320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

La Liga 2020/21

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31


    Korralik laks suurklubidele. Kui Messi just pro-bono ühte hooaega ei tee, siis on temaga vist ühel pool. Hea uudis noorteakadeemiates olevatele mängijatele.

    Kommentaar


      #32
      See suur palkade kärpimine toob kaasa kindlasti ka suured maksupettused.

      Kommentaar


        #33
        huvitav fakt, et Real Madrid mängib hetkel La Ligas kõige vähem mahutaval staadionil, Di Stefano nimeline staadion mahutab muidu max 6000 pealtvaatajat. Eibar mängib 8100 pealtvaatajat mahutaval staadionil, mis on tavapäraselt olnud üks väiksema mahutavusega staadione. Huvitava statistilise võrdlusena on Eibaris 27000 elanikku, Madridis üle 3 miljoni(koos äärelinnadega üle 6 miljoni)
        Catalunya is not Spain!

        Kommentaar


          #34
          Fun fact tõepoolest

          Ja hea ajastus staadioni uuendamiseks. Lisaks veel, et Huesca staadionile mahub 7600 külastajat.

          Kommentaar


            #35
            Kuigi konkreetselt see teema on vaid väike rakuke meie eelnevast arutelust, tahaksin ma siinkohal ikkagi eraldi diskuteerida.

            Algselt postitas Punkt Vaata postitust
            Liiga(de) taseme hindamine on iseenesest huvitav teema. Ma veidi olen ikkagi veidi skeptiline selle osas, et ka Realist ja Barcelonast allpool on liigatase oluliselt langenud.

            Reali ja Barcelona osas oli ju tegelikult juba mõne aja eest näha, et post-Ronaldo ja post-Messi perioodid (jah, Messi on tehniliselt alles, aga ilmselt kõik mõistavad: Messi liigub lihtsureliku tasemele aina lähemale) saavad keerulised olema. Need kaks tegelast olid selgelt need, kes aitasid Realil ja Barcelonal pikka aega liigat domineerida ja korjata individuaalse meisterlikkusega punkte ka sealt, kus need tegelikult võinuks kaduma minna. Minu meelest on olnud mitu viimast aastat tunnetuslikult see seis, kus ühest küljest on ülejäänud liiga oma taset hooaeg-hooajalt tõstnud ning teisest küljest on arusaadavatel põhjustel Real ja Barcelona selg ees vastu liikunud. Täiesti normaalne asjade käik.

            Seega see on minu meelest kindlasti liiga julge väide, et La Liga tase on viimase 10-15 aasta nõrgim - Real ja Barcelona on tasemes tagasi andnud (mis on arusaadav), aga kuidas sa seda tugevust ülejäänud satside puhul saad mõõta? Liiga keskmine tase ei väljendu ainult Reali ja Barcelona tugevuses või nõrkuses. Reaalsus on praegu see, et Atletico on oma 38 punktist kogunud Reali/Barcelona vastu 3 punkti (kuuest võimalikust), ülejäänud on tulnud meeskondade vastu, kellele on varasemalt punkte kaotatud ja hädas oldud. Kui Valencia, Elche ja Huesca välja arvata, siis ma ei oska küll rohkem meeskondi nimetada, kelle arvelt eelmiste hooaegadega võrreldes liiga oluliselt nõrgem oleks (jällegi tunnetuslik arvamus). See, et praegune Atleti ei pruugi olla võrdluses mõne aasta taguste Barcelonade ja Realidega samal pulgal ei tähenda jällegi seda, et liigatiitli hind kuidagi väiksem oleks - sest tiitel ei otsustata nende kolme meeskonna omavahelistes mängudes, vaid ikkagi terve aasta vältel punkte korjates.
            Kuidas üleüldse La Liga ja Hispaania jalgpalli armastajad tajuvad seda? Kas teie meelest La Liga ei ole nõrgem (ma lausa väidan, et viimase 10-15 aasta nõrgim)?

            Proovin mõttekäiku selgitada.

            1. Reali ja Barcelona oluline nõrgenemine. Nimetage seda hoovõtuks, kogumiseks vms. Real ja Barcelona on nõrgemad. Real ja Barcelona on selle liiga nägu. Ja kui nägu on praegu pohmas ja krimpsus, siis see paistab juba halb välja.

            2. Viimased (ja ka selle hooaja) esitused eurokarikates. Jah, siinkohal on veidi imelik millegi külge klammerduda, kui kõik 7 võistkonda said edasi ja lõppude lõpuks on see vaid alagrupifaas. Realist ja Barcelonast me juba rääkisime. Atleticol oli raskusi oma paremus maksma panna ning pidi kõike otsustama viimase vooru võõrsilmängus. Sevillal oli alagrupis 2 debütanti. Kusjuures tagantjärgi vaadates oli neil natuke õnne, et Krasnodar end (kohati kogenematusest) hispaanlastega mängudes täis sittus.

            Euroopa Liigas olid lood kehvad Real Sociedadil, kes oli hädas AZ Alkmaari edestamisega. Vedas, et viimases voorus Rijeka üllatas hollandlasi. Ja seesamune Real Sociedad oli sügisel La Ligas tõeline komeet.

            Granadal ei olnud suuri raskusi PAOK ja Omonia edestamisel. On märkimisväärne, et PSV-st jäädi tahapoole, aga laias laastus vist pole oluline.

            Mulle tundub, et oma ülesandega sai täielikult hakkama Villarreal. Aga probleemid nende alagrupis oleks olnud piinlik moment.

            3. Keskklassi nõrgenemine. Kui alati mõõdetakse võistluste tugevust kõige tugevamate abil, siis tegelikult on liiga nii tugev, kui tugev on selle keskklass. Kui varasemalt võis La Ligat iseloomustada nii, et 5-12 koht oli suhteliselt ühtlase ja tugeva tasemega ning võistkonnad allpool olid pigem tagaajajad ning et tõusta pidid sa kvaliteedis tõusma, siis nüüd mulle tundub nii et võistkonnad ülevalt langevad pigem alumiste võistkondade tasemele.

            Ja kuigi Sevilla võitis eelmine hooaeg Euroopa liiga, siis varasemalt on ta seda teinud olles keskklassi kuuluvana. Nüüd on Sevilla La Liga kõrgklass. Ma ei näe hetkel Hispaania liigas ühtegi võistkonda, kes vääriks Euroopa Liigas play-offis edasipääsu peale Villarreali.

            4. Mõned lihtsamad mõtted. Minu meelest on see hooaeg märgatavalt tugevamad Villarreal ja Celta. Minu meelest on Villarreal isegi teenimatult all tabelis. Ilmselt nad lõpuks Sevillaga neljanda koha nimel hetlevad.

            Märgatavalt on kvaliteedis alla andnud Barcelona, Real, Valencia, Getafe, Levante ja isegi Betis (kuigi on tabelis 11. kohal). Uustulnukad näitavad halvemat jalgpalli kui need, kes eelmine aasta välja langesid. Cadiz on küll tubli, aga esimese poole tõus on pigem emotsionaalne. Võib Atletico üle vaielda, aga minu meelest +- on asi sama, mis eelminegi aasta.

            Vöib ju öelda, et pole suurem erinevus eelmise aastaga. Aga eelmine aasta oli ka halb. Või kuidas nüüd öelda. Et te mind valesti ei mõistaks. La Liga on endiselt tugev. Aga La Liga viimaste aastate standardile tuginedes on La Liga nõrgem.

            See pole mingi viis kellelegi ära panna, vaid pigem üritus enda tajule selgitusi leida.
            Instagram

            Twitter

            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

            telekavaataja.blogabet.com

            Kommentaar


              #36
              Hea mõttekäik! Aga endiselt usun, et tibusi loetakse hooaja lõpus.
              Sevilla tugevust sai näha UEFA supercupi finaalis, kus nad mängisid väga võrdselt Bayerniga. Usun, et kui Sevilla asemel oleks olnud Barca või Real, siis me ei oleks nii võrdset mängu näinud.
              Mina jään hetkel ikkagi arvamusele, et nõrgemad ja haavatavamad on ainult Barca ja Real. Barcas on varsti Fati vigastusest tagasi ja see noor ja näljane mees võib veel Barca hooaja lõpuks uuesti tippu viia.
              Granada, keda sa esile tõid, on viimased 2 hooaega head mängu näidanud, kuigi nende koosseis paberil on endiselt liiga keskmiku tasemel. Sevillal hetkel mäng või kaks vähem peetud tabelis eespool olevate meeskondadega. Usun, et hooaja lõpuks nad on top3 ja kindlasti on nende hetke meeskond viimase 10aasta tugevaim. Villarealil ja Sociedadil sama lugu.
              Väga keeruline on hinnata liiga taset üldiselt ja veel keerulisem on seda teha hooaja keskel, kui meeskonnad on tegelikult veel Euroopa konkurentsis sees.
              Eks nüüd saavad tiimid Euroopa playoffides tugevamate meeskondade vastu mängida ja pigem saab hakata siis mingeid järeldusi tegema.
              Kuigi hetkel, kui võrrelda näiteks Chealseat või Tottenhami Barca või Realiga, siis ma ei näe küll, et Inglise tiimid oleksid tugevamad kui Hispaania tiimid. Ja Hispaania tiimid on viimased 10a olnud Inglise tiimidest üle, väljaarvatud nüüd viimase kolme aasta Liverpool.

              Kommentaar


                #37
                Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                Kuigi konkreetselt see teema on vaid väike rakuke meie eelnevast arutelust, tahaksin ma siinkohal ikkagi eraldi diskuteerida.



                Kuidas üleüldse La Liga ja Hispaania jalgpalli armastajad tajuvad seda? Kas teie meelest La Liga ei ole nõrgem (ma lausa väidan, et viimase 10-15 aasta nõrgim)?

                Proovin mõttekäiku selgitada.

                1. Reali ja Barcelona oluline nõrgenemine. Nimetage seda hoovõtuks, kogumiseks vms. Real ja Barcelona on nõrgemad. Real ja Barcelona on selle liiga nägu. Ja kui nägu on praegu pohmas ja krimpsus, siis see paistab juba halb välja.

                2. Viimased (ja ka selle hooaja) esitused eurokarikates. Jah, siinkohal on veidi imelik millegi külge klammerduda, kui kõik 7 võistkonda said edasi ja lõppude lõpuks on see vaid alagrupifaas. Realist ja Barcelonast me juba rääkisime. Atleticol oli raskusi oma paremus maksma panna ning pidi kõike otsustama viimase vooru võõrsilmängus. Sevillal oli alagrupis 2 debütanti. Kusjuures tagantjärgi vaadates oli neil natuke õnne, et Krasnodar end (kohati kogenematusest) hispaanlastega mängudes täis sittus.

                Euroopa Liigas olid lood kehvad Real Sociedadil, kes oli hädas AZ Alkmaari edestamisega. Vedas, et viimases voorus Rijeka üllatas hollandlasi. Ja seesamune Real Sociedad oli sügisel La Ligas tõeline komeet.

                Granadal ei olnud suuri raskusi PAOK ja Omonia edestamisel. On märkimisväärne, et PSV-st jäädi tahapoole, aga laias laastus vist pole oluline.

                Mulle tundub, et oma ülesandega sai täielikult hakkama Villarreal. Aga probleemid nende alagrupis oleks olnud piinlik moment.

                3. Keskklassi nõrgenemine. Kui alati mõõdetakse võistluste tugevust kõige tugevamate abil, siis tegelikult on liiga nii tugev, kui tugev on selle keskklass. Kui varasemalt võis La Ligat iseloomustada nii, et 5-12 koht oli suhteliselt ühtlase ja tugeva tasemega ning võistkonnad allpool olid pigem tagaajajad ning et tõusta pidid sa kvaliteedis tõusma, siis nüüd mulle tundub nii et võistkonnad ülevalt langevad pigem alumiste võistkondade tasemele.

                Ja kuigi Sevilla võitis eelmine hooaeg Euroopa liiga, siis varasemalt on ta seda teinud olles keskklassi kuuluvana. Nüüd on Sevilla La Liga kõrgklass. Ma ei näe hetkel Hispaania liigas ühtegi võistkonda, kes vääriks Euroopa Liigas play-offis edasipääsu peale Villarreali.

                4. Mõned lihtsamad mõtted. Minu meelest on see hooaeg märgatavalt tugevamad Villarreal ja Celta. Minu meelest on Villarreal isegi teenimatult all tabelis. Ilmselt nad lõpuks Sevillaga neljanda koha nimel hetlevad.

                Märgatavalt on kvaliteedis alla andnud Barcelona, Real, Valencia, Getafe, Levante ja isegi Betis (kuigi on tabelis 11. kohal). Uustulnukad näitavad halvemat jalgpalli kui need, kes eelmine aasta välja langesid. Cadiz on küll tubli, aga esimese poole tõus on pigem emotsionaalne. Võib Atletico üle vaielda, aga minu meelest +- on asi sama, mis eelminegi aasta.

                Vöib ju öelda, et pole suurem erinevus eelmise aastaga. Aga eelmine aasta oli ka halb. Või kuidas nüüd öelda. Et te mind valesti ei mõistaks. La Liga on endiselt tugev. Aga La Liga viimaste aastate standardile tuginedes on La Liga nõrgem.

                See pole mingi viis kellelegi ära panna, vaid pigem üritus enda tajule selgitusi leida.
                Ma alustaks kõigepealt tagantpoolt: ma olen kindel, et keegi ei võtagi seda "ärapanemisena". Teemapüstitus on intrigeeriv ning minu jaoks on sellised diskussioonid isiklikult põnevad.

