Lehekülg 3, kokku 13 EsimeneEsimene 1234567 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 41 kuni 60, kokku 242

Teema: Jooksmine

Asjahuviline Kasutaja Stok avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
    räägi mulle enda jalatsitest parem. millistega on OK maratoni joosta? käisin mõnda aega tagasi XXLis jooksutossusid vaatamas ja need asfalti peal jooksmise omad olid rämedalt paksu tallaga ja istusid väga ebamugavalt..
    Väidan oma amatöörlike kogemuste pealt, et jalats on ainuke tähtis element jooksuvarustuse juures. Isegi kell ei ole tähtis, sest paljud, eriti alustajad, jooksevad enesetunde järgi. Mul ei ole seniajani ühtegi maikat ega kavatsegi hankida, ma olen siiski endine kuulus rahvaliiga jalgpallur (mis sest, et varumees), nii et ma ei tõmba varrukateta särki selga. Maradona pükse mul samuti ei ole. Kindlasti ei ole mul roosasid kompressioonsokke, sest jällegi, pikaajaline kogemus jalkasokkidega väidab, et need ei paranda mu sooritust.

Aga vot jalatsi juures ei saa allahindlust teha. Mul on jalad spetsiaalse aparaadi peal skännitud, see näitas, et mul on ülepronatsioon, mistõttu pean kasutama jalatseid, mis toestavad jalatalla sisekülge. Alguses oli veidi ebamugav, aga harjusin ruttu ära ja pärast seda pole mul enam olnud imelikke valusid, mis varem kippusid kimbutama. Need valud ei olnud mitte jalalabas, vaid põlvedes või isegi tuharas. Samuti, kuna jooksen nii pikki vahemaid, et pehmet rada lihtsalt ei jätku, vaid tuleb joosta asfaldil, kasutangi asfaldi-tosse, geeltallaga. Kõik see kokku tegi viimaste tossude hinnaks 199€, ale ajal sain 140-ga kätte. Võrdluseks, mu kõige kallimad putsad olid vbl 60-70 kanti, reeglina pigem 40 ja alla selle. Ja kui putsad mängitakse üldjuhul ribadeks, siis jooksutossudega ei ole see hea mõte, ühe tossupaari eluiga hinnatakse kuskil 1000 km kanti. Noh, kui oma jalgadest ja tervisest hoolid, eks. Mul ongi varsti uusi vaja, aga ma olen veits nõutu, et kust ma nad hangin, praegusel ajal.. Netist tellida ja loota, et läheb täppi? Ei, aitäh.

https://www.liigume.ee/870548/oige-jalats-aitab-joosta
    Liverpool are champions of the Premier League. ̶A̶n̶d̶ ̶E̶u̶r̶o̶p̶e̶.̶ And the f**king world.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Iceman Vaata postitust
    Hetkene eesmärk on lihtsalt, et kuu lõpus saaks joostud oma sünnipäeva hommikul nii palju kilomeetreid, kui vanaks ma saan kuu lõpus.
    Fukk me, ma olen 41.
    Liverpool are champions of the Premier League. ̶A̶n̶d̶ ̶E̶u̶r̶o̶p̶e̶.̶ And the f**king world.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Stok Vaata postitust
    Kuna Riia maraton lükati edasi, siis osalen Tartu maastikumaratoni virtuaaljooksul, joogiküsimus vajab veel lahendamist, aga üritan leida mõne jalgratturi, kes suudab 42 kilti / 3.5 tundi sõita kiirusega 12 km/h
    See ka lahendatud, tellisin omale joogi-seljakoti. Loodetavasti pakivedu ikka toimub tänapäeval. Samuti sõbraga juba kokku lepitud, et viib mu Otepääle stardipaika, ise sõidab Elvasse ja hakkab mõne aja pärast vastu jooksma, siis saab ise ka kerge trenni kirja.

Täna hommikul ärkasin sellise õuduka peale, et jõudsin ümber Viljandi järve jooksule 10 min enne starti. Siis oli vaja veel number välja võtta, riided vahetada jm, kui ma omadega valmis sain, olid kepikõndijad ka juba lahkunud ja mul tõsine dilemma, et kas on üldse mõtet jooksma minna enam? Viljandi eripära on ju see, et rada on kitsas, rahvast massiliselt ja möödumine keerulisem kui F1-s. Seda und olen nüüd vist juba kaks korda näinud ja jooks on lükatud 1. augustile. Kui saaks oma unenägusid juhtida..

