320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2021

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas tpx Vaata postitust
    Huvitav, mis saab meie kohalikust liigast EMi ajal. Kas tuleb taas kuu pikkune paus nagu kord juhtus MMi ajal (vist oli MM, mitte ei meenu)?

    Mulle tundub selline pausitamine, juhul kui see peaks toimuma, ebamõistlikuna. Raisata, eriti veel praegustes keerulistes oludes, terve kuu meie kliimas parimat pallimängu aega passimisele.
    Praegu veel on paus kavas, aga no kui olukord nii jätkub, siis EM ajal me peame mängima ning sõltumata, kas publiku huvi langeb olematuks või mitte.

    Kommentaar


      Praegune prognoos ütleb, et EM-i ajal mängitakse neli vooru, et erilist probleemi nagu pole.
      Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
      Algselt postitas taku*
      Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

      Kommentaar


        Algselt postitas Kasper Vaata postitust
        Praegune prognoos ütleb, et EM-i ajal mängitakse neli vooru, et erilist probleemi nagu pole.
        EJL kodulehel olevas PL kalendris on kirjas nii:
        • 16. voor 29 ja 30 mai
        • 17. voor 25 juuni


        üle 3 nädala pausi. EM algab 11.06 ehk siis kaks nädalat kattuvust. Kust sa need neli vooru said? Mina kalendrist leian voorud 17 (25.06) - 19 (09.07 + 11.07 ja 10.08 + 11.08) ehk kolm vooru.

        Kommentaar


          Algselt postitas tpx Vaata postitust
          EJL kodulehel olevas PL kalendris on kirjas nii:
          • 16. voor 29 ja 30 mai
          • 17. voor 25 juuni


          üle 3 nädala pausi.
          Juuni alguses on koondisepaus. Nagu igal aastal. Eesti A-koondis mängib Leedu, Soome ja Lätiga.

          Algselt postitas tpx Vaata postitust
          Kust sa need neli vooru said? Mina kalendrist leian voorud 17 (25.06) - 19 (09.07 + 11.07 ja 10.08 + 11.08) ehk kolm vooru.
          Kui panid tähele, siis ma ütlesin "praegune prognoos". EM kestab 11. juunist 11. juulini. Hetkeseisul on kavas selle jooksul järele pidada 1. voor ulatuses, mida ei ole eelnevalt jõudnud ära pidada (mõned mängud peaksid varem peetud saama), ning ära mängida 17., 18., ja 19. voor. Kokku neli vooru.

          See on siis hetkeplaan, mis võib sõltuvalt olukorrast muutuda. Liidu lehel olev kalender näitab hetkel kehtivat ametlikku seisu. See ei tähenda aga, et nii läheb. Praegu ei tasu üldse väga muretseda selle pärast, mis tulevik toob - küll seda näitab elu. Kui viiruslik olukord on lappes, siis on täiesti reaalne, et mängitakse näiteks lihtsalt kolm ringi. Praegu ei ole väga mõtet keskenduda sellele, mis äkki millalgi kunagi juhtub.

          Kuna mujal maailmas pall veereb, siis et vähekenegi ümbritsevaga sammu pidada, vajavad kohalikud jalgpallurid väga igat mängu, mida võimalik pidada. Kui see pole viiruse tõttu võimalik või ohutu, siis neid mänge ei peeta. Täpselt nii nagu oleme praegu näinud nende mängude edasilükkamisega.
          Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
          Algselt postitas taku*
          Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

          Kommentaar


            Huvitav, et loodus ise annab juba teist hooaega märku, et märts pole Eestis suuremat asja mängukuu, ei ole sobiv publikule ja Premium Liigas võiks osaleda rohkem klubisid.

            Kommentaar


              "Loodus annab märku, et võiks osaleda rohkem klubisid"

              Kommentaar


                Algselt postitas MNa Vaata postitust
                "Loodus annab märku, et võiks osaleda rohkem klubisid"
                Väga kahju, et PL laienemine mõned aastad tagasi ainult jutuks jäi.
                12 klubiga Premium Liiga kas kolme ringiga 33 vooru või ajakohasemalt, peale kahte ringi (22 vooru) 6+6 poolitades, maitse asi, kas 27 või 32 vooru mahuksid meil tunduvalt lahedamalt kalendrisse kui 10 klubiga 36 vooru.
                Aprillis alustades jõuaksime ilusasti augusti lõpuks kodus-võõrsil 22 vooru läbi mängida ja sügiseks, kui publikuhuvi lahtub, jääksid ainult mängud võrdsemate vahel.
                Kaks klubi juurde ei tõmbaks sellisel juhul kuidagi PL taset alla, tugevamad saavad oma 4 mängu omasugustega ikka kätte ja liiga alumine pool rohkem võitluslikke mänge omasugustega.

                Esiliiga kus jõujooned võivad igal hooajal kardinaalselt vahelduda, kus mõni ELB sats võib vabalt ELA satsidele tuule alla teha või mõni ELA sats võib vabalt kokku kukkuda nii, et kukuks ka ELB-st välja, peaks kokku lööma, 16 klubi kodus-võõrsil - 30 mängu.

                36 vooru hooajal ja märtsis alustamine, on saatanast.

                Kommentaar


                  Algselt postitas kesa Vaata postitust
                  Väga kahju, et PL laienemine mõned aastad tagasi ainult jutuks jäi.
                  12 klubiga Premium Liiga kas kolme ringiga 33 vooru või ajakohasemalt, peale kahte ringi (22 vooru) 6+6 poolitades, maitse asi, kas 27 või 32 vooru mahuksid meil tunduvalt lahedamalt kalendrisse kui 10 klubiga 36 vooru.
                  Aprillis alustades jõuaksime ilusasti augusti lõpuks kodus-võõrsil 22 vooru läbi mängida ja sügiseks, kui publikuhuvi lahtub, jääksid ainult mängud võrdsemate vahel.
                  Kaks klubi juurde ei tõmbaks sellisel juhul kuidagi PL taset alla, tugevamad saavad oma 4 mängu omasugustega ikka kätte ja liiga alumine pool rohkem võitluslikke mänge omasugustega.

                  Esiliiga kus jõujooned võivad igal hooajal kardinaalselt vahelduda, kus mõni ELB sats võib vabalt ELA satsidele tuule alla teha või mõni ELA sats võib vabalt kokku kukkuda nii, et kukuks ka ELB-st välja, peaks kokku lööma, 16 klubi kodus-võõrsil - 30 mängu.

                  36 vooru hooajal ja märtsis alustamine, on saatanast.
                  Ma olen seda siin iga nurga alt kirjutanud eelnevalt ja olen nõus. Pigem näeks 12 klubiga premmi kui praegust 10ga. Tugevamad klubid saavad nii või naa oma vajalikud mängud kätte.

                  Ma usun, et see raha mis puudu on, et solidaarsusmehanismidega 2 klubi veel ära toita ei ole EJL-il probleemiks ja saaks lihtsalt ümber mängida.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Hyrax Vaata postitust
                    Ma olen seda siin iga nurga alt kirjutanud eelnevalt ja olen nõus. Pigem näeks 12 klubiga premmi kui praegust 10ga. Tugevamad klubid saavad nii või naa oma vajalikud mängud kätte.

                    Ma usun, et see raha mis puudu on, et solidaarsusmehanismidega 2 klubi veel ära toita ei ole EJL-il probleemiks ja saaks lihtsalt ümber mängida.
                    Tänane Vaprus ja varasemalt Maardu ja näitasid, et meil ei ole reaalselt hetkel veel mängijate näol sellist kandepinda, et ehitada endale rohkem kui 10 klubiline meistriliiga. Parem on see raha kulutada infrastruktuurlile kui veel kahte klubi läbi solidaarsusmehhanismide võõrleegionäridega üle valada.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                      Tänane Vaprus ja varasemalt Maardu ja näitasid, et meil ei ole reaalselt hetkel veel mängijate näol sellist kandepinda, et ehitada endale rohkem kui 10 klubiline meistriliiga. Parem on see raha kulutada infrastruktuurlile kui veel kahte klubi läbi solidaarsusmehhanismide võõrleegionäridega üle valada.
                      Vapruse, Tallinna Kalevi ja Maardu tasemevahe on peaaegu olematu. 12-klubiline liiga tähendaks senise 4 mängu asemel 2 mängu tabeli ülemiste ja alumiste vahel. Vähem mänge tekitaks alumises ka suuremat motivatsiooni kodumängus ülemise otsa klubile hambaid näidata. Samuti soodustaks see publikuhuvi, kui 2 ringi mängitakse igaühega ja siis 2 veel omasugustega. Võõrleegionäride osas nõustun isegi Maardu ja Kalev kipuvad neid palju kasutama. Samas 12-klubiline liiga võiks laiendada regionaalset esindatust ja tekitaks väiksemate piirkondade klubidele rohkem lootust ja motivatsiooni kõrgeimale tasemele jõuda. Ma arvan, et praegune kõrgliiga on oma aja ära elanud.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Vask Vaata postitust
                        Vapruse, Tallinna Kalevi ja Maardu tasemevahe on peaaegu olematu. 12-klubiline liiga tähendaks senise 4 mängu asemel 2 mängu tabeli ülemiste ja alumiste vahel. Vähem mänge tekitaks alumises ka suuremat motivatsiooni kodumängus ülemise otsa klubile hambaid näidata. Samuti soodustaks see publikuhuvi, kui 2 ringi mängitakse igaühega ja siis 2 veel omasugustega. Võõrleegionäride osas nõustun isegi Maardu ja Kalev kipuvad neid palju kasutama. Samas 12-klubiline liiga võiks laiendada regionaalset esindatust ja tekitaks väiksemate piirkondade klubidele rohkem lootust ja motivatsiooni kõrgeimale tasemele jõuda. Ma arvan, et praegune kõrgliiga on oma aja ära elanud.
                        Ma enda poolt lisaks, et ega teised taga olevad klubid pole üleöö saavutanud oma usutavust. Kuressaare ja Tuleviku vahe on tulnud sellest, et nad on aastaid saanud oma asja ehitada. Need meeskonnad on ikka erinevad aastate tagusest seisust. Ma mäletan kui nukker oli Tuleviku meeskond mingid aastat tagasi. Nüüdseks on meeskond jumala ok ja mitte ainult võõrleegionäride või lisandunud mängijate (kuigi see on ka hea, et tippklubide rejectid saavad premmi tasemel end tõestada ja platsile) vaid ka nende mängijate toel kes too aeg ka mängisid aga lihtsalt polnud veel nii vanad ja kogenud.

                        Seda on vb raske näha, sest tegelikult nõudmised meie tippklubidele on ka kõvasti tõusnud ja nende tase on ka aasta aastalt tõusnud. Osa mängijad, kes varasemalt olid meie tippude väärilised paraku enam ei saa seal mängida (nende tase tegelt pole langenud vaid samaks jäänud) ja peavad leppima Legioni või mõne teise klubis mängimisega.

                        Premmis tekib juba vaikselt selline grupeerumine - kus meistriks tuleb 4st klubist üks (teised on väga ebatõenäolised). Välja kukub 2st klubist üks (teised on väga ebatõenäolised välja kukkuma). See et sul 4 klubi võitleb meistritiitli peale on jumala ok. See, et sul 2 meeskonda on väljalangemise peale võitlemas igal aastal on veits igav. Kui sisuliselt sa premmi taset alla ei vii (2 lisanduvat klubi on enivei sama tugevat kui 2 eksisteerivat nõrgemat klubi), siis sa teed selle viimaste kohtade heitluse ka huvitavamaks. Võib muidugi juhtuda, et paari aasta pärast on jälle ennustus 2 klubi peal, aga kui Nasfal kirjutas, et mängijaid ei jätku piisavalt siis ei juhtu seda (mängijaid peaks juurde kasvatama).

                        Sellele ei vaidle muidugi vastu, et infra on väga tähtis. Selle arvelt ei tahaks näha klubisid juurde, aga usun et need on veits üksteisest eraldi asjad.

                        Kommentaar


                          no tore, tänane tammeka ja flora mäng jääb ära. Floras avastati uuesti positiivne ja meeskond saadeti isolatsiooni. No vabandust, aga nii ei saa liigat jätkata.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Tammetõru Vaata postitust
                            no tore, tänane tammeka ja flora mäng jääb ära. Floras avastati uuesti positiivne ja meeskond saadeti isolatsiooni. No vabandust, aga nii ei saa liigat jätkata.
                            Kinnitatud kuskil või legit siseinfo?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                              Kinnitatud kuskil või legit siseinfo?
                              Kohe peaks tulema ametlik info ka, aga see on legit info ja pole mingi konsumi kaupolt kuuldud jutt.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Tammetõru Vaata postitust
                                Kohe peaks tulema ametlik info ka, aga see on legit info ja pole mingi konsumi kaupolt kuuldud jutt.
                                siin see info ka on.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X