                Esimese kahe punkti juures ma väga palju ei peatuks - aga La Liga keskklassi tasemenivoo ja Euroopa esituste osas küll.

                Esiteks tuleks ilmselt ära määrata, mida me täpsemalt võrdleme. Kas me võrdleme La Liga tänavuse hooaja keskklassi ja La Liga viie hooaja tagust keskklassi? Või hoopiski peaks võrdlema teiste Euroopa tippliigade keskklassidega?

                Variant ühe puhul võtsin suvaliselt lahti enam-vähem viie aasta tagusesse perioodi jäävad EL hooajad.

                15-16 hooajal olid alagrupifaasis Athletic Club ning Villarreal, mõlemad said üsna turvalise eduga esimesed kohad. Meistrite Liigast liitusid Sevilla ja Valencia. Valencia seejuures lülitati play-offis välja Athletic Clubi poolt ning Sevilla omakorda elimineeris raund hiljem veerandfinaalis Athletic Clubi. Villarreali teekond lõppes poolfinaalis, Sevilla võitis kogu turniiri.

                16-17 hooajal olid alagrupifaasis Athletic Club, Celta Vigo ja Villarreal. Athletic Club jäi alagrupis Genki järel teiseks, Celta Vigo oli teine Ajaxi järel ning Villarreal oli teine Osmanlispori järel. Play-offides on märkimist väärt ainult Celta Vigo poolfinaali jõudmine.

                17-18 hooajal olid alagrupifaasis Athletic Club, Villarreal ja Real Sociedad. Esimesed kaks võitsid alagrupid ära, La Real pääses teisena edasi. Keegi väga kaugele hiljem ei purjetanud, turniiri võitis Meistrite Liigast välja kukkunud Atletico.

                Mis ma öelda tahan? Tänavuse hooaja tulemused ei ole kuidagimoodi erinevad varasemast. On olnud kergemaid aastaid, on olnud raskemaid aastaid.

                Variant 2 puhul - ehk kui me tahame nüüd võrrelda neid esitusi alagrupifaasides teiste Euroopa tippliigade keskklassidega - siis näiteks 15-16 hooajal lõpetasid oma alagruppides teisel kohal Fiorentina, Marseille ja Dortmund. Siinjuures ei toonud ma välja neid meeskondi, kes lõpetasid teisena mõne teise tippliiga meeskonna taga (näiteks Augsburg või Saint-Etienne). Monaco ei saanud alagrupistki edasi. 16-17 hooajast mõned näited: Southampton oli oma alagrupis kolmas, Inter neljas, Nice neljas, Sassuolo neljas, Mainz kolmas, ManU teine. 17-18 hooaeg: Hoffenheim neljas, Everton kolmas, Köln kolmas, Hertha neljas.

                Mida ma öelda tahan? Ka teiste tippliigade keskklassil ei ole olnud ajalooliselt Euroopa Liiga alagrupiturniirid enam "walk in the park" ning selles vaates ei ole ka Hispaania klubide tulemused alagrupifaasis midagi erisugust. See on nüüd jällegi väga tunnestuslik, aga minu meelest on teiste Euroopa riikide (näiteks Belgia, Tsehhi, Taani) klubide tase viimase 5-10 aastaga tõusnud, mille tulemusena ei ole suurematel klubidel nö lihtsaid mänge.

                Eelneva valguses on minu meelest veidi ennatlik kasutada tänavuse hooaja Euroopa Liiga alagrupifaasi tulemusi argumendina, justkui oleks just sel hooajal Hispaania (keskmistel) klubidel suuri raskusi olnud ning nad oleks tasemes järgi andnud. Töö sai ju tehtud 100% ning mingeid suuri erisusi minevikuga võrreldes ei ole.


                Mis puudutab La Liga keskklassi määramist, siis see on jällegi hästi subjektiivne teema. Kõigepealt tekib see teema, et mida me defineerime üldse kesklassina ja mida kõrgklassina? Võtame Sevilla näitel - mis on eeldus Sevilla kõrgklassi klubiks liigitamisele? Kusjuures ma ei taha siinkohal öelda, et ma ei nõustu selles osas su arvamusega, aga kui vaatame Sevilla viimaste aastate reaalseid liigakohti, siis:

                2015-16 hooajal 7. koht
                2016–17 hooajal 4. koht
                2017–18 hooajal 7. koht
                2018–19 hooajal 6. koht
                2019–20 hooajal 4. koht

                Nad ei ole viimase viie aasta lõikes suutnud liigas kordagi väga hea stabiilsust näidata ning ka sel hooajal ei ole mingit kindlust, et nad end kindlasti esinelikusse mängivad. Ehk et mis on tegelikult see alus ütlemaks, et Sevillat võiks lugeda Hispaania liiga kõrgklassiks?

                Ma ei julgeks Hispaania liigat tegelikult üldse väga kuidagi struktureerida, sest kui viis-kuus klubi välja jätta, siis allpool toimub pidevalt üllatusi. Ühest küljest on klubid nagu Betis, Valencia ja Celta Vigo, eelmisel hooajal ka Espanyol, kes mängivad erinevatel põhjustel tihti alla oma võimete ning teisest küljest on klubisid nagu Granada, kes tulevad alt üles, teevad suurepärase debüüthooaja ning panevad selle pealt edasi. Või siis eelmisel hooajal Getafe, kes Bordalasi süsteemi tulemusena suutis ilmselt mõned kohad tegelikust kvaliteedist kõrgemale platseeruda. Real Sociedad oli ka eelmisel hooajal pool aastat väga hea, aga hakkas siis kivina kukkuma.

                Ka tänavuse hooaja vaates - mille põhjal me võime öelda, et näiteks Levante ja Getafe on kvaliteedis nii väga järgi andnud? Kui vaadata koosseise, siis suvel ei ole eelmise hooaja võtmetegelasi rahaks tehtud. Levante puhul jäid Aitor Fernandez, Jose Morales, Bardhi ja Campana alles, suurimaks lahkujaks oli ainult Borja Mayoral, kes asendati Dani Gomeziga. Koht liigatabelis eelmise hooajaga võrreldes ka enamvähem sama. Getafe puhul võib suurimaks lahkujaks pidada ilmselt ainult vanameister Jorge Molinat ning ehk ka Kenedyt. Samas ollakse hetkel väga lähedal relekatsoonile. Aga kui koosseisus ei ole vangerdatud, siis kas me saame väga veendunult öelda, et oleks toimunud mingi järsk langus kvaliteedis? Või on äkki hoopis mingid muud põhjused, tegurid?

                Mis puudutab sinu poolt välja toodud tõusjaid, siis Celta hakkas tänavu näiteks oma tegelikku potentsiaali näitama alles siis, kui peatreeneriks Eduardo Coudet toodi. Koosseisu osas ju suvel väga ei möllatud (suurim lahkuja oli Rafinha) ning hooaja algus Oscar Garcia käe all oli pigem pettumus.

                See pole nüüd sinu jutu peale, aga üleüldiselt on mul veidi tunne, et Hispaania liiga keskklassi kiputakse üsna palju nimede kõlavuse pealt hindama. Eelkõige just näiteks välismaise meedia ja fännide poolt. Minu meelest ei anna see eriti objektiivset pilti. Mitmete klubide puhul on just viimastel aastatel kujunenud välja oma stiil ja imidz, millele truud ollakse ning tehakse väga head tööd mängijate paremaks muutmisel. Aga laiemalt hindama hakatakse neid mängijaid millegipärast alles siis, kui nad saavad oma esimese suure ülemineku.
                Coraje, corazón y cojones.

                Kommentaar


                  #38
                  Jätan selle siia - suvel on hea vaadata, kui hästi AI oma asjad täppi pani:

                  Coraje, corazón y cojones.

                  Kommentaar


                    #39
                    Algselt postitas Punkt Vaata postitust
                    Ma alustaks kõigepealt tagantpoolt: ma olen kindel, et keegi ei võtagi seda "ärapanemisena". Teemapüstitus on intrigeeriv ning minu jaoks on sellised diskussioonid isiklikult põnevad.

                    Esimese kahe punkti juures ma väga palju ei peatuks - aga La Liga keskklassi tasemenivoo ja Euroopa esituste osas küll.

                    Esiteks tuleks ilmselt ära määrata, mida me täpsemalt võrdleme. Kas me võrdleme La Liga tänavuse hooaja keskklassi ja La Liga viie hooaja tagust keskklassi? Või hoopiski peaks võrdlema teiste Euroopa tippliigade keskklassidega?

                    Variant ühe puhul võtsin suvaliselt lahti enam-vähem viie aasta tagusesse perioodi jäävad EL hooajad.

                    15-16 hooajal olid alagrupifaasis Athletic Club ning Villarreal, mõlemad said üsna turvalise eduga esimesed kohad. Meistrite Liigast liitusid Sevilla ja Valencia. Valencia seejuures lülitati play-offis välja Athletic Clubi poolt ning Sevilla omakorda elimineeris raund hiljem veerandfinaalis Athletic Clubi. Villarreali teekond lõppes poolfinaalis, Sevilla võitis kogu turniiri.

                    16-17 hooajal olid alagrupifaasis Athletic Club, Celta Vigo ja Villarreal. Athletic Club jäi alagrupis Genki järel teiseks, Celta Vigo oli teine Ajaxi järel ning Villarreal oli teine Osmanlispori järel. Play-offides on märkimist väärt ainult Celta Vigo poolfinaali jõudmine.

                    17-18 hooajal olid alagrupifaasis Athletic Club, Villarreal ja Real Sociedad. Esimesed kaks võitsid alagrupid ära, La Real pääses teisena edasi. Keegi väga kaugele hiljem ei purjetanud, turniiri võitis Meistrite Liigast välja kukkunud Atletico.

                    Mis ma öelda tahan? Tänavuse hooaja tulemused ei ole kuidagimoodi erinevad varasemast. On olnud kergemaid aastaid, on olnud raskemaid aastaid.

                    Variant 2 puhul - ehk kui me tahame nüüd võrrelda neid esitusi alagrupifaasides teiste Euroopa tippliigade keskklassidega - siis näiteks 15-16 hooajal lõpetasid oma alagruppides teisel kohal Fiorentina, Marseille ja Dortmund. Siinjuures ei toonud ma välja neid meeskondi, kes lõpetasid teisena mõne teise tippliiga meeskonna taga (näiteks Augsburg või Saint-Etienne). Monaco ei saanud alagrupistki edasi. 16-17 hooajast mõned näited: Southampton oli oma alagrupis kolmas, Inter neljas, Nice neljas, Sassuolo neljas, Mainz kolmas, ManU teine. 17-18 hooaeg: Hoffenheim neljas, Everton kolmas, Köln kolmas, Hertha neljas.

                    Mida ma öelda tahan? Ka teiste tippliigade keskklassil ei ole olnud ajalooliselt Euroopa Liiga alagrupiturniirid enam "walk in the park" ning selles vaates ei ole ka Hispaania klubide tulemused alagrupifaasis midagi erisugust. See on nüüd jällegi väga tunnestuslik, aga minu meelest on teiste Euroopa riikide (näiteks Belgia, Tsehhi, Taani) klubide tase viimase 5-10 aastaga tõusnud, mille tulemusena ei ole suurematel klubidel nö lihtsaid mänge.

                    Eelneva valguses on minu meelest veidi ennatlik kasutada tänavuse hooaja Euroopa Liiga alagrupifaasi tulemusi argumendina, justkui oleks just sel hooajal Hispaania (keskmistel) klubidel suuri raskusi olnud ning nad oleks tasemes järgi andnud. Töö sai ju tehtud 100% ning mingeid suuri erisusi minevikuga võrreldes ei ole.


                    Mis puudutab La Liga keskklassi määramist, siis see on jällegi hästi subjektiivne teema. Kõigepealt tekib see teema, et mida me defineerime üldse kesklassina ja mida kõrgklassina? Võtame Sevilla näitel - mis on eeldus Sevilla kõrgklassi klubiks liigitamisele? Kusjuures ma ei taha siinkohal öelda, et ma ei nõustu selles osas su arvamusega, aga kui vaatame Sevilla viimaste aastate reaalseid liigakohti, siis:

                    2015-16 hooajal 7. koht
                    2016–17 hooajal 4. koht
                    2017–18 hooajal 7. koht
                    2018–19 hooajal 6. koht
                    2019–20 hooajal 4. koht

                    Nad ei ole viimase viie aasta lõikes suutnud liigas kordagi väga hea stabiilsust näidata ning ka sel hooajal ei ole mingit kindlust, et nad end kindlasti esinelikusse mängivad. Ehk et mis on tegelikult see alus ütlemaks, et Sevillat võiks lugeda Hispaania liiga kõrgklassiks?

                    Ma ei julgeks Hispaania liigat tegelikult üldse väga kuidagi struktureerida, sest kui viis-kuus klubi välja jätta, siis allpool toimub pidevalt üllatusi. Ühest küljest on klubid nagu Betis, Valencia ja Celta Vigo, eelmisel hooajal ka Espanyol, kes mängivad erinevatel põhjustel tihti alla oma võimete ning teisest küljest on klubisid nagu Granada, kes tulevad alt üles, teevad suurepärase debüüthooaja ning panevad selle pealt edasi. Või siis eelmisel hooajal Getafe, kes Bordalasi süsteemi tulemusena suutis ilmselt mõned kohad tegelikust kvaliteedist kõrgemale platseeruda. Real Sociedad oli ka eelmisel hooajal pool aastat väga hea, aga hakkas siis kivina kukkuma.

                    Ka tänavuse hooaja vaates - mille põhjal me võime öelda, et näiteks Levante ja Getafe on kvaliteedis nii väga järgi andnud? Kui vaadata koosseise, siis suvel ei ole eelmise hooaja võtmetegelasi rahaks tehtud. Levante puhul jäid Aitor Fernandez, Jose Morales, Bardhi ja Campana alles, suurimaks lahkujaks oli ainult Borja Mayoral, kes asendati Dani Gomeziga. Koht liigatabelis eelmise hooajaga võrreldes ka enamvähem sama. Getafe puhul võib suurimaks lahkujaks pidada ilmselt ainult vanameister Jorge Molinat ning ehk ka Kenedyt. Samas ollakse hetkel väga lähedal relekatsoonile. Aga kui koosseisus ei ole vangerdatud, siis kas me saame väga veendunult öelda, et oleks toimunud mingi järsk langus kvaliteedis? Või on äkki hoopis mingid muud põhjused, tegurid?

                    Mis puudutab sinu poolt välja toodud tõusjaid, siis Celta hakkas tänavu näiteks oma tegelikku potentsiaali näitama alles siis, kui peatreeneriks Eduardo Coudet toodi. Koosseisu osas ju suvel väga ei möllatud (suurim lahkuja oli Rafinha) ning hooaja algus Oscar Garcia käe all oli pigem pettumus.

                    See pole nüüd sinu jutu peale, aga üleüldiselt on mul veidi tunne, et Hispaania liiga keskklassi kiputakse üsna palju nimede kõlavuse pealt hindama. Eelkõige just näiteks välismaise meedia ja fännide poolt. Minu meelest ei anna see eriti objektiivset pilti. Mitmete klubide puhul on just viimastel aastatel kujunenud välja oma stiil ja imidz, millele truud ollakse ning tehakse väga head tööd mängijate paremaks muutmisel. Aga laiemalt hindama hakatakse neid mängijaid millegipärast alles siis, kui nad saavad oma esimese suure ülemineku.
                    Aitäh sisuka vastuse eest. Austusest sinu vastu ma ei tahtnud kohe midagi vähemõttelist siia postitada, seega võttis natuke aega.

                    Aga tõtt öelda ei ole minu tundel suuri numbrilisi tõendusi. Ja see küsimus on kahtlemata minu poolt tunnetuslik. Ehk siis kõik taandub sellele, et ma ei saa sellist naudingut Hispaania liigas viimastel hooaegadel ja mulle tundub, et Hispaania liigas on kellelgi keskmisest paremal mängijal või võistkonnal justkui lihtsam silma paista, kui seda oli mõned aastad tagasi.

                    Aga jällegi ma möönan seda, et see võib olla seotud banaalselt Reali ja Barcelona tasemelangusega ning Ronaldo kadumise ning Messi kerge tasemelangusega. Kuid siiski ma olen üsna veendunud, et asi pole selles, sest ma võrdlen oma peas laias laastus Betise-Getafe (suvanäited) mängu praegu ja 7-10 aastat tagasi.

                    Eurokarikaid ma tõin mängu rohkem selle mõttega, et Hispaania klubid ei tundu enam nii vastikud ja kõvad vastased, kui veel mõni aeg tagasi. Suht võidetavad...

                    Ma olen nõus kõik on suhteline, ja kuna mul ei ole numbrilisi argumente (ja ma hindan numbreid väga), siis ma ei pushiks enda väidet liiga kaua. See oli rohkem õhkuvisatud küsimus Hispaania liiga fännidele. Ja kahtlemata, mulle meeldib Hispaania jalgpall, aga ma seda 100%-lise pühendumisega ei vaata.
                    Instagram

                    Twitter

                    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                    telekavaataja.blogabet.com

                    Kommentaar


                      #40
                      Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust

                      Aga jällegi ma möönan seda, et see võib olla seotud banaalselt Reali ja Barcelona tasemelangusega ning Ronaldo kadumise ning Messi kerge tasemelangusega.
                      Kuid siiski ma olen üsna veendunud, et asi pole selles, sest ma võrdlen oma peas laias laastus Betise-Getafe (suvanäited) mängu praegu ja 7-10 aastat tagasi.
                      Absoluutselt nõus selle boldis osaga. Kui mõelda Hispaaniast väljapoole, siis eks suurele osale enamusest ongi La Liga peaasjalikult olnud seotud Messi ja Ronaldoga. Kui neist üks lahkus ning teine hakkab jalgpalluri mõistes lihtsurelikuks muutuma, siis kindlasti oma jälje see liiga atraktiivsusele jätab. Ega seegi pole kaasa aidanud (just välisest küljest), et nii Reali kui Barcelona viimaste aegade suurostud pole just eriti edukalt suutnud enda rolle välja mängida ning pigem on endale saanud hästi negatiivse flopi kuvandi külge - eelkõige näiteks Hazard ja Griezmann, aga põhimõtteliselt ka teised.

