hakkame siis uuringuid tegema ja teeme riigikokku 2 uurimisrühma ning 3 doktoranti loevad paberilt neile teksti ette ja siis teeme kõik koos järeldusi.

    Varsti enam uusi nakatunuid ei tuvastata, sest keegi ei pääse testimisele ja siis on inimesed tagasi tänavatel ja siis alles läheb kriis lahti (selle tõi välja Kaja Kallas ja siia kirjutan ka mina alla). Shit happens.
    See "mul on siseinfot" ongi see trigger, mis inimesi lolliks ajab. Aga sa paned selle esimesse lausesse.

    Kaja Kallasel nagu mingi vastus ka on sellele, et kuidas siis peaks testima, et ressurssi jaguks ja kõik külmetushaiged saaksid drive inis testitud? Kes kinnitab need sümptomid? Perearst? Kuidas? Vaatluse teel? Mis ressurssi selleks vaja läheb? Ja olemegi alguses tagasi.

    Kas tal on üldse mingitki tõendust, et "varsti enam uusi nakatanuid ei tuvastata, sest keegi ei pääse testimisele ja siis on inimesed tänavatel" jutule. Fearmongering opositsiooni juhi poolt par excellance, kes peaks pakkuma lahendusi, mitte hirmu õhutama nagu üks endine opositsioonipartei ja tänane valitsuspartei mgratsioonikriisis. Eks õpetajad on olnud head.Ja eel, Kaja Kallase tausta teades, vaadaku, mis Euroopa riikides toimub ja rääkigu seda osa ka.
    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

    Kommentaar


      siin on tegelikult 3 küsimust ja teemat:

      1. Kui palju peaks ideaalmaailmas täna testima? - need, kes ütlevad, et "vahet ei ole" või "ainult neid, kes nakatunud" on idioodid. Punkkt.

      2. Kui teste on vähe (hetkel peaks varu olema 10k ringis), siis kui palju ja keda peaksime täna testima? - need, kes ütlevad "öäöä kõiki!" on idioodid. Punkt. Täna hoitakse teste ka suures osas tervishoiutöötajate jaoks reservis. Mis on ülimalt loogiline.

      3. Milline peaks olema valitsuse ja Terviseameti sõnum? - need, kes arvavad, et see sõnum on praegu olnud korrektne, need on idioodid. Punkt. Nahhui on vaja ajada mingit iba, et "testida ei ole rohkem mõtet", kui on läbi näha, et see on hädavale juhtimaks teemat eemale saladusest, et teste on lihtsalt piiratud kogus. Eriti olukorras, kus see saladus tegelikult nii väga saladus ei ole. Kodanik ei ole nii loll ka.

      See tekitab usaldamatust valitsuse ja Terviseameti suhtes kui nad lihtsalt raiuvad sulle näkku valet. Ja see on probleem, sest kui nad kõige läbinähtavamas olukorras ikka seda retoorikat jätkavad, siis küsimus on, kuidas saame Terviseametit või Vabariigi Valitsust usaldada keerukamate küsimuste korral? Selliste küsimuste korral, mille osas ei ole lihtsal inimesel piisavalt teavat jm?

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
        siin on tegelikult 3 küsimust ja teemat:

        1. Kui palju peaks ideaalmaailmas täna testima? - need, kes ütlevad, et "vahet ei ole" või "ainult neid, kes nakatunud" on idioodid. Punkkt.

        2. Kui teste on vähe (hetkel peaks varu olema 10k ringis), siis kui palju ja keda peaksime täna testima? - need, kes ütlevad "öäöä kõiki!" on idioodid. Punkt. Täna hoitakse teste ka suures osas tervishoiutöötajate jaoks reservis. Mis on ülimalt loogiline.

        3. Milline peaks olema valitsuse ja Terviseameti sõnum? - need, kes arvavad, et see sõnum on praegu olnud korrektne, need on idioodid. Punkt. Nahhui on vaja ajada mingit iba, et "testida ei ole rohkem mõtet", kui on läbi näha, et see on hädavale juhtimaks teemat eemale saladusest, et teste on lihtsalt piiratud kogus. Eriti olukorras, kus see saladus tegelikult nii väga saladus ei ole. Kodanik ei ole nii loll ka.

