320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2021

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
    Väga hea lugu Ott : https://soccernet.ee/artikkel/ott-ja...ada-err-i-naol

    Kuna ma ei viitsi kommentaariumis sellest kirjutada, siis kirjutan siia. Arvan, et see temaatika nõuaks pikematki lahtiseletamist ja ehk me selleni ka jõuame.

    Aga tahaksin välja tuua, et Eesti liigajalgpall ERR-s on väga kasulik Eesti jalgpallile. Kahtlemata hea lobitöö ja kontaktide väljamängimine. Küll aga on minu meelest põhjused, miks laskesuusaülekanne haarab rohkem.

    Okei, spordiala spetsiifika võimaldab olla kommentaatoritel tihedamalt emotsionaalsed, kuid näiteks ülekande eelsed minutid, poolaeg ja ülekande järgsed minutid on diletantlikud. Seal annaks kõvasti juurde panna: info, graafika, kompetents. Kõik on üldjuhul puudulik. ERR-s pole reklaami ja antud juhul peab väga kvaliteetset toodangut pakkuma. Aga praegu on seal Aet, kes esitab päheõpitud küsimusi.

    Niikaua kuni seda relva on, peaks seda maksimaalselt kasutama.
    Ma ei saa sellest aru, et miks aastal 2021 räägitakse põhikanali ja ETV2 erinevusest. Nagu ETV2 peal näitamine oleks mingi teisejärguline asi. Ma ei usu, et keegi vaatab sporti selle järgi, kas see on põhi- või lisakanalil. "Täna ma seda Paide-Flora mängu ei vaata, sest see tuleb ETV+ pealt. Põhikanalilt raudselt vaataksin" - jabur ju.

    Kommentaar


      #47
      Algselt postitas Rudy Vaata postitust
      Ma ei saa sellest aru, et miks aastal 2021 räägitakse põhikanali ja ETV2 erinevusest. Nagu ETV2 peal näitamine oleks mingi teisejärguline asi. Ma ei usu, et keegi vaatab sporti selle järgi, kas see on põhi- või lisakanalil. "Täna ma seda Paide-Flora mängu ei vaata, sest see tuleb ETV+ pealt. Põhikanalilt raudselt vaataksin" - jabur ju.
      Nii palju on vahet, et juhuslikult ei satuta väga etv+ peale. Ja kindlasti ses osas ka etv ja etv2-l vahe sees. Uusi fänne-huvilisi etv põhikanali pealt ilmselt kergem püüda.

      Kommentaar


        #48
        On ikka küll, ETV+ on telia kanalinimekirjas mingil 130ndal kohal ja mul pole aimugi, mis sealt tuleb, kava.ee-s ka niipalju alla ei keri. Üleüldse enamustel inimestel on telekas tagataustaks muudele tegemistele, eriti palju ringi surfata ei viitsi ja tõenäolisemalt on inimestel lahti ETV põhikanal.

        Kommentaar


          #49
          Huvitav lugu, aga ma paneks keskmisest veidi suurema spordisõbra mõtted ka kirja. Rahva poolt Tobrelutsu parimaks treeneriks valimine on kõiki spordi tavapäraseid loogikaid arvesse võttes muidugi täiesti müstika, mis ühelt poolt näitab meie inimeste spordivõhiklikkust, teisalt seda kui lihtne on tänapäeval ikkagi inimeste arvamusega manipuleerida. Seda näeb muidugi palju laiemalt ka valdkondades, mis on kaalukamad kui spordiaasta parimate