320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Täiesti arusaamatu artikkel minu jaoks, mille põhieesmärk tundub olevat rõhuda sellele, et Barca peaks roppu moodi kulutama ja ülemaksma kaitsjate eest, kes pole kunagi Barca süsteemis mänginud ja ei pruugi sellele isegi pihta saada.
    Bartra näol on olemas potensiaalne mantlipärija Puyolile, juba aastaid on ta väga lubav olnud ja nüüd kui ka natuke mängukogemust on tulnud, on näha, et annet mehel on. Kiire, osav palliga ja julgeb ka rünnakutel osaleda, peale kõige muu, ei maksa midagi. Hooaeg veel õppetunde vanematelt ja juba järgmine hooaeg võib ta põhimees olla.
    Pique pole kunagi mänginud hästi, kui ta kõrval pole olnud "juhtivat" kaitsjat. Puyoli kõrval on ta maailmatase, sama moodi ka HIspaania koondises Ramose kõrval, pane ta kõrvale mingi suvaline vend ja vigu viskab kõvasti sisse. Tal pole lihtsalt loodud olla kapten või kaitsetala, ta on füüsiliselt ja tehniliselt väga võimekas mängija, kes suudab ka rünnata kui vaja, aga ta ei ole põhimõtteline endast kõike andev Puyoli tüüpi mängija. Samamoodi on ka Mascherano näiteks Puyoli kõrval märksa adekvaatsem.
    Mina igatahes näen Bartras pigem uut Puyoli kui Piqued ja annaks talle rohkem võimalusi.
    Mis puudutab äärekaitsjatesse, siis Pep põhimõtteliselt ehitaski tiimi üles ründavale paremkaitsjale, kes saaks koos Messiga tegusid teha. Alves ja Messi moodustavad unikaalse kombinatsiooni ja teineteisest arusaamise, mida kumbki nendest ei suuda saavutada üheskis teises kombinatsioonis.
    Alba on küll umbes nagu Alves teisel äärel, aga see on suhteliselt selge, et 2te ründavat äärekaitsjat on liiga ohtlik mängitada. Alvese ülesminekud toimisid kõige paremini, kui vasakul oli kaitsev Abidal. Seega näeks mina pigem kombot kas Alba vasakul ja näiteks kaitsev Montoya paremal või siis Alves paremal ja kaitsev Adriano vasakul.
    Mis toob mind tegelikult põhjuseni, miks Barca viimastel aastatel nii võimas enam välja ei näe.
    Esiteks muidugi on õpitud nende vastu mängima, oma rolli mängib ka mängijate motivatsioon, kes küll väidavad, et võidutahe on endiselt seal, aga sellise säraga nagu ma mäletan mängiti viimaseid minuteid Chelsea vastu selles kuulsas poolfinaalis, ei ole juba ammu näha olnud.
    Väga suurt rolli mängivad ka aina sagenevad vigastused tippmängijatele, Messi eriti, aga ka Alves ja muidugi Puyol on viimastel aastatel ikka tihti väljas olnud. Xavi ei pea ka enam täishooaega vastu.

    Lahendused? Kindlasti mitte roppu moodi kulutama hakkamine. Neymari ost oli puhtalt finantsiline. Selline Reali stiilis ost, mis toob kasumi eelkõige särgimüügis, mitte ilmtingimata väljakul. Aga Neymar on kahtlemata tõeline talent ja paari aasta pärast usun ka üks parimatest maailmas, küll Euroopa kool ta tugevamaks teeb. Kui nüüd natuke kannatada, siis on Messile arvestatav alternatiiv juba tiimis olemas. Teiseks, Barca on maailma kõige parema jalgpallikooliga meeskond. Meil on terve B-tiimi jagu tõelisi talente, kes pole veel midagi saavutanud ja on näljased edu järele. Kindlasti peab vältima vigu, nagu Thiago minema laskmine ja hoidma meie noored A meeskonnale lähedal.
    Ning loomulikult on vaja ka mitmekesistada meie mängu.

    Nüüd kõike seda analüüsides, olen ma arusaamisel, et Tata kõike seda teebki. Bartra, Montoya, Sergi Roberto, Dongou ja teised on oma võimalusi saanud ning usun, et mängivad tulevikus ka suuremat rolli.
    Mängustiil on samuti muutunud, rohkem kui kunagi varem tuleb ka väravaid vasturünnakutest, peale Messi löövad lõpuks ka teised väravaid.

    Martino on treeneriks olnud veel väga vähest aega ja mul on häbi kuulata vingumist, kui mõnes mängus kõik välja ei tule. Olen päris veendunud, et klubi on õigel teel ja igasuguseks paanikaks ei ole absoluutselt mingit põhjust. Ma oleks nõus alati nägema Barcat paar aastat ilma tiitliteta ja muutumas, sest Pepi Barca on paratamatult oma aja üle elanud, kui siis saabuks uus tõus, mingi selline pooletoobine lahendus, nagu oli eelmine aasta, ei kõlba kuhugi.

    Kommentaar


      Algselt postitas El Diz Vaata postitust
      Siin ka üks link kus Vahur Joa räägib Barca probleemidest. Jutt on suht levinud ja isegi siin tuhendeid kordi teemaks olnud, kuid siiski..

      http://blog.soccernet.ee/2013/12/09/...ndust-leidnud/
      Hea artikkel, kus põhimõtteliselt ju osutati õigetele probleemidele (kaitseliini mehitatus ja õige pisut ka Messidepencia), aga...

      Esiteks - asi kujunes liialt melodraamatiliseks. Üsna imelik oli lugeda juttu stiilis, et "meeskond on Messi ümber üles ehitatud ja kui väle argentiinlane ei mängi, siis ei tee Barcelona mitte midagi" või "vastasel juhul võivad meeskonna tulemused veel halvemaks muutuda ja Barcelona ei pruugi ka koduses liigas midagi teha" või "mees, kelle puudumisel on Barcal probleeme isegi kolmanda liiga meeskonna alistamisel."

      Päriselt on nii hull või? Tabeleid silmitsedes näen vähemalt mina küll meeskonda nii liigatabelit kui ka enda Meistrite Liiga alagruppi troonimas. Standardid on küll viimaste aastatega meeletult kõrgeks aetud, aga no päris nii hulludes mõõtmetes asi kindlasti pole. Ansipilikult öeldes on ilmselt hulganisti teisi meeskondi, kes sooviksidki sellises kriisis elada.

      Teiseks jäi silma see kulutamise teema. Barcelona kulutab juba ammuilma suurklubile kohaselt ehk siis julgetakse teha suuremahulisi väljaminekuid. Näiteid? Neymar tänavu, Song ja Alba aasta varem, Fabregas ja Sanchez aasta veel varem, Ibrahimovicid ja Henryd veel enne neid jne. Võib päris mitu-mitu hooaega tagasi minna enne kui jõuaks natukene vaiksema suveni. Sellega ma nõustun, et kaitseliini kuluks üks-kaks kaitsjat ära, aga kindlasti poleks nende ostmisel kulutatavad summad Barcelona jaoks midagi kohutavat või midagi, mida poleks varem tehtud ning mis läheks hullumoodi klubi põhimõtete vastu. Asi on lihtsalt prioriteetide seadmises ja minu meelest on varasematel aastatel tehtud turul nii mõnigi vale valik, mistõttu on nüüd vaja hakata tulekahjut kustutama.

      Üldiselt kipub elus selline tendents olema, et igale tõusule järgneb kunagi langus, vahel suurem, vahel väiksem. Samamoodi hakkab (minu meelest) ka tiki-taka aeg sellisel kujul vaikselt läbi saama, mis on täiesti loomulik asjade käik. Praegu on Barcelona olukord täiesti okei ja kuigi see ei tähenda, et ei peaks otsima võimalusi paremaks saada, siis nõndamoodi häirekellu lüüa nagu viimastel nädalatel kombeks olnud - selleks mingit vajadust küll pole. Tuleb teha vaikselt pisikesi muudatusi, et mitte jääda liialt vanadesse raamidesse ja konservatiivseks.
      Coraje, corazón y cojones.

      Kommentaar


        Kas ainult mulle tundub, et Pedro aeg siin meeskonnas hakkab vaikselt otsa tiksuma. Ei ole enam Pedro see kes oli 09/10 ja 10/11 hooajal. Mingit arengut pole viimastel hooaegadel olnud ja no kui ühe mängu 10-st saab hinnata positiivselt, ei saa rääkida stabiilsusest. Kui siin halva kvaliteediga stream ja vormis Pedro on kokku langenud, olen mitmel korral ta Messiga segi ajanud, millele on järgnenud wow reaktsioon. Praegune 3 sammu edasi-stepover-sööt tagasi ei ole see mida fännid tahavad näha. Üks probleemidest võib kindlasti olla see, et ta oli 23-aastasena klubiga kõik karikad võitnud, lisada veel 2012 aastaks koondisega, tekib küsimus kui palju motivatsiooni on järel. Ei taha ma sugugi väita, et Pedro peab nüüd maha müüma, tahaks anda veel võimaluse enda tõestamiseks, aga pingil istumine ei tule sellise kaliibriga mängijale kasuks. Mängija peab leidma endale väljakutse, kas siis praeguses meeskonna või leidma uue, sest vana rasva peal olemine on kahjulik mõlemale poolele.

        Sarnane probleem on ka Xavil. 15-aastat samade satside vastu mängides peab ükskord motivatsioon otsa saama. Igipõlise rivaali Reali vastu suudab alati end kokku võtta ja supermängu teha kuid ülejäänud vastased on juba tappev rutiin. Vaja on mängitada neid kel on võidutahe. Ei mäleta täpselt, aga keegi siin hiljuti mainis, et keskväljale oleks vaja rohkem otsesemat pallurit. Ütleks, et Fabregase näol on meil selline mängija olemas. Kui Xavi otsib esimesena sööduandjat, siis Cesc otsib väravalööjat. Alati pole ehk tähtsates mängudes kõige paremini välja tulnud, aga kui iga mäng peab erinevat positsiooni mängima, ei saagi midagi välja tulla. Pep-i viimasel hooajal ei saanud mitte keegi peale treeneri enda aru, mis positsiooni Cesc peab mängima. Ja no see praegune tipus mängitamine... Võiks pigem Dongoule seal võimaluse anda.

        Kommentaar


          Algselt postitas El Diz Vaata postitust
          Mex? Ma lihtsalt jagasin linki kus on need probleemid välja toodud ilusti. Muidugi ei ole ma 100% päri selle teemaga mis seal oli, näiteks see Messi teema oli natukene liiast. Suudavad meil teised ka teha kui vaja. Neymarilt ei ootagi tegusi kohe esimesel hooajal.

          Aga kaitse teema oli enamvähem õige. Äkki ma peaks oma eelmise postituse ära kustutama muidu algab jälle siin see vana jama pihta vms? Kuigi nüüd vist natukene hilja.
          Sorry, said valesti aru Mõtlesin seda, et kas meie armas Mex on kirjatüki autor.. Peace
          FC Barcelona kui institutsioon oli perioodil 06.2010-06.2015 rahajanus korralageduse küüsis, mille ekstreemse kronoloogia leiad harimise mõttes siit: http://lucasammr.com/2015/01/29/from-throne-to-gutter/

          Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca!

          Kommentaar


            Algselt postitas dontastik Vaata postitust
            Vahelduseks ka veidike videomaterjali. Messi löönud 82 mänguga 65 väravat Meistrite liigas. Rauli (71 väravat 144 mängus) rekordi purustamiseni veel veidike minna.


            Mnjah, ega siin polegi muud öelda, kui et GOAT.
            Loodan, et tuleb tagasi tugevamana kui kunagi varem ning tirite tema abil vähemalt Realile koti sügavalt pähe.

            Edu!

            Kommentaar


              Algselt postitas Eff10 Vaata postitust
              Kas ainult mulle tundub, et Pedro aeg siin meeskonnas hakkab vaikselt otsa tiksuma. Ei ole enam Pedro see kes oli 09/10 ja 10/11 hooajal. Mingit arengut pole viimastel hooaegadel olnud ja no kui ühe mängu 10-st saab hinnata positiivselt, ei saa rääkida stabiilsusest. Kui siin halva kvaliteediga stream ja vormis Pedro on kokku langenud, olen mitmel korral ta Messiga segi ajanud, millele on järgnenud wow reaktsioon. Praegune 3 sammu edasi-stepover-sööt tagasi ei ole see mida fännid tahavad näha. Üks probleemidest võib kindlasti olla see, et ta oli 23-aastasena klubiga kõik karikad võitnud, lisada veel 2012 aastaks koondisega, tekib küsimus kui palju motivatsiooni on järel. Ei taha ma sugugi väita, et Pedro peab nüüd maha müüma, tahaks anda veel võimaluse enda tõestamiseks, aga pingil istumine ei tule sellise kaliibriga mängijale kasuks. Mängija peab leidma endale väljakutse, kas siis praeguses meeskonna või leidma uue, sest vana rasva peal olemine on kahjulik mõlemale poolele.

              Sarnane probleem on ka Xavil. 15-aastat samade satside vastu mängides peab ükskord motivatsioon otsa saama. Igipõlise rivaali Reali vastu suudab alati end kokku võtta ja supermängu teha kuid ülejäänud vastased on juba tappev rutiin. Vaja on mängitada neid kel on võidutahe. Ei mäleta täpselt, aga keegi siin hiljuti mainis, et keskväljale oleks vaja rohkem otsesemat pallurit. Ütleks, et Fabregase näol on meil selline mängija olemas. Kui Xavi otsib esimesena sööduandjat, siis Cesc otsib väravalööjat. Alati pole ehk tähtsates mängudes kõige paremini välja tulnud, aga kui iga mäng peab erinevat positsiooni mängima, ei saagi midagi välja tulla. Pep-i viimasel hooajal ei saanud mitte keegi peale treeneri enda aru, mis positsiooni Cesc peab mängima. Ja no see praegune tipus mängitamine... Võiks pigem Dongoule seal võimaluse anda.
              Pedritoga on see lugu, et meeskonnad ei mängi enam Barca vastu nii nagu 2009-2011. Pedro vajab ruumi, eriti liinide vahele. Vaadake nt sedasama CLi finaali Manu vastu, Pedro värav on parim näide. Tagasi tõmmatud meeskondade vastu ei ole tal väga trumpe, sest liialt õbluke ja tsenderdusi pole mõtet ka kasti saata. Kahest kaitsjast kohapealt triblamisega ta mööda mööda minna ei suuda, ja mõeldes, et ega selliseid wingereid väga enam polegi maailmajalkas, kes suudaks- ikka võetakse ette ja pannakse pall keskele. Kaitsedistsipliin ja kaitsjate indiv suutlikkus on niivõd palju tõusnud. Tuleb eelmisest nädalast meelde, et Copas kolmanda liiga meeskonna vastu oli taaskord üks selle väite tõestus. Pedro näitas, mis jalka talle sobib. Kui vastane tuleb suruvalt peale, et iga hinna eest väravat otsida, on ta endiselt väga väga ohtlik, kiiruslik tehnika on tappev. Selliseid momente tuleb aga üha vähem ette- Barcat küll surutakse aeg-ajalt, kuid siis on vaja keskväljuritel kaitsjate abiga välja tulla ja tappev (läbi)ettesööt teha.

              Eks see mõjub ka pisut muidugi enesekindlusele, sest viimased kaks aastat on löönud mõranema muidu nii enesekindela (mõlema jalaga) finišeerimisevõimekuse. Hispaania koondise eest on mees endiselt olnud hea.

              Tata mänguplaan peaks talle iseenesest sobima, kuid nagu öeldud, ega väga palju ei saa olema neid mänge, kus Barca saab lubada endale kontrate peale mängimist, sest seda ei luba katalaani meeskonna ümber pulbitsev meediaseltskond ega poliitika. Teisalt, kuivõrd suudaks Pedro üldse kohaneda impact subina? Siiani mitte väga hästi.

              Xaviga on lugu pigem selles, et tedagi peaks hakkama vastavalt taktikale mängitama, aga ega sa sellist meest väga kergelt pingile ei pane. Teatud olukordades ta lihtsalt ei sobi enam- tema pressimisvõimekus on ea tõttu limiteeritud ning kiirete vasturünnakute jaoks- noh, see pole tema mäng. Ta peaks olema jällegi impact player mitte automaatne alustaja- kui vaja mängu kontrollida, kui vaja domineerida possessionit-get him in.

              Kogu selles artiklite jadas Barca ümber üle ja alla, on tõde see, et Barca on ikka endiselt Guardiola nägu, kuigi mees on lahkunud. See baas on ikka nii kõva, et suudetakse 80 % mängudest võita. Küsimus jääb, ka minu enda jaoks, kas ka siis, kui tulevad vastu vähe kõvemast puust vastased kui Hispaania keskmikud ning mõni võtmemängija on vigane. Pigem enam päris ühtmoodi ei saa- masin vajab ümberseadistamist, aga siiski mitte väljavahetamist. Probleem on, et Tatal on plaan, aga ega ta pole saanud ju ise autoosi valida, ta pandi suht tänavalt autorooli ja öeldi, et sõida. Loodetavalt võimaldatakse talle rahulik üleminekuperiood, kus tõrkeid võib sisse tulla. Cesc, Iniesta, Bus saab olema vähe teine kooslus, kui XaviIniestaBus ja teatud muutusi on vaja ka- jalka muutub ning klubid muutuvad, nii oma taktikat kui mängijaid, keda Barca vastu saadetakse.

              Dongou kohta- jah, on talendikas, aga visata ta nii noorelt vette sellisel areenil ja selliste ootustega nagu Barcale peale pannakse- võib tekkida uus Bojani efekt.

              Cesc false 9 on muidugi müstika, aga kui tõesti Tata näeb, et teised pole Messi puudumisel seal paremad, siis ma fännina muidugi ei ole sellises positsioonis kui peatreener, midagi ta seal siis näeb.

              Kui veel, siis ma muidugi teeks suvel paar liigutust ära. Song, kuigi ta mulle meeldib, siiski turule. Rafinha aga tagasi. Tello out, ja Delou, kui vähegi hakkaks saama mänguaega, tagasi. Masche aeg vist on ümber saamas ja tema asemele mõni jõulisem, aga siiski kiire keskkaitsja (Balantast on palju räägitud), Bartra -Pique põhikeskkaitsepaariks, kus Puyol, kui suudab edasi mängida jääb back-upiks. Montoyasse ma ei usu, pole mind veennud, rünnakufaasis jääb nõrgaks, pigem oleks meil vaja uut Abidali. Alvese lepingut võiks aasta võrra siiski pikendada, tema stats on ikkagi väga muljetavaldav.

              Päris märgades unenägudes muidugi Aguero ründajaks ja Messi tema all mängima e Messi sisuliselt Cesci ja Iniesta rolli (rotatsioon), Bus Ja Rafinha DM.

              Oleks just selline tweakimine, mida Barca mootor vajab.
              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

              Kommentaar


                Official: Xavi (calf), Iniesta (thigh) and Tello (ankle) have recovered and are available for tomorrow's game against Celtic.

                [1/2] List (vs Celtic): Pinto, Oier, Montoya, Bartra, Pique, Puyol, Mascherano, Adriano, Alba, Busquets, Song
                [2/2] List (vs Celtic): Xavi, Sergi Roberto, Iniesta, Adama, Pedro, Alexis, Dongou Neymar, Tello

                Kommentaar


                  Busquets: "Not nominated for individual trophies while teammates praise me? Maybe they value me more because they know more about football."
                  "Quality without results is pointless. Results without quality is boring." - Johan Cruyff

                  Kommentaar


                    Mis teema selle Camp Nouga on? Lugesin just, et jaanuaris otsustatakse, kas renoveeritakse või lammutatakse maha ja ehitatakse uus.
                    Olen teadlik küll, et tahavad millalgi renoveerida, aga lammutada? See on midagi uut minu jaoks ja eriti see mõte ei meeldi.
                    Lionel Messi - Parim jalgpallur maailmas

                    Kommentaar


                      Algselt postitas FoxHunter789 Vaata postitust
                      Mis teema selle Camp Nouga on? Lugesin just, et jaanuaris otsustatakse, kas renoveeritakse või lammutatakse maha ja ehitatakse uus.
                      Olen teadlik küll, et tahavad millalgi renoveerida, aga lammutada? See on midagi uut minu jaoks ja eriti see mõte ei meeldi.
                      Kus nad selle raha saavad, et uus ehitada? See läheb päris kalliks ju
                      Või on tulemas uus sponsor kes kõik kinni taob? Pigem tuleb mingi väiksem renoveerimine ja vsjo.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas FoxHunter789 Vaata postitust
                        Mis teema selle Camp Nouga on? Lugesin just, et jaanuaris otsustatakse, kas renoveeritakse või lammutatakse maha ja ehitatakse uus.
                        Olen teadlik küll, et tahavad millalgi renoveerida, aga lammutada? See on midagi uut minu jaoks ja eriti see mõte ei meeldi.
                        Sellest on tegelikult juba mitu aastat räägitud. On kaks võimalust.

                        Esimene variant on renoveerida olemasolev staadion - tekitatakse istekohti juurde, katus peale, moderniseeritakse kõik torud-traadid-kaablid.

                        Teine variant on ehitada täiesti uus staadion osaliselt praeguse staadioni kohale. Ehitatakse uus Palau, uus staadion tuleb selle kohale.

                        Mundo Deportivo visandatud skeemi näed siit:



                        Klubi liikmed hääletavad kumb variant läbi läheb.

                        Raha ehituse jaoks tuleb säästudest, müükidest, sponsorlepingutest (staadionile uus nimi või lisanimi) ja laenurahast.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Sondra Vaata postitust
                          Sellest on tegelikult juba mitu aastat räägitud. On kaks võimalust.

                          Esimene variant on renoveerida olemasolev staadion - tekitatakse istekohti juurde, katus peale, moderniseeritakse kõik torud-traadid-kaablid.

                          Teine variant on ehitada täiesti uus staadion osaliselt praeguse staadioni kohale. Ehitatakse uus Palau, uus staadion tuleb selle kohale.

                          Mundo Deportivo visandatud skeemi näed siit:



                          Klubi liikmed hääletavad kumb variant läbi läheb.

                          Raha ehituse jaoks tuleb säästudest, müükidest, sponsorlepingutest (staadionile uus nimi või lisanimi) ja laenurahast.
                          Kas mitte mingi aeg tagasi eelhääletus/küsitlus polnud, kus kindlalt võitis renoveerimine?
                          Ja kas see istekohtade suurendamine on ametlik info? Väga vajadust tegelt ei ole kui ainult El Classico mängudes on täismaja.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Eff10 Vaata postitust
                            Kas mitte mingi aeg tagasi eelhääletus/küsitlus polnud, kus kindlalt võitis renoveerimine?
                            Ja kas see istekohtade suurendamine on ametlik info? Väga vajadust tegelt ei ole kui ainult El Classico mängudes on täismaja.
                            Ametlik koduleht:



                            FC Barcelona’s Board of Directors will make a decision on the future of the Camp Nou in the first fortnight of January, according to Board spokesman Toni Freixa. The Club’s economic vice-president Javier Faus explained in an interview with Jordi Basté on ‘El món a RAC1’ that the objective of the Board presided by Sandro Rosell is to take on the challenge of “securing patrimonial excellence for the Club for the next 100 years.” “We’ve taken a step forward athletically and in management, but the Board’s desire is to take a step forward patrimonially,” he continued.

                            The construction of a practically new stadium in Les Corts or the construction of a completely new stadium in Diagonal would help address the visibility problems that some of the fans endure during matches at the Camp Nou. “We have 20,000 members that can’t watch the games properly, they can’t see the whole pitch, they can only see parts of the field because of the structure of the stands, and we need to find a solution to this problem.”

                            The vice-president then went on to say that the Club can and will generate sufficient funds to take on the cost of the new construction projects: “the funds need to come out of our own resources and we won’t ask the members to shoulder (the burden), we’re committed to the promise that we wouldn’t increase the price of season tickets until the end of our tenure. In 2016 we will have reduced the debt to 200 million euros, which is an overall reduction of 300 million euros. We’ve shown that we can generate approximately 100 million euros each year and we can reduce the debt by 50 million each year.”

                            In addition, Faus added that the new stadium will generate additional resources, between 30 to 35 million more euros per year, given that it will have approximately 5,000 more seats and the VIP section will be significantly expanded. “We currently are the European team with the least amount of VIP seats, around 2%, while the average in other stadiums is around 7% to 8%.”

                            When asked about the possibility of selling the naming rights of the stadium to obtain additional economic resources, Faus said, “we could generate around 250 million euros each year, but we don’t support the idea. The majority of the Board does not want to completely sell the naming rights of the stadium.” The vice-president, however, confirm that the Board are considering adding an additional name to the stadium, but always keeping the name Camp Nou. “Adding a ‘last name’ is the lesser to two evils. We could generate around 100 million euros, but these contracts have a duration of 25 years.”

                            Faus also revealed that in a recent poll of Barça members, that members consider the price of season tickets to be a more important issue than the naming rights of the Camp Nou.

                            He went on to explain that Club members will be duly informed on any viable building project ahead of any referendum, and that there’s a very high probability that an option “to not do anything” will be included in the vote “because these are projects that come with a high economic cost and Club members have the right to decide.” Faus recognised that the building project at Diagonal would be much more expensive than the ENEA project at Les Corts, but that Club members should know that “remodeling the Camp Nou is a very complex project and it would be inconvenient for Club members.” He added: “worst case scenario is that in the most critical phase of construction our capacity would drop from 99,000 spectators to 87,000. The Camp Nou would be under construction for three years.”





                            The Camp Nou project was the main focus of the Board of Directors meeting this Monday afternoon. After the meeting, Board spokesman Toni Freixa indicated that the directors hadn’t made a definitive decision on the project and that another meeting could take place in the first two weeks of January.

                            Freixa went on to say that the board had reviewed “the conclusions of the consultants’ reports” which studied two possible courses of action regarding the Camp Nou: “The construction of a new stadium on the land on Diagonal, property which belongs to the University of Barcelona, and a profound remodeling project that would constitute a new stadium keeping current structure of the Camp Nou.”

                            The spokesman then highlighted what the two projects have in common: both would have a capacity of 105,000 spectators, the stadium would be covered, there will be a construction of a new Palau with a capacity of 12,000 spectators, an adjacent court with a capacity of 2,000 spectators, 6,000 new parking spots and access to the Ciutat Esportiva of the Miniestadi.”

                            Freixa confirmed that “we’ve made advances, we have all the information and we’re in a position to make a decision.” He also noted that any project submitted for referendum will need to satisfy three prerequisites: “They need to be viable from a technical perspective, urbanist and economic. We would never submit a project that would endanger the sustainability of the Club.”

                            Kommentaar


                              Kas see esialgne asi ei saanud alguse juba Laporta viimastel aastatel? Oli isegi selline päris fäänsi projekt, kuidas Camp Nou välja hakkaks nägema.. Vaadates Rosselli üldist suhtumist Laporta ajastusse, siis võib eeldada et mehe soov oleks ehitada uus staadion.. a la monument tema presidendiks oleku ajale..

                              Vaadates neid numbreid (250 milli aastas staadioninime õiguse eest??? kuidagi kahtlaselt suur tundub see..) ja variante, siis isiklikult sooviks Camp Nou renoveerimist näha. Barca peaks ikka püüdma nii palju kui võimalik oma pärandit säilitada.. See üks olulisi sümboleid antud klubi puhul.. Midagi, mida paljudel teistel pole.. Ja üha enam on neid, kes lähevad pigem uute staadionite poole..
                              Teine teema on need rahanumbrid ja võla tagasimaksmine. Hetkel on tehtud head tööd ja selles valguses võib konservatiivsest ostupoliitikast aru saada.. Samas kui see 250 on tõesti õige number, siis võiks ju asja hääletusele panna.. Pakkuda välja 5 aastane nime maha müümine, mille abil maksta ära laenud, renoveerida staadion ning seejärel muuta nimi tagasi endiseks ja võimalusel ehk särgidki puhtaks teha
                              Selleks ajaks peaks UEFA reeglidki kehtima ehk ülekulutamisega ei pea enam palliplatsil võitlema ning võib tagasi juurte juurde pöörduda, sest klubi peaks olema võimeline oma toetajaskonnaga isemajandama..

                              Kokkuvõttes tundub mulle olevat mingi jama nende toodud numbritega seal tekstis..
                              FC Barcelona kui institutsioon oli perioodil 06.2010-06.2015 rahajanus korralageduse küüsis, mille ekstreemse kronoloogia leiad harimise mõttes siit: http://lucasammr.com/2015/01/29/from-throne-to-gutter/

                              Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca!

                              Kommentaar


                                Adding a ‘last name’ is the lesser to two evils. We could generate around 100 million euros, but these contracts have a duration of 25 years.”
                                See number on ikka vast 100 mln.
                                Üldiselt: Vox populi, vox dei.
                                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                                Kommentaar

                                Working...
                                X