320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2021

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Algselt postitas Kasper Vaata postitust
    Mõned voorud on nädala sees juba puht selle pärast, et suvel on EM, mis sööb paar muul juhul mängitavat nädalavahetust ära.

    Mis ETV2 puudutab, siis tööpäeva õhtu on täielik prime time televisiooni mõttes ja eks liidu jaoks on see reklaam kodumaisele jalgpallile ja tee suurema auditooriumini.

    Ilmselt kui mullu seda koroonajama ei oleks peale tulnud, oleksid kasvanud Premium liiga puhul nii publikunumbrid kui ka otseülekannete vaatajate hulk, sest liiga on end järjest enam ja suuremale massile huvipakkuva tootena sisse söömas. Koroona tõttu keskmine publikunumber langes, aga ülekannete vaatajate oma tõusis, nagu ikka. Garantiid, et viiruslik olukord üldse lubab pealtvaatajad staadionile, praegu ju ei ole. Selle nurga alt tõuseb ülekannete väärtus veelgi.
    Ja kui need telekavaatajad näevad tühjasid tribüünisid, siis järgmine kord nad enam ei vaata.

    Kommentaar


      #17
      Algselt postitas Kasper Vaata postitust
      Mõned voorud on nädala sees juba puht selle pärast, et suvel on EM, mis sööb paar muul juhul mängitavat nädalavahetust ära.

      Mis ETV2 puudutab, siis tööpäeva õhtu on täielik prime time televisiooni mõttes ja eks liidu jaoks on see reklaam kodumaisele jalgpallile ja tee suurema auditooriumini.

      Ilmselt kui mullu seda koroonajama ei oleks peale tulnud, oleksid kasvanud Premium liiga puhul nii publikunumbrid kui ka otseülekannete vaatajate hulk, sest liiga on end järjest enam ja suuremale massile huvipakkuva tootena sisse söömas. Koroona tõttu keskmine publikunumber langes, aga ülekannete vaatajate oma tõusis, nagu ikka. Garantiid, et viiruslik olukord üldse lubab pealtvaatajad staadionile, praegu ju ei ole. Selle nurga alt tõuseb ülekannete väärtus veelgi.
      Massiliselt teleülekannete tootmine on kahe teraga mõõk. Ühelt poolt väga mugav, et koju kätte tuuakse peaaegu ükskõik millise liiga kohtumine ükskõik millisest maailma otsast. Meeletu valikuvõimalus. Ja teisalt just see üleküllus toodab kõhklejates apaatiat ja teeb staadionile uute huviliste meelitamise raskeks. Ehk oleks mõistlik otsida tasakaalupunkti ja toota veidi vähem telepilti (meie koduse liiga kontekstis)

      Kommentaar


        #18
        Algselt postitas tpx Vaata postitust
        Massiliselt teleülekannete tootmine on kahe teraga mõõk. Ühelt poolt väga mugav, et koju kätte tuuakse peaaegu ükskõik millise liiga kohtumine ükskõik millisest maailma otsast. Meeletu valikuvõimalus. Ja teisalt just see üleküllus toodab kõhklejates apaatiat ja teeb staadionilie uute huviliste meelitamise raskeks. Ehk oleks mõistlik otsida tasakaalupunkti ja toota veidi vähem telepilti (meie koduse liiga kontekstis)
        Äkki kehtib hoopis tagurpidi loogika. Pigem toob telepilt publikut juurde, enne hakkad telekast fännama ja siis lähed tribüünile elamust saama. Kuhu satub "noor" huviline enne ? - Ikka teleka ette ja kui seal nähtu meeldib siis tribüünile. Kui logistika on paigas, ehk lemmik klubi staadion lähedal, siis pigem minnakse ikka kaasa elama mitte ei vaadata telekast mis 5 minuti kaugusel toimub. Äkki ongi meie jalgpallifännluse vähesuse taga tõik et mängud ei ole piisavas külluses ja lihtsalt kättesaadavad.

        EDIT: Jalgpall on elamus. Ja suurima elamuse saad ikka kohapeal. Sõidavad meil fännid koondist välismaalegi vaatama kuigi telepilt on alati odavam ja mugavam.
        Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

        Kommentaar


          #19
          Algselt postitas Jormma Vaata postitust
          Äkki kehtib hoopis tagurpidi loogika. Pigem toob telepilt publikut juurde, enne hakkad telekast fännama ja siis lähed tribüünile elamust saama. Kuhu satub "noor" huviline enne ? - Ikka teleka ette ja kui seal nähtu meeldib siis tribüünile. Kui logistika on paigas, ehk lemmik klubi staadion lähedal, siis pigem minnakse ikka kaasa elama mitte ei vaadata telekast mis 5 minuti kaugusel toimub. Äkki ongi meie jalgpallifännluse vähesuse taga tõik et mängud ei ole piisavas külluses ja lihtsalt kättesaadavad.

          EDIT: Jalgpall on elamus. Ja suurima elamuse saad ikka kohapeal. Sõidavad meil fännid koondist välismaalegi vaatama kuigi telepilt on alati odavam ja mugavam.
          Kui ta näeb telekast tühja staadioni, siis mis ärgitab teda sinna minema?

          Kommentaar


            #20
            Mis kasu on teleülekannetest kui nädalasisesed mängupäevad, liigvarajased mängude algusajad, kohati küllastumiseni viiv tihe mängugraafik, rohkearvulised etteennustavate lõpptulemustega ning kõigest eelnevast tingitult tühjade tribüünidega atmosfääritud mängud suunavad huvilise, veel hullem fänni, staadioni asemel teler/arvuti taha?

            Kommentaar


              #21
              Algselt postitas kesa Vaata postitust
              Mis kasu on teleülekannetest kui nädalasisesed mängupäevad, liigvarajased mängude algusajad, kohati küllastumiseni viiv tihe mängugraafik, rohkearvulised etteennustavate lõpptulemustega ning kõigest eelnevast tingitult tühjade tribüünidega atmosfääritud mängud suunavad huvilise, veel hullem fänni, staadioni asemel teler/arvuti taha?
              Tahaks öelda, et ei ole nii, aga see oleks lausvale. Suuresti väga realistlik kokkuvõte.
              Ise tiheda staadioni külastajana teeb mulle erilist tuska fakt, et harva on mängul kaasakiskuv atmosfäär. On meeldivaid erandeid, aga reeglina valitseb tuimus kuubis.

              Kommentaar


                #22
                Mind häirib Premium Liiga 2021 hooaja puhul üks asi.

                Nimelt, aastal 2021 me ei saa veel mitte kuidagi Covidi situatsioonist lahti. Ma olen üsna kindel, et see küsimus mõjutab meid suuremal või väiksemal määral veel ka aasta lõpus. Kui siinkohal on kellelgi teised prognoosid või andmed, siis võite mind parandada.

                Sellest lähtuvalt, on väga suur nakatumiste, mängude ärajäämise ja koroonaga seotud probleemide risk. Vähemalt minu meelest.
                Üleüldiselt on mulle 36 mängudevooru nuineljaks pidemine pigem arusaamatu, aga sellistes tingimustes eriti.

                Ma ei kahtle, et plaan B, plaan C, plaan Z on ka välja töötatud, aga selle aasta kontekstis võiks ju algselt peale potentsiaalsetele erroritele mõelda.

                Ja see on selle 14.06-26.06 mängudevaba aja peale ma vist tagasi ei tule, aga see tundub idekas aeg, mil mängida (kas või 1-2 vooru nii ära jaotada, et on 1 mäng per päev). Aga ok, las olla.
                Instagram

                Twitter

                Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                telekavaataja.blogabet.com

                Kommentaar


                  #23
                  Telekavaatajaga 100% nõus. Oleks võind sel aastal kohe selle tabelipoolitamistaktika võtta. Või minugipoolest võiks see nüüd püsivalt jääda, minule oli läinud hooaja lõpp põnevam kui tavaliselt.

                  Kommentaar


                    #24
                    Pean nõustuma eelkõnelejatega. Tabelipoolitamisega olid inimesed suhteliselt rahul ja me isegi ei saanud süsteemi vilju täiel raual nautida, kuna Covid hakkas võistkondi liiga ulatuslikult mõjutama. Kas jalkaliidus üldse räägiti sellest, et võikski antud süsteemi peale üle minna, või mis täpsemalt juhtus?

                    Kommentaar


                      #25
                      Algselt postitas Stok
                      Kui palju televaatajaid on keskmiselt ühel mängul?
                      Kordades rohkem kui pealtvaatajaid.

