320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Jooksmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
    Jooksmine asfaldil on kindel surm põlvedele. Umbes sama kindel nagu pidev jalgpalli mängimine betooni peal seljale. Et noh, täiesti idiootne end sedasi lõhkuda.
    https://novaator.err.ee/1608391748/u...-polvi-ei-riku

    Kommentaar


      veits teine ala, aga sobib siia kah:
      https://sport.err.ee/1608425069/rata...riatlonit-tais

      "60 päeva peale kokku oli Ratasepa ühe [---] jooksumaratoni keskmine läbimise aeg 3:14.39."

      Kommentaar


        Algselt postitas Intertoto Vaata postitust
        veits teine ala, aga sobib siia kah:
        https://sport.err.ee/1608425069/rata...riatlonit-tais

        "60 päeva peale kokku oli Ratasepa ühe [---] jooksumaratoni keskmine läbimise aeg 3:14.39."
        See asi on mulle juba aastaid jube segane olnud. Et mis sellel tüübil viga on? Tervislik? Ei ole. Mingi saavutusvajadus? Sittagi ei tõesta, sest keegi teine sarnase debiilsusega ei tegele. Sama hästi võiks ma võtta eesmärgiks joosta 5 aastat järjest 100 meetrit alla 12,5 sekundi vms. Täiesti suvaline aeg, aga saaks öelda, et ma olen nüüd kõva rekordiomanik, sest keegi pole varem midagi sellist teinud. Et vist mingi haigus ikka?

        Kommentaar


          Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust

          See asi on mulle juba aastaid jube segane olnud. Et mis sellel tüübil viga on? Tervislik? Ei ole. Mingi saavutusvajadus? Sittagi ei tõesta, sest keegi teine sarnase debiilsusega ei tegele. Sama hästi võiks ma võtta eesmärgiks joosta 5 aastat järjest 100 meetrit alla 12,5 sekundi vms. Täiesti suvaline aeg, aga saaks öelda, et ma olen nüüd kõva rekordiomanik, sest keegi pole varem midagi sellist teinud. Et vist mingi haigus ikka?

          Kommentaar


            Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust

            See asi on mulle juba aastaid jube segane olnud. Et mis sellel tüübil viga on? Tervislik? Ei ole. Mingi saavutusvajadus? Sittagi ei tõesta, sest keegi teine sarnase debiilsusega ei tegele. Sama hästi võiks ma võtta eesmärgiks joosta 5 aastat järjest 100 meetrit alla 12,5 sekundi vms. Täiesti suvaline aeg, aga saaks öelda, et ma olen nüüd kõva rekordiomanik, sest keegi pole varem midagi sellist teinud. Et vist mingi haigus ikka?
            Unustad ära, et mõni inimene võib saada naudingut endale seatud eesmärkide ületamisest või naudingut sooritusest/tegemisest, mitte kellelegi teisele millegi tõestamisest.

            Rait ei ole mitte kunagi positsioneerinud ennast maailma vallutajana ja teistele tõestajana vaid teeb seda sisemisest soovist nihutada enda piire. Haigus? Norm tõlgendus. Iga eesmärk peab olema seotud teistele millegi tõestamisega? Saad vanemaks...

            Kommentaar


              Algselt postitas Stok

              Amatöörsportlaste jaoks on Ratasepp ikkagi jumal, mida Sina oma 12.5 sekundiga kindlasti ei oleks. Olles lugenud Rataseppa raamatut, jääb mulje, et eks ta mõnevõrra ekstsentriline ole, võimalik, et koguni mingite autismiilmingutega. Suure tahtejõuga, obv, kangekaelne. Ja ta teeb seda lihtsalt sellepärast, et tahab. Tema omakorda ei mõista maratonituriste, kes jooksevad aastas palju maratone ilma mingisuguse sportliku eesmärgita. Tema ultratel on selgelt määratud eesmärk, mida ta üritab täita, aga vahel ei suuda ka, mis näitab, et eesmärk on tõsine, mitte 12.5 sekiga 100. Oma eesmärkidega tõestab iseendale ja kaasaelajatele, et inimvõimete piirid on kaugel. Ja muuseas, tüübi maratonirekord on 2:30.
              Iseenesest 12,5 on maailmarekordile lähemal kui Ratasepa keskmine aeg 10h 45min vms... 2.30 maratonirekord on küll päris kõva, aga ma eeldan, et joostud päris ammu? Praegu ta tegeleb justnimelt maratoniturismiga, aga mingis eriti väärastunud vormis.

              e: Vaatasin,. et tüüp sai Tallinna Ironmanil veidi kõvema ajaga – 9:41:27 – 80. koha. Ikkagi üsna meh vist?

              Kommentaar


                Oleks Rait must või pede, siis kiidaksid takka. Krdi sots rsk!

                Kommentaar


                  Tegelt on päris kurb. Ok, saan aru et tõestad iseendale midagi, kombid inimpiire, aga miks seda peab ühiskonnas reklaamima? Teisiti seda ei saa ju võtta, mees arvatavasti ise söödab seda meediale ette, et tähelepanu saada. Arvata on et kui ta ise oma tegemistest ei avalda infot, siis keegi ka ei teaks midagi. Sellise tegevuse avaldamise juures peaks käima hoiatus et ärge seda ise proovige ega järgi tehke
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    Kahtlen, et Ken Pärnus näeb Ratasepa sooritust ja mõtleb, et näe, lahe asi. Teen ise ka.

                    Kommentaar


                      Jään ka antud juhul tüüpiliseks eestlaseks ja ütlen, et suht meh saavutus ja hype. Kuskil mingi aeg oli üks arvamusartikkel, et sellist asja suudaksid mitmed inimesed maailmas teha, aga keegi ei viitsi oma aega kulutada sellisele asjale.

                      Lisame siia juurde selle, et tänase seisuga see 60päeva värk ei lähe ametliku rekordina kirja.

                      Kommentaar


                        See on tegelikult üks kultus: https://fastestknowntime.com

                        Mitte päris sama mida Ratasep teeb, aga pmt võib igaüks mõelda välja suvalise marsruudi, läbida selle suvalise ajaga ja kuulutada ennast selle saavutuse teadaolevalt parimaks sooritajaks.

                        Kommentaar


                          Sõber jooksis elu esimese maratoni täna. Kuu aega tagasi jooksime staadionil 2h ja tema pace oli 4:45 keskmiselt. Mida see netto ja brutto muidu siinses kontekstis tähendab?

                          Kommentaar


                            Stardipauk vs stardijoone ületamine?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas zelee Vaata postitust
                              Stardipauk vs stardijoone ületamine?
                              10 minutit? aga peaks olema nii tõesti

                              Kommentaar

                              Working...
                              X