320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Jooksmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Sessuhtes nagu huvitav diskussioon, et Tofoa ütleb, et keskmisel soccerneti kasutajal (utreerides) ei ole väga mõistlik asfaldil joosta ning siis sa teed lõpliku järelduse, et ega looduslik valik, et pikamaajooksjaks siis ei saa kui põlved ei kanna. Nojah siis vms?

    Sa ju elad nt Tartus. Siin saab ju rahulikult lasta 20km trenne, kus asfalt distantsist mingi paar km vb kui statal tiirutada ei taha.
    Ringitad dendros ja siis mööda alleed edasi tagasi? Suhteliselt keeruline ikka selle leidmine.

    Kommentaar


      Algselt postitas zelee Vaata postitust
      Ringitad dendros ja siis mööda alleed edasi tagasi? Suhteliselt keeruline ikka selle leidmine.
      No osa distantsist on asfalt, aga suurem ikkagi kruus. Võta kasvõi mingi: dendros 2-3 ringi, sealt edasi paned mööda asfalti (tegelt saad ju joosta ka pehmemal) randa, rannast jänese lõppu, lõpust tagasi, sealt mööda kruusa kroonuaia sillani, siis sealpool kallast, sealt tagasi dendrosse. Või siis mixid sisse tähtvere ringe, sealt toomele jne. Või kanali ringid. Et osa maad asfaltil jah, aga mitte suurem osa.

      Aga ma olen paar aastat tagasi jooksnud 20km mööda 300m ringi ka statal. Elu mõnusaim jooks tbh!


      Algselt postitas Stok
      Tartus pikim mullaring on vbl Raja tn pargis. Ning ma ei saanud aru, et Tofoa kirjeldab keskmist foorumlast. Ma mõtlesin, et jutt käib pikamaajooksmisest. Keskmine foorumlane ei tee 32 km trenne ju?
      Vabalt võisin ise ka Valesti aru saada siis.

      Kommentaar


        Tallinna Maratonil käidud. Kolm ringi ei olnud nii jube, kui enne jooksu tundus. Vanasti kaks ringi olid isegi raskemad, aga ilmselt olen ise jooksjana arenenud.

        Kõige suurem pettumus on aga kogu korralduses. Eks koroona on seda kõike mõjutanud, aga kahjuks on Tallinna Maraton paari aasta tagusega latti kõvasti madalamale lasknud ja pole enam see, mis ta võinuks olla.

        Maratoni EXPO oli sisuliselt olematu - isegi magneesiumiampulle ei olnud. Piinlik on Nike promotelke EXPOks kutsuda. Jooksujärgne toidulaud oli samuti olemas ainult linnukese pärast.

        Saan aru, miks rajal ei pakutud lahtisi sööke ja miks polnud tempomeistreid, aga pesemisvõimaluste puudumine on jabur, kuigi olid olemas riietumistelgid ja söögitelk, kus inimesed ikka kokku puutuda said. Mis kokkupuuted teiste inimestega ühestes dušikabiinides olla saavad?

        Kommentaar


          Algselt postitas Stok
          Aga Sinu lugu lugedes tekib küsimus, et mida siis selle osalustasu eest lõppude lõpuks saab? Seal pole vist isegi Finisheri särki, vaid tavaline maratoni promosärk?
          Promosärk, mille saab igaüks poest osta. Rimi ja Oru hotelli 5 eurine promokood. Lōpus said kaks veepudelit. Kõik. Lõuna ka.

          Kuna see oli mul esimene maraton ja esimene jooksukas üldse väljaspool Saaremaad, siis ma väga kiruda ei oska.

          Ainus asi, mis mind häirima jäi, kuulsin seda ka söögilauas, oli see, et meie kellad registreerisid nii u 250-300m pikema jooksu.

          Kommentaar


            Algselt postitas Stok

            Oma viimase vigatuse puhul netis surfades leidsin, et magneesiumi krampidevastane mõju on müüt, st. tema efektiivsus on teaduslikult tõestamata.
            Dunno, minu puhul omal ajal toimis küll kenasti. Või oli siis see lihtsalt minu mõtte kujutus? Hästi ei usu

            Algselt postitas cbulls13 Vaata postitust

            Ainus asi, mis mind häirima jäi, kuulsin seda ka söögilauas, oli see, et meie kellad registreerisid nii u 250-300m pikema jooksu.
            Mul oli 2016 aastal ligi 600meetrit.....
            Ela ja tunne, et elad
            see on kõige lihtsam
            filosoofia, mis toimib
            sule silmad ära vaata
            tagasi, hinga sügavalt ja
            hüppa üle iseenda varju
            tule koos minuga.

            Kommentaar


              Algselt postitas cbulls13 Vaata postitust
              Promosärk, mille saab igaüks poest osta. Rimi ja Oru hotelli 5 eurine promokood. Lōpus said kaks veepudelit. Kõik. Lõuna ka.

              Kuna see oli mul esimene maraton ja esimene jooksukas üldse väljaspool Saaremaad, siis ma väga kiruda ei oska.

              Ainus asi, mis mind häirima jäi, kuulsin seda ka söögilauas, oli see, et meie kellad registreerisid nii u 250-300m pikema jooksu.
              Olen sama küna otsas - esimene maraton ja kõik tundus tips tops.

              Vastukaaluks teistele, mu kell näitas 38km lõpuks Kehveim 150 eur mis ma kulutanud, Nimetab ennast fitness kellaks, aga GPS töötab nagu jumal juhatab.

              Kommentaar


                Mul oli kellaga OK. Kogu jooksu peale näitas ehk sadakond meetrit mööda, mis on täiesti tavapärane.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Stok
                  Isikliku rekordi lootusega end koormama ei hakka, aga usun, et suudan oma jäsemete peal finišeerida.

                  2. oktroobril Tartus näeme!
                  lippad poolmaratoni siis?

                  mul elu esimene. mõni kalkulaator pakub (10 km põhjal) ajaks 1:45, aga alla 1:50 oleks alustuseks hea küll.

                  Kommentaar


                    mida rohkem vigastusi, seda mehelikum? olen aru saanud, et poolmaraton tervise seisukohast üldiselt mõistlikum distants.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Stok
                      Miks järsku nii palju jooksjaid väljas on? Nädalaga maratoonariks?
                      Mul naine käis ka samal ajal, sest kohe maraton! Kusjuures huvitav lugu sellega, et oli enne sünnitamist 10 kuud varem pannud maratoni 3:30. Siis pärast sünnitamist pmst kuni käesoleva juulini jooksnud ei olnud. Aga mingi 15km päevas kõndi teinud koera/lapsega avg. Ja nüüd läheb ka peale. Küsisin, et mis tempoga minek ka, ütles, et "tiksun 1:45 sabas loodetavasti ära" pooliku.

                      Huvitav lugu sellepärast, et tegelikult ta maratoniaeg oli 3:30 + midagi sekundeid. Ma oleks selle peale GOAT temper tantrumi visanud, sest ei tulnud sub eksole. Naine oli õnnelik, sest "hea emotsioon ja värki, jooksmine lahe". Mõelge, tegeleks oma hobiga ka sellise mindsetiga. "Sai see United Villalt küll peksa, aga tegelt oli lahe vutti vaadata laupäeval : )"

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Stok
                        Tahan jagada päeva sõna:

                        Maraton on kerge, seda jooksevad sportlased. Poolmaratonist võtavad aga osa normaalsed mittetreenitud inimesed. St tegemist on eheda ellujäämiskursusega!
                        Seda saab homme tunda. Esimene poolmaraton kavas.
                        FC Flora

                        Kommentaar


                          Hea töö!

                          Kommentaar


                            Selle aastanumrbi sees veel kuskil mingeid underground jooksuvōistlusi, mida marathon100 kalendris üleval ei ole?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas tomm Vaata postitust
                              Selle aastanumrbi sees veel kuskil mingeid underground jooksuvōistlusi, mida marathon100 kalendris üleval ei ole?
                              Kristiina Lauri korraldab #novembrisjooksen challenget, 100km ja 100km jooksnute vahel loosib välja jooksuriided lisaks iga nädalaselt loosib oma koostööpartneritega asju instas.
                              Ela ja tunne, et elad
                              see on kõige lihtsam
                              filosoofia, mis toimib
                              sule silmad ära vaata
                              tagasi, hinga sügavalt ja
                              hüppa üle iseenda varju
                              tule koos minuga.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas tomm Vaata postitust
                                Selle aastanumrbi sees veel kuskil mingeid underground jooksuvōistlusi, mida marathon100 kalendris üleval ei ole?
                                Marathon100 kalendris leiduvast jääb väheks?

                                Isegi 31.12 joostav Viimase Öö Unistus on sinna märgitud, kuigi ma natuke lootsin, et see nii underground, et seal kirjas pole
                                May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X