        See tekitab usaldamatust valitsuse ja Terviseameti suhtes kui nad lihtsalt raiuvad sulle näkku valet. Ja see on probleem, sest kui nad kõige läbinähtavamas olukorras ikka seda retoorikat jätkavad, siis küsimus on, kuidas saame Terviseametit või Vabariigi Valitsust usaldada keerukamate küsimuste korral? Selliste küsimuste korral, mille osas ei ole lihtsal inimesel piisavalt teavat jm?
        Nõus paljuga, ma ei raiuks vaid, et idioodid. Teema keeratakse praeguselgelt poliitiliseks ja arusaadav ka, miks. Ma ei näe, et oleks raiutud, et pole mõtet testida, aga vbla ma nii detailselt TA väljaütlemisi ei jälgi, rohkem olen kokku puutunud ütlemistega, et tuleb teha hetkel valikuid, karme, aga siiski. Teisalt on puudujääke olnud selles osas küll, et näiliselt lõpetatakse testimine ja pole selgelt välja öeldud, miks, vaid tekkis mingi paus.

        Edit: ja veel, puudu ei ole ainult testidest, ikkagi suur küsims on testi läbiviimiseks vajaliku varustuse ehk isikukaitsevahenditega. See pole siseinfo, vaid Sotsiaalministeeriumi info. Võime otsida süüdlasi, miks, aga see väga praegu ei aita, kogu maailm on sellega hädas.
        "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

        Kommentaar


          Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
          Nõus paljuga, ma ei raiuks vaid, et idioodid. Teema keeratakse praeguselgelt poliitiliseks ja arusaadav ka, miks. Ma ei näe, et oleks raiutud, et pole mõtet testida, aga vbla ma nii detailselt TA väljaütlemisi ei jälgi, rohkem olen kokku puutunud ütlemistega, et tuleb teha hetkel valikuid, karme, aga siiski. Teisalt on puudujääke olnud selles osas küll, et näiliselt lõpetatakse testimine ja pole selgelt välja öeldud, miks, vaid tekkis mingi paus.

          Edit: ja veel, puudu ei ole ainult testidest, ikkagi suur küsims on testi läbiviimiseks vajaliku varustuse ehk isikukaitsevahenditega. See pole siseinfo, vaid Sotsiaalministeeriumi info. Võime otsida süüdlasi, miks, aga see väga praegu ei aita, kogu maailm on sellega hädas.
          ütlen rangelt, et eraldada terad sõkaldest. inimlikult ilus ei ole, faktiliselt aga korrektne. rasked ajad nõuavad konkreetsust, eksolä.

          Isikukaitsevahendite osas - see seis on perses praegu. Ma võiks homne päev tellida 1 000 000 maski. Need on Hiinas olemas, aga 1. Hiina toll ei suuda välja lasta sellise tempoga nagu on vajadus; 2. EU-s transiidil olles riigid lihtsalt hoiavad maske kinni ja ei lase läbi - EU my ass. Ja see on siseinfo - tootjatelt, kes kauba väljastanud Hiinast, kuid kelle klient EU-s ei ole toodet kätte saanud. Haiglad ootavad kaupa, kaup on kuskil Vantaas kinni, mida kuradit, eksole? Aa.. ja kogu see pull käib 100% down paymentiga. Maski omahind muidu mingi 1,0-1,5 senti tükk, täna 30 senti tükk. Suurte munadega ja paksu rahakotiga peab olema, et neid riske võtta tänastes tingimustes. Sama ka muude isikukaitsevahenditega.

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
            3. Milline peaks olema valitsuse ja Terviseameti sõnum? - need, kes arvavad, et see sõnum on praegu olnud korrektne, need on idioodid. Punkt. Nahhui on vaja ajada mingit iba, et "testida ei ole rohkem mõtet", kui on läbi näha, et see on hädavale juhtimaks teemat eemale saladusest, et teste on lihtsalt piiratud kogus. Eriti olukorras, kus see saladus tegelikult nii väga saladus ei ole. Kodanik ei ole nii loll ka.
            On öeldud, et testida pole rohkem mõtet?
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
              On öeldud, et testida pole rohkem mõtet?
              Korduvalt on sellele suunatud.
              Je suis Nasfal

