320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

EESTI SPORDISÜNDMUS: alagrupid C ja D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    EESTI SPORDISÜNDMUS: alagrupid C ja D

    Endiselt kaks paremat igast alagrupist.

    GRUPP C
    Erika Salumäe OM 1992 – ilmselt ei oskaks ma praegu öelda ühtegi naistrekkarit, aga ilmselt kõik minuvanused mäletavad Ingrid Haringa, Felicia Ballangeri või Anett Neumanni nime. Umbes nii kõva naine oli Erika Salumäe! Esimene taasiseseisev olümpiakuld, mille tipuks oli muidugi valepidi tõmmatud lipp. See oli veel aeg, kus kõik trekid polnud mullaks kõdunenud.

    Martin Müürsepp saab NBA-sse – Esimene mälestus Müürsepaga on 1993. aasta Spordilehest, kus ilgelt pikkade jalgadega kolge konutas Saabi kapotil ja oli postril. Seejuures süüdistus, et see tundmatu vend ei tule Emile Eestit esindama. Oli suhtkoht meeh, aga kolm aastat hiljem oli vend NBAs ja vahepeal lõhkus toonase kultuuriministeeriumi eelarve jagu tagalaudu puruks.

    1999 Esimene MK-etapp Otepääl – ilm oli õudselt sodine, taevast sadas läga ja korraga nägi Otepää suusakompleks välja sama vinge, kui kõik need teised ülituntud nimed kui Garmisch-PArtenkirchen, Val di Fiemme või Kavgolovo. Etapi võitis Erling Jevne, mitmed suurnimed olid kahjuks eemal, aga ilgelt uhke tunne oli!

    2015 ja Tänak lõpetab järves – Nagu sai lubatud, siis on küsitluses ka näpuotsa jagu anomaaliaid ja müsteeriume, mis on jäänud Eesti spordifolkloori. Enne seda, kui Tänakust sai MM-Tänak, oli ta veel Kraavi- ja Järve-Ott. Kui kraave tuli rohkem ette, siis Mehhikos järve kihutamine on üks ja ainulaadne juhtum. Tänu üsna heale huumorile sai siis Tänaku turuväärtus ka reklaamimaastikul tuule purje. Sealt edasi polnudki küsimust – MM pidi ära tulema!

    D-grupp
    2006 OM ja Šmiguni kaks kulda (ja üks Veerpalu oma ka) – see oli Kiku lunastusturnee. Kõigepealt kihutas ta 98. Omi eel mootorkelguga vastu puud. Siis leiti neli aastat hiljem molekule. Siis oli korraga seis, kus nooremad tulid järjest peale ja Norra meesnaised sõitsid täiesti pöörase mootoriga. Seejuures oli tema 7,5+7,5 võit ilmselt kõige joovastavam Eesti OM-kuld, kuna tuli ülivõimsa lõpuspurdiga ja samas pildis olevate võistlejate vastu. Okok – Salumäe oli veel vingem! Veerpalu võitis ka olümpiakulla, aga sellega olime me juba ju harjunud.

    2001 Eesti mängib kossu EMi – siis oli kossu EM ikka korralik üritus, sest sinna pääses ainult 16 parimat. Viimane valikmäng (oli vist) Tšehhi vastu tõi Kalevi spordika puupüsti täis, iga teine spordifänn vaatas seda teleka tagant. Eesti pidi võitma kindla punktisummaga, see saadi kiirelt katki ja Müürsepa juhtimisel laamendati end võimsalt Emile. Kus samas mindi rõvedalt tülli, Müürsepp tuli ilmselt joomatsükli pealt ja kõik kolm mängu saadi üliselgelt kotti.

    2019 Magnus Kirti võit Teemantliigas ja Doha draama – Magnus Kirt meeldib ilmselt kõigile, naiste jaoks ilus mees, meesfännide jaoks pole tropp ka. Seda toredam oli, kui ta hoidis terve hooaja odaviset enda kontrolli all, mille lõpetas Teemantliiga triumfiga. Et siis MMil asi ära vormistada, aga seal läks asi nagu läks…

    2009 Vollekoondis Emil – 90ndatel mängisid kõik eestlased Soome meistriliigas. Eesti volle oli täiesti olematu tasemega. Luukas ja Sõõrukas mõtlesid, et ajame nüüd asja korda ja nii oligi korraga võrkpall võrratu. Eesti suutis kuidagi alistada (oli vist) Poola, mille kohta ütles A. Keel, et ta ise ka ei saanud aru, kuidas pallidele pidevalt ette jäädi. Aga klaaslagi sai murtud ja EMi uks lahti! Kus saadi muidugi kõik mängud koledasti kolki…
    181
    1992 Erika Salumäe OM-kuld
    19,89%
    36
    1996 Martin Müürsepp saab NBA-sse
    17,68%
    32
    1999 Otepääl toimus MK-etapp suusatamises
    8,29%
    15
    2015 Ott Tänak sõidab järve
    3,87%
    7
    2006 Šmigun võidab kaks OM-kulda, Veerpalu lisab ühe
    23,20%
    42
    2001 kossukoondis saab Emile
    9,39%
    17
    2019 Magnus Kirt valitseb odaviset
    11,60%
    21
    2009 vollekoondis saab EMile!
    6,08%
    11

    The poll is expired.


    #2
    Ma hakkasin mõtlema, et kas see Müürsepa NBA-sse saamine veidi ajas paremaks muutunud detail pole? Ses osas, et toona miskit "fakkjee, sai NBA-sse!" veel päris ei töötanud, sest toona oli selline "meie koss on õige ja USA on tilulilu"-suhtumist kõikjal. NBA-d nägid ainult miskises Tombergi veerandtunnises saates ja kui Mürks mängis, siis lehes oli sellest väike uudisnupuke.

    Kommentaar


      #3
      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Ma hakkasin mõtlema, et kas see Müürsepa NBA-sse saamine veidi ajas paremaks muutunud detail pole? Ses osas, et toona miskit "fakkjee, sai NBA-sse!" veel päris ei töötanud, sest toona oli selline "meie koss on õige ja USA on tilulilu"-suhtumist kõikjal. NBA-d nägid ainult miskises Tombergi veerandtunnises saates ja kui Mürks mängis, siis lehes oli sellest väike uudisnupuke.
      Et Drelli pääsemine ihaldatud liigasse ei ületaks uudistkünnist?

      Kommentaar


        #4
        Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
        Et Drelli pääsemine ihaldatud liigasse ei ületaks uudistkünnist?
        Nüüd on NBA midagi teistsugust. Kõik näevad ja värgid. Toona oli see kuidagi "no tore on", aga justkui sellist üle-Eestilist "toome lipud välja ja usume Andrust"-maaniat küll ei meenu.

        Ja siis oli 97% fänne vist ka seisukohal, et see USA koss, see on mingi nali ja show ikka rohkem. Ehk kõik olid peast endenid.

        Kommentaar


          #5
          Salumäe ja Müürsepa teod on minu teadliku elu kohta veidi liiga varased, seega Otepää etapp domineerib seal klassis.
          Smiguni ja Veerpalu kullasõite Torinos mäletan väga hästi, võimas Olümpia ja vahepeal saab neid highlighte youtubes vaadatud.

          Kommentaar


            #6
            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Ma hakkasin mõtlema, et kas see Müürsepa NBA-sse saamine veidi ajas paremaks muutunud detail pole? Ses osas, et toona miskit "fakkjee, sai NBA-sse!" veel päris ei töötanud, sest toona oli selline "meie koss on õige ja USA on tilulilu"-suhtumist kõikjal. NBA-d nägid ainult miskises Tombergi veerandtunnises saates ja kui Mürks mängis, siis lehes oli sellest väike uudisnupuke.
            Ma mäletan küll vastupidiselt. NBA oli riil diil. Euroopas mängiti igavat mängu. Teksti TV hommikuti ikka lahti, et tulemusi vaadata.

            Kommentaar


              #7
              Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
              Ma mäletan küll vastupidiselt. NBA oli riil diil. Euroopas mängiti igavat mängu. Teksti TV hommikuti ikka lahti, et tulemusi vaadata.
              See vastas tõele, ma vaatasin ka neid veerunuppe ja tegin kodus tabelit. Vihikuleht muutus tabelit täites kolme nädalaga kustukummist auklikuks. Aga point oli selles, et toona oli see ikkagi väga noorte laste teema. Korüfeedel oli ju sest NLiidu ja USA vastasseisust väga tugevalt veres eelarvamused. Seda on siiani vanemate spordireporterite avaldustest näha.

              Kommentaar


                #8
                Minu jaoks üllatav, et Kirt juhib 2001 aasta kossu koondise ees. Esiteks kergejõustik on minu jaoks veidi meh ja teisalt tollane kossu tiim ülilege. Ilmselt parim mis meil kunagi olnud.
                Corner taken quickly...

                Kommentaar


                  #9
                  Algselt postitas Redman Vaata postitust
                  Minu jaoks üllatav, et Kirt juhib 2001 aasta kossu koondise ees. Esiteks kergejõustik on minu jaoks veidi meh ja teisalt tollane kossu tiim ülilege. Ilmselt parim mis meil kunagi olnud.
                  Ja mis sellest lõpuks välja tuli?

                  Kommentaar


                    #10
                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Ja mis sellest lõpuks välja tuli?
                    Kui mälu ei peta, siis keegi Dirk pani mürka taskusse! Eesti koondis polnud sellise asjaga harjunud.
                    Corner taken quickly...

                    Kommentaar


                      #11
                      Algselt postitas Redman Vaata postitust
                      Kui mälu ei peta, siis keegi Dirk pani mürka taskusse! Eesti koondis polnud sellise asjaga harjunud.
                      Dirk olla küsinud, et kas see mees tõesti mängis NBAs?

                      Kommentaar


                        #12
                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Dirk olla küsinud, et kas see mees tõesti mängis NBAs?
                        Mul on ka kuidagi meeles, mis ei tähenda, et see üldse nii oli, aga seda Mürka vs Dirk teemat omajagu kedrati. Ja siis alguses Dirk ütles, et "iga NBA kogemusega venda peab respektima" ja siis pärast mängu oli, et "oot, miks teil seda NBA venda ei tulnud" vms. Aga ma olin siis väike poiss ja vb mäletan valesti.

                        Kommentaar


                          #13
                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          Mul on ka kuidagi meeles, mis ei tähenda, et see üldse nii oli, aga seda Mürka vs Dirk teemat omajagu kedrati. Ja siis alguses Dirk ütles, et "iga NBA kogemusega venda peab respektima" ja siis pärast mängu oli, et "oot, miks teil seda NBA venda ei tulnud" vms. Aga ma olin siis väike poiss ja vb mäletan valesti.
                          See oli ikka kõige jõulisem distrack ühegi eesti sportlase kohta. Sõnastust tõesti ei mäleta.

                          Kommentaar


                            #14
                            Saan aru, et jalgpallifoorum ja natukene kallutatud vaade peabki olema jne...
                            Aga - kossukoondis saab EM-le. 17 häält. Vollekoondis saab esmakordselt EM-le. 11 häält. Jalkakoondis saab playoffi. 40 häält.
                            olgem kristlased, vabandused on esitatud

                            Kommentaar


                              #15
                              Algselt postitas zaz Vaata postitust
                              Saan aru, et jalgpallifoorum ja natukene kallutatud vaade peabki olema jne...
                              Aga - kossukoondis saab EM-le. 17 häält. Vollekoondis saab esmakordselt EM-le. 11 häält. Jalkakoondis saab playoffi. 40 häält.
                              Saalihokikoondis jõuab veerandfinaali jne

                              Kommentaar

                              Working...
                              X