320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    Ma ei saa tegelt sellest halast eriti aru. Mis meil siis reaalselt keelatud on? Kinni on kaubanduskeskused, meelelahutus- ja lõbustuskohad, spordisaalid. Baarid ja restod on lubatud kella 22-ni lahti olla.
    See et näiteks Tallinna vanalinn tühi on on ikkagi inimeste kartus viiruse suhtes. Kusjuures suht kindel et kui näiteks valitsus otsustaks et nüüd on homsest kõik piirangud maas, siis tegelikkuses on enamus rahvast ikkagi kodus istumas, sest tegelikkuses ju ei ole viirus kusagile kadunud ja midagi positiivsemat viiruse teemal ka ei ole, enamuses inimesi juhib hirm
    Julgen kahelda selles. Esimesed kevadised õlled tahaks küll teha päikselisel baari terrassil.

    Kommentaar


      Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
      Julgen kahelda selles. Esimesed kevadised õlled tahaks küll teha päikselisel baari terrassil.
      Bergenis terassid inimesi täis juba. Elu käib. Sellise ilmaga on väga-väga raske inimesi kodus hoida. 17ndal mail on Norra konstitutsioonipäev, mil terve riik läheb tänavatele. Eks näis mis saama hakkab. Second wave tuleb päris varakult vist

      Kommentaar


        Algselt postitas krissucool Vaata postitust
        Jes, absoluutselt. Aga on ilmselge et kui need meetmed töötavad ja asi paremuse suunas läheb siis mingi hetk hakatakse järk-järgult piiranguid langetama, olgu see siis koolide ja mõnede äride avamine või siis väikeste kogunemiste lubamine jne. Mitte et see ei võiks backfireda, aga lihtsalt majanduse mõttes on liiga palju kaalul ja kui on väiksemgi võimalus midagi avada, ilma LIIGA suure ohuta siis seda ka tehakse.

        See on ma arvan kõigile selge juba kes ennast kursis hoiavad teemaga siin või mujal maailmas. Seetõttu ongi mulle natuke veider et kuigi näitajad lähevad ilmselgelt paremaks, siis kõik Popovid, Ratased ja muude karvased räägivad ainult sellest et oleme kriisi tipus ja ei taheta isegi väga vihjata meetmete leevendamisele (kuigi see on obviously tulemas)

        Ehk mu eeldus on, et seda tehakse lihtsalt sellepärast et lumpen juba praegu ennast lõdvaks ei laseks kuigi ise teatakse et asjad on võrreldes ootustega pigem selgelt positiivsed ja teatud piirangud hakkavad varsti leevenema.
        Küsimus on, et kuidas sa seda ohtu mõõdad? Kui midagi uttivisse läheb, siis on rahvas jälle pöördes, et kuidas küll nii ebapädevad oldi ja piirangute lõdvendamiseks luba anti. Tagataustal alustavad Helmed peade nõudmise aktsiooni ning pakuvad, et võiks kõigile, kes otsustusprotsessi juures olid (v.a valitsusliikmed muidugi), kriminaalsüüdistuse esitada, sest et miks mitte?

        Teiseks, ma arvan, et asi on väga palju ka signaalide andmises. Kui ilmad on ilusad ning samal ajal antaks rahvale ka signaal, et põhimõtteliselt on suurim oht kohe-kohe möödas ja kohe hakkame piiranguid lõdvendama, siis võib see tänavale roniv mass olla ikkagi üsna ettearvamatu. Minu meelest näitas Sportlandi allahindluskampaania selles osas päris hästi ära, kuidas osa ühiskonnast ohtu tajub. Nagu sa ütlesid, siis on piirangute lõdvendamine kindlasti varsti tulemas, kuid ma usun, et hetkel ei taheta avalikes sõnumites lihtsalt kelleski sellist võltsmuljet/-rahulolu tekitada, et nüüd ongi kohe kõik korras ja tavapärane elu jätkub.

        Samamoodi töötab minu meelest see kommunikatsioon vastupidiselt - näiteks ma olen seniajani seisukohal, et see on olnud õige lähenemine, et ei ole antud suurele massile mingit riiklikku suunist/kohustust maske kanda.

        PS! Olgu ära öeldud, et tegelikult olen ma ka pigem seal paadis, kes arvab, et kogu selle koroonakriisiga ei tohi majandust ära tappa, sest need kõrvalmõjud võivad lõppkokkuvõttes mingil hetkel olla veel fataalsemad.
        Coraje, corazón y cojones.

        Kommentaar


          Meil kehtivad piirangud on isegi võrdlemisi leebed ning ma pigem ei tahaks näha mingit olulist leevendamist olukorras, kus uute kinnitatud nakatunute päevane arv on endiselt stabiilselt kahekohalistes numbrites. Liigse kiirustamisega viiruse uuesti kontrolli alt välja laskmine paneb ka majandusele hoopis hullema paugu, kui praeguste piirangute vajadusel paariks lisanädalaks pikendamine.

          Eks poliitikutel tekib järjest suurem kiusatus vahelduseks ka häid uudiseid tuua, kuid kuni meil pole viiruse vastu ei vaktsiini, ravi ega tekkinud karjaimmuunsust, tuleb igasuguste piirangute leevendamisel olla ikka kuradi ettevaatlik.

          Kommentaar


            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
            Ma ei saa tegelt sellest halast eriti aru. Mis meil siis reaalselt keelatud on? Kinni on kaubanduskeskused, meelelahutus- ja lõbustuskohad, spordisaalid. Baarid ja restod on lubatud kella 22-ni lahti olla.
            See et näiteks Tallinna vanalinn tühi on on ikkagi inimeste kartus viiruse suhtes. Kusjuures suht kindel et kui näiteks valitsus otsustaks et nüüd on homsest kõik piirangud maas, siis tegelikkuses on enamus rahvast ikkagi kodus istumas, sest tegelikkuses ju ei ole viirus kusagile kadunud ja midagi positiivsemat viiruse teemal ka ei ole, enamuses inimesi juhib hirm
            Ega ei olnudki ju hala. Oli konstanteering et varsti hakatakse piiranguid vabamaks laskma samal ajal kui valitsus annab signaali et midagi ei lasta vabamaks, mis on ilmselgelt valetamine. Mitte et ma seda halvaks peaks, aga isegi jõudnud järeldusele, et see sõnum on lihtsalt selleks, et lumpen liiga vara hoogu ei satuks.

            Aga vastates su küsimusele et mis keelatud on, siis sporti tahaks küll normaalselt teha vaikselt. Tegelen ise näiteks spordialaga kus saaks edukalt vaikselt liigutama hakata ja väheste inimeste osavõtul isegi võistlema, aga kuna spordisaale pole lubatud avada siis ei ole see võimalik.

            Aga jätkuvalt, üldiselt ei kurda ja ei nõua ka midagi. Lihtsalt kuna piirangute vähenemine Mai kuus on obvious siis ootan põnevusega millal esimesed signaalid sellest ka välja lubatakse öelda.
            Giggs will tear you appart.

            Kommentaar


              mäletamist mööda oli peamine piirangute kehtestamise eesmärk vältida haiglate ülekoormust. kuna seda pole kuskilt paistmas, pigem vastupidi, sest muu ravi peatati, siis võiks piiranguid leevendada küll. kas just kõike ja korraga, aga tasuks ju kaaluda, millistest meetmetest ka tegelikult kasu on. ausalt öeldes ei näe ma mingit põhjust, miks peaks näiteks staadionid või terviseradade juures olevad treeningualad keelulindiga ümbritsetud olema. või pinksilauad. või isegi avaramad spordiareenid-klubid ja jõusaalid. plaaniline ravi peatati meditsiiniasutustes kaitsevahendite nappuse pärast. viimastel nädalatel on ka selles osas seis märgatavalt paranenud, kui ametlikku infot uskuda.

              Kommentaar


                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                My spell checking is second to nine!

                Kommentaar


                  Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                  Julgen kahelda selles. Esimesed kevadised õlled tahaks küll teha päikselisel baari terrassil.
                  aga mis sind praegu seda segaks tegemast, peale ilma?
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas krissucool Vaata postitust
                    Ega ei olnudki ju hala. Oli konstanteering et varsti hakatakse piiranguid vabamaks laskma samal ajal kui valitsus annab signaali et midagi ei lasta vabamaks, mis on ilmselgelt valetamine. Mitte et ma seda halvaks peaks, aga isegi jõudnud järeldusele, et see sõnum on lihtsalt selleks, et lumpen liiga vara hoogu ei satuks.

                    Aga vastates su küsimusele et mis keelatud on, siis sporti tahaks küll normaalselt teha vaikselt. Tegelen ise näiteks spordialaga kus saaks edukalt vaikselt liigutama hakata ja väheste inimeste osavõtul isegi võistlema, aga kuna spordisaale pole lubatud avada siis ei ole see võimalik.

                    Aga jätkuvalt, üldiselt ei kurda ja ei nõua ka midagi. Lihtsalt kuna piirangute vähenemine Mai kuus on obvious siis ootan põnevusega millal esimesed signaalid sellest ka välja lubatakse öelda.
                    ei pidanud tegelt siin halamist silmas, vaid ühiskonnas üldisemalt. sporti iseenesest on võimalik teha, küll jah mitte saalis ja seltskonnaga, ilma võistluseta. Looduses, metsas, isegi tänaval, võid joosta palju soovid ja seda ka tehakse.
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar




                      Natuke halvasti loetav, aga näitab mis faasis erinevad riigid statistika (mis on pullikaka muidugi osadel juhtudel) põhjal on.

                      Kommentaar


                        kõige olulisem osa, ehk siis mida puane ja must joon tähendavad ei ole loetav

                        Kommentaar


                          Researchers tested 3,300 Californians for coronavirus antibodies. They found the number of reported cases is far lower than the number of infections.


                          Veel üks uuring, mis näitab, et viirus on tõenäoliselt oluliselt rohkem levinud kui arvatakse. Siin tuleb muidugi mängu ka asustustihedus ja muud nüansid.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                            https://www.businessinsider.com/sant...mpression=true

                            Veel üks uuring, mis näitab, et viirus on tõenäoliselt oluliselt rohkem levinud kui arvatakse. Siin tuleb muidugi mängu ka asustustihedus ja muud nüansid.
                            Bostonis tehti 450 asukaga kodutute varjupaigas masstestimine ja 34% neist nakatunud, kusjuures ainult ühel oli neist palavik ja paar tükki köhisid. Tallinnas osutusid enamus positiivseks: https://www.err.ee/1080088/tallinnas...esse-nakatunut

                            Selle viiruse testimise tulemused seaksin ka kahtluse alla. Koroonaviiruseid pidigi olema suhteliselt raske tuvastada ja need hiina testid on korduvalt praagiks osutud - ala 30% juhtudest toimib

                            Kui arvestada viiruse palju laieldasemat levikut, siis tegelik death rate kukub ka sinna kusagil 0,1-0,6 protsendi peale.
                            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                            Kommentaar


                              Terviseameti peadirektor Merike Jürilo ütles täna Saaremaa vallavanema Madis Kallase tagasiastumist kommenteerides, et küsis eile Kallaselt otse, kas Terviseamet on see põhjus, miks võrkpallimatš Saaremaal korraldati. "Ta vastas väga kenasti, et tegemist on komplekse küsimusega ja põhjuseid on erinevaid," ütles Jürilo. "Ja selge on see, et ka Terviseamet on öelnud, et neid otsuseid tehti parima teadmise kohaselt sellel ajahetkel. Mitte keegi Euroopas, ei maailma tervishoiuorganisatsioonis ega Euroopa nakkustõrjekeskuses, ei olnud sel hetkel veel teadlikud selle viiruse virulentsusest."

                              Huvitav mille põhjal tehti neid otsuseid, et asi on on tegelt päris ok, arvestades et selleks ajaks oli hiina juba vähemalt üle kuu aja karantiinis olnud. Mul endal tööandja juba veebruari alguses rakendas karmid karantiininõuded kõigile kes hiinast tulnud või nendega kokku puutunud kuna selleks ajaks oli juba teada suht millega tegu ning Märtsi alguse mängu ajaks oleks ju terviseametil kõigi eelduste järgi olnud parem ettekujutus asjadest. Kuidagi küüniline on väita et asi on keeruline ning me ei teadnud viruelntsusest ajal mil terved linnad teises riigis suletud

                              Kommentaar


                                Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                                Terviseameti peadirektor Merike Jürilo ütles täna Saaremaa vallavanema Madis Kallase tagasiastumist kommenteerides, et küsis eile Kallaselt otse, kas Terviseamet on see põhjus, miks võrkpallimatš Saaremaal korraldati. "Ta vastas väga kenasti, et tegemist on komplekse küsimusega ja põhjuseid on erinevaid," ütles Jürilo. "Ja selge on see, et ka Terviseamet on öelnud, et neid otsuseid tehti parima teadmise kohaselt sellel ajahetkel. Mitte keegi Euroopas, ei maailma tervishoiuorganisatsioonis ega Euroopa nakkustõrjekeskuses, ei olnud sel hetkel veel teadlikud selle viiruse virulentsusest."

                                Huvitav mille põhjal tehti neid otsuseid, et asi on on tegelt päris ok, arvestades et selleks ajaks oli hiina juba vähemalt üle kuu aja karantiinis olnud. Mul endal tööandja juba veebruari alguses rakendas karmid karantiininõuded kõigile kes hiinast tulnud või nendega kokku puutunud kuna selleks ajaks oli juba teada suht millega tegu ning Märtsi alguse mängu ajaks oleks ju terviseametil kõigi eelduste järgi olnud parem ettekujutus asjadest. Kuidagi küüniline on väita et asi on keeruline ning me ei teadnud viruelntsusest ajal mil terved linnad teises riigis suletud
                                Tol ajahetkel oli selline seisukoht. Tsiteerin:

                                "Sotsiaalministri poolt juhitud töörühm on 27.veebruaril võtnud üldise seisukoha, mille järgi ei pea praeguses olukorras põhjendatuks kultuuriürituste ja spordisündmuste piiramist või keelamist COVID-19 viiruse levikuga seoses."
                                Küüniline on minu meelest ükskõik mis hinnaga nõuda selle olukorra pärast kellegi tagasiastumist või kriminaalvastutusele võtmist. Eriti küüniline on see veel näiteks Mart Helme poolt, kes paar päeva enne võrkpallimängu tegi veel oma hanerasvanalju ning tänasel päeval - kui poliitiline agenda lubab - räägib juba "uskumatust ametialasest lohakusest" ja millest iganes.

                                Me ei räägi antud juhul isegi mingite kriisikoldest tulnud suvaliste Itaalia võrkpallifännide masside Saaremaale lubamisest, vaid ühe sporditiimi sinna laskmisest, kelle puhul oli väidetav teadmine, et kellelgi mingeid sümptomeid ei ole ning tervis on okei. Selleks, et tavaolukorras midagi piirata või keelata, peab olema ikka väga legit põhjus ning mulle tundub, et tol ajahetkel siin seda põhjust ei olnud.

                                Ma saan aru, et mõned tahtnuks juba veebruari keskpaigast ilmselt Eesti täiesti lockdown staadiumisse viia, kaubanduskeskused puhkusele saata ja riigipiirid sulgeda, aga paraku need asjad ei käi nii.
                                Coraje, corazón y cojones.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X