Lehekülg 13, kokku 13 EsimeneEsimene ... 3910111213
Näidatakse tulemusi 241 kuni 253, kokku 253

Teema: Jooksmine

Asjahuviline Kasutaja Stok avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Raul Olle vist ütles kunagi, et ta pole nii tugev, et Tartu suusamaratoni 6 tundi sõita. Sa, Iceman, oled ikka hull, sedasi ilma treenimata ja aurude peal maastikumaratoni joosta.

Sattusin täiesti juhuslikult Tartu Linnamaratoni tagasiside kommentaaride otsa ja mõni on ikka päris naljakas, näiteks üks tahab maratoni särki saada juba enne starti; keegi tahab nuuskamise ja sülitamise ära keelata; üks on mures rinnanumbri haaknõelte taaskasutamise pärast; ja üks pakkus välja, et võistlejatele võiks parkimine tasuta olla. Olgu siis mainitud, et Tartus on tasuline parkimine ainult tööpäeviti kell 8-18. Aga oleks ka imelik, kui tuhanded osalejad ei suudaks kamba peale mõnda anekdooti välja mõelda.
    Liverpool are champions of the Premier League. ̶A̶n̶d̶ ̶E̶u̶r̶o̶p̶e̶.̶ And the f**king world.

Asjahuviline
    Liitus foorumiga
    Oct 2020

Algupärane

Kas kellegil on ületreeninguga kogemusi?
    Olen kuulnud, et just pikamaajooksjatel (või noh üleüldiselt vastupidavusega tegelevad) on sellega suuremad probleemid.
    Siin on huvitavad arutelud, et on kellegil kogemus või oma arvamus sellel teemal?

Lugesin mitmeid erinevaid eesti allikaid ka. Kuigi need on rohkem sellised ülised kõik, siis nii mõnigi võtab veidi põhjalikumalt seda teemat.

Näiteks (eesti lehtedelt)
    a) Siin on rohkem üldisemalt

b) EOK lehel - ületreening ja ülekoormus
    treener.eok.ee - siin on tegelikult vägagi hästi ka ülekoormus ära seletatnd.

c) Jälle veidi üldisemalt ning rõhub just vastupidavus sportlastele

d) Siin on põnevalt ära seletatud antud teema

Mis on Teie arvamus sellel teemal?

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

1. tähelepanek: jube palju jooksjaid on väljas. No kohe tõsiselt palju. Kas tahetakse end jõuludeks bikiinivormi ajada või soovitakse koroonale vastuhakuks kopse treenida? Isegi enne Tartu Linnamaratoni ei olnud nii palju jooksjaid kui nüüd, pimedas, külmas ja märjas novembris.

2. tähelepanek: juba mõnda aega ikaldab spordigeelidega, SiS'ist on ainult slidid järel, kallimaid mõnest poest veel leiab. Seos esimesega? Veits närvi ajab, kui mul homme pikk jooks kavas ja geele saada pole.
    Liverpool are champions of the Premier League. ̶A̶n̶d̶ ̶E̶u̶r̶o̶p̶e̶.̶ And the f**king world.

Super Moderator Kasutaja Saarlane avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2005

Algupärane

Märg võib olla, aga ikkagi üsna soe selle kohta, et detsember on ukse taga.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Sama mis eelmisel aastal. Koos kliimasoojenemisega võiks valgust ka juurde tulla.

Maailmavallutaja Kasutaja mongol avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2011

Algupärane

Mulle räigelt meeldib pimedas ja jahedamaga joosta, suvel kaob iga viimne kui üks aasta mott ära.
    Once a Gooner, always a Gooner

Eesti koondislane Kasutaja JuriM avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2012

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas mongol Vaata postitust
    Mulle räigelt meeldib pimedas ja jahedamaga joosta, suvel kaob iga viimne kui üks aasta mott ära.
    Täpselt vastupidi - kõik oma parimad ajad/enesetunded tulnud nii +20 kuni +25C vahemikus. Külmas on jube jube raske. - Vihm pole isegi nii määrav.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Ei viitsi rahvasuusatamise jaoks uut teemat teha ja ega need paar kuud iga paari aasta tagant ehk seda väärigi. Niisiis, eelmisel nädalal panin suusad alla ja tegin paar tõuget ja muljed on valdavalt negatiivsed:

- rajameistrid ikka veel pühitsevad*
    - kelgutajad ei pühitse ühelgi päeval
    - puhkepäeval valgel ajal toimub laulupidu, pole mõtet rajale minnagi
    - kujuteldav vestlus:
    A: lähme jalutama?
    B: kuhu?
    A: lähme jalutame terviserajal?
    B: aa, okei, lähme!

+ nüüd lubab natuke külma, saab kunstlund toota ja loodetavasti radu läbi kammida. Lumepudrused tõusud, jäised laskumised ja kiilasjäised kurvid on ära tüütanud. Aga noh, kuidagi olen 76 km suutnud ära kannatada.

* tunnistan, et ei ole rajaloomise saladustega kursis, vbl on selleks miinuskraade vaja, et raske traktor läbi ei vajuks vmt. igatahes pole sel talvel kordagi saanud värskelt kammitud lumel sõita ;-(

Eesti koondislane Kasutaja zelee avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2010

Algupärane

Tuleb lihtsalt valida kuhu suusatama minna. Eile Tartu maratoni rada Elvast Otepää poole oli väga hea ning kuigi rahvast palju siis peale 4. km sai praktiliselt üksi sõita ja sattusin nii, et rajatrator tuli just Otepäält. Värskelt hooldatud rajal oli lust sõita. Mammaste pakkus samamoodi hea kogemuse. 1.4km kunstlund ja 5km ja 7.5km loodusliku lumega rada. Pikematel ringidel sai üksi sõita praktiliselt. Hajus ära.
    Lähtega oled ise kursis. Ma leian, et pigem on mõistlik võtta lisaaeg ja sõita kuhugi normaalsesse kohta kui üritada poolpidusel asjal hakkama saada. Pole pointi minna kui sa hea tundega rajalt tagasi ei tule.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Ma olengi valinud, terviserajad.ee vaatan sagedamini kui koroonainfot. Peale Tartu, Lähte ja Vooremäe olen käinud Viljandi maakonnas Holstre-Pollis ja Lääne-Virumaal Kadrinas. Nüüd mõtlen Kambja peale, aga tõenäoliselt süstin sinna, kus esimesena märkan, et rada on äsja hooldatud.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Ma eriti ei taha uusi radasid pimedas avastada, sest ma tegelt natuke kardan kiireid laskumisi, nagu see killer Tehvandil või sillalaskumine Nõmmel või kasvõi Lähte oma, kus järsu nõlva lõpus on kurv. Suht ebameeldiv on ülehelikiirusel (nii et klappides on vaid kohin) mäest alla tuhiseda ja siis avastada, et oih, jälg on katki kukutud, a davai, ma panen ka siis külje maha. Eilseks tippkiiruseks mõõtis kell 36.4 km/h, Nõmmel olen saavutanud 50 km/h ja pruunid püksid.

Niisiis läksin Lähtele, et ümber Pala järve tiirutada, aga ma ei tea, mis laulupidu seal peeti, igatahes kell 19:28 pidin parkimiskohta ootama! Aga midagi seal vist tõesti toimus, sest päris palju oli umbes viieliikmelisi suusatajagruppe, kes valdavalt seisid või tiksusid. Vbl mingi ühistreening vmt. Igatahes rada oli hooldatud (klassikajälge ei olnud, aga mul sellest poogen), nii et esimest korda sel talvel sain sõita normaalsel SUUSArajal. Kahjuks mingid imelikud pikirööpad olid sees, kahtlustan, et keegi on jalgrattaga huianud. Suht ebameeldiv oli, kui sinna rööpasse sõitsin ja tasakaalust välja kiskus, korra panin lageda maa peal külje ka maha sedasi. Kui see oleks klassikameeste jälg, siis peaks ju kaks paralleelset rööbast olema? Ei saa aru neist inimestest, kes käivad suusaradadel ja jalkastaadionitel paarutamas. Või kalameestest (no pun intended), kelle arvates on ahvenaparv just täpselt puhtaks lükatud jää all.

Täna-homme veel kerge trenn kodu lähedal ja nädalavahetusel jälle uusi radu avastama!

Eesti koondislane Kasutaja zelee avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2010

Algupärane

Ma sain Lähtel jäisel rajal kella jägi tippkiiruseks 49 kmh

Me engana que eu gosto Kasutaja j6u1uv4n4 avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2009

Algupärane

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid