320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Jalgpallimaailm kriisi ajal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    Mis moodi sa neid ettekujutad? Kas pigem eraldatuna "saarte" peal tunriiridena või tühjade tribüünide ees, aga nagu tavaliselt?
    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

    My spell checking is second to nine!

    Kommentaar


      #47
      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
      Vaevalt et profisport meelelahutusena täiesti kaob. Aga suuri jalgpallilahinguid, kümnete tuhandete pealtvaatajatega, me ilmselt lähiaastatel küll enam ei näe... kui just mingi supervaktsiin ei tule kiiresti turule (äärmiselt ebatõenäoline)
      Ah ära joga.
      "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
      These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

      Kommentaar


        #48
        Head varianti ju hetkel ei ole.
        Ilmselt tühjad tribüünid on ainus võimalus. Rahaliselt on klubidele olulised telerahad ja sponsorrahad, piletitulu fännidelt on nagunii tühine osa eelarvetest.

        Kommentaar


          #49
          Alustuseks ütlen ära, et kriisiolukorras on kindlasti prioriteetsed ja mitte nii prioriteetsed olukorrad. Ning ma olen sellega igati nõus, et praegusel ajal on kindlasti prioriteetsemaid kohti kui sport, kuhu abipakette paigutada.

          Kui aga korra kriisiajast tagasi või edasi mõelda, siis enne nimetati tippklubisid siin erabisnisiks ja sellega ma nõus ei ole. Äri eesmärk on ikkagi omanikele kasumit teenida, samas kui enamus meie tippklubisid on MTÜ vormis ning tulevad heal juhul ots-otsaga kokku, püsides tihti elus mõne kohaliku fanaatiku entusiasmil ja ka rahakotil. Võimalik, et kuskil suurtel turgudel on tõesti sport väga tugevalt äriks üle läinud, aga Eesti kontekstis ei saa minu meelest kindlasti mingist „bisnisist“ rääkida ning eesmärgid on siin ikkagi hoopis teistsugused. Pigem on Eestis tippspordi ülalpidamine mõne ärimehe poolt ikkagi suuresti metseenluse vormis ning lõppkokkuvõttes aitab see metseenlus ju olenevalt alast toita ka rahvuskoondist (või tuleks koondiste ja spordialaliitude rahastamine ka lõpetada?)

          Küsimus taandub sellele, et kas riigil on tippsporti vaja või mitte ning kui ei ole, siis samamoodi võiks ju seda küsimust laiendada ka muudesse kultuurisfääridesse. Kas meil on näiteks riiklikke teatreid vaja, kellele riik toetusi plekib? Kas meil on vaja olümpiamängude ülekandeid osta, et eestlased saaks paar tundi teleka ees veeta, et vaadata, kuidas keegi eestlastest saab neljanda koha ning keegi suudab hõbemedalile sõuda?

          Mina arvan, et tippspordi olemasolu ühiskonnas toob kaasa pigem positiivseid kaasmõjusid kui negatiivseid ning riik võiks seda toetada. Ning seda ei pea tegema üldsegi pidevaid riigipoolseid rahasüste andes, vaid saab luua ka erinevaid soodustusi, et eraettevõtjatel oleks selle oma taskust ülalpidamine siiski võimalikult odav. Miskipärast on jäänud üldsusesse arusaam, et tippklubid (ja tippsport) ainult võtavad riigi majandusest raha, aga tegelikult annavad nad ikka üsna palju vastu ka (ka majanduslikult).


          Algselt postitas vendetta Vaata postitust
          Head varianti ju hetkel ei ole.
          Ilmselt tühjad tribüünid on ainus võimalus. Rahaliselt on klubidele olulised telerahad ja sponsorrahad, piletitulu fännidelt on nagunii tühine osa eelarvetest.
          Lühiperspektiivis olen nõus, et isegi kui viirus taanduma hakkab, siis tänavune hooaeg mängitakse ilmselt tühjade tribüünide ees lõpuni (kui üldse mängitakse).

