Lehekülg 8, kokku 13 EsimeneEsimene ... 456789101112 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 141 kuni 160, kokku 242

Teema: Jooksmine

Asjahuviline Kasutaja Stok avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Mitte et see minu jaoks kõige tähtsam funktsioon oleks, aga kuidas see toimib siis? Kuskil peab ikkagi SIM kaart olema, emb-kumb kas otse kellas või siis peab telefoni kaasas kandma ja kell on sinihambaga aktiivselt telefoni kallal?

Minu jaoks spordikellade suurim lahendamata probleem on pulsi mõõtmine. Ilmselt minu anatoomiline eripära, aga vöö hakkab mul hõõruma ning ma ei viitsi enne iga trenni end vaseliiniga kokku määrida. Seejuures ka vööga vahel viskab selliseid numbreid, et mind üldse ei morjenda teadmine, et randmelt mõõtmine on ebatäpsem. Pigem on probleemiks see, et meie kliimas pool aastat kannan kella varruka peal ja siis ta ei mõõda midagi. Kõige lõpuks, kuna ma treenin etteantud kiirusvahemikes, siis pulsi teadmisest mul väga suurt kasu ei ole ning enamvähem aiman ise ka:
    - intervallide ajal punases (kuni 95%)
    - tempo ajal punases, aga natuke vähem (ca 90%)
    - pika jooksu ajal aeroobse ülemise piiri peal (ca 85%)
    - warmup ja cooldown ajal aeroobses (ca 80%)

Päeva lõpuks, pulss = kui palju süda taob, mis sõltub paljuski välistest teguritest, näiteks temperatuurist, tuulest, kurnatusest jne. Pulsi järgi treenimine ei ole kahjulik, aga ei ole ka õige, sest selleks, et rasketes oludes õiges pulsivahemikus treenida, tuleb lihtsalt intensiivsust vähendada ja see ei saa olla trenni eesmärk.
    Liverpool are champions of the Premier League. ̶A̶n̶d̶ ̶E̶u̶r̶o̶p̶e̶.̶ And the f**king world.

Eesti koondislane Kasutaja zelee avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2010

Algupärane

Polaril on tegelikult olemas lahendus sinu vöö probleemile. OH1 mille saad panna ümber õla- või küünarvarre.

Tsitaat Algselt postitas Stok Vaata postitust
    samuti on Polaril endal hea graafik Recovery status, mis väidab, et täna on mu keha kurnatud, aga pühapäeval juba tip-top. Tegelikult on ka homme väike (~10 km) trenn plaanis, aga see lisab väga vähe kurnatust ning seni on keha ilusti vastu pidanud.
    Ma veidi kahtlen selles Recovery statuses. Ma olen eelneva 7 päeva jooksul käinud kokku ca 140km ratast sõitnud + 2 tunnist jõutrenni ning päev kus trenni ei teinud, ag aaktiivset liikumist tuli ikka kella järgi nii 160% ja status kas detraining või maintaining. Ja jõutrennid ja paar rattasõitu ei olnud just lihtsate killast.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Ma ka kahtlen. Lisaks ta ei arvesta üldse lihasgruppide kaupa. OH1 kohta pean nüüd natuke lugema, tänksud.
    Liverpool are champions of the Premier League. ̶A̶n̶d̶ ̶E̶u̶r̶o̶p̶e̶.̶ And the f**king world.

Maailmavallutaja Kasutaja mongol avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2011

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas zelee Vaata postitust
    Polaril on tegelikult olemas lahendus sinu vöö probleemile. OH1 mille saad panna ümber õla- või küünarvarre.

Ma veidi kahtlen selles Recovery statuses. Ma olen eelneva 7 päeva jooksul käinud kokku ca 140km ratast sõitnud + 2 tunnist jõutrenni ning päev kus trenni ei teinud, ag aaktiivset liikumist tuli ikka kella järgi nii 160% ja status kas detraining või maintaining. Ja jõutrennid ja paar rattasõitu ei olnud just lihtsate killast.
    Mis kell sul on? Mu Vantagel on samasugune kirjeldus Training Load nime all, mis võrdleb viimase 7 ja 28 päeva andmeid. Kui selle sinu 7 päeva ees on olnud tugevam treeningmaht, siis staatus ongi detraining või maintaining, sest jooksev nädal on võrreldes eelnevaga tagasihoidlik. Kui selle 7 päeva ees kuu aega vedelesid diivanil, siis peaks juba olema või kohe muutuma staatus overreachinguks, sest mahte on väga järsku tõstetud.
    Once a Gooner, always a Gooner

fänn Kasutaja cannuman avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2004

Algupärane

Mida Sa GPS sync all silmas pead? Stravasse läheb ilusti, Endomondosse vahel mitu päeva, aga see on Endomondo süü.
    mis sa selle endomondoga jandid mitte ei kasuta Polar Flow portaali?

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas cannuman Vaata postitust
    mis sa selle endomondoga jandid mitte ei kasuta Polar Flow portaali?
    Kasutan Flowd, stravat ja Endomondot. Endokas vanast harjumusest + kogukond on seal. Aga kuna sync on aeglane, siis oma esmase info saan kätte Flowst ja Stravast, Endos käin ainult teisi laikimas ja challenged on ka seal.

Eesti koondislane Kasutaja zelee avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas mongol Vaata postitust
    Mis kell sul on? Mu Vantagel on samasugune kirjeldus Training Load nime all, mis võrdleb viimase 7 ja 28 päeva andmeid. Kui selle sinu 7 päeva ees on olnud tugevam treeningmaht, siis staatus ongi detraining või maintaining, sest jooksev nädal on võrreldes eelnevaga tagasihoidlik. Kui selle 7 päeva ees kuu aega vedelesid diivanil, siis peaks juba olema või kohe muutuma staatus overreachinguks, sest mahte on väga järsku tõstetud.
    Siin kala ongi, et eelnevad 7 päeva on suhteliselt samad olnud ning eelnevad 28 päeva pigem madalam koormus olnud kui nüüd, et loogiliselt peaks näitama kas overreaching või productive. Vantage M muidu.

E: Strava segmendid tekitavad sõltuvust.

Maailmavallutaja Kasutaja mongol avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2011

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas zelee Vaata postitust
    Siin kala ongi, et eelnevad 7 päeva on suhteliselt samad olnud ning eelnevad 28 päeva pigem madalam koormus olnud kui nüüd, et loogiliselt peaks näitama kas overreaching või productive. Vantage M muidu.

.
    Vaata flowst Cardio load buildupi, strain (7 päeva) ja tolerance (28 päeva) graafikud jooksevad seal peal ja annavad vastuse.
    Once a Gooner, always a Gooner

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Ma vist ei liialda, kui arvan, et tänane 5 km tempo oli mu elu kõige raskem. Noh, maratoni viimased 5 on muidugi raskemad, aga ma mõtlen just 5-kildiste jooksude arvestuses. Lõpuks jäi korralik ajavaru isegi, aga viimased 1.2 kilti lugesin laternaposte neljakaupa.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Eile jooksin Tartu Parkmetsa jooksu kaugjooksuna (7 km) ja kuigi ainus eesmärk oli joosta alla poole tunni, siis tundub kuidagi võlts joosta vabalt valitud rajal ja adrekast jään ka ju ilma. Saanuks joosta ka originaalrajal, aga kuna ma seda kordagi jooksnud ei ole ja kaarti pähe õppida ei viitsinud, siis ei hakanud jebima.
    Täna väntasin sealt mööda ja mingid punased nooled olid väljas, ilmselt on siiski tähistatud. Aga praegu küll ei ole motti uuesti joosta, eriti kuna ilmad on veits soojad ka. Ennegi pidin hoolega kalkuleerima ja arvestama, mis päeval milline jooks teha, aga kui varem tuli leida võimalikult kuiv ja soe "aken", siis nüüd tuleb leida kõige vähem kuum aken ja nii juhtuski, et selle nädala pika jooksu pidin juba täna hilisõhtul ära tegema, sest edasi läheb ilm täiesti pekki. Täna oli küll hea joosta, hea kerge minek ja vett jagus ka täpselt, kuigi seljakott on jätkuvalt katkine ning uus alles reisib Eestisse.

Nii et võtkem kaugjooksudest ikka osa, suurt põnevust ei ole, aga saab oma hetkevormi teada ja kui piisavalt vara ära joosta, võib korraks isegi pjedestaalile pääseda.

Asjahuviline
    Liitus foorumiga
    Apr 2015

Algupärane

Ma tegin oma Parkmetsa jooksu ära laupäeval, mis tagantjärele vaadates oli ka parim võimalik aeg - mõnusalt jahe ja pilves, kerge vihm. Praeguste ilmadega küll väga aja peale joosta ei tahaks. Aeg tuli täitsa korralik kaugjooksu kohta. Oma parimale Parkmetsa jooksule kaotust alla minuti.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Ma vist ei liialda, kui arvan, et tänane 5 km tempo oli mu elu kõige raskem. Noh, maratoni viimased 5 on muidugi raskemad, aga ma mõtlen just 5-kildiste jooksude arvestuses. Lõpuks jäi korralik ajavaru isegi, aga viimased 1.2 kilti lugesin laternaposte neljakaupa.
    Esmaspäeva hilisõhtul tegin oma pika jooksu ära ja polnud suurt häda ühtigi, peale selle, et joogikott jätkuvalt katki ja keha apelsinine. Seevastu eile hilisõhtul oli Liverpooli mäng, nii et tegin intervalli enne seda ära. Ja läks nii, nagu minema pidigi, kuuest intervallist vaid kaks - esimene ja viimane - mahtusid etteantud ajavahemikku, keskmistel surin. Loomulikult oli väike joogikott (see umbes 0.4-ne Sportsdirecti oma) käes ja sealt rüüpasin väga ettevaatlikult, et lõpuni jaguks. Tempojooksu plaanin teha homme varahommikul, kuskile mujale seda panna ei ole. Ja ma vihkan hommikujooksu.