Eesti koondislane Kasutaja Maarek avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Kuna Riia maraton lükati edasi, siis osalen Tartu maastikumaratoni virtuaaljooksul, joogiküsimus vajab veel lahendamist, aga üritan leida mõne jalgratturi, kes suudab 42 kilti / 3.5 tundi sõita kiirusega 12 km/h
    See ka lahendatud, tellisin omale joogi-seljakoti. Loodetavasti pakivedu ikka toimub tänapäeval. Samuti sõbraga juba kokku lepitud, et viib mu Otepääle stardipaika, ise sõidab Elvasse ja hakkab mõne aja pärast vastu jooksma, siis saab ise ka kerge trenni kirja.
    Üks jalgrattamaratonidel osaleja, kes toitlustuspunktides pakutava vastu huvi ei tunne, kasutab sellist taktikat, et enne võistlust organiseerib teekonna peale vahetuspudelid, kust need siis võistluse ajal korjab ning pärast võistust rajale jäetud tühja taara ära toob.

Kuna maastikumaraton ka üsna looduskaunis piirkonnas, siis kindlasti hulgim võimalusi kuhugi rajaveerde erinevatesse kohtadesse puu või põõsa varju enda toitlustuspunktid teha
    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Maarek Vaata postitust
    Üks jalgrattamaratonidel osaleja, kes toitlustuspunktides pakutava vastu huvi ei tunne, kasutab sellist taktikat, et enne võistlust organiseerib teekonna peale vahetuspudelid, kust need siis võistluse ajal korjab ning pärast võistust rajale jäetud tühja taara ära toob.

Kuna maastikumaraton ka üsna looduskaunis piirkonnas, siis kindlasti hulgim võimalusi kuhugi rajaveerde erinevatesse kohtadesse puu või põõsa varju enda toitlustuspunktid teha
    Tsiis, kus mõnel on ikka viitsimist.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tänane trenn oli 32 km. Ettevalmistus ei olnud ideaalne, enne oli vaja ühega kokku saada, nii et stardi ajaks oli natuke vähem energiat kui oleks soovinud. Samuti ei olnud pekirõngaste vahel mitte spagetid ja kana, vaid supp hapukoorega. Eks virtuaalvõistluse eel saab paremini tuunida. Joogiks valisin seekord värska (mullita, nagu ikka), geelideks kaks SIS'i, üks kofeiiniga ja teine sidruni-laimi. Mul neid maitseid vaja ei ole, nii et maratoniks varun kofeiiniga geele 3-4 tükki. Tegin jälle samamoodi, et jooksin liitrise pudeliga kontorisse (1.3 km) ja jooksin kolm erinevat ringi ümber kontori. Esimene joogipeatus 13 km peal, esimene geel 15 km peal, teine joogipeatus 22 km, teine geel 25 km peal, kolmas joogipeatus 31 km peal - pudel ju vaja koju ka viia. Täna vaatasin enne jooksu tuule suuna ära ja sättisin nii, et vastutuul jääks esimesele ringile, mistõttu rasket hetke ei olnudki ja keskmine kilomeeter oli 4:48 (kahe nädala eest 31 km jooksu ajal 4:50). Alustasin natuke liiga kiiresti, kui kell näitas 4:38/km tempot, siis tundus, et see pigem ei ole mu maratoni tempo (jaanuaris pandud treeningkava järgi peaks olema 4:53/km ehk maratoni ajaks 3:26) ja lasin gaasi lahti. Praegu on Tartu maastikumaratoni virtuaaljooksu osas kaks mõtet:
    1) jooksengi 4:48/km tempos ja seekord hoian sellest nui neljaks kinni. See prognoosib maratoni ajaks 3:22:32.
    2) tutvun enne rajaprofiiliga ja konsulteerin sõpradega, kes on varem jooksnud ja võibolla ostan pileti Argentiinasse

Jooksjaid nägin 22 ja üks raisk jooksis must kiiremini. Mida valtu noh!

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Üks jutt jäi kirjutamata. Loen järjekordset raamatut jooksmisest ja selle autor räägib "4-1" reeglist: iga võidetud sekund esimese 10 km peal läheb maksma 4 kaotatud sekundit viimase 10 km peal. Näiteks kui minu optimaalne on 4:53/km (oletame, ega täpselt ei tea ka ju) ja jooksen esimesed 10 km kiirusega 4:38/km, siis võidan 15 sekundit per km, kokku 150 sekundit ning viimase 10 km vältel annan tagasi 4*150 = 600 sekundit. Ajaline kaotus on 600-150=450 sekundit ehk 7 minutit ja 30 sekundit.

Kas see ka tõele vastab, ei tea, aga raamatu on kirjutanud maratonitreener - keeruline sellisega vaielda ka.

Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Ma tõdesin Saaremaa Kolme Päeva Jooksul kui kalliks võivad võidetud sekundid lõpuks minna

Läksin sellele jooksule eesmärgiga teha esimesel päeval oma 10km rekord ja ületada 40 minuti piir ning siis oleks ülejäänud võistluse rahulikumalt võtnud. Esimene kilomeeter Evelin Taltsi sabas ja tempo ca 3:40 oli mõnus , aga siiski leidsin, et tahaks sellest jooksust ka eluga pääseda ja jätkasin edasi oma tempos, aga see veits rumal algus ja suht tuuline ilm eesmärki täita ei lubanud ja piirdusin umbes 42 minutiga. Kuna võistluse põhieesmärk ei täitunud, siis otsustasin ka järgmisel teemal korraliku tempoga lasta ja kestsin selle 16km isegi tempoga ca 4:15 ära ning tundsin sel päeval, et olen vist võimeline kolme päeva kokkuvõttes maratoni vist isegi 3 tunniga ära jooksma, aga kui viimasel hommikul käimisega raskusi oli, siis tõdesin, et need esimeste jooksude võidetud sekundid maksid kätte ja selle viimase päeva viimased kilomeetrid olid nii rasked, et mul vedas, et see rada oli selline, et sealt polnud enam erilist mõtet rajalt maha tulla ja kulgesin ikka lõpuni ja piirdusin kokkuvõttes ajaga 3:03 kopikatega
    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Vaatasin huvi pärast, kuidas mu tuttavatel on maastikumaratonil läinud. Isikliku rekordi püstitamise võib vist heaga ära unustada. See sõna maastik seal kõlab maru kahtlaselt.

Eesti koondislane Kasutaja Iceman avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2008

Algupärane

Ee loodad maastimaratonil rekordit joosta? See Suht mission impossible, kui just sa pole vahepeal räigelt treeninud ja lihtsalt selle võrra oled kõvem, kui oma eelmisel maratonil.
    Maastikul ikka üldiselt pehmel pinnasel on see jooksmine vähe raskem. Omal ajal oli mul iga aasta nii, et pärnus võidupüha poolmaratonil oli aeg veidi kehvem kui mõni kuu hiljem v varem joostud poolmaraton, sest noh võidupüha maratonil distantsi esimene pool oli päris metsarajal.
    Ela ja tunne, et elad
    see on kõige lihtsam
    filosoofia, mis toimib
    sule silmad ära vaata
    tagasi, hinga sügavalt ja
    hüppa üle iseenda varju
    tule koos minuga.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Ma arvan, et ma olen räigelt treeninud, aga ma lihtsalt ei hoomanud, mida maastikumaraton endast kujutab, pole kunagi käinud. Seni olen ikka valdavalt asfaldil jooksnud.

Eesti koondislane Kasutaja Iceman avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2008

Algupärane

Ma ei tea muidugi milline see maastik maastikumaratonil on, kas terve jooks 90% ulatuses maastikul või mingi suurem osa ka asfaldil nagu nt Pärnu võidupüha maraton on. Täis maastikul maratonil rekordit püüda on küll päris optimistlik. Näiteks oktoobris toimuval Eesti maastikumaratonil Võsu kandist Aegviitu, on ikka üsna mõeldamatu rekordit püüda. Eriti, kui esimest korda jooksed seda, siis oma osa läheb kindlasti ka ümbruskonna natuimiseks sest noh see Eesti maastikumaratoni rada on ikka räigelt ilus mõned kohad ja no seal on muidugi läbi soode ja rabade ka rajad. Igatahes soovitan soojalt sügisel nt see ette võtta. https://wilderness.ee/et/eesti-maastiku-maraton-42k/
    Minu jaoks parima korraldusega üritus ka. 2x käinud ja väga lahe on olnud.

Eelmine aasta poolikul võttis ka meie President osa, kus vahepeal eksis ära, aga see tuli ilmselgelt enda lohakuse tõttu, sest rada oli väga hästi märgistatud.
    Ela ja tunne, et elad
    see on kõige lihtsam
    filosoofia, mis toimib
    sule silmad ära vaata
    tagasi, hinga sügavalt ja
    hüppa üle iseenda varju
    tule koos minuga.

Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Kas see Tartu maastikumaraton pole sisuliselt sellel samal rattamaratoni trassil, mis minu mäletamist mööda on enamalt jaolt suht kõva põhjaga kruusateid pidi nühkimine ja kust ei puudu ka asfalt. Ok, algus Otepääl on heinamaad pidi kütmine ja eks metsateid ole ka, aga profiililt üsna lihtne, sest trass ju Otepää kõrgustikult niiöelda alla.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Eesti koondislane Kasutaja zelee avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Maarek Vaata postitust
    Kas see Tartu maastikumaraton pole sisuliselt sellel samal rattamaratoni trassil, mis minu mäletamist mööda on enamalt jaolt suht kõva põhjaga kruusateid pidi nühkimine ja kust ei puudu ka asfalt. Ok, algus Otepääl on heinamaad pidi kütmine ja eks metsateid ole ka, aga profiililt üsna lihtne, sest trass ju Otepää kõrgustikult niiöelda alla.
    Natuke asfaldit, enamus kruusa ja metsateed, ei midagi hullu. Kõige raskem osa oli minu jaoks Vitipalu kandis kui hakkasid tõusud. Ca 4-5km enne finishit. Seal langes jooksjaid kõvasti.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

Vaatasin huvi pärast, kuidas mu tuttavatel on maastikumaratonil läinud. Isikliku rekordi püstitamise võib vist heaga ära unustada. See sõna maastik seal kõlab maru kahtlaselt.
    vaatasin huvipärast oma elukaaslase aegasid 1 aasta vältel, poolmaraton paar tk kuskil 1:40-1:45 vahemikus tal, täismaratoni lasknud 3:30 kanti (ma tean, minu jaoks ka arusaamatu, ilmselt poolikus kõva varu) ning maastikumaraton (mis küll 3km pikem) lasknud 2:10 kanti. Kõik ajad ühe aasta sees ja ühe treenituse pealt. mingit kava tal ei ole, paar x nädalas tiksub veidi. et siin jah vist maastikul rekordit joosta tundub utoopia...

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    vaatasin huvipärast oma elukaaslase aegasid 1 aasta vältel, poolmaraton paar tk kuskil 1:40-1:45 vahemikus tal, täismaratoni lasknud 3:30 kanti (ma tean, minu jaoks ka arusaamatu, ilmselt poolikus kõva varu)
    Normaaltingimustel võiks maraton kesta 2.1x kauem kui poolik. 2.1 * 1:40 teebki täpselt 3:30.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Kahju, et Lõunakeskus kinni on, küll seal oleks praegu hea rahulik joosta. Anne kanali ümber oli nii palju inimesi, et vähemalt kaks korda pidin murule põikama, et mitte väikeratturiga kokku põrgata. Turu silla otsas on jalgrattaloendur, kui see muidu näitas heal päeval 260, siis täna oli üle 800. Jääge, kurat, koju!

Ülalolev postitus ei ole kirjutatud täie tõsidusega, ma ei arva, et mul oleks rohkem õigust seal viibida kui ükskõik kellel teisel. Kui keegi sellest solvus, siis kaevaku peaministrile, küllap ta on nõus vabandama.

Eesti koondislane Kasutaja zelee avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2010

Algupärane

Tundub, et sa jõudsid tipptunnil siis. Ca tund enne sind oli suhteliselt ok. Rattureid oli muidugi meeletult ka suunaga Ihastesse ja tagasi.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas zelee Vaata postitust
    Tundub, et sa jõudsid tipptunnil siis. Ca tund enne sind oli suhteliselt ok. Rattureid oli muidugi meeletult ka suunaga Ihastesse ja tagasi.
    No pärast tööpäeva lõppu jah. Üks kordki sattus lõigutrenn ilusale ilmale, tavaliselt on purgaa olnud. Ja see trenn just sõltub ilmast kõige rohkem.

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud