320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

EESTI SPORDISÜNDMUS: veerandfinaalid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    EESTI SPORDISÜNDMUS: veerandfinaalid

    Nüüd läheb asi tõsiseks. Jäänud on kaheksa sündmust, mida peaks vist küll iga spordikaugegi inimene teadma. Aga milline neist on see kõige-kõige? Paaridest valige üks ja saatke parimad poolfinaalidesse.

    2000 Erki Nool ja Sydney vs, 2002 Veerpalu ja Mae korraga poodiumil

    1992 Erika Salumäe kuld vs 1991 Kalev võidab NLiidu tiitli

    2005 Andrus Värniku MM-tiitel vs 2012 EM valiktsükkel jalkas

    2008 Gerd Kanter võidab OM-kulla vs. 2006 Torino OM Šmigun ja Veerpalu
    119
    2000 Erki Nool ja Sydney
    18,49%
    22
    2002 Veerpalu ja Mae korraga poodiumil
    5,88%
    7
    1992 Erika Salumäe kuld
    10,08%
    12
    1991 Kalev võidab Nliidu tiitli
    14,29%
    17
    2005 Andrus Värniku MM-tiitel
    9,24%
    11
    2012 Em valiktsükkel Eesti vutikoondisel
    16,81%
    20
    2008 Gerd Kanter võidab OM-kulla
    8,40%
    10
    2006 Šmiguni kaks kulda, Veerpalult üks juurde
    16,81%
    20

    The poll is expired.


    #2
    Veerpalu ja Mae mõlemad poodiumil oli vist suurem kisa kui Erki võidu ajal ja ikkagi kaks meest poodiumil. Mõlemad saavutused on aga ühel või teisel põhjusel aastate jooksul veidi tuhmunud minu jaoks.

    Erika ja Kalev - ei olnud kohal, ei tea, aga NLiidu tiitel kossus vist oli kõva värk nii palju kui ajastu vennad rääkinud. Sellest johtuvalt Kalev.

    Värnik vs EM valiktsükkel - keeruline on 2 aastast perioodi pidada eriliseks sündmuseks. Ja üleüldse, tegelikult ei saavutatud ju miskit ülierilist. Mälestused aga ühe mehe õhtust Helsingis jäävad meelde vast elu lõpuni.

    Gerd Kanter OM kuld ja Torino Šmigun ja Verpa - Kanteri võit oli nii expected sündmus, et eriti emotsiooni ei tekitanud. Poiss tegi oma tavapärase ära. Seega Krissu ja Verpa.

    Kommentaar


      #3
      Erki Noole asjast olen rääkinud. Magamata öö ja pärast veel koolist poppipanek, et varalahkunud pinginaabri juures lõppu vaadata. Kusjuures Veerpalu ja Mae võitu kuulsin linnas olles.

      Salumäe ja Kalevi võitu mäletan ma küll. Kalevi mänge sai kuulatud raadiost ja kõige vingem oli see, kui Karavajev sai üle 10 punkti, see oli vapsee ime. 213 cmi pikk kolge, aga mitte kuidagi korvile pihta ei saanud. Salumäed vaatasin mingi sanatooriumi telekasaalis, kõik olid vapsee pöördes.

      Värnik oli tõesti selline üks ere emotsioon, EMi valiktsükkel oli pigem uskumatu reid.

      Ja Kanteri võit oli ka üsna loogiline, mida suusatajate molekulidega kullavihm polnud...

      Kommentaar


        #4
        Mulle meeldib see, et kolmes paaris on sama ajastu asjad.

        Aga, kuigi ma mäletan Erika sõitu ka, on koss mulle alati südame lähedasem olnud.

        Erki Nool ja Mae koos Veerpaluga oli raskem. Mingi väike sisemine tunne paneb ette poole.

        Värnik jalgpalli ees, sest tema võit oli endiselt suurem pauk kui jalka väike kerge lootus.

        Ja Kanter on alati südamelähedasem olnud.
        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

        My spell checking is second to nine!

        Kommentaar


          #5
          Nool ja Sidney - Kergeraksus sellises legendaarses konkurentsis kullale tulla on ikka vägev. Koolis sai isegi ühisvaatamine tehtud.

          Salumäe kuld 1992 - Eesti esimene olümpiavõit uuesti vaba riigina.

          2012 EM-valiktsükkel - Kestis ta kaks aastat või mitte, aga arvestades vastaseid ja ala mastaapi on tegemist absoluutselt fenomenaalse saavutusega. See tsükkel tõi jalgpalli juurde rohkem inimesi, kui seda on teinud kõik teised võitjad oma aladel. Ja Eesti isegi ei kvalifitseerunud EMile.

          2008 Kanter kuld - Medal mida kogu Eesti ootas ja mida mees ka vääris.

          Kommentaar


            #6
            Mõnuagent007, kas need 2 võistlust on sissejuhatus tegelikuks põhivõistluseks, kus hindame ikka lõpuks ilu ka? Näiteks Eesti ilusaim sportlane. Kui nii, siis tahaksin kandideerida org komiteesse!

            Kommentaar


              #7
              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              Mõnuagent007, kas need 2 võistlust on sissejuhatus tegelikuks põhivõistluseks, kus hindame ikka lõpuks ilu ka? Näiteks Eesti ilusaim sportlane. Kui nii, siis tahaksin kandideerida org komiteesse!
              Seda peab Pauliga arutama. Tema on võistluste taga ajuna. Ma lihtsalt olen ilus eesliinitöötaja!

              Kommentaar

              Working...
              X