320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Tilk tõrva meepotis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

    Ma ei ütle, et Rolfi tegevus 6ige oleks, aga päris kindlasti on vale väita justkui kaasneks sellega Eesti fännide maine langus välismaal. Viimast lugesin ma välja teema pealkirjast. Mujal, eriti l6unamaades, on ju asi hoopis teistes m66tmetes ja niikaua kui kedagi ei peksta-tapeta-tulistata, ei ole probleemi. Loll on aga see vend, kes läks oma arvamust Rolfist öeldes üldistusteni. Ma arvan, et keretäis oli üsna etteaimatav.
    “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
    The Special One

    Kommentaar


      #17
      Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

      Originally posted by aiFo



      mis veel siinse teema alla v6iks k2ia... rongk2ik, mis l2bi linna liigub... k6ik on ju tore ja puha ning isegi faierid sobisid asja juurde p2ris ilusti viimati, aga... mulle p6hjusm6tteliselt ei meeldi tegelased, kes...

      *jooksevad keset teed ja h2irivad ilma p6hjuseta liiklust
      *taovad busse ja autosid jalaga
      *mölisevad vastutulevate inimestega ja blokeerivad nende liikumist
      *loobivad neidsinaseid suitsevaid pulkasid teedele ja mujale kus mitte nende koht ei ole...
      *on kogu selle möllu juures veel hirmk6vad mehed ning arvavad et nii peabki...

      sellises seltskonnas tunnen ma ennast pisut imelikult... ja taandun... ja tunnen h2bi... see oli nyid siuke moraalijutt vms, aga kogu see tramburai on l2inud niikaugele, et muud ei j22 yle lihtsalt. alkohol teeb inimesega imep2raseid asju kyll, aga korraks v6iks m6elda ka sellele, mis muljet me tahame endast j2tta kaasmaalastele, kulla jalkaf2nnid. praegu me kujundame oma mainet, mitte ei taha, et eestlased ise arvaks, et eesti jalkaf2nnid on destruktiivsed joodikud, kes arvavad, et EESTI-EESTI karjudes on neile k6ik lubatud...
      Selles osas olen aiFoga täiesti ühel nõul. Keset teed jooksmine ja liikluse segamine võib järgmine kord kaasa tuua rongkäigu keelamise. See oleks väga rumal, sest mäletatavasti nägid Kojamees ja teised väga suurt vaeva, enne Venemaa mängu rongkäigu organiseerimisega. Samuti punase tule all MASSIGA üle tee minemine on väga nõme ja jätab meist jõhkardite mulje. Kui läheksime organiseeritult ja teisi mitte häirides, siis võiksime loota, et ka meie soovidega arvestatakse. Praegu teeme ainult endale s***a sellega ju. Viimane aeg oleks sellest aru saada
      Jalgpallihaigla patsient #172
      Diagnoos: raskekujuline futboliit

      Kommentaar


        #18
        Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

        Originally posted by Jaan


        Ma ei ütle, et Rolfi tegevus 6ige oleks, aga päris kindlasti on vale väita justkui kaasneks sellega Eesti fännide maine langus välismaal. Viimast lugesin ma välja teema pealkirjast. Mujal, eriti l6unamaades, on ju asi hoopis teistes m66tmetes ja niikaua kui kedagi ei peksta-tapeta-tulistata, ei ole probleemi.
        jah, jaan, seda küll.. aga samas on tüüpilise eestlase temperament ikkagi hoopis teine kui türklase või itaallase oma, näitlikult ei ole mõtet sellise stiili peale välja minna, et \"näe, seal tehakse nii, nii lahe, teeks ise ka..\"..aga loomulikult tuleb ka sellest aru saada, et koondise fännide seas on väga erineva temperamendiga inimesi,
        kelle arusaamad jalgpallifänlusest varieeruvad äämusest-äärmuseni, aga jah, siinkohal pole tegu mitte temperamendiküsimusega, vaid puhtalt lollusega --- nii arvan vähemalt mina

        Kommentaar


          #19
          Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

          Jyrka arvab, et Artur on ikka üks kõva mees ja ta toob eesti fännidele ainut au.

          Kommentaar


            #20
            Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

            Originally posted by Rainman
            Selles osas olen aiFoga täiesti ühel nõul. Keset teed jooksmine ja liikluse segamine võib järgmine kord kaasa tuua rongkäigu keelamise. See oleks väga rumal, sest mäletatavasti nägid Kojamees ja teised väga suurt vaeva, enne Venemaa mängu rongkäigu organiseerimisega.
            Rainman, tegemist muide ei ole rongkäiguga kui sellisega, sest kõndides jalakäiatele mõeldud tänaval oled sa lihtsalt tavaline liikleja ning seal kõndimine on sulle põhimõtteliselt põhiseadusega lubabatud, kui just avalikku korda ei riku jne...

            Nagu ütles ka Lang TV3-ele (kui ma ei eksi), kui see rongkäigu teema Venemaa mängu puhul üles tuli. Rongkäik kui selline oleks siiski ka autoteedel, praegu on tegemist jalutuskäiguga vms...

            Vot selline väike vahe siis.

            ------------------------------------------------------------------------------

            Mis aga puutub autode tagumisesse ning liikluse häirimisse, siis on see ülinõme ning mitte mingis mõttes parem kui selle värgi süütamine. Eriti veel seetõttu, et autoomanik (kelle masina vastu jalahoop lendab) pole kindlasti mitte kuidagi oma saatuses süüdi ning on lollus,et tema peab seda varalist kahju kannatama.

            Üldiselt kui mu mälu mind ei peta, siis on aga suituspommi teema all minu enda arvamus kah kirjas. Nõme, nõme ja veelkord nõme, igat lollust ei pea kah ikka suu ammuli järele ahvima, aitab sellest, mis juba on.
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              #21
              Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

              Maarek,

              palun täpsusta, kes Jalgpallihaigla juhatuse liikmetest oli Rolfi Eesti-Aserbaidzhaani mängu aegse tegevuse suhtes positiivselt meelestatud?
              poborsky@jalgpallihaigla.ee

              Kommentaar


                #22
                Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                Maarek, palun täpsusta, kes Jalgpallihaigla juhatuse liikmetest oli Rolfi Eesti-Aserbaidzhaani mängu aegse tegevuse suhtes positiivselt meelestatud?
                Ma arvan, et Maarek pidas silmas Rootsi Kunni, kes ka aktiivselt JH asju ajab .. ekslikult arvates, et temagi kuulub JK juhatuse koosseisu.

                Kõik nõustuvad minuga kui ütlen, et jalgpallikultuur kui selline on Eestis arenemisjärgus. Iga arenguga kaasneb nii negatiivseid kui ka positiivseid aspekte. Ultrad, kes kaklemise ja muu jalgpallivälise aktsiooni peale väljas, on paratamatu nähtus. Oluline on asi õigel hetkel kontrolli alla saada.

                Ei ole kaugel seegi aeg, kui \"kõvemaid\" tegijaid ei lasta lihtsalt mängudele ja ongi kõik. Kuulduste kohaselt (ei julge 100% väita, et järgnev jutt tõele vastab) on Maardu Levadial \"mänguvaatamiskeeluga\" tegelaste nimekiri olemas. Ja ka sõber raketi mees peaks seal sees olema. Mis ka võimalikke üks põhjuseid, et ta pidi uue \"väljaelamiskoha\" otsima ja käib nüüd koondise mänge vaatamas.

                Olgu selle raketiga staadionil kuidas on. Kuid minu meelest peaks lahendama hoopis selle asja ära, et miks peavad fännid fänniüritusel (afterpartyt pean silmas) omavahel kaklema hakkama. Okei saan aru, joome viina lähme tülli ja ronime õue mõõtu võtma - nagu vanad eestlased on ikka teinud - ülejäänud seltskonna ülesandeks on riiukuked ära lahutada või lasta neil rahulikult maadelda.
                Kuid olukorda, kus üks fänn lamab maas ja kaheksa ümberringi jalgadega lammutavad ... ei taha meist keegi läbi elada (maaslamaja rollis).


                Jalgpallihaigla Liige

                Kommentaar


                  #23
                  Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                  Originally posted by Jaan


                  Ma ei ütle, et Rolfi tegevus 6ige oleks, aga päris kindlasti on vale väita justkui kaasneks sellega Eesti fännide maine langus välismaal. Viimast lugesin ma välja teema pealkirjast. Mujal, eriti l6unamaades, on ju asi hoopis teistes m66tmetes ja niikaua kui kedagi ei peksta-tapeta-tulistata, ei ole probleemi. Loll on aga see vend, kes läks oma arvamust Rolfist öeldes üldistusteni. Ma arvan, et keretäis oli üsna etteaimatav.
                  Ma ütleks selle peale nii palju, et meil on fännikultuur titesamme tegemas ja kui juba eos hakkavad miskid suitsupommid ja raketid ja muu sitt lendama, mille tulemusena väänatakse korralikke trahve UEFA poolt, siis viie või kuue aasta pärast on asi nii kaugel, et ei taha ette kujutadagi. Võib tekkida isegi probeeme piiripunktides, kui kuhugi välisreisile minna. Nii hulluks muidugi ei maksaks asja veel puhuda, aga siiski-siiski, mina sellist fännikultuuri küll ei taha. Ja noorematele fännidele pole eriti nagu vaja anda rumalat eeskuju vandaalitsemisega, sest nii võivad tekkida arusaamad, et nii ongi tore ja õige ja vahva....30 000.- palun väga, järgmine kord saame rohkem. Meil ongi ju staadion valmis ehitatud ja ümbrus korrastatud - rahaga pole midagi peale hakata.
                  Piraaja - Lõuna-Ameerika jõgede röövkala karpkalaliste seltsist. Pikkus kuni 35cm. Keha kõrge ja külgedelt lame. Osal piraajadel on rasvauim. Piraajad elavad parves. Nad on väga aplad, harilikult toituvad kaladest. Vere lõhna haistes võivad hulgakesi kallale tungida jõge läbivale haavatud imetajale ja ohustada isegi inimest. Nõelteravate hammastaega rebivad nad ohvri kehast tükke.

                  Kommentaar


                    #24
                    Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                    Minu üks lemmikpilte - näoilmed ütlevad nii mõndagi
                    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                    Kommentaar


                      #25
                      Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                      Ütleme, et need näod on sellised pigem imestusest ja milegi äreva esmakordest nägemisest, mitte selle toetamisest.

                      AGA näiteks Uus-Meremaa mängul oli näha fännitribüünil mehi suitsetamas (ning vähemalt mulle tundus üks neist tuttava JH mehe näoga, aga ei tea ka..), suitsetamine ju aga keelatud ja isegi JH võitles selles vastu suisa teleris. Mis toimub siis?

                      Kommentaar


                        #26
                        Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                        Asi selline, et fännitribüünil + paaris kohas veel on suitsetamine nüüd lubatud. Ju leiti, et pidevalt fännimassi sisse trügimine ja suitsu ära tirimine on suht-koht tüütu tegevus.

                        Selle PILDI kohta niipalju, et mina naersin veits. Rolf vaene mees seismas süüdlasliku näoga tühjas augus. Kuid nüüd aga vaadata veidi ülevalpoololevaid tegelasi siis neil nii lõbus ei ole.

                        Flareide kohta veel, et nad võivad ju ohutud olla, kuid ma arvan, et paljudele ei meeldiks, kui nende kõrval olev tegelinski asja põlema süütaks ja vehkima hakkaks. Rahvas jookseks laiali (nagu pildilgi oli näha) ja kui tribüün täis siis võib edasi mõelda igasuguseid erinevaid stenaariume.
                        Jalgpallihaigla Liige

                        Kommentaar


                          #27
                          Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                          keelax tal tribüünidele pääsemise natukesex ära

                          Kommentaar


                            #28
                            Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                            Kuna olin Wellingtoni ürituse korraldamisega väheke seotud siis mõtlesin võtan ka sõna ja avaldan arvamust kogu selle nädala kohta ,mis oli täis jalgpalli ja sellega seonduvat.
                            Kõigepealt siis Wellingtoni üritustest.
                            Sellest ,mis algselt sai planeeritud suutsime läbi viia umbes 70% . Hea seegi , edaspidi tuleb lihtsalt rohkem inimesi kaasa haarata- mõtlen orgunnimisse. Ja tegelikult pole üritusi väga keeruliseks ka mõtet ajada ,sest nagu näha mingid nemoturniirid rahvast ei huvita põhiliselt lauldakse ja tantsitakse või istutakse niisama tina pannes. Ja see tundub ,et ongi paljude eesti fännide lemmiktegevus enne mängu. Sellest saavad alguse probleemid. Juba rogikäiguks oli palju rahvast väga täis ja ei suutnud ennast absoluutselt kontrollida. Tõrvikud ja fairid olid toredad ja öises linnas mõnus vaadata ning korrektse kasutamise korral igati teretulnud ka edaspidi. Loopida neid aga auto alla ,paha. Me kasutame ju aastas mitu korda igasugust pürotehnikat (uus aasta, jaanipäev ,võidupüha) ja seda ei nimeta keegi huligaansuseks ,kui asjadega korralikult ümber käiakse. Liiklust oli õhtul õnneks vähe ja ka juhid enamuses olid arusaajad ,kuigi esines ka pealesõitmist. Tore oleks ju foorituledest kinni pidada ,samas võiks ka suurele kolonnile teed anda. Mina küll ärritunud signaale ja vihaseid nägusid roolitaga ei näinud . Inimesed suhtusid mõistvalt fännidesse.
                            Minule käis närvidele pigem ühe ja sama loosungi räuskamine ning pudelite puruks loopimine ja paar suitsupommi ,mis visati otse teele.
                            Kui nad oleks kas või haljasalale visatud poleks se mind häirinud ,seda enam et tossasid nad umbes minuti.
                            Kosk sinu mälestused ja tegemised Wellingtonis väärivad eraldi peatükki. Alustan mainitud kaklusest, mida väga hästi mäletan.
                            Nimelt ei olnud see maaslamaja sugugi sinisärklane vaid paras provokaator . Olin tol õhtul kindlalt üks kainemaid ning saatsin selle venna vähemalt 5-6 korda viisakalt välja.
                            Sest mees sõna otseses mõttes mõnitas jalgpalli ja fänne .
                            Lõpuks tundus ,et kutt oli läinud. Kuid ronis mingi aja pärast tagasi ja sai teenitult.
                            Seda ütles isegi kogu baari personal ja turvamehed ,kes kohale tulid.
                            Et sa Kosk seal kellegi käest juhusliku kolaka said ,kirjuta juba enda lolluste registrisse.
                            Mina kinnitan igal juhul ,et see polnud mingi fännide omavaheline kaklus vaid võll ,kes lihtsalt meid põlgas sai selle ,mida küsis. (iseasi kas lamajat pidi nii palju kolkima) . Kuid ,kui ta sealt ära läks polnd tal viga midagi ,nägu oli terve ja liikus omal jalal.
                            Ja kuna sa sõber Kosk selle teema ise avasid siis siit ka jätkan. Vaata , mina olen väga paksu nahaga vend ja võtan kõrtsilollusi huumoriga . Paljudele aga ei meeldinud
                            ei sinu palja ,karvase tagumendi vahtimine Wellingtoni pubis ega ka Anti- Anti kara imetlemine Horvaatiaas tribüünil. Kui sa fännide mainest jne. sõna võtad siis kipud kuidagi ainult välismaale vaatama.
                            Nüüd Rolfist:
                            Küll on tore ikka ,et seekord on patuoinas leitud . Mitte nagu eelmine kord ,kus tribüünilt tooli alla lajatanud vennike jäigi paljastamata ja ruulib lausa VIP- na ringi.
                            Kusjuurest tänu talle sai kannatada täiesti süütu inimene (rahaline trahv ,maine jne).
                            Rolf vähemalt julgeb teha ja julgeb ka tunnistada ,et tegi. Enamik meie seast ei julge esimest , ammugi teist.
                            Mille poolest on Rolfi teod halvemad tribüünil viina kuukavatest alaealistest või siis värvilisi ja Savisaart mõnitavatest loosungitest. Arvan ,et ei üks ega teine ei näita taset ega erilist ajumahtu.
                            See ,et turvamehed korjasid pääslates üle 60 pudeli alkoholi ja paarkümmend taskunuga jääb just kui tavaliseks, igapäevaseks nähtuseks. Kuigi on samuti keelatud
                            nagu ka pürotehnika ,rassistlikud loosungid jne.
                            Jalgpallihaigla ei ole suutnud ega ilmselt ei suuda niipea korralikku organisatsiooni ja mingitki distsipliini liikmete seas luua.
                            Kõigele lisaks ei ole ka juhtkond enam üksmeelne ja sõbralik.

                            Olen otsustanud tõsiselt kaaluda ,kas üldse edaspidi jätkata Jalgpallihaigla liikmena.

                            FCF Forever

                            Kommentaar


                              #29
                              Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                              Rootsi Kunn - väga hea ja m6tlema panev postitus. Mina olen Sinuga n6us. Kuigi ma ise Jalgpallihaigla liige pole (veel!), soovitaksin Sul siiski mitte loobuda m6ne kehvasti välja kukkunud asja pärast ning olla haiglas ikkagi edasi, sest see on ainus v6imalus asjade paremuse poole pööramiseks.
                              “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                              The Special One

                              Kommentaar


                                #30
                                Replying to Topic \'Tilk tõrva meepotis\'

                                ka mõneti nõustun sellega mis Rootsi Kunn rääkis ja kõrvalt vaatajana (seetõttu et pole JH liige) on mul ka oma arvamus kogu sellest sündmusest ...
                                ma arvan et JH -st lahkuda seetõttu et osa inimesi ei oska käituda ei ole mõtet, pigem tuleks üritada nendele lollikestele selgeks teha, et mida võib ja mida mitte, see näide et välismaal on parem ei ole minumeelest üldse halb näide .... sest ka meie saame rahulikumalt kaasa elada neile keda me toetame, eestlased on ju tegelikult rahulik rahvas. see et enne mängu soojenduseks mõned pitsid võetakse pole ka halb aga kui ma näen staadionil kuidas üks tüüp kes vaevalt kõndida saab kuidagi edasi liigub siis paneb veidike mõtlema et miks inimesed sinna staadionile sellises seisus üldse tulevad .... me siiski tahame ju jalgpalli näha.... või vähemalt mina tahan, sest laaberdada ja pidutseda saab ka peale mängu kuskil pubis, baaris või oopis kuskil mujal. ma siiski loodan et Rolf jääb ainsaks kelle pärast meie maine veidi kannatama teiste silmis pidi .... seda polnud ju hea vaadata kuidas venelased märtsis oma tribüünil mäslesid .... loodan et belglastele ei jäänud meist sama muljet, mis meile venelastest jäi .... Rolf tegi vea ja saab loodetavasti karistada aga me peaks lihtsalt paremini edasi minema ... ja ka kunagi jõuda musterfännide hulka, keda võib staadionil olla 10000 kuid, kes suudavad käituda vastavalt eetikale ... kui keegi Hollandi fänne mäletab siis teab mida ma mõtlen ....

                                Kommentaar

                                Working...
                                X