320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Jooksmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Käisin siin paar nädalat tagasi jõusaalis, ning jõutõmmet tehes ilmus saali hästi kena neiu. Oli suht päeva lõpp, nii et seal eriti palju inimesi seal ei olnud. Kuna mu testo tõusis lakke ja ma pidin näitama, et ma niisama siia tulnud ei ole, siis hakkasin tegema päris intensiivselt box jumpi + erinevat stiili jõutõmmet. Järgmine päev läksin mägedesse jooksma, ning juba tasase pinna peal hakkasid mõlemad kubemelihased valutama. Kusjuures, treppidest üles joosta oli okei, aga lameda maa peal tuli valu jälle tagasi. Järgmine päev läksin jalkat mängima ja koheselt oli valus. Nädal aega hiljem üritasin uuesti mängida, esimesed 30 min oli OK, aga pärast seda jälle valus. Kas sel nädalal oleks targem jalka vahele jätta? Kaua selline vigastus kestab? Ma õhtuti veits venitan jalgu, midagi muud väga ei tee.

    Kommentaar


      Algselt postitas Stok

      Nüüd vahin tühja pilguga aknast välja ja otsin elu mõtet.
      Algselt postitas Stok
      [INDENT]sisemises pooles on 1. astme kulumine
      asfaldil jooksmine tuleks koheselt ära unustada

      nelipealihas, seal on lubjastumine, luukida
      jõusaali ei tohi, aga trenni tuleb teha väiksemate koormustega. mägiratas sobib, pikad maanteesõidud ei sobi
      uisustiil ei sobi, aga klassika sobib
      Kõik aastaajad kaetud + ujumine. Maastikurattasarju mitmeid kus osaleda ning osalustasud ka odavamad kui jooksmisel. Radu igale maitsele.

      Kommentaar


        Tundub, et saad EJLilt küsida määramisi ainult pehmele Alekoki murule.

        Kommentaar


          Algselt postitas Stok
          Nüüd vahin tühja pilguga aknast välja ja otsin elu mõtet.
          tuttav tunne! hea vormi pealt jäin üleöö koduseks (juba 2 kuud), sest katki läinud pöialuu, pindluu ja hüpeka sidemetega kaugele ei jookse... ega kõnni.

          Kommentaar


            Keegi oskab soovitada mingeid häid jooksutosse, millega kannataks asfaldil inimlikult joosta? Seni pole sellele liialt tähelepanu pööranud, kuna enamasti on saanud metsas jooksmas käia.
            "Ajakirjaniku eelis on see, et tema saab oma arvamuse avaldamise eest raha, tavainimene aga peksa."

            Kommentaar


              Suht sama küss - olen sisekad suvega pilpaks jooksnud
              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

              Kommentaar


                Algselt postitas Stok
                Need jah perearsti omad ning füsio juurde pääsen alles esmaspäeval, seni praen omas mahlas. Juba tühistasin uute jooksupapude tellimuse.
                Perearsti poolt antud soovitused on muidugi mōistlikud, aga jooksmist nüüd selle pärast ära küll unustama ei peaks.
                Röntgen ikkagi suhteliselt tagasihoidliku informatiivsusega uuring.
                Pigem vōta mōneks ajaks koormus vähemaks, proovigi sellel ajal jalasōbralikumaid spordialasid ja kui pōlv on piisavalt puhkust saanud, alusta uuesti. Koormused vajavad lihtsalt reguleerimist, et ennast ribadeks ei tōmbaks.
                Variante on sul jube palju tegelikult, mida kōike saab proovida enne, kui toss pōōsasse visata.

                Kommentaar


                  Jooksmine asfaldil on kindel surm põlvedele. Umbes sama kindel nagu pidev jalgpalli mängimine betooni peal seljale. Et noh, täiesti idiootne end sedasi lõhkuda.
                  The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                  Kommentaar


                    Töötasin varem mingi aeg Nikes. Enamus proffi sportlased kes käisid ja ka küsisid abi lõpuks ostsid ikka Nike Air Zoom Pegasuse v siis erinevaid Temposid. Lihtsalt kas iga tavaline inimene kes päevas korra jooksmas käib 5km raatsib panna lauale 200€. Kui jah, siis vabalt.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Stok
                      Nii huvi pärast, et kus Sinu arvates pikamaajooksjad jooksevad? Tartaanil? Metsas? Rannaliival?
                      Ma loodan, et ühel neist kolmest, jah. Muidu ikka põlved putsis.
                      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                        Jooksmine asfaldil on kindel surm põlvedele. Umbes sama kindel nagu pidev jalgpalli mängimine betooni peal seljale. Et noh, täiesti idiootne end sedasi lõhkuda.
                        Algselt postitas Stok
                        Nii huvi pärast, et kus Sinu arvates pikamaajooksjad jooksevad? Tartaanil? Metsas? Rannaliival?
                        Mul elus olnud kaks vigastust, hüppeliiges ja ranne. Põlved jne ok, sest jooksutrennid said tehtud nt tammal. Eelmine aasta võtsin ühe hea ja tuntud venna treeneriks, maratonikavad, värgid. Elu hea, eksole. 35-40km nädalas, tervis tuli, õhtuti sauna ja õlli ja jube õnnelik olin.

                        Umbes 2,5 kuud kuniks põlv pekkis

                        aa, asfalt tuli mängu. + muidugi see, et ma tüüpiline Eesti mees - treener uurib, et kuidas trenniga on elus olnud? No ikka olnud! Eluaeg teinud, paar medalit kapis isegi eestikatelt ette näidata. Ikka tõsiselt võtnud seda spordivärki!*

                        * 10+ a tagasi

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          Mul elus olnud kaks vigastust, hüppeliiges ja ranne. Põlved jne ok, sest jooksutrennid said tehtud nt tammal. Eelmine aasta võtsin ühe hea ja tuntud venna treeneriks, maratonikavad, värgid. Elu hea, eksole. 35-40km nädalas, tervis tuli, õhtuti sauna ja õlli ja jube õnnelik olin.

                          Umbes 2,5 kuud kuniks põlv pekkis

                          aa, asfalt tuli mängu. + muidugi see, et ma tüüpiline Eesti mees - treener uurib, et kuidas trenniga on elus olnud? No ikka olnud! Eluaeg teinud, paar medalit kapis isegi eestikatelt ette näidata. Ikka tõsiselt võtnud seda spordivärki!*

                          * 10 a tagasi
                          No täpselt
                          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                          Kommentaar


                            Käin iga nädala tagant sellist tiiru jooksmas. Terve tee on kas puhas asfalt või siis kivist trepid. Jooksen 50 euriste nike tossudega. Üles minna on OK, aga alla tulles on tihti selline tunne, et põlved vajuvad kokku. Ma ei ole veel kordagi suutnud sustainida vahetpidamatult üles jooksmist. Kui keegi Bergenisse satub, võib proovida.







                            Kommentaar


                              Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                              Käin iga nädala tagant sellist tiiru jooksmas. Terve tee on kas puhas asfalt või siis kivist trepid. Jooksen 50 euriste nike tossudega. Üles minna on OK, aga alla tulles on tihti selline tunne, et põlved vajuvad kokku. Ma ei ole veel kordagi suutnud sustainida vahetpidamatult üles jooksmist. Kui keegi Bergenisse satub, võib proovida.







                              vau, sellise vaate pärast käiks isegi pea iga päev jooksmas.

                              Igatahes soovitaksin Teil sutsu paremaid jalanõud osta või tellida. 50 eurised jooksutossud on pigem lihtsalt selle jaoks et need jalga panna ja et oleksid natuke mugavamad jalanõud kui tavalised jalanõud millega spordiplatsil ringi käia.

                              Nike Air Zoom Pegasused vaata üle ja ka Vaporflyd. Kestavad ehk kauem ja tervist ka ei lõhu niipalju ehk.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Stok
                                Jutt jutuks, aga Sa ei tee 32 km trenne 400-meetrisel tartaanil, liivarand on meil umbes kolmes linnas ja ega metsaradu ka liiga palju ei ole, eriti kui tahaks tõuse ka võtta, aga samas mitte kuskil suusarajal ainult tõuse. Pikamaajooksjad treenivad asfaldil, asfalditossudega. Ja obv nõrkade põlvedega meestest ei saa pikamaajooksjaid. Looduslik valik on selline.
                                Sessuhtes nagu huvitav diskussioon, et Tofoa ütleb, et keskmisel soccerneti kasutajal (utreerides) ei ole väga mõistlik asfaldil joosta ning siis sa teed lõpliku järelduse, et ega looduslik valik, et pikamaajooksjaks siis ei saa kui põlved ei kanna. Nojah siis vms?

                                Sa ju elad nt Tartus. Siin saab ju rahulikult lasta 20km trenne, kus asfalt distantsist mingi paar km vb kui statal tiirutada ei taha.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X