          Aga samas usun ma, et juba järgmist hooaega alustatakse sügisel rahvast täis tribüünide ees. Üks pool on ikkagi rahaline, aga teine pool on ka inimmõistus. Kui suurem hirm mööda saab ja piirangud tõstetakse, siis naastakse ma arvan üsna kiirelt lemmiktegevuste juurde.
          Coraje, corazón y cojones.

          Kommentaar


            #50
            Algselt postitas Punkt Vaata postitust
            Lühiperspektiivis olen nõus, et isegi kui viirus taanduma hakkab, siis tänavune hooaeg mängitakse ilmselt tühjade tribüünide ees lõpuni (kui üldse mängitakse).

            Aga samas usun ma, et juba järgmist hooaega alustatakse sügisel rahvast täis tribüünide ees. Üks pool on ikkagi rahaline, aga teine pool on ka inimmõistus. Kui suurem hirm mööda saab ja piirangud tõstetakse, siis naastakse ma arvan üsna kiirelt lemmiktegevuste juurde.
            Te olete väga suured optimistid. Eeldusel, et viirus suvel taandub (see lootus on ise juba väga peenike õlekõrs) ei ole mingit garantiid, et sügisel ei tule ''teine laine'' kui piiranguid leevendada. Suured rahvahulgad reisimas spordiüritustele on pikaks ajaks täiesti out, 2020 sügisel ei taha keegi enam mingi jalka või kossumängu pärast nädalateks või kuudeks uuesti majandusel hingamist kinni puua.

            Kui mind ei usu, lugege tarkade onude sünget juttu...
            Experts weigh in on whether coronavirus will dissipate during the summer and warn against letting up on physical distancing

            Kommentaar


              #51
              Pole enne ükski tõbi igaveseks jäänud, ei jää ka see. Käimasolev hooaeg jah, on suure tõenäosusega korstnas. Elitaarseim neist, CL ehk otsustatakse veel kuski 10 luku ja näomaskides mängijate poolt ära aga teised sarjad ja riiklikud meistrivõistlused võivad hakata vist tõepoolest mõtlema Belgia antud eeskujule. Kurb, väga kurb. Ise usun, et sügisel saaks hakata tasahilju siiski uuesti normaalset jalgpallielu elama jälle, kas alustatakse tühjadel staadionitel või mitte on iseasi.
              "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
              These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

              Kommentaar


                #52
                Igasugused Grealishid ja Walkerid ongi ehtne näide sellest kui valesti see maailm toimimas on. Metsikut raha makstakse idiootidele, kelle ainus oskus on palli taga ajada ning kes ei tea vastutusest mitte kui midagi.

                Kommentaar


                  #53
                  Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                  Igasugused Grealishid ja Walkerid ongi ehtne näide sellest kui valesti see maailm toimimas on. Metsikut raha makstakse idiootidele, kelle ainus oskus on palli taga ajada ning kes ei tea vastutusest mitte kui midagi.
                  Haha, profijalka tuleks selle loogikaga ära keelata ju

                  Kommentaar


                    #54
                    Algselt postitas MNa Vaata postitust
                    Haha, profijalka tuleks selle loogikaga ära keelata ju
                    Kas just ära keelata, aga õhku välja lasta, miks ka mitte?

                    Kommentaar


                      #55
                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Kas just ära keelata, aga õhku välja lasta, miks ka mitte?
                      Kui viitsid, siis defineeri palun see "õhk". Mulle siiski tundub, et päris "õhk" see ei ole vaid pigem ikka bang for buck. Olgugi, et Roma, Mansouri ja Glasuuripere jaoks on see erineval real märgitud.

                      See on muidugi üllatav, et Romario hetkel shokeeritud, et keskmise tippjalgpalluri IQ ja sotsiaalne vastustunne (ilma klubi PR suuniseta) on olematu. Nagu ajalooliselt oleks Gazza ja co olnud tohutud...

                      Kommentaar


                        #56
                        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                        Kui viitsid, siis defineeri palun see "õhk". Mulle siiski tundub, et päris "õhk" see ei ole vaid pigem ikka bang for buck. Olgugi, et Roma, Mansouri ja Glasuuripere jaoks on see erineval real märgitud.

                        See on muidugi üllatav, et Romario hetkel shokeeritud, et keskmise tippjalgpalluri IQ ja sotsiaalne vastustunne (ilma klubi PR suuniseta) on olematu. Nagu ajalooliselt oleks Gazza ja co olnud tohutud...
                        Sõltub ilmselt sealgi, kuidas peale pritsib, aga eelkõige küsimus selles, kuidas praegune olukord FFP reegleid mõjutab ja peamiselt, kas sellesse üldse usutakse või mitte. Mängijate palkadelt oleks võimalik väga palju õhku välja lasta, aga selleks peaksid kõik klubid sellega kaasa tulema. Omaalgatuslikult muidugi väga kaheldav, sest need samad su nimetatud mehed selle turu selliseks kujundanud ongi, aga laiem palgalimiit võib tulevikus küll täitsa teema olla. Iseenesest Man City ei pea omama ju konkreetselt x suuruses eelarvet, piisaks sellestki kui x-y tagaks jätkuvalt turu ühe võimsaima klubi tiitli ja saaks oma võimu edasi näidata.

                        Šokeeritud ma sellest kohe kindlasti ei ole. Praegune olukord annab lihtsalt hea võimaluse seda taaskordselt tõdeda.

                        Kommentaar


                          #57
                          Üldiselt on spordis ju loogika, et pool klubide sissetulekust läheb mängijatele. USA profiliigades on see umbes 50% kanti fikseeritud, Euroopas kipub palgafond pahatihti oleam 60%, aga see vahe pole liiga suur. Palgalimiit suures plaanis ei muudaks midagi. Manchester City näitel saaks omanik veel rikkamaks ja mängijad natuke vaesemaks. Ma ei tea, kas see oleks väga mõistlik "õhu välja laskmine"

                          Kommentaar


                            #58
                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Kas just ära keelata, aga õhku välja lasta, miks ka mitte?
                            Selles pole küsimustki, et palgad on ulmeliseks läinud. Samas Grealishid ja Walkerid jäävad retarditeks(ja rikasteks) ka siis kui neile poole vähem maksta

                            Kommentaar


                              #59
                              Kui oleks mingid oddsid selles kriisis teemal kes enne ära kaovad, kas mängijad või klubid meil eestis, siis kindlasti oddsid pakuksid mängijad, sest ma eeldan, et sportlase loom juba vajab tegemist pidevalt ja mitte mängimine võib paldiski maanteele viia küll, kui mentaalsel tugev peas ei ole. Ja kui lisada ka mõned palgakärped ja üldse mitte selle saamist, siis võib ka leida tulusama töö, nagu Konsa leidis näiteks.

                              Kommentaar


                                #60
                                Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                                Sõltub ilmselt sealgi, kuidas peale pritsib, aga eelkõige küsimus selles, kuidas praegune olukord FFP reegleid mõjutab ja peamiselt, kas sellesse üldse usutakse või mitte. Mängijate palkadelt oleks võimalik väga palju õhku välja lasta, aga selleks peaksid kõik klubid sellega kaasa tulema. Omaalgatuslikult muidugi väga kaheldav, sest need samad su nimetatud mehed selle turu selliseks kujundanud ongi, aga laiem palgalimiit võib tulevikus küll täitsa teema olla. Iseenesest Man City ei pea omama ju konkreetselt x suuruses eelarvet, piisaks sellestki kui x-y tagaks jätkuvalt turu ühe võimsaima klubi tiitli ja saaks oma võimu edasi näidata.

                                Šokeeritud ma sellest kohe kindlasti ei ole. Praegune olukord annab lihtsalt hea võimaluse seda taaskordselt tõdeda.
                                Eino miks mitte teha nagu USAs colleges, et mängijad ei saa üldse midagi. Ülikool saab megarikkaks ja treenerid saavad rohkem palka, kui proffiliigades .

                                Ega selle rahaga midagi kasulikumat väga ei tehtaks kui nendele palluritele selle andmine nagunii.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X