                      Selles suhtes tuleb tõesti tõdeda, et kuna Hispaania suurematel on käes verevahetuse periood, siis ilmselt mõjutab see paljude arvamust ka ülejäänud La Liga meeskondade kohta. Ning seda, kas see on puhtalt näilik seos või mitte, ongi maruraske kuidagi faktiliselt tõestada. Samas ma usun, et õige pea on liigal uued postripoisid jälle olemas.


                      Nüüd mis puudutab seda tsiteeritud lõigu teist osa, siis mõnes mõttes olen nõus ja mõnes mõttes mitte. Ma arvan, et siin on hästi oluline faktor see, mida keegi atraktiivseks jalgpalliks peab ning mida jalgpalli mängu puhul naudib.

                      Et kui tõesti mõelda tagasi mõnede aastate tagusele liigale, siis võis tol hetkel olla tõesti rohkem neid gung-ho stiilis kõrge kaitseliiniga meeskondi: Jemezi Rayo, Setieni Las Palmas ja Betis, Berizzo Celta Vigo, põhimõtteliselt ka näiteks Sevilla oli minu meelest minevikus ründavam kui praegu Lopetegui käe all.

                      Ma eeldan, et paljudele võis too aeg hästi lahe olla, sest oli pidevalt üles-alla tulistamist, aga samas oli ka hästi palju mänge, mis lõppesid 6-1 või 5-0 Barca kasuks. Mulle endale küll väravaterohkus meeldib, aga minu jaoks on veelgi olulisem siiski mängus (ja ka liigatabelis) olev pinge.

                      Mis minu meelest viimaste aastatega liigas ehk muutunud on, siis mulle näib, et aina enam meeskondi on otsustanud valida pragmaatilisema mängustiili ning mängitakse pigem tulemuse peale. Hästi hea näide ongi minu meelest eelmise hooaja Getafe Bordalasi käe all - distsiplineeritud ja füüsiline mängustiil, keskväljal käis enamus asju läbi Cucurella ning ees toetuti kogenud ründajatele. Või siis näiteks Mendilibari Eibar - samamoodi on iseloomustavateks sõnadeks distsipliin ning (tiimi)töö. Koos Messi/Ronaldo langusega on ka see üks suur põhjus, mis järjest Real ja Barcelona (ja ka Atlético) järjest enam liigas nõrgemate vastu punkte loovutavad - teised tiimid mängivad lihtsalt palju ettevaatlikumalt ning väiksema aukartusega.

                      Võib-olla on ka see Atleti-lite stiilis meeskondade järjest enam pildile tulek võinud mõjutada tunnetust nende meeskondade näiliku tugevuse osas. Miks näiliku? Sest ilmselt on jällegi maruraske öelda, et millist stiili (kas gung-ho või pragmaatiline distsiplineeritus) mängivad meeskonnad siis need tegelikult kõige tugevamad on.

                      Ning lõpetuseks, siis ma olen seda ka mõelnud, et ilmselt tippliigade atraktiivsusele mõjub ka koroonaviirus eriti tugevalt, sh ka Hispaania liigale, kus tavaliselt ollakse harjutud keskmisest tugevama emotsiooniga platsil ning tribüünidel. Kui Atleti mängud kõrvale jätta, siis pean tunnistama, et ma reaalselt ei olegi tahtnud väga muid mänge sel hooajal vaadata.
                      Coraje, corazón y cojones.

                      Kommentaar


                        #41


                        Marca tegi liigade vaates võrdluse, et millise liiga klubid talvises aknas ja üleüldse kõige rohkem raha on liigutanud. La Liga klubid on sel hooajal selgelt igas mõttes finantsiliselt tagasi tõmmanud.
                        Coraje, corazón y cojones.

                        Kommentaar


                          #42
                          Instagram

                          Twitter

                          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                          telekavaataja.blogabet.com

                          Kommentaar


                            #43
                            Instagram

                            Twitter

                            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                            telekavaataja.blogabet.com

                            Kommentaar


                              #44
                              Kopeerin samasuguse pildi ka La Liga teemasse.

                              Instagram

                              Twitter

                              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                              telekavaataja.blogabet.com

                              Kommentaar


                                #45
                                Statistikanurk jätkub selles teemas.

                                Instagram

                                Twitter

                                Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                                telekavaataja.blogabet.com

                                Kommentaar

                                Working...
                                X