Eesti koondislane Kasutaja Epic avatar
    Liitus foorumiga
    May 2002

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Epic Vaata postitust
    ligi 9km, ei mingit jalutamist ja isegi üle 70 minuti ei läinud.
    Flirtisin eile samal ringil (vihma käes) juba 60 minuti piiriga. Vorm paraneb kiiremini kui Veerpalul enne tiitlivõistluste starti.

Kui nüüd vaid vändad...tähendab väntajad suudaksid ükskord ometi oma märgistatud poolel liikuda ja mitte kümne sentimeetri kauguselt mööduda, siis oleks elu juba päris lill.

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Nii mõnus on joosta, kui ei ole 30 kraadi päikest kuklas! Selle nädala pikk jooks oli ka kõigest 21 km, mis on treeningkava pikkadest jooksudest kõige lühem, v.a. viimasel nädalal enne maratoni, mil on 16 km maratoni tempos. Igaks juhuks võtsin Sportsdirecti 400 ml kilepudeli näppu (kaalukaotus kõigest 0.7 kg ehk <1%), lasin tunde järgi ja pigem hoidsin end tagasi, sest laupäeval on jooks ümber Pühajärve. Kuna ma pole seal kunagi osalenud, siis alustan tagumisest reast ning kindlasti ei lähe kitsal mägirajal hullu panema, aga tahaks siiski elamust.

E: ja nüüd tuli teade Endomondolt, et jooksin oma 2020 parima pooliku, areng lausa rohkem kui minutiline. Hea teada.

Eesti koondislane Kasutaja cbulls13 avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2010

Algupärane

Küsimus siin kogenud massijooksudes osalejatele.

Mis aega peaks sihtima, et sind ikkagi lõpuni ära oodataks suurematel jooksudel nagu Tallinna või Riia maraton? Nii 42 kui 21 km puhul?

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Kogenud osalejad vist pigem ei tea seda ajalimiiti, ma kardan. Vbl kõige lihtsam on vaadata eelmiste aastate viimaste aegu, championchip.ee võib abiks olla.

Eesti koondislane Kasutaja cbulls13 avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2010

Algupärane

Tänud. Sain veidi kindlust, et kui pooliku sinna alla 2h juurde tulla (milleks ma olen võimeline) ja täispikka sihtida 4h30, siis lastakse ikka lõpuni joosta.

Eesti koondislane Kasutaja Maarek avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas cbulls13 Vaata postitust
    Tänud. Sain veidi kindlust, et kui pooliku sinna alla 2h juurde tulla (milleks ma olen võimeline) ja täispikka sihtida 4h30, siis lastakse ikka lõpuni joosta.
    Poolik alla 2 tunni väga normaalne aeg, seega omapärased mured sul.

Ning kui sa pooliku jooksed alla 2 tunni, siis täispikka 4:30 tundub päris kaua, aga üldiselt on iga aasta 6+ tundi jooksjaid olnud, seega rajalt ei tohiks keegi naljalt ära ajada
    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

Liitus foorumiga
    Apr 2007

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Maarek Vaata postitust

Ning kui sa pooliku jooksed alla 2 tunni, siis täispikka 4:30 tundub päris kaua, aga üldiselt on iga aasta 6+ tundi jooksjaid olnud, seega rajalt ei tohiks keegi naljalt ära ajada
    Poolik*2 + 15 minutit, kehvema ettevalmistuse korral lisandub juurde, sest keha hakkab lagunema.

Eesti koondislane Kasutaja Maarek avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Maarek Vaata postitust

Poolik*2 + 15 minutit, kehvema ettevalmistuse korral lisandub juurde, sest keha hakkab lagunema.
    Jah, olematu ettevalmistumise kogemus on mul olemas ja neil puhul need valemid alati ei kehti

Olen suutnud poolik*2 joosta, aga samas ka alates kilomeetrist 28 täiega kõrbeda ja lõpuni jalutada. See õnneks jäi ka viimaseks korraks, sest nüüd rohkem kui poolik enam ei jookse :P
    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud