320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Tilk tõrva meepotis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Tilk tõrva meepotis

    Mäletan, et kunagi algatasin teema: Fännid ja \"fännid\". Tunnen äärmist vajadust terav üles tõmmata seoses meie toreda koondise viimase mänguga, mis leidis aset kolmapäeval, 16. oktoobril. Mäng ise ei lõppenud just oodatud resultaadiga, aga see selleks - Belgia on siiski maailmaklassi kuuluv rahvusmeeskond, kes ei esinenud halvasti ka suvel toimunud MM-il. Aga nagu üks meiel tuttavaks saanud inimene on korduvalt öelnud - mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.
    Kurvaks intsidentiks osutus ühe huligaani \"õudsalt vinge\" plaan tõmmata staadionil signaalrakett põlema. No tere hommikust, selline asi ei kõlba mitte kuhugi. Taolised tegevused fännide poolt, mis võivad tekitada vabalt rahvusvahelist skandaali, peaks fännide vahel hääletusele panema, sest plekk jääb ju külge meile - Eesti vutifännidele, mitte konkreetsele persoonile, kes mingi intsidendi põhjustas. Meie ju võime teada, et meil on maailma rahulikumad fännid, kellele lihtsalt meeldib ennast mängudeks veidi napsiseks juua, et meie karges põhjamaakliimas parem lauluhääl oleks, aga kui ametlikul fännitribüünil miskit tulevärki tehakse, siis seda teeme ju meie, mitte keegi teine. Selliseid asju peame muidugi ka ise kontrollima ja vaatame, et ei juhtuks. Paraku aga antud olukorras oli see suhteliselt raske, kuna esiteks keegi ei osanud seda ette arvatagi, et keegi nii siga võiks olla. Pealegi pole rakett nagu sigarett, et võtad lapselt keelatud asja ära, sülitad peale ja ongi kustunud. See võib vabalt panna põlema nii üht kui teist ja kui me ise hakkame põletama oma staadionit ning samal ajal võitleme selle nimel, et pooleliolev staadion valmis ehitakse, siis on tegemist veel kehvema huumoriga, kui seda on Benny Hilli show. Ja mis te arvate, et linnale väga meeldib raha käia sellise ürituse jaoks välja, kus mõni mees otsustab sigatsed? Nüüd jälle hea põhjus, miks rahakraane mitte avada.
    Kodumnängud kodumängudeks, aga kui siiani on välismängudel saanud käia nii, et võõrustajad suhtuvad meisse kui vägagi toredatesse ja lahedatasse fännidesse ja ei löö risti ette, et koos pidu panna mõned päevad. Loodan, et nii saab ka edaspidi olema, sest siiani on välismängudest ainult ülipositiivsed elamused olnud, ei tahaks, et asjad muutuvad mõne võlli \"õudsalt vingete\" tegude pärast, millele teised fännid vaatavad nagu miskile terroriaktile. Aga kui nii peab olema, siis mina küll ei taha olla mesi potis, kuhu on ka tilk tõrva pandud, et maitseomadused paremini esile tuua, kui huligaanitsemises peitub fänninduse tõeline jõud. Ausaltöeldes on isegi häbi olla samal tribüünil, kus huligaanitsetakse. Siinkohal meenus, et taoline imeline võimalus oli mul ka Kuressaares, kus sama kodanik lenutas miski suitsupommi väljakule.
    Kokkuvõtteks ütleks nii palju, et oma käitumised võiks ikka läbi mõelda, enne kui tegu juba tehtud, sest siis on hilja.
    Piraaja - Lõuna-Ameerika jõgede röövkala karpkalaliste seltsist. Pikkus kuni 35cm. Keha kõrge ja külgedelt lame. Osal piraajadel on rasvauim. Piraajad elavad parves. Nad on väga aplad, harilikult toituvad kaladest. Vere lõhna haistes võivad hulgakesi kallale tungida jõge läbivale haavatud imetajale ja ohustada isegi inimest. Nõelteravate hammastaega rebivad nad ohvri kehast tükke.

    #2
    Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

    Kosk, arvan, et paljud fännid, nende seas ka mina, nõusuvad sinuga.
    Juba pärast Kuressaare jama sai sellel teemal räägitud, et igasuguste põlevate asjadega jändamine on lollus, õnneks asus nüüd EJL ise tegutsema. Selliseid huligaane pole tõesti meie sekka vaja.

    Kommentaar


      #3
      Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

      Kuid meie turvakontrolli \"tõhusust\" arvestades ei usu, et see aktsioon jäi selle isiku poolt viimaseks. Seega tuleks just meil, fännidel võtta konkreetsem seisukoht, et selline pürojama fännitribüünil ära lõppeks.
      Rise and rise again until lambs become lions!

      Vaprus - Athletic Club - Rosenborg

      Kommentaar


        #4
        Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

        Ei tahtnud eelnevat postitust liiga pikaks ajada ning seetõttu jätsin midagi ka varuks.
        Lisaks eelnevale mainin ära ka selle, et afterparty lõpus, mis leidis aset Wellingoi kõrtsus (äärmiselt fännisõbralik koht), leidis aset tore kakelung. Millest asi alguse sai, seda ma täpselt ei tea. Igatahes üks moment oli üks sinisärklane kõrtsu ees pikali maas ja mitmed äsasid jalaga. Läksin vahele või õigmini üritasin vahele minna ja pull ära lõpetada, aga eriti hästi ei tulnud see välja. Sest kõik olid kirelõõmades ja ei saanud pidama. Vastutasuks sain hoopis ise molli. Ainsa toetaja leidsin omale Jansa näol. Hiljem selgus, et fänn oli sellepärast saanud omakohut, et ta ütles välja oma arvamuse venelaste kohta. Ja kuna raketisüütaja oli ka pundis, siis on siiliegi selge, miks tüüp ütles, et venelased talle ei meeldi. Ja kuna nnarvetklaarijaid oli fännide näol väga mitu, siis tekib juba mulje, et Eesti vutifännid pole jalgpalli nautimise, vaid kakelungide peal väljas - väga tore.
        Mu viimast arvamust toetab ka see, et vahetult peale mängu tundsin äärmist vajadust millegipärast ronida veel kahte kaklust lahutama. Nendes õnneks molli ei saanud. Asi mida maailmas sallin kõige vähem on fännide omavahelist kaklemist. Kui on vaja klaarida midagi, siis tee seda nii, et kõik ei näeks. Ei ole vaja. Tahad tüübile kümpi panna, siis kutsu ta kuhugi nurga taha ja anna, pole probleemi. Aga staadioni kõrval ei ole mingit kaklemist. Selline asi ei kõlba kuhugi.
        Siinkohal võiks oma seisukoha ka JH võtta. Ning miskeid sanktsioone mõelda välja. Näiteks fännitribüünikeeld vms.
        Piraaja - Lõuna-Ameerika jõgede röövkala karpkalaliste seltsist. Pikkus kuni 35cm. Keha kõrge ja külgedelt lame. Osal piraajadel on rasvauim. Piraajad elavad parves. Nad on väga aplad, harilikult toituvad kaladest. Vere lõhna haistes võivad hulgakesi kallale tungida jõge läbivale haavatud imetajale ja ohustada isegi inimest. Nõelteravate hammastaega rebivad nad ohvri kehast tükke.

        Kommentaar


          #5
          Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

          Originally posted by Mayhem


          Kuid meie turvakontrolli \"tõhusust\" arvestades ei usu, et see aktsioon jäi selle isiku poolt viimaseks.
          Õige, kui meie ise neid aktsioone ära ei hoia, siis turvad veel vähem. Turva alati ei näe, mis sinu naaber teeb aga sina võiks näha ning saad talle öelda, et aktsiooni tegemata jätaks. Kui ikka keegi käitub fännile mittekohaselt, siis tuleb ta võimalikult kiiresti kaasfännide poolt paika panna.
          Jalgpallihaigla juhatuse liige

          Kommentaar


            #6
            Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

            Originally posted by Kosk



            Siinkohal võiks oma seisukoha ka JH võtta. Ning miskeid sanktsioone mõelda välja. Näiteks fännitribüünikeeld vms.
            Sellest ei tule midagi välja, mina kui lihtsalt pealtvaataja ei tohi keelata teisel minu kõrval seismist(fännitribüünil), keelata saavad turvad sissepääsu staadionile aga sellist asja pole võimalik teostada, et sina(pätt) seisa teises sektoris kui mina.
            Jalgpallihaigla juhatuse liige

            Kommentaar


              #7
              Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

              100 prossa nõus Koskiga. Olen küll igati integratsiooni poolt (selles kontekstis siis eesti ja vene päritolu fännide vahel) aga on lubamatu, et ühe vaimselt tasakaalutu isiku(ikka seesama Rolf) pärast peaksid rahumeelsed fännid end ebaturvaliselt tundma. Oli \"rõõm\" sõita selle tüübiga koos suvel Aseri-mängu vaatama ja peab ütlema, et tema pidevast ülbitsevast ja väljakutsuvast käitumisest sai täiesti villand. Minu teada on ta ka JH liige, seega oleksid ka JH-poolsed sanktsioonid täiesti kohased.
              Rise and rise again until lambs become lions!

              Vaprus - Athletic Club - Rosenborg

              Kommentaar


                #8
                Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                Originally posted by Mayhem


                100 prossa nõus Koskiga. Olen küll igati integratsiooni poolt (selles kontekstis siis eesti ja vene päritolu fännide vahel) aga on lubamatu, et ühe vaimselt tasakaalutu isiku(ikka seesama Rolf) pärast peaksid rahumeelsed fännid end ebaturvaliselt tundma. Oli \"rõõm\" sõita selle tüübiga koos suvel Aseri-mängu vaatama ja peab ütlema, et tema pidevast ülbitsevast ja väljakutsuvast käitumisest sai täiesti villand. Minu teada on ta ka JH liige, seega oleksid ka JH-poolsed sanktsioonid täiesti kohased.
                Rolf on JH liige? Kui see tõesti nii on, siis tekib üks kahest küsimusest:
                1. Kuidas võtab JH, kui ülirahulik organisatsioon selliseid liikmeid omale?
                2. Kas ma olen ikka õieti talitanud, astudes liikmeks?

                Samas teine küsimus kukub kohe ära, sest võin noku pakul panna, kui ütlen, et mina olin päris kindlasti enne liige kui tema.
                Piraaja - Lõuna-Ameerika jõgede röövkala karpkalaliste seltsist. Pikkus kuni 35cm. Keha kõrge ja külgedelt lame. Osal piraajadel on rasvauim. Piraajad elavad parves. Nad on väga aplad, harilikult toituvad kaladest. Vere lõhna haistes võivad hulgakesi kallale tungida jõge läbivale haavatud imetajale ja ohustada isegi inimest. Nõelteravate hammastaega rebivad nad ohvri kehast tükke.

                Kommentaar


                  #9
                  Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                  Peale Saaremaa-mängu oli siin foorumis päris palju neid, kes sellise käitumise heaks kiitsid. Kahjuks on neid jätkuvalt. Staadionil oli ka seekord tüüpe, kes seda patuoinast Rolfi tegudele õhutasid. Ise nad arvatavasti midagi sellist teha ei julgeks, niisiis oli ju vaja selline loll leida, kes millegi ees risti ette ei löö.
                  Kõige kurvem on see, et sellistest ei saa kuidagi lahti.
                  Uhke esimene Borussia Dortmundi avatari omanik

                  Kommentaar


                    #10
                    Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'


                    mis veel siinse teema alla v6iks k2ia... rongk2ik, mis l2bi linna liigub... k6ik on ju tore ja puha ning isegi faierid sobisid asja juurde p2ris ilusti viimati, aga... mulle p6hjusm6tteliselt ei meeldi tegelased, kes...

                    *jooksevad keset teed ja h2irivad ilma p6hjuseta liiklust
                    *taovad busse ja autosid jalaga
                    *mölisevad vastutulevate inimestega ja blokeerivad nende liikumist
                    *loobivad neidsinaseid suitsevaid pulkasid teedele ja mujale kus mitte nende koht ei ole...
                    *on kogu selle möllu juures veel hirmk6vad mehed ning arvavad et nii peabki...

                    sellises seltskonnas tunnen ma ennast pisut imelikult... ja taandun... ja tunnen h2bi... see oli nyid siuke moraalijutt vms, aga kogu see tramburai on l2inud niikaugele, et muud ei j22 yle lihtsalt. alkohol teeb inimesega imep2raseid asju kyll, aga korraks v6iks m6elda ka sellele, mis muljet me tahame endast j2tta kaasmaalastele, kulla jalkaf2nnid. praegu me kujundame oma mainet, mitte ei taha, et eestlased ise arvaks, et eesti jalkaf2nnid on destruktiivsed joodikud, kes arvavad, et EESTI-EESTI karjudes on neile k6ik lubatud...
                    Jalgpallihaigla liige
                    Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

                    Kommentaar


                      #11
                      Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                      njah omad võixid rohkem kokku hoida aga mitte yxteist klobida...sest me ikkagi koos toetame eesti jalkat

                      Kommentaar


                        #12
                        Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                        Originally posted by Kosk

                        Rolf on JH liige? Kui see tõesti nii on, siis tekib üks kahest küsimusest:
                        1. Kuidas võtab JH, kui ülirahulik organisatsioon selliseid liikmeid omale?
                        Vaata Aserite mängujärgset \"raketitopicut\", siis näed, et nii mõnigi JH juhatuse liige oli selle ürituse ja Rolfi suhtes väga positiivselt meelestatud.
                        May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                        Kommentaar


                          #13
                          Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                          njah, peab samuti koskiga nõustuma, kes vaatamata oma suurele alkoholiarmastusele vahel isegi väga õiget juttu ajab mäletan, et paar päeva tagasi sai ka soccerneti jutukas sellel teemal vesteldud, õigupoolest tõi üks tegelane välja, et meie, eestlased, võiksime sarnaneda türgi jalgpallifännidele.. kasutada sealjuures suitsupomme ja rakette ja muid selliseid värke, mis eestlastele palju pahandust võivad põhjustada..

                          aga samas, nagu silverman juba mainis, et see tegu ei olnud niivõrd ju ühe inimese omaettevõtmine - kindlasti leidus ka teisi signaalraketi pooldajaid, kes alguses asja käigule kaasa õhutasid.. pärast aga rääkisid, et nemad ei tea midagi ja ajasid kogu töö vaid ühe inimese kaela.. ja niipalju, kosk, kui mina olen kuulnud, siis rolfi näol ei ole tegu jalgpallihaigla liikmega, kuigi minu arvates pole see siin antud hetkel üldse oluline.

                          ärgem kujundagem eesti jalgpallifännidest muljet kui joodikutest, kes loobivad rakette

                          Kommentaar


                            #14
                            Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                            njah omad võixid rohkem kokku hoida aga mitte yxteist klobida...sest me ikkagi koos toetame eesti jalkat

                            Kommentaar


                              #15
                              Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                              njah omad võixid rohkem kokku hoida aga mitte yxteist klobida...sest me ikkagi koos toetame eesti jalkat

                              Kommentaar

                              Working...
                              X