Lehekülg 9, kokku 13 EsimeneEsimene ... 5678910111213 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 161 kuni 180, kokku 242

Teema: Jooksmine

Asjahuviline Kasutaja Stok avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Minge uttivisse.

Eesti suurim rahvaspordisündmus Tallinna Maraton toimub sel aastal virtuaalsena.
    Liverpool are champions of the Premier League. ̶A̶n̶d̶ ̶E̶u̶r̶o̶p̶e̶.̶ And the f**king world.

fänn Kasutaja cannuman avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2004

Algupärane

Kogu motivatsioon selleks ürituseks valmistuda kadus hetkega.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Kurat ja põrgu noh. Ma nii nautisin Pühajärve jooksu, massiüritust päris inimestega. Kuna ma osalesin esimest korda, siis alustasin rahvasportlaste stardigrupist ning kuna rada on kitsas, siis esimene kilomeeter oli väga aeglane, ent pärast esimest tõusu läksin oma teed ja tegelt oli päris mõnus umbes sajast inimesest mööda joosta (stardijoonel olin 232., 5 km peal juba 107.). Seal ei olnud küll mingit koroonat (558 startijat tihedalt üksteise ligi) või kasumi tagaajamist, mille pidanuks korraldajatele tooma välismaalt saabunud sportlased. Aga noh, eks kulud on ka väiksemad, Pühajärve ümbruses on lihtsam liiklust kinni panna kui Tallinnas.

Nüüd olen siis jaanuarist saati treeninud jõhkra järjepidevusega kolm korda nädalas (intervallid, tempo, pikk jooks) ja järjest on ära langenud eesmärgid Riia maraton, Narva Energiajooks, Rakvere ööjooks, Tallinna maraton.. Kui peaks tulema lumine talv, siis pole järgmiseks aastaks sellest jooksuvormist midagi järel. Pljätt noh!

Tsitaat Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    Ei lugenud. Kui ma olin 21, siis ei mingeid tobisi ja ei mingeid veine, vaid olid kõhulihased ja fit man as hell. Nüüdseks 29 aastaselt loen ma ainult iha.ee foorumit ja siinset.
    Tsitaat Algselt postitas Rein Vaata postitust
    Hea kui elus on prioriteedid paigas .
    Aga elu käib ringiratast. 40+ on taas ainult kõhulihased ja fit man as hell. Osad nimetavad seda keskeakriisiks.
    Pühajärvel sain 104. koha (seejuures parandasin oma 10 km PR-i umbes minuti võrra), kuid M40 vanuseklassis andis see alles 37. koha.
    Liverpool are champions of the Premier League. ̶A̶n̶d̶ ̶E̶u̶r̶o̶p̶e̶.̶ And the f**king world.

Liitus foorumiga
    Jun 2004

Algupärane

krt stokist on küll kahju

Eesti koondislane Kasutaja cbulls13 avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Maarek Vaata postitust
    Poolik alla 2 tunni väga normaalne aeg, seega omapärased mured sul.

Ning kui sa pooliku jooksed alla 2 tunni, siis täispikka 4:30 tundub päris kaua, aga üldiselt on iga aasta 6+ tundi jooksjaid olnud, seega rajalt ei tohiks keegi naljalt ära ajada
    Tsitaat Algselt postitas Stok Vaata postitust
    Poolik*2 + 15 minutit, kehvema ettevalmistuse korral lisandub juurde, sest keha hakkab lagunema.
    Asi on selles, et olen väga algaja jooksja. Poolikut ma tean, olen paar korda proovinud. Täispika peale 4.30 pakkusin pigem optimistlikult, pigem eeldaks sinna 5h juurde, kui üdlse lõpuni jõuaks. Stoki mainitud põhjusel.

Tallinna Maratonist on kahju. Ultima Thule juba jäi ära, nüüd see. Mida iganes see "virtuaalselt" tähendab.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas cbulls13 Vaata postitust
    Mida iganes see "virtuaalselt" tähendab.
    "Kui viitsid, siis jookse". Nad on selle eriti mugavaks teinud, ei pea isegi ühe jutiga läbi jooksma, vaid võib kombineerida, minimaalne jupi pikkus on 4.2 km. Maraton mu tuhar.

Liitus foorumiga
    Jun 2004

Algupärane

virtuaalne = käid ise suvalises kohas jooksmas. Paned ausõna peale aja kirja excelisse ja maksad selle eest korraldajatele.

Eesti koondislane Kasutaja zelee avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2010

Algupärane

Tartu Maratoni Rattarallit sai vähemalt märgistatud originaarajal sõita. Maratoni korraldajad võiks samamoodi raja ära tähistada.

Me engana que eu gosto Kasutaja j6u1uv4n4 avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2009

Algupärane

Kuidas sul hingamisega Stok? Hingad läbi nina? Suudad kiires tempos ka läbi nina hingata? Suudad terve maratoni läbi nina hingates joosta?

Mingi ajakirjanik kes hingamistehnikast raamatu kirjutas:

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Nina on ainult nuuskamiseks. Ikka läbi suu, nagu kõik teisedki, kes pole selle ajakirjaniku raamatut lugenud.

Eesti koondislane Kasutaja Maarek avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas zelee Vaata postitust
    Tartu Maratoni Rattarallit sai vähemalt märgistatud originaarajal sõita. Maratoni korraldajad võiks samamoodi raja ära tähistada.
    Kahjuks Tallinnas siiski üsna võimatu, sest seda linnas sik-sakitamist, eriti Stromkal ja Koplis, oli sitaks ja need viidad jõutakse ümber liigutada või tuuri panna enne kui rada maha märkida jõutakse.

Vanal rajal Pirita suunas poleks muidugi võimatu, sest seal annaks täitsa ok raja skeemitada.
    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas zelee Vaata postitust
    Originaalrajal ja originaalajal võiks küll joosta ju. Valisin siiski raha tagasi küsimise paketi, mul on kaugjooksudest isu täis ja järgmisesse aastasse lükkamise asemel võin samahästi ise j/a uuesti regada, kui siis veel jooksuhuvi on.

Liitus foorumiga
    Jan 2009

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Stok Vaata postitust
    Nina on ainult nuuskamiseks. Ikka läbi suu, nagu kõik teisedki, kes pole selle ajakirjaniku raamatut lugenud.
    Tüüp väidab, et nina kaudu hingates on potentsiaalselt rohkem hapnikku vähema pingutusega võimalik saada. Väiksemate hingetõmbetega läheb suurem kogus hapnikku aktiivsetesse kudedesse. Ehk siis efektiivsem on läbi nina hingata. Selleks on loomulikult eeldus, et nina kui muskel on tugev ja treenitud. Aeg hingama hakata!

Ise proovisin rattasõidu ajal eile. Keskmise tempoga on suht lebo, aga mägedest üles minek ja muu kiiret sudamerütmi tekitav tegevus paneb instinktiivselt läbi suu hingama, sest tekib tunne nagu läbi nina ei tule piisavalt hapniku. See tunne pidavat halb harjumus olema, mida saab lihtsalt ümber treenida. Aitab ka norskamise ja uneapnoe vastu.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Kõik on võimalik. Kui detailidesse laskuda, siis mul on ninakäigud kitsad, nii et ma ei saa nina kaudu piisavalt õhku peale, mistõttu nina on pidevalt tatine (ebapiisav õhuvool ei kuivata ära), mistõttu nina on rohkem umbes, mistõttu ei saa piisavalt õhku peale jne. Mina tean seda teooriat, et hingama peaks jooksurütmis, pärast iga neljandat sammu (või siis teist sammu, kui lugeda ainult ühe jala samme). Kehtib ka mäest üles joostes - lühemad sammud, kiirem hingamine. Kusjuures viimases trennis jälgisin korraks - hingasin välja täpselt sel ajal, kui vasaku jala teist korda maha panin - toimib. See on igati tänuväärt, et Sa oma väitele allika lisasid, aga ma ei viitsinud poolteise tunni pikkust loengut kuulata, nii et jään enda juurde, et läbi nina võib hingata ilma pingutuseta, aga korraliku tempo juures on vaja suu kaudu õhku ahmida. Mida kinnitavad jällegi sportfoto.com pildid, kui mõnda eliitjooksjat otsida.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

TMEV!

Vabanki patsiendi kaasabil jääb järjekordne jooks ära - Skechers suvejooks, kus ma tahtsin pooliku rekordit parandada. Kui alguses sain korraldaja peale vihaseks, siis nüüd lugedes tema kommentaari FBst tuleb tunnistada, et hoopis Tartu linnaviletsuses istuvad idioodid. Pannud see koroonatelk siis oma fuhhing ajuvabaduse puiesteele?

Eile tegin Viljandi järvele ringi peale ja väga lahe oli taas võistelda. Veel lahedam oli edestada mõningaid sõpru, kellele seni olen alati kaotanud. Isiklik rekord nüüdsest 50:56, eelmine oli üle-eelmisest aastast 55:38, nii et arengut nagu on. AGA JOOKSE EI OLE!! TMEV!

Asjahuviline
    Liitus foorumiga
    Apr 2015

Algupärane

Suvejooksu muutmine kaugjooksuks oli pettumus tõesti. Tahtsin ka ise minna rekordit jooksma, seda siis kümnes kilomeetris, aga nüüd siis nädal enne jooksu selline uudis... Kuidagi väga väheks kipub neid spordielamusi sel aastal jääma.
    Täna siiski ühe huvitava elamuse sain, kui käisin Lähtel Vägilase jooksul. Polnud kunagi varem sellisel takistusjooksul osalenud. Füüsiliselt ikka väga raske võistlus - rada kogu aeg üles-alla pluss erinevad turnimised, roomamised, raskuste kandmised, mudased kraavid...
    Ütleme nii, et oli väga meeldejääv võistlus, aga kas tahaks sinna veelkord minna ei oskagi praegu vastata.

Liitus foorumiga
    Jan 2009

Algupärane

Jooksin oma kohalikku mäge täna. 3 km ja ca 500m tõus, pool distantsist on trepid. Proovisin siis soovituse järgi läbi nina hingata, kuid pärast esimest kahte tõusu kui joostud oli mingi 5-6 minti muutusin ma üsna kiirelt olukorra sunnil mouth breatheriks :P

Järgmine kord üritan poole distantsist läbi nina teha. Ca 30 min jooks on. Panin tähele, et ma võtan väga lühikesi ja kiireid hingetõmbeid suu kaudu, selline intensiivne sisse-välja käib koguaeg. Nina kaudu proovisin ikka veidi pikemaid võtta, aga osadel hetkedel tundus see võimatu, isegi lühikesed hingetõmbed olid keerulised. Peab musklit treenima.

Eesti koondislane Kasutaja Iceman avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2008

Algupärane

Pole kahjuks viimased nädalad, kuud eriti jooksma saanud aga nüüd üleeile siiski ühe väikese testjooksu tegin, küll aga pool sellest distantsist oli rannaliival. Nädalavahetusel siis tipust topini jooks ja muretsesin vahepeal ega ma liiga optimistlik polnud märkides oma 10km ajaks 52 minutit, eelmine sügis muidu jooksin pärnus 10km 50 minutiga, tahtsin panna nüüd oma ajaks mingi 55 aga miski pärast nii kehva aega ei julgenud panna. Panin 52minutit. Üleeile siis 8km jooksin ajaga 47minutit. Kuna enamik distantsist oli pehmel rajal, julgeks võtta 3 minutit ehk maha ja vb minutike veel arvestades milline adrenaliin võib olla ehk 43minutit väga kehva siiski polekski ja ehk suudaks 10km distantsi umbes 53 minutiga ära joosta...
    Aga igatahes, suur au seekord oma tiimis esimest vahetust joosta ja seal on 8.5km, hiljem jooksen 11,5 ja 11.9. Ehk jään ellu. Saab olema fun igatahes! Seekord osavõitjaid ka poole rohkem, eelmine aasta oli 25 tiimi ehk 250 inimest, siis nüüd 55 tiimi ehk 550 inimest.....Kerge mure küll on kuna peab nädalavahetusel seal koroona kolde pesas tartus olema, minu teine jooks siis algab ERMist. Pole palju päevi jäänud, ehk üritust päris ära ei jäeta.
    Ela ja tunne, et elad
    see on kõige lihtsam
    filosoofia, mis toimib
    sule silmad ära vaata
    tagasi, hinga sügavalt ja
    hüppa üle iseenda varju
    tule koos minuga.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Adrenaliin aitab ainult alguses kiiremini joosta. Tavaliselt nimetatakse seda kinnijooksmiseks. Arvuta välja, mis tempoga Sa pead jooksma, et soovitud aega saada ja proovi selles tempos püsida, eriti esimesed 2 km on tähtis tempot jälgida. Tee mu sõnade, mitte mu tegude järgi.

Eesti koondislane Kasutaja Iceman avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2008

Algupärane

Nojah seal tegelt see, et kõik koos ei stardi siiski, 15minutiliste vahedega 5 tiimi, mina stardin teisest grupist ja see aasta paistab, et aeglasemad ongi pantud ette poole, ehk tõenäoliselt seal jooksevad kõik ühes tempos ka ja minu stardigrupis on ka myfitnessi tiim, ehk ühe myfitnessi treeneriga pean siis ka ühes tempos jooksma ja see veits paneb narveerima, kuna siiski kardan, et liiga optimistlik aeg sai mul sinna pantud Aga noh samas ega see tegelt võistlus pole anyway
    Ela ja tunne, et elad
    see on kõige lihtsam
    filosoofia, mis toimib
    sule silmad ära vaata
    tagasi, hinga sügavalt ja
    hüppa üle iseenda varju
    tule koos minuga.

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid