320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Jooksmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Stok, kui sa tunned, et maratoni eesmärk on ammendanud ennast siis saad siit inspiratsiooni ammutada https://leivo.ekstreem.ee/post/Joost...ooda-sirgjoont

    Kommentaar


      #32
      Algselt postitas Iceman Vaata postitust
      Hetkene eesmärk on lihtsalt, et kuu lõpus saaks joostud oma sünnipäeva hommikul nii palju kilomeetreid, kui vanaks ma saan kuu lõpus.
      Kahjuks konkreetselt eriti ei treeninudki selleks. Lihtsalt, kui kuupäev kukkus, jooksin need 29 kilomeetrit ära. Paar korda muidugi kõndisin ka aga vägev pingutus oli, mulle väga meeldis, eriti see lõpu tunne kuidagi selline pikk kestev pingutus nagu annab väga hea tunde aga kahjuks jah lisakilod nii palju juurde tulnud, et hakkas see jooks veidi põlvedele. Praegu põlved valutavad. Järgmisel päeval tegin veel 13km jooksu ka, et saaks kuu lõpuks ikka 100km täis. Pika jooksuga niigi hõõrusin sisereied ära aga nüüd on nad veel rohkem verel ja pekkis. Paar päeva peab vahet jätma aga kui põlves ikka see valu, siis küll jah pigem mõni kuu ainult jalgrattaga sõitma, et veidi neid kilosi maha saada, et jälle hakata rohkem jooksmas käia. Pikad distantsid mulle meeldivad.
      Veidi olen mõelnud ka, et võiks juulikuises ekspeditsioonist ka osa võtta aga ma ei tea sel aastal seal kanuu sees ja jalgratta peaks kanuule panema peale ka, kui sõitma lähen, aga no ma pole kordagi elu jooksul üksi kanuus olnud ja üldse 2 korda olen kanuuga ka sõitnud, et ei tea kuidas see välja näeks.
      Ela ja tunne, et elad
      see on kõige lihtsam
      filosoofia, mis toimib
      sule silmad ära vaata
      tagasi, hinga sügavalt ja
      hüppa üle iseenda varju
      tule koos minuga.

      Kommentaar


        #33
        Tegin täna oma maastikumaratoni virtuaaljooksu ära. 24 km jooksin 2.02-ga ehk peaaegu viis minutit olin aeglasem kui eelmise aasta päris jooksul... Ma arvan et enamvähem võib siiski rahul olla sest üksi ju ikka raskem joosta kui päris võistlusel, pole seda emotsiooni ja adrenaliini... Vorm ilmselt pole ka kõige teravam praegu hiljutise vigastuspausi tõttu... Pealegi, jooksin kogu distantsi kruusa/liiva/pinnase peal, samas kui originaalraja esimesed 5 km on asfaldil.
        Nii et see nüüd siis tehtud ja võib hakata rattaralliks valmistuma!
        Oi kuidas tahaks juba päris võistlusi tegelikult!
        Muide, kui panete oma joogipudeleid raja äärde siis tasub need üsna hästi ära peita. Mul keset jooksu mingi prükkar hakkas mu pudelite vastu huvi tundma, täiesti õnnelik juhus, et just sellel ajal sealt mööda jooksma juhtusin

        Kommentaar


          #34
          Ma pole kunagi mõelnud pikemal jooksul, et jätaks kuhugi joogipudeli...Aastaid tagasi, kui olin heas vormis siis lihtsalt vahetevahel oli mul aind geel kaasas aga kuskile joogipudelit jätta, pole osanud. Nüüd paar päeva tagasi 29km joostes ma lihtsalt vahepeal käisin poes cocat ja kummikomme ostmas ja siis sain energia tagasi, et ülejäänud 11km edasi joosta.
          Ela ja tunne, et elad
          see on kõige lihtsam
          filosoofia, mis toimib
          sule silmad ära vaata
          tagasi, hinga sügavalt ja
          hüppa üle iseenda varju
          tule koos minuga.

          Kommentaar


            #35
            Algselt postitas Iceman Vaata postitust
            Ma pole kunagi mõelnud pikemal jooksul, et jätaks kuhugi joogipudeli...Aastaid tagasi, kui olin heas vormis siis lihtsalt vahetevahel oli mul aind geel kaasas aga kuskile joogipudelit jätta, pole osanud. Nüüd paar päeva tagasi 29km joostes ma lihtsalt vahepeal käisin poes cocat ja kummikomme ostmas ja siis sain energia tagasi, et ülejäänud 11km edasi joosta.

            Kommentaar


              #36
              Algselt postitas Iceman Vaata postitust
              sel aastal seal kanuu sees ja jalgratta peaks kanuule panema peale ka, kui sõitma lähen, aga no ma pole kordagi elu jooksul üksi kanuus olnud ja üldse 2 korda olen kanuuga ka sõitnud, et ei tea kuidas see välja näeks.
              Veits küll off-topic, aga kanuus ei sõideta üldjuhul üksinda, sest need on kahe- või kolmekohalised ja ilma tüürita oleks see üsna piinarikas tegevus, eriti veel 25km, ning kajakiaer edasiliikumist kardetavasti eriti ei abista.
              May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

              Kommentaar


                #37
                sul pre-maraton dieedimuutus? miks?

                Kommentaar


                  #38
                  Algselt postitas Stok
                  ainult makarone ei taha sugugi veel sööma hakata.
                  proovi hapukoorega

                  Kommentaar


                    #39
                    Algselt postitas Stok
                    Väga lahe jalgrattasimulaator, huvitav, kas jooksmise jaoks ka midagi taolist on?
                    Ise olen youtubes veidi pikemalt jälginud triatleet Lionel Sandersit ja tippmängus on need virtuaalsõidud päris huvitavad, aind et maru palju sõltub trenažööridest ja manipuleerida on lihtne näiteks enda kaalu valetades.



                    Endal oli 2 sõbraga aprillis igavusest jooksuchallenge, mille jooksul läbisin 148km ja jäin teiseks, üks sõpradest pani 220m rohkem

                    Eelneva elu peale kokku ehk olin puhast jooksutrenni teinud kuskil 50km ehk tore oli näha kuidas jooksuvorm paranes. Märtsi lõpus jooksin 5km 6:05min/km tempos ja keskmine pulss oli 174. Nüüd aprilli viimane trenn sai joostud 15km ja 5:50min/km tempos ja keskmine pulss oli 160.

                    Nüüd aga kuna challenge sai läbi on motivatsioon suht nulli vajunud ja selle kuu jooksul olen ainult korra jooksma sattunud. Oleks teada, et mingi poolmaraton sügisel toimuks siis oleks stiimul olemas aga hetkel tühja ei viitsi justkui rapsida.

                    Kommentaar


                      #40
                      Algselt postitas Horatio Vaata postitust
                      I

                      Endal oli 2 sõbraga aprillis igavusest jooksuchallenge, mille jooksul läbisin 148km ja jäin teiseks, üks sõpradest pani 220m rohkem

                      Eelneva elu peale kokku ehk olin puhast jooksutrenni teinud kuskil 50km ehk tore oli näha kuidas jooksuvorm paranes. Märtsi lõpus jooksin 5km 6:05min/km tempos ja keskmine pulss oli 174. Nüüd aprilli viimane trenn sai joostud 15km ja 5:50min/km tempos ja keskmine pulss oli 160.
                      .

                      Nii kõrge pulsiga pole üldse tervislik trenni teha ju. Paned väga korraliku koormuse südamele.

                      Kommentaar


                        #41
                        Ee mul ka näiteks 165-175 pulss oma neid 10km jookse tehes, sel kevadel olen saavutatud täiesti uue kvaliteedi - kui sügisel oli keskmiselt nii 6.30/km tempo mulle jõukohane, siis eelmisel nädalal soojade ilmadega olen saanud täiesti uude minutisse, 5.40/km peale.

                        (üks neist vendadest kes ~5 aastaga, 45kg kaotas). Hetkel nii 86-87kg peal kaal ja pikkus 184, enamus mu trennidest on pigem jõunäitajate peale üles ehitatud (vt. Ats Loot), mitte cardio bunny.

                        Kommentaar


                          #42
                          Algselt postitas Stok
                          Töö juures korraldati Endomondo challenge "kes kogub maikuu jooksul jalgsi kõige rohkem kilomeetreid". Viisin lapse trenni, mina läksin jalgsi, tema tõuksiga. Edasi-tagasi kogunes 5.85 km, nüüd olen diivanil siruli ja tõrjun välja mõtet lapsele järele minemisest. Miks kõndimine sedasi läbi võtab? Kui ma jooksen, siis alla 10 km ma ei võta ettegi ning ka pärast poolmaratoni jooksmist (trennitempos) ei ole räbal olla.
                          - Ma olen terve elu suutnud järjepanu jooksuliigutust teha maksimaalselt kilomeetri jagu. Koolis kolme kiltsa jooksin nii, et umbes pool ajast kõndisin, kuna ei jaksanud lihtsalt joosta.
                          - Sprindis olin absoluutne esirind, jooksin 50m lendstardis kogu gümnaasiumi parima aja. (5.21 oli vist, äkki 3-5 tükki veel jooksid alla 6 sekundi)
                          - Huvitaval kombel on Minu tervisele just kiirkõnd. Olen harrastanud kiirkõndi viimased 10a ning võin sellise turbosammuga minna tunde(!) järjest, aga nii kui samm läheb hüplevamaks ehk siis räägin jooksusammu võtmisest, saan väga kiirelt haamrit...

                          Oleme omamoodi huvitavad vastandid. Selle EndoMondo võistluse jalgsikõndimise kujul paneks ilmselt lõdva peenisega ka kinni
                          et temas tmingid man of the matchi küll ei tehta sellepärast,sest kui aus olla ega ta ju midagi väga erilist seal ei teinud,viis aint portugali poolfinaali

                          Kommentaar


                            #43
                            Algselt postitas Väravavaht Vaata postitust
                            - Ma olen terve elu suutnud järjepanu jooksuliigutust teha maksimaalselt kilomeetri jagu. Koolis kolme kiltsa jooksin nii, et umbes pool ajast kõndisin, kuna ei jaksanud lihtsalt joosta.
                            - Sprindis olin absoluutne esirind, jooksin 50m lendstardis kogu gümnaasiumi parima aja. (5.21 oli vist, äkki 3-5 tükki veel jooksid alla 6 sekundi)
                            - Huvitaval kombel on Minu tervisele just kiirkõnd. Olen harrastanud kiirkõndi viimased 10a ning võin sellise turbosammuga minna tunde(!) järjest, aga nii kui samm läheb hüplevamaks ehk siis räägin jooksusammu võtmisest, saan väga kiirelt haamrit...

                            Oleme omamoodi huvitavad vastandid. Selle EndoMondo võistluse jalgsikõndimise kujul paneks ilmselt lõdva peenisega ka kinni
                            Sama. Teen praegu mingeid 10 km pikkuseid ringe korralikus kiirkõnni tempos, aga kui ma peaks seal vahel mingi 200-300m jooksma, siis tõmbaks jalad momentaalselt täis. Elu pikim jooksuots on vist üldse olnud 8,5km kunagi kergejõustiku laagris. See oli totaalne surm.

                            Kommentaar


                              #44
                              Kusjuures olen viimased 2 kuud peaaegu iga päev discgolfi mänginud. Kui jalkahooaeg algab, siis annan teada, kuidas see vormile mõjus. Praegu tundub, et iga päev mingi 20 või 30 km jalutada oleks lihtsalt jalutamise vaev.
                              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                              Kommentaar


                                #45
                                Jooksuvormile diskgolf küll liiga palju kaasa ei aita.
                                Ka käin viimasel ajal palju diski mängimas, ja kuna see võtab nii palju aega, siis jooksma enam ei jõua.
                                Kui vahel harva jõuan, siis on ikka jalad suht aeglased. Erinevad lihased töötavad.

                                Ja mis nendesse challengitesse puutub - kaks ringi on ca 3h ja 10km, et on produktiivsemaid sammukogumise meetodeid.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X