320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Jooksmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Jooksime üldse ei huvita. Ilma pallita on ju igav.

    Aga kas sa nibusid ka teibid?

    Kommentaar


      #17
      mis lõppeesmärk on, Stok? terves kehas terve vaim või sub 3h?

      Kommentaar


        #18
        Ära jalgpalli särgiga küll maratoni jookse jah Ma väiksemaid distantse vahest olin jooksnud niisama jalgpalli särgiga aga eelmine aasta jooksin SEB poolmaratoni ja finishis oli mõlemast nibust verd tulnud ja särk verine, toredad finishi pildid sain
        Ela ja tunne, et elad
        see on kõige lihtsam
        filosoofia, mis toimib
        sule silmad ära vaata
        tagasi, hinga sügavalt ja
        hüppa üle iseenda varju
        tule koos minuga.

        Kommentaar


          #19
          Algselt postitas Iceman Vaata postitust
          Ära jalgpalli särgiga küll maratoni jookse jah Ma väiksemaid distantse vahest olin jooksnud niisama jalgpalli särgiga aga eelmine aasta jooksin SEB poolmaratoni ja finishis oli mõlemast nibust verd tulnud ja särk verine, toredad finishi pildid sain
          Nibud teibi enne kinni ikka? Siis vali särk mis sulle kõige rohkem meeldib.

          Kommentaar


            #20
            Algselt postitas Stok
            Lõppeesmärki ei ole endale seadnud, nii et küllap siis otsin tervet vaimu. Ma tunnen ka väikestest saavutustest rõõmu, nii et lühikeses perspektiivis on eesmärgiks maraton 100% joostes läbida, mis peaks automaatselt garanteerima parema lõpuaja kui seni ainsaks jäänud jooksul. Aga kui need minutid ka edaspidi maha kuluma hakkavad, siis võiks teoorias ju ka sub 3h unistada.. kui need jalad ja kopsud mitte üle 40 aasta vanad ei oleks. :P Ja selle teema mõte võiks olla, et kui suudan mina, siis suudavad ka 30-sed ja 20-sed noorfoorumlased ka.
            Aight, see sub 3h või 3:15 või 3:30 ei ole nii oluline, põhimõttes oli rohkem küsimus, et kas eesmärgid suunatud tulemusele või tegevusele.

            Boldis osa - et kindlasti suudavad, sest küsimus ei ole enamjaolt mitte suutmises vaid tahtmises. Ma olen "tervisliku eluviisi" nimel alustanud jooksmist kordi kümme ning peamine takistus - võetud eesmärgi (kasvõi poolmaratoni läbimise) järgselt on vaja püstitada uus soorituse tulemusele baseeruv eesmärk, sest kui seda ei ole, siis ega tosse jalga panna ei viitsi. Naudingut saanud sellest, et "ma olen mees, 6kuud veel ja taipohh kui ma oma lubadust ei täida". See ei ole aga jätkusuutlik lähenemine. Et nullist sub 4h võtab umbes 1 aasta 30 aastasel mehel, eksole. Põhimõtte nimel teostatav, naudingut vaevalt vastab 30 aastaks pakub. Et seepärast uurisingi, kas lähtud eelkõige mingist võetud põhimõttelisest ajast/eesmärgist või leiad selles naudingut iga teine päev tossud jalga panna.

            Kommentaar


              #21
              räägi mulle enda jalatsitest parem. millistega on OK maratoni joosta? käisin mõnda aega tagasi XXLis jooksutossusid vaatamas ja need asfalti peal jooksmise omad olid rämedalt paksu tallaga ja istusid väga ebamugavalt..

              Kommentaar


                #22
                Mina läksin peale oma esimest maratoni lõpetamist 8ks tunniks veel tööle kontorisse. Päris raske oli aga kuidagi jah nagu ikka jätan asju viimasele hetkele ja kuu varem ei requestinud seda päeva endal vabaks miski pärast ja nii peale maratoni taastusingi natukene spordiklubis basseinides ja siis tööle.
                Ja nauding, mis sealt sain, oli suht kõva maratoni lõpus. Väga meeldis, olin heas vormis ja unistasin kunagi 3 tunni ületamisest aga kahjuks jah praegu elu teistmoodi läinud ja vorm täiesti pekki läinud ja praegu pigem eelistan isegi rahuliku kõndimist, enne kui uuesti hakkaks kiiremini jooksma pikemaid distantse. Hetkene eesmärk on lihtsalt, et kuu lõpus saaks joostud oma sünnipäeva hommikul nii palju kilomeetreid, kui vanaks ma saan kuu lõpus.
                Ela ja tunne, et elad
                see on kõige lihtsam
                filosoofia, mis toimib
                sule silmad ära vaata
                tagasi, hinga sügavalt ja
                hüppa üle iseenda varju
                tule koos minuga.

                Kommentaar


                  #23
                  Algselt postitas Stok
                  Kuna Riia maraton lükati edasi, siis osalen Tartu maastikumaratoni virtuaaljooksul, joogiküsimus vajab veel lahendamist, aga üritan leida mõne jalgratturi, kes suudab 42 kilti / 3.5 tundi sõita kiirusega 12 km/h
                  Algselt postitas Stok
                  See ka lahendatud, tellisin omale joogi-seljakoti. Loodetavasti pakivedu ikka toimub tänapäeval. Samuti sõbraga juba kokku lepitud, et viib mu Otepääle stardipaika, ise sõidab Elvasse ja hakkab mõne aja pärast vastu jooksma, siis saab ise ka kerge trenni kirja.
                  Üks jalgrattamaratonidel osaleja, kes toitlustuspunktides pakutava vastu huvi ei tunne, kasutab sellist taktikat, et enne võistlust organiseerib teekonna peale vahetuspudelid, kust need siis võistluse ajal korjab ning pärast võistust rajale jäetud tühja taara ära toob.

                  Kuna maastikumaraton ka üsna looduskaunis piirkonnas, siis kindlasti hulgim võimalusi kuhugi rajaveerde erinevatesse kohtadesse puu või põõsa varju enda toitlustuspunktid teha
                  May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                  Kommentaar


                    #24
                    Ma tõdesin Saaremaa Kolme Päeva Jooksul kui kalliks võivad võidetud sekundid lõpuks minna

                    Läksin sellele jooksule eesmärgiga teha esimesel päeval oma 10km rekord ja ületada 40 minuti piir ning siis oleks ülejäänud võistluse rahulikumalt võtnud. Esimene kilomeeter Evelin Taltsi sabas ja tempo ca 3:40 oli mõnus , aga siiski leidsin, et tahaks sellest jooksust ka eluga pääseda ja jätkasin edasi oma tempos, aga see veits rumal algus ja suht tuuline ilm eesmärki täita ei lubanud ja piirdusin umbes 42 minutiga. Kuna võistluse põhieesmärk ei täitunud, siis otsustasin ka järgmisel teemal korraliku tempoga lasta ja kestsin selle 16km isegi tempoga ca 4:15 ära ning tundsin sel päeval, et olen vist võimeline kolme päeva kokkuvõttes maratoni vist isegi 3 tunniga ära jooksma, aga kui viimasel hommikul käimisega raskusi oli, siis tõdesin, et need esimeste jooksude võidetud sekundid maksid kätte ja selle viimase päeva viimased kilomeetrid olid nii rasked, et mul vedas, et see rada oli selline, et sealt polnud enam erilist mõtet rajalt maha tulla ja kulgesin ikka lõpuni ja piirdusin kokkuvõttes ajaga 3:03 kopikatega
                    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                    Kommentaar


                      #25
                      Ee loodad maastimaratonil rekordit joosta? See Suht mission impossible, kui just sa pole vahepeal räigelt treeninud ja lihtsalt selle võrra oled kõvem, kui oma eelmisel maratonil.
                      Maastikul ikka üldiselt pehmel pinnasel on see jooksmine vähe raskem. Omal ajal oli mul iga aasta nii, et pärnus võidupüha poolmaratonil oli aeg veidi kehvem kui mõni kuu hiljem v varem joostud poolmaraton, sest noh võidupüha maratonil distantsi esimene pool oli päris metsarajal.
                      Ela ja tunne, et elad
                      see on kõige lihtsam
                      filosoofia, mis toimib
                      sule silmad ära vaata
                      tagasi, hinga sügavalt ja
                      hüppa üle iseenda varju
                      tule koos minuga.

                      Kommentaar


                        #26
                        Ma ei tea muidugi milline see maastik maastikumaratonil on, kas terve jooks 90% ulatuses maastikul või mingi suurem osa ka asfaldil nagu nt Pärnu võidupüha maraton on. Täis maastikul maratonil rekordit püüda on küll päris optimistlik. Näiteks oktoobris toimuval Eesti maastikumaratonil Võsu kandist Aegviitu, on ikka üsna mõeldamatu rekordit püüda. Eriti, kui esimest korda jooksed seda, siis oma osa läheb kindlasti ka ümbruskonna natuimiseks sest noh see Eesti maastikumaratoni rada on ikka räigelt ilus mõned kohad ja no seal on muidugi läbi soode ja rabade ka rajad. Igatahes soovitan soojalt sügisel nt see ette võtta. https://wilderness.ee/et/eesti-maastiku-maraton-42k/
                        Minu jaoks parima korraldusega üritus ka. 2x käinud ja väga lahe on olnud.

                        Eelmine aasta poolikul võttis ka meie President osa, kus vahepeal eksis ära, aga see tuli ilmselgelt enda lohakuse tõttu, sest rada oli väga hästi märgistatud.
                        Ela ja tunne, et elad
                        see on kõige lihtsam
                        filosoofia, mis toimib
                        sule silmad ära vaata
                        tagasi, hinga sügavalt ja
                        hüppa üle iseenda varju
                        tule koos minuga.

                        Kommentaar


                          #27
                          Kas see Tartu maastikumaraton pole sisuliselt sellel samal rattamaratoni trassil, mis minu mäletamist mööda on enamalt jaolt suht kõva põhjaga kruusateid pidi nühkimine ja kust ei puudu ka asfalt. Ok, algus Otepääl on heinamaad pidi kütmine ja eks metsateid ole ka, aga profiililt üsna lihtne, sest trass ju Otepää kõrgustikult niiöelda alla.
                          May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                          Kommentaar


                            #28
                            Algselt postitas Maarek Vaata postitust
                            Kas see Tartu maastikumaraton pole sisuliselt sellel samal rattamaratoni trassil, mis minu mäletamist mööda on enamalt jaolt suht kõva põhjaga kruusateid pidi nühkimine ja kust ei puudu ka asfalt. Ok, algus Otepääl on heinamaad pidi kütmine ja eks metsateid ole ka, aga profiililt üsna lihtne, sest trass ju Otepää kõrgustikult niiöelda alla.
                            Natuke asfaldit, enamus kruusa ja metsateed, ei midagi hullu. Kõige raskem osa oli minu jaoks Vitipalu kandis kui hakkasid tõusud. Ca 4-5km enne finishit. Seal langes jooksjaid kõvasti.

                            Kommentaar


                              #29
                              Algselt postitas Stok
                              Vaatasin huvi pärast, kuidas mu tuttavatel on maastikumaratonil läinud. Isikliku rekordi püstitamise võib vist heaga ära unustada. See sõna maastik seal kõlab maru kahtlaselt.
                              vaatasin huvipärast oma elukaaslase aegasid 1 aasta vältel, poolmaraton paar tk kuskil 1:40-1:45 vahemikus tal, täismaratoni lasknud 3:30 kanti (ma tean, minu jaoks ka arusaamatu, ilmselt poolikus kõva varu) ning maastikumaraton (mis küll 3km pikem) lasknud 2:10 kanti. Kõik ajad ühe aasta sees ja ühe treenituse pealt. mingit kava tal ei ole, paar x nädalas tiksub veidi. et siin jah vist maastikul rekordit joosta tundub utoopia...

                              Kommentaar


                                #30
                                Tundub, et sa jõudsid tipptunnil siis. Ca tund enne sind oli suhteliselt ok. Rattureid oli muidugi meeletult ka suunaga Ihastesse ja tagasi.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X