320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
    keegi prooviks seletada mulle, et mida oleks TA pidanud tegema, et kõik nõus oleks, et nüüd keerati asi küll untsu ja et kriitika on sobiv.
    Kui nad räägiks ikka sama juttu, mis kuu aega tagasi ja poleks reageeritud situatsiooni muutumisele?

    Kommentaar


      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
      No ma meditsiinist ei tea midagi, aga su märkus ja seda kuidas Sars1 levis ja Sars2 levis on ju täiesti 2 erinevat asja ja need riigid, kus Sars1 oli probleem on nüüd Sars2 ajal ka märksa paremini hakkama saanud, sest vigadest õpitakse, seda nii juhtide kui ka ühiskonnana terviklikult.
      Kui ma vaatan isiklikul tasandil, siis minu suhtumine on tegelikult täpselt samamoodi ajas täiesti kardinaalselt muutunud. Mul on näiteks isiklikul tasandil head sõbrad hiinlased, kes olid nagu ikka see aasta ka Hiinas nende uue aasta pidustuste ajal. Siis hakkasid uudised levima ja naid said sealt minema enne kui asi oleks hulluks läinud (nad polnud küll Wuhanis, aga neil oli plaani sinna sõita). Eestis suhtuti neisse kui pidalitõbised (see oli see aeg kui hommikusöögi asemel voodis laiselnud hiinlased hotellis kiirabisse kupatati). Tegime veel tol ajal aktiivseid bronne (ma peaks praegu tegelikult näiteks olema romantilisel pikal nädalavahetusel Berliinis). Kui keegi tol hetkel oleks öelnud, mis praegu juhtub, siis oleks selle välja naernud kui absurdne ülereageerimine.
      Oleme ise kontoriga 13st märtsist kodus. Selle nädala esmaspäeval (9s märts) tähistasime rõõmsalt tagantjärgi naistepäeva, teisipäeval oli koosolek, kus otsustasime, et okey, kui keegi läheb reisile, siis igaks juhuks on kodukontor tagasitulles. Kolmapäeval tulid osad mu tiimiliikmed minu juurde ja kurtsid, et neid nati häirib, et meil on orgunnitud üks suurem brainstrom reedeks, et äkki lükkab selle edasi. Neljapäeval oli kriisikoosolek ja otsustati et kõik kodukontorisse, meie saarlasest kolleeg otsis paaniliselt bussipileteid et koju tagasi saada.
      See toimus nii kiiresti, et polnud aega üldse aru saada, mis toimub. Inimlikust aspektist saan sellepärast ka aru, et osade inimeste väljaütlemised kriisi alguses tunduvad hetkel kohatud ja ebakompetentsed.
      asja kokkuvõtteks TA & co:


      Et mul tegelt ei ole kuigi keeruline sinu või punktiga nõustuda. Aga hing lihtsalt ei lase. On see trots vms, ma ei tea, ilmselt siis on. Aga sellised indiviidid nagu a la Joller, kes söögi alla ja söögi peale oma kraadile, staatusele ja sellest tingitud ainult neile omasele oskusele a la eksponentsiaalsusest aru saada... (võtame kasvõi tema need sõnavõtud, kus ta palus matemaatikuid mitte kuulata, sest nad ei tunne meditsiini - lol, ma arvan, et matemaatik saab epidemioloogiast paremini aru kui mingi perearst). Või võtame selle samase prof Lutsari, või võtame Kadai... kurat, hakkame juba kordama siin vanu mõtteid. Et ühesõnaga, mul on hea meel kui 95% ühiskonnast mõtlevad nii nagu sina. Tõesti on, sest suures pildis on see +EV. Aga see on +EV siis, kui on teatud väike kontsentratsioon kriitikuid ka eksisteerib. Ärge siis omakorda pange pahaks.

      Kommentaar


        Algselt postitas Rein Vaata postitust
        SARS leivs 02/03 aastal
        Sellel aja ei osanud pooled eestlased gloobusel näidata kus asub Tai.
        17 aastat hiljem on pooled eestlased Tais käinud.
        Sa võrdled ikka võrdlematuid asju. Maailm on selle aja jooksul tunduvalt väiksemaks jäänud
        Nõus, aga minu point oli selles, et see oli viimane kogemus ülemaailmse haiguse levikuga. Mul puudub teadmine, kas isegi paberi peal oleks kunagi sellist läbi mängitud. Ma tean, et KV proovib KT aegadel erinevaid kriise läbi mängida, aga riiklikul tasemel. Tahaks loota, aga tundub, et ei ole. Maailma on väiksemaks jäänud, aga kas kõik muu on sellega kaasa läinud? Ikka tundub, et ükskõik mis tasemel ja kui palju ette kuulutatud, tuleb enamusele ikka asju üllatusena ja eriti ei taha keegi ettevalmistuda. Sama on ka ohuhinnanguga, et äkki ikka saab ilma, seni pole ju sitta venti lennanud.

        Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
        keegi prooviks seletada mulle, et mida oleks TA pidanud tegema, et kõik nõus oleks, et nüüd keerati asi küll untsu ja et kriitika on sobiv.
        Proovi seletada, mis oleks olnud rahuldav reakstioon ja millal? Ja ma ei mõtle siin seda, mis sa oled juba öelnud, et sina nägid seda ette. Fine. Millal oleks pidanud asju kinni keerama ja kuidas ja kas see oleks meie algust edasi lükanud või täiesti puhtana hoidnud?
        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

        My spell checking is second to nine!

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          Kui nad räägiks ikka sama juttu, mis kuu aega tagasi ja poleks reageeritud situatsiooni muutumisele?
          alates sealt? sellesmõttes, et see paistab suht utoopia, 12 aastased juhiks TA'd halval päeval nii.

          Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
          "Mul puudub teadmine, kas isegi paberi peal oleks kunagi sellist läbi mängitud."
          kui ma ei eksi, siis isegi kohustuslikus õppematerjalis on sellise asja kohta päris palju kirjas. mitte nüüd täpselt, et kuidas täpselt seda kriisi lahendada, aga et selline asi võib tulla ja kuidas seda expectida jne.

          aga ma loobun viisakalt teemast.
          Je suis Nasfal

          Kommentaar


            Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
            Ei pakkunud, ära lahmi siin.
            Ei lahmi, nii oli (umbes nädalake tagasi).

            Kommentaar


              12. märts hommik. Peaminister: "Terviseamet hindab praegu koroonaviiruse üksikjuhtumite Eestisse sissetoomise riski väga kõrgeks, haiguse kohapealse piiratud leviku tõenäosust keskmiseks kuni kõrgeks ning haiguse kohapealse laialdase leviku tõenäosust endiselt madalaks."

              12. märts õhtu. Eriolukord.

              Et kuskil jäi nagu paar astet vahele (from "madal kohapealne levik" to eriolukord), et keegi andis kuskil uskumatult kehva nõu/infot. Või siis kästi terviseametil seda "madalana" kommunikeerida, kuigi nad ise oleks seda nimetanud kõrgeks vms. Siis on muidugi vaja vaadata vastava ministri või peaministri otsa.

              Keegi tark võiks selle mulle ära seletada.
              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

              Kommentaar


                Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                alates sealt? sellesmõttes, et see paistab suht utoopia, 12 aastased juhiks TA'd halval päeval nii.

                kui ma ei eksi, siis isegi kohustuslikus õppematerjalis on sellise asja kohta päris palju kirjas. mitte nüüd täpselt, et kuidas täpselt seda kriisi lahendada, aga et selline asi võib tulla ja kuidas seda expectida jne.

                aga ma loobun viisakalt teemast.
                See, et õppematerjalis midagi on, ei tähenda, et seda päriselt ka tehakse. Ma pigem kipun arvama ja ma loodan, et ma eksin ja et sul on õigus, aga et selliseid asju ei ole läbi mängitud. Küll tehakse õppuseid, kus pannakse linnasid nö kinni ja ma tean, et mõned haiglad mängivad läbi erinevaid kriise, aga ma ei tea kui suures mahus on seda riiklikul epideemia/pandeemia raames tehtud. Kardan, et pigem tugeva isiksuse puudumise tõttu pole seda tehtud. Loodan, et eksin ja riigil oli riiulis plaan.
                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                My spell checking is second to nine!

                Kommentaar


                  Algselt postitas Martin Vaata postitust
                  12. märts hommik. Peaminister: "Terviseamet hindab praegu koroonaviiruse üksikjuhtumite Eestisse sissetoomise riski väga kõrgeks, haiguse kohapealse piiratud leviku tõenäosust keskmiseks kuni kõrgeks ning haiguse kohapealse laialdase leviku tõenäosust endiselt madalaks."

                  12. märts õhtu. Eriolukord.

                  Et kuskil jäi nagu paar astet vahele (from "madal kohapealne levik" to eriolukord), et keegi andis kuskil uskumatult kehva nõu/infot. Või siis kästi terviseametil seda "madalana" kommunikeerida, kuigi nad ise oleks seda nimetanud kõrgeks vms. Siis on muidugi vaja vaadata vastava ministri või peaministri otsa.

                  Keegi tark võiks selle mulle ära seletada.
                  No see on kriisikommunikatsioon ju. Minu pakkumine on see, et rahustavad sõnumid kandsid peamiselt rolli hoida paanikatase nii madalal kui võimalik. Sellegipoolest ju sööstsid mingid hordid vetsupaberijahile, tõenäoliselt oleks asi hullem olnud kui ametlikest kanalitest oleks ka tulnud, et asi väga halb.
                  Eriolukorras on valitsuses ja TA sõnumid hoopis teise alatooniga ja pigem hirmutavad ja tõepärasemad.

                  Kommentaar


                    "Eile helistas Viru-Nigula vallavalitsuse sotsiaalvaldkonna juhile Annika Kapile kohalik inimene ja andis teada, et koroonaviirusega nakatunud proua teeb ühes Rakvere kaubanduskeskuse suures toidupoes sisseoste. Kapp reageeris kohe ja edastas teate piirkonnapolitseinikule."

                    Siukse asja eest võiks ikka reaalse karistuse saada ja mitte lihtsalt paar ühikut trahvi.
                    Je suis Nasfal

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                      No see on kriisikommunikatsioon ju. Minu pakkumine on see, et rahustavad sõnumid kandsid peamiselt rolli hoida paanikatase nii madalal kui võimalik. Sellegipoolest ju sööstsid mingid hordid vetsupaberijahile, tõenäoliselt oleks asi hullem olnud kui ametlikest kanalitest oleks ka tulnud, et asi väga halb.
                      Eriolukorras on valitsuses ja TA sõnumid hoopis teise alatooniga ja pigem hirmutavad ja tõepärasemad.
                      Jüri levitas valeinfot, tuleks vastutusele võtta.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                        No see on kriisikommunikatsioon ju. Minu pakkumine on see, et rahustavad sõnumid kandsid peamiselt rolli hoida paanikatase nii madalal kui võimalik. Sellegipoolest ju sööstsid mingid hordid vetsupaberijahile, tõenäoliselt oleks asi hullem olnud kui ametlikest kanalitest oleks ka tulnud, et asi väga halb.
                        Eriolukorras on valitsuses ja TA sõnumid hoopis teise alatooniga ja pigem hirmutavad ja tõepärasemad.

                        Selle vastu vast keegi ei vaidlegi, et asi oleks veel hullem olnud, kui riiklikud institutsioonid oleksid hakanud paanikat külvama, mida kindlasti püüti ka teadlikult vältida aga on märkimisväärne erinevus, kas sõnumid on rahustavad või ohtu naeruvääristavad. Poliitikud võivad omale emotsionaalseid ja tunnetusliku väärtusega sõnavõtte lubada, teaduspõhise asutuse esindaja aga mitte.

                        Tundub, et minu valdkonnas oldi selleks tervikuna paremini valmis ja seda mitte ainult 2-3 näite põhjal.

                        Infektsionistikogemusega arst, üle 20 aasta maailma eri nurkades tapjabaktereid tõrjunud ettevõtja Ruth Oltjer (60) jälgis Hiinas toimuvat algusest peale pingsa tähelepanuga. Ta kujutas hästi ette, mis peagi lahti läheb.

                        Näiteks need plaanid mille mina koostasin kuskil jaanuaris, mida töökaaslane hindas 3-4 korda liiga mahukaks aga õnneks kinnitati ära, osutusid hoopis 7-8 korda liiga tagasihoidlikuks.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Pints Vaata postitust
                          Selle vastu vast keegi ei vaidlegi, et asi oleks veel hullem olnud, kui riiklikud institutsioonid oleksid hakanud paanikat külvama, mida kindlasti püüti ka teadlikult vältida aga on märkimisväärne erinevus, kas sõnumid on rahustavad või ohtu naeruvääristavad. Poliitikud võivad omale emotsionaalseid ja tunnetusliku väärtusega sõnavõtte lubada, teaduspõhise asutuse esindaja aga mitte.

                          Tundub, et minu valdkonnas oldi selleks tervikuna paremini valmis ja seda mitte ainult 2-3 näite põhjal.

                          Infektsionistikogemusega arst, üle 20 aasta maailma eri nurkades tapjabaktereid tõrjunud ettevõtja Ruth Oltjer (60) jälgis Hiinas toimuvat algusest peale pingsa tähelepanuga. Ta kujutas hästi ette, mis peagi lahti läheb.

                          Näiteks need plaanid mille mina koostasin kuskil jaanuaris, mida töökaaslane hindas 3-4 korda liiga mahukaks aga õnneks kinnitati ära, osutusid hoopis 7-8 korda liiga tagasihoidlikuks.
                          Sellega olen 100% nõus, kommunikatsioon pole kerge ja selleks treenimata inimesed panevad sellega pigem puusse kui täppi.

                          Kommentaar


                            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                            My spell checking is second to nine!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                              Sellega olen 100% nõus, kommunikatsioon pole kerge ja selleks treenimata inimesed panevad sellega pigem puusse kui täppi.
                              Jääb ainult üle loota, et sellest tehakse õiged järeldused ning juba aastaid ala-mehitatud/rahastatud TA saab ressursse juurde.

                              Kommentaar


                                Al Jazeeras räägitakse, et Saudi saadab meelega Covid19 haigeid Jeemenisse.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X