                      Mis poolitamist puudutab, siis mulle teadaolevalt on liidu tehnilises osakonnas võetud käsile uuringute ja teiste riikide praktikatega tutvumine, et millised on täpsemalt mõjud ja efekt. Lisaks see, kas aastal 2021 on jalgpallurile endiselt vaja arenguks seda 36-mängulist hooaega või piisab vähemast. Kui õigesti mäletan, siis vist järgmistel dialoogkohtumistel pidi aruteldama.
                      Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                      Algselt postitas taku*
                      Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                      Kommentaar


                        #26
                        Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                        Kordades rohkem kui pealtvaatajaid.
                        Ma ei ürita siin mingit pointi tõestada, aga kui see nii poleks, siis mul oleks maksumaksjana tõsiseid küsimusi ERR-i suunas.
                        Instagram

                        Twitter

                        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                        telekavaataja.blogabet.com

                        Kommentaar


                          #27
                          Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                          Kordades rohkem kui pealtvaatajaid.

                          Mis poolitamist puudutab, siis mulle teadaolevalt on liidu tehnilises osakonnas võetud käsile uuringute ja teiste riikide praktikatega tutvumine, et millised on täpsemalt mõjud ja efekt. Lisaks see, kas aastal 2021 on jalgpallurile endiselt vaja arenguks seda 36-mängulist hooaega või piisab vähemast. Kui õigesti mäletan, siis vist järgmistel dialoogkohtumistel pidi aruteldama.
                          Ok, ma ise tegelen teadusega igapäeva elus, aga see on veits nagu üle mõtlemine.
                          Tabeli ülemise otsa klubid saaksid 27 + 5 mängu ehk 32 mängu. ehk 4 mängu võrreldes varasemaga ja need on ka alumise otsa klubidega. Selle asemel saaks korraldada treeningkohtumisi jms asju teha. 4 nõrgemat mängu ei saa ometi olla ju määrav jalgpalluri arengus?

                          Alumise otsa klubid saaksid 27 + 3 mängu ehk kokku 30 mängu ehk 6 mängu vähem tabeli ülemise poole klubidega, mis on selle juures kõige suurem miinus neile. Võib ka kaaluda 27 + 6 (kohtuvad omavahel kaks korda pärast poolitamist - et asi veelgi pingelisemaks teha) teha alumise otsa klubidele kui 30 vs 36 liiga hull on.

                          Aga Telekavaatajaga nõus. See aasta oleks pidanud pigem tegema selle graafiku ettevaatlikumalt just vähemate mängudega. Ideaalne aasta, et katsetada ja vaadata kuidas see toimib. Järgmine aastaks oleks selge kas sellega saab jätkata ka pikemas perspektiivis või mitte.

                          Kommentaar


                            #28
                            Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                            Ma ei ürita siin mingit pointi tõestada, aga kui see nii poleks, siis mul oleks maksumaksjana tõsiseid küsimusi ERR-i suunas.
                            Ma olen teleedetabelid vaadanud ja, noh, see kordades võib olla ka 1000.

                            Näiteks:

                            oktoobri lõpust:
                            jk narva trans-fc flora, 700 inimest (21.10.2020 kell 18:10)
                            kalju-paide, 2 900 inimest (25.10.2020 kell 15:00)
                            legion-kalev, 3 300 inimest [ETV+ ülekanne) (24.10.2020 kell 15:00)
                            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                            Kommentaar


                              #29
                              Algselt postitas Martin Vaata postitust
                              Ma olen teleedetabelid vaadanud ja, noh, see kordades võib olla ka 1000.

                              Näiteks:

                              oktoobri lõpust:
                              jk narva trans-fc flora, 700 inimest (21.10.2020 kell 18:10)
                              kalju-paide, 2 900 inimest (25.10.2020 kell 15:00)
                              legion-kalev, 3 300 inimest [ETV+ ülekanne) (24.10.2020 kell 15:00)
                              ETV+ vennad rääkisid, et kõige suuremad numbrid olid neil 5000-6000 vahel vist.
                              Instagram

                              Twitter

                              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                              telekavaataja.blogabet.com

                              Kommentaar


                                #30
                                Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                                ETV+ vennad rääkisid, et kõige suuremad numbrid olid neil 5000-6000 vahel vist.
                                Nojah, eks seda telekat jagatakse kaheks: 18-49 ja 4+, ma oletan, et sinu esitatud on 4+.
                                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X