              Kommentaar


                Me tegime viimane ööpäev 245 testi ja me tõstame, aga võimekust ja võimekust. Tegelikult ega reaalselt ei tahetagi testida ning lastakse mingitel TÜ doktorantidel ajada tavainimese jaoks tarka juttu mingitest uuringutest, mis peaks siis pinged maha võtma. Euroopast tulevad, aga järjest uudised, kus isegi meist majanduslikult nõrgemad riigid ala Slovakkia suudavad endale valitsuse lennukitega tuua miljon kaitsemaski ja 100 000 testi, et hakata olukorda kaardistama ja sümptomitega inimesed koju naelutada diagnoosiga 14 päevaks.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                  Korduvalt on sellele suunatud.
                  Mõistlikusele küll. Mõttetust pole ise kohanud.
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                    Me tegime viimane ööpäev 245 testi ja me tõstame, aga võimekust ja võimekust. Tegelikult ega reaalselt ei tahetagi testida ning lastakse mingitel TÜ doktorantidel ajada tavainimese jaoks tarka juttu mingitest uuringutest, mis peaks siis pinged maha võtma. Euroopast tulevad, aga järjest uudised, kus isegi meist majanduslikult nõrgemad riigid ala Slovakkia suudavad endale valitsuse lennukitega tuua miljon kaitsemaski ja 100 000 testi, et hakata olukorda kaardistama ja sümptomitega inimesed koju naelutada diagnoosiga 14 päevaks.
                    Ma muuga ei viitsi väga vaielda, sest what's the point... Aga mis maailmas see seos kehtib?

                    Ja need 100 000 testi on jälle noodsamad IgG/IgM kiirtestid, mille kohta _AI_ siia Metspalu kommentaari kopeeris. Testil ja testil on veits vahe sees ka.

                    "Palun võtame rahulikult. Riigis ei ole tegelikult päris ullikeste kamp"
                    20 LEGEND

                    Kommentaar


                      Algselt postitas vtp Vaata postitust
                      Ma muuga ei viitsi väga vaielda, sest what's the point... Aga mis maailmas see seos kehtib?

                      Ja need 100 000 testi on jälle noodsamad IgG/IgM kiirtestid, mille kohta _AI_ siia Metspalu kommentaari kopeeris. Testil ja testil on veits vahe sees ka.

                      "Palun võtame rahulikult. Riigis ei ole tegelikult päris ullikeste kamp"
                      Kui teised riigid reaalselt hangivad ja üritavad midagi ära teha, siis me leiame ikka väiteid, et teiste riikide pingutusi näidata tühistena, kuna me ise ei viitsi pingutada. Ma ei tea see mitte ullikene tõi ainsa reaalse statementina välja, et Island teeb uuringuid ja meil on plaan sama teha ehk siis me võtame enda olukorrale vastavalt kõige sobivama näite ja järgime neid ehk omapeaga ei taha väga keegi siin mingit suunda võtta. Aga noh ainus lohutus on, et meil pole ,,ullikeste kamp'' eesotsas.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                        Kui teised riigid reaalselt hangivad ja üritavad midagi ära teha, siis me leiame ikka väiteid, et teiste riikide pingutusi näidata tühistena, kuna me ise ei viitsi pingutada.
                        Päriselt?
                        Coraje, corazón y cojones.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Punkt Vaata postitust
                          Päriselt?
                          Aga ütle mulle praegu päris siiralt, milles just valitsuse ja riigi pool viimased paar päeva pingutanud on? Ma ei räägi siin eesliinitötajatest.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                            Aga ütle mulle praegu päris siiralt, milles just valitsuse ja riigi pool viimased paar päeva pingutanud on? Ma ei räägi siin eesliinitötajatest.
                            Kõiki neid asju, mida sa siin mainid, tellitakse ja nähakse vaeva, et neid kätte saada. Päriselt.
                            "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                            Kommentaar


                              Kommentaar


                                Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                                Kõiki neid asju, mida sa siin mainid, tellitakse ja nähakse vaeva, et neid kätte saada. Päriselt.
                                Väga suur osa oli ikkagi varem olemas juba reservides, mis pidevalt nagunii ladudes on. Võrreldes ikkagi suuremenamus riikidega, siis on meie pingutus väike.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X