320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

NELJAS VOOR: Eesti spordisündmus, grupid G ja H

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    NELJAS VOOR: Eesti spordisündmus, grupid G ja H

    G-grupp
    2002 Salt Lake City Omi 15 kilomeetrit klassikat – Kiku oli dopinguküttide poolt ära neutraliseeritud, aga siis tulid Jaak Mae ja Andrus Veerpalu ja panid püsti tõelise medalipeo. Sellist pulli pole minu teada varem olümpiatel juhtunud, et kaks eestlast on poodiumil. Pärast võitis Veerpalu veel ühe hõbeda ka. Küll see 2002 oli hea aasta meie kestvussportlastel!

    2016 Ragnar Klavan saab Liverpooli – ilmselt kõige kõrgemalt üle ootuste hüpanud üleminek Eesti jalgpalli ajaloos. Kui nägin pealkirja „Klavan jätkab mängijakarjääri Liverpoolis“, siis mõtlesin „Naiss, Everton!“. Klavanil jäi küll suur tiitel võitmata, aga viimase 30 aasta parim üleminek? Ilmselt küll!

    1999 Erki Noole pehme teivas – 1998 võitis Nool lõpuks kulla, EMl. Sevillas peetud MMil aasta hiljem jäi kõige enam kindlasti meelde Eritrea naissportlane paljaste rindadega jooksmas, kuid Eesti spordifolkloori jäid sõnad teivashüppesektorist „Teivas oli pehme“. Kui luua konteksti, siis Eduard Hämälainen, Sebrle ja muud klemmid olid juba katkestanud, Erki Nool läks punkt punktis Tomas Dvorakiga samas taktis. Ja siis sai Nool algkõrgusel enda trumpalal nulli. Tõsi, ilmselt oleks talle tema tavapärane tulemus 5.40 toonud hõbeda.

    2002 Pavel Loskutav saab Emil hõbemedal
    i. Ilmselt Eesti kergejõustikuajaloo kõige „mida fakki“-medal. Loskutov oli alati tubli sportlane, aga korraga suutsid samal Emil jõuda Jane Salumäe neljandaks ja siis Pavel Loskutov veel ka teiseks. Küll see 2002 oli hea aasta meie kestvussportlastel.

    H-GRUPP
    2008 OM-hõbe Jaanson-Endrekson – tegelikult poleks see äkki isegi tabelisse saanud, kui üheks osapooleks poleks toona juba ilgelt vana olnud Jüri Jaanson. Ateenas sai ta kõva punnitamisega lõpuks hõbeda kätte, aga siis tuli ta jälle ja võttis selle teise hõbeda ka. Küll see esimene aastakümme sel sajandil oli kestvusspordis head!

    2003 Lauri Aus hukkub treeningul – ilmselt kõige ebaõiglasem spordisurm viimase 30 aasta jooksul. Jaan Kirsipuu kõrval alati selline vaiksem ja rõõmsameelsem sai ta olümpial 1992 viienda koha. 2003 suvel läks ta trenni tegema ja jäi roolijoodiku auto ette.

    2005 Andrus Värnik võidab MM-kulla – vihmane päev oli seni Eesti jaoks olnud traagiline, sest Tallinna lahel kukkus alla Copterline’i sõiduk. Samal õhtul läks paduvihmases Helsingis oda viskama Andrus Värnik ja võitis ülirasketes tingimustes mõneti üllatuslikultki kuldmedali. Pärast seda läks asi muidugi lappesse – kippus jooma, kippus ülbitsema. Kuluaarides sahistatakse, et mingi proovitud „ravikuur“ viis mehe surma veerele, misjärel kadus mehel ka igasugune vaimne meelekindlus. Inimlikult viimase kolmekümne aasta üks kurvemaid „mis oleks võinud kõik veel olla“-juhtum.

    2011 Andrus Veerpalu dopingujuhtum – kui keegi pole vaadanud, siis videod „me usume andrus veerpalu“ otsinguga leiab YT-s kulda. Ma ei saa siiani aru, miks pidi Veerpalu veel 40aastaselt üldse võistelda üritama? Ühesõnaga kukkus korraga pomm, ajakirjanikud olid pahad, Kristjan Port muutus kogu Eesti vihatuimaks meheks. Toona suudeti dopingusüüst pääseda, Veerpalu medaleid ei võta enam keegi. Aga see dopingujuhtum näitas, et Eesti suusatamine oli pärast seda ainult kunstliku hingamise all. Lõplikult ühendati kadunuke lahti 2019 Seefeldis, kus Veerpalu maine lõplikult põhja lendas.
    183
    2002 OM Veerpalu ja Mae korraga poodiumil
    24,04%
    44
    2016 Ragnar Klavan saab Liverpooli
    19,67%
    36
    1999 Erki Noole pehme teivas
    2,19%
    4
    2002 Pavel Loskutovi tippmark EMil
    3,83%
    7
    2008 OM Jaanson-Endrekson hõbedal
    8,74%
    16
    2003 Lauri Ausi traagiline avarii
    6,56%
    12
    2005 Andrus Värniku MM-kuld
    23,50%
    43
    2011 Andrus Veerpalu dopingusaaga
    11,48%
    21

    The poll is expired.


    #2
    Aitäh paranduse eest, paljaste rindadega joosti ikka 1997 Ateenas.

    Kommentaar


      #3
      Raku vastu sai kunagi klassidevahelisel jalkat mängitud, ning tema Liverpooli minek oli mega uudis, aga kuna Liverpool oli aastaid nii ebasümpaatne olnud, siis isegi Raku seal olek ei suutnud vanu irratsionaalseid tundeid maha suruda.

      Veerpalu+Mae poodiumil oli suusafännina vist parim suurvõistlus ever. Kui mu mälu ei peta, siis Andruse kuld oli miski mida oodati juba enne võistlust. Mae kolmas koht oli isegi üllatavam.

      2005 a suvel olin ma Helsinki olümpiastaadionil ja nägin kõrget kaart oma silmaga. Ühtegi eestlast mu kõrval ei olnud, aga mõned soomlased avaldasid oma arvamust küll ja ütlesid, et hyvä viron poika!

      Kommentaar


        #4
        Andrus Värniku valisin, aga see mees tekitab kahetisi tundeid selles osas, et... sisuliselt pakkus ta oma karjääriga meile emotsiooni ja elamusi oma enda elu hinnaga. Personaalselt parim asi, mis selle Antsla mehega oleks võinud juhtuda, oleks ilmselt see olnud, et ta ei oleks kunagi oda kätte võtnud. Karm kukkumine ja inimlikult ikka väga kahju temast.

        Kommentaar


          #5
          no-brainer. Mu isa jättis tänu sellele Värniku kullale päevapealt suitsetamise maha.

          Kommentaar


            #6
            Algselt postitas ericbana Vaata postitust
            no-brainer. Mu isa jättis tänu sellele Värniku kullale päevapealt suitsetamise maha.
            Ja Värnik hakkas just tobi ja kärakat panema peale kulda. Ja kuldmedal läks kuskile müüki vist?

            Kommentaar


              #7
              Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
              Ja Värnik hakkas just tobi ja tegema panema peale kulda. Ja kuldmedal läks kuskile müüki vist?
              Circle of life.

              Kommentaar


                #8
                Mae ja Veerpalu poodiumi värk oli ere hetk. Siis kui kõik veel ilus oli ja rohi rohelisem. Kõik hingasid samas rütmis, nad olid uudistes nagu Tänak täna. Nüüd kahjuks plekk igavesti peal.
                Loskutovi teist kohta ma isegi mäletan. Et keegi ei uskunud, et see võitja pikalt vastu peab ja Pavel oli pärast nii pettunud, sest tundis, et oleks võinud isegi võita.
                Teised kaks on meh.

                Jaanson on igiliikur. Võimas tulemus vanameitrilt. Väärib meeles pidamist. Ja Lauri Ausi surm oli nii ootamatu ja üks enim minu meelest Eesti üldsust mõjutanud sportlase surm ka. Värniku kuld jättis külmaks ja Veerpalu doingu saaga on nii määrdunud, et lausa piinlik on temast rääkida.
                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                My spell checking is second to nine!

                Kommentaar


                  #9
                  peaks mainima, et H grupp on selle võistluse osas surmagrupp minu jaoks.

                  Kommentaar


                    #10
                    2002 Olümpia oli võimas, Värniku kuld Helsingi külmas vihmas samuti Teised olid ka tublid, lihtsalt ei tekitanud nii võimsaid emotsioone.

                    Kommentaar


                      #11
                      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                      Andrus Värniku valisin, aga see mees tekitab kahetisi tundeid selles osas, et... sisuliselt pakkus ta oma karjääriga meile emotsiooni ja elamusi oma enda elu hinnaga. Personaalselt parim asi, mis selle Antsla mehega oleks võinud juhtuda, oleks ilmselt see olnud, et ta ei oleks kunagi oda kätte võtnud. Karm kukkumine ja inimlikult ikka väga kahju temast.
                      Tema vanem vend, kes väidetavalt oli veel talendikam, loobus odaviske treeningutest siiski üsna vara ning praeguseks on ta vist ühest silmast pimedaks löödud/torgatud ja istub vist praegu isegi kinni.
                      See, et Andrust spordi juures suudeti natuke hoida, lükkas tema puhul lihtsalt seda kukkumist edasi.

                      Eks mõlemad poisid isasse Ülosse, kellelt nad vist grammigi eest mõistust ei saanud, sest käbid kännust eriti kaugele ei kukkunud.
                      May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                      Kommentaar


                        #12
                        Algselt postitas Maarek Vaata postitust
                        Tema vanem vend, kes väidetavalt oli veel talendikam, loobus odaviske treeningutest siiski üsna vara ning praeguseks on ta vist ühest silmast pimedaks löödud/torgatud ja istub vist praegu isegi kinni.
                        See, et Andrust spordi juures suudeti natuke hoida, lükkas tema puhul lihtsalt seda kukkumist edasi.

                        Eks mõlemad poisid isasse Ülosse, kellelt nad vist grammigi eest mõistust ei saanud, sest käbid kännust eriti kaugele ei kukkunud.
                        Ma ei ole maailmameistriks tulnud ja ei tea, aga... ma ise mõtlesingi pigem seda, et kui oled kord kotkana taevas lennanud, siis võib see praegune reaalsus ekstra valus olla. Kui oled koguaeg pätt olnud, siis see on way of life ja ilmselt on vend ise häpi ka selles osas ning ei oskagi midagi enamat tahta.

                        Eks neid sportlasi, kellel kukkumine valus olnud, on hulgim, kuid Värnik oli siiski mingil hetkel maailma nr 1. Erkki Jallai ja Janek Tombak tulevad meelde kohe.

                        Kommentaar


                          #13
                          Hea, et Värniku kuld konkurentsis püsib. See oli ikka fantast võit.

                          Kommentaar

                          Working...
                          X