320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Jooksmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #91
    Kuidas sul hingamisega Stok? Hingad läbi nina? Suudad kiires tempos ka läbi nina hingata? Suudad terve maratoni läbi nina hingates joosta?


    Mingi ajakirjanik kes hingamistehnikast raamatu kirjutas:

    Kommentaar


      #92
      Algselt postitas zelee Vaata postitust
      Tartu Maratoni Rattarallit sai vähemalt märgistatud originaarajal sõita. Maratoni korraldajad võiks samamoodi raja ära tähistada.
      Kahjuks Tallinnas siiski üsna võimatu, sest seda linnas sik-sakitamist, eriti Stromkal ja Koplis, oli sitaks ja need viidad jõutakse ümber liigutada või tuuri panna enne kui rada maha märkida jõutakse.

      Vanal rajal Pirita suunas poleks muidugi võimatu, sest seal annaks täitsa ok raja skeemitada.
      May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

      Kommentaar


        #93
        Algselt postitas Stok
        Nina on ainult nuuskamiseks. Ikka läbi suu, nagu kõik teisedki, kes pole selle ajakirjaniku raamatut lugenud.
        Tüüp väidab, et nina kaudu hingates on potentsiaalselt rohkem hapnikku vähema pingutusega võimalik saada. Väiksemate hingetõmbetega läheb suurem kogus hapnikku aktiivsetesse kudedesse. Ehk siis efektiivsem on läbi nina hingata. Selleks on loomulikult eeldus, et nina kui muskel on tugev ja treenitud. Aeg hingama hakata!

        Ise proovisin rattasõidu ajal eile. Keskmise tempoga on suht lebo, aga mägedest üles minek ja muu kiiret sudamerütmi tekitav tegevus paneb instinktiivselt läbi suu hingama, sest tekib tunne nagu läbi nina ei tule piisavalt hapniku. See tunne pidavat halb harjumus olema, mida saab lihtsalt ümber treenida. Aitab ka norskamise ja uneapnoe vastu.

        Kommentaar


          #94
          Suvejooksu muutmine kaugjooksuks oli pettumus tõesti. Tahtsin ka ise minna rekordit jooksma, seda siis kümnes kilomeetris, aga nüüd siis nädal enne jooksu selline uudis... Kuidagi väga väheks kipub neid spordielamusi sel aastal jääma.
          Täna siiski ühe huvitava elamuse sain, kui käisin Lähtel Vägilase jooksul. Polnud kunagi varem sellisel takistusjooksul osalenud. Füüsiliselt ikka väga raske võistlus - rada kogu aeg üles-alla pluss erinevad turnimised, roomamised, raskuste kandmised, mudased kraavid...
          Ütleme nii, et oli väga meeldejääv võistlus, aga kas tahaks sinna veelkord minna ei oskagi praegu vastata.

          Kommentaar


            #95
            Jooksin oma kohalikku mäge täna. 3 km ja ca 500m tõus, pool distantsist on trepid. Proovisin siis soovituse järgi läbi nina hingata, kuid pärast esimest kahte tõusu kui joostud oli mingi 5-6 minti muutusin ma üsna kiirelt olukorra sunnil mouth breatheriks :P

            Järgmine kord üritan poole distantsist läbi nina teha. Ca 30 min jooks on. Panin tähele, et ma võtan väga lühikesi ja kiireid hingetõmbeid suu kaudu, selline intensiivne sisse-välja käib koguaeg. Nina kaudu proovisin ikka veidi pikemaid võtta, aga osadel hetkedel tundus see võimatu, isegi lühikesed hingetõmbed olid keerulised. Peab musklit treenima.

            Kommentaar


              #96
              Pole kahjuks viimased nädalad, kuud eriti jooksma saanud aga nüüd üleeile siiski ühe väikese testjooksu tegin, küll aga pool sellest distantsist oli rannaliival. Nädalavahetusel siis tipust topini jooks ja muretsesin vahepeal ega ma liiga optimistlik polnud märkides oma 10km ajaks 52 minutit, eelmine sügis muidu jooksin pärnus 10km 50 minutiga, tahtsin panna nüüd oma ajaks mingi 55 aga miski pärast nii kehva aega ei julgenud panna. Panin 52minutit. Üleeile siis 8km jooksin ajaga 47minutit. Kuna enamik distantsist oli pehmel rajal, julgeks võtta 3 minutit ehk maha ja vb minutike veel arvestades milline adrenaliin võib olla ehk 43minutit väga kehva siiski polekski ja ehk suudaks 10km distantsi umbes 53 minutiga ära joosta...
              Aga igatahes, suur au seekord oma tiimis esimest vahetust joosta ja seal on 8.5km, hiljem jooksen 11,5 ja 11.9. Ehk jään ellu. Saab olema fun igatahes! Seekord osavõitjaid ka poole rohkem, eelmine aasta oli 25 tiimi ehk 250 inimest, siis nüüd 55 tiimi ehk 550 inimest.....Kerge mure küll on kuna peab nädalavahetusel seal koroona kolde pesas tartus olema, minu teine jooks siis algab ERMist. Pole palju päevi jäänud, ehk üritust päris ära ei jäeta.
              Ela ja tunne, et elad
              see on kõige lihtsam
              filosoofia, mis toimib
              sule silmad ära vaata
              tagasi, hinga sügavalt ja
              hüppa üle iseenda varju
              tule koos minuga.

              Kommentaar


                #97
                Nojah seal tegelt see, et kõik koos ei stardi siiski, 15minutiliste vahedega 5 tiimi, mina stardin teisest grupist ja see aasta paistab, et aeglasemad ongi pantud ette poole, ehk tõenäoliselt seal jooksevad kõik ühes tempos ka ja minu stardigrupis on ka myfitnessi tiim, ehk ühe myfitnessi treeneriga pean siis ka ühes tempos jooksma ja see veits paneb narveerima, kuna siiski kardan, et liiga optimistlik aeg sai mul sinna pantud Aga noh samas ega see tegelt võistlus pole anyway
                Ela ja tunne, et elad
                see on kõige lihtsam
                filosoofia, mis toimib
                sule silmad ära vaata
                tagasi, hinga sügavalt ja
                hüppa üle iseenda varju
                tule koos minuga.

                Kommentaar


                  #98
                  Homme see on siis..olude sunnil tartust läbi ja juhuslikult täna saingi kutse osaleda covidi uuringus ja kui tahan saan vabatahtlikult lasta end testida ka järgmine nädal 😁
                  Ela ja tunne, et elad
                  see on kõige lihtsam
                  filosoofia, mis toimib
                  sule silmad ära vaata
                  tagasi, hinga sügavalt ja
                  hüppa üle iseenda varju
                  tule koos minuga.

                  Kommentaar


                    #99
                    palja jalaga on parem kõnnak!

                    Kommentaar


                      Damn, väga kõva, tahaks ka sellisesse vormi tagasi saada. Minu nüüd järgmine eesmärk on hakata vaikselt treenima maastiku maratoniks, mis oktoobris, see vast päris kindlasti ikka päris jooks, mitte virtuaal. Tahaks Narva küll minna, mis päev varem, poolik, aga seal tõenäosus suurem väheke, et võib ka virtuaaliks ära minna, et lähen parem kindla peale välja siis . 2x eelnevalt maastikumaratoni jooksnud ja mõlemal korral rohkem loodust nautinud ja 5h30 min ja 5h50min ajad olnud, tahaks nüüd alla 5h joosta. ( seal siis kordagi asfaldil v tee peal joosta ei saa, metsad - rabad ainult
                      Ela ja tunne, et elad
                      see on kõige lihtsam
                      filosoofia, mis toimib
                      sule silmad ära vaata
                      tagasi, hinga sügavalt ja
                      hüppa üle iseenda varju
                      tule koos minuga.

                      Kommentaar


                        Ei ole hea uudis. Tallinna maratoni vist üksi sel aastal nühkida ei viitsi, Pärnu Võidupüha maratoni sai juba korra üksi tehtud. Pühapäeval peaks Kuressaare linnajooks ikka toimuma - ühe päris jooksu kogemuse sel ajal vist ikka saan.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Stok
                          Kui siin juba euromängud ära jäävad, siis oleks patt nuriseda, et Rakvere ööjooks ära jääb. Aga olen juba end vaimselt valmis pannud, et sel aastal enam ühtegi jooksuvõistlust ei toimu. Mitte miski poleks takistanud neil jooksu õigel ajal, s.t. 15. augustil korraldamast, aga ju oli vaja maksimaalset profiiti taga ajada vmt, lükati jooks septembri lõppu ja nüüd on nii. Vaevalt et Riia maratongi toimub, 11. oktoobriks on arvatavasti PUPU.
                          Oktoobris maastiku maraton vast ikka toimub. Oli muidu endal huvi Narva minna aga kuna maastiku maratonile tahaks ka ja need lähestiku, siis pigem panen oma munad maastiku maratoni korvi, et see prolly toimub ikka koos päris inimestega. Seal stardid on nkn eelnevatelgi aastatel eri lainetes olnud.
                          Ela ja tunne, et elad
                          see on kõige lihtsam
                          filosoofia, mis toimib
                          sule silmad ära vaata
                          tagasi, hinga sügavalt ja
                          hüppa üle iseenda varju
                          tule koos minuga.

                          Kommentaar


                            Minu tänane jooks. Päris kõrge HR, aga noh mäest üles joostes vist normaalne. Palju teil lameda maa peal pulss tõuseb?



                            Kommentaar


                              Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                              Palju teil lameda maa peal pulss tõuseb?
                              Poolmaratoni keskmine 185 +- 2. Kui keegi hea jooksja ja spetsialist ütleb, et asi sita treenituse taga, siis vastan, et "sul ei ole lihtsalt piisavalt tahtejõudu kõrgemal kannatamiseks".

                              Kommentaar


                                Ma olen ööjooksus pettunud. Lubasid terve kevade, et kui päriselt ei saa, siis kannavad edasi järgmisesse aastasse, kes ei taha virtuaaljooksu teha. Ma sellest lähtuvalt toetasingi. Nüüd ütlevad, et jookse ise ja mine kuskile kilekoti järgi ose järgi. Istuge sisse endale see medal. Ma tahan kas kohal joosta või ei jookse üldse. Ma ei taha maksta osalustasu ja siis oma rõõmuks joosta. Natsa kallis hobi.
                                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                                My spell checking is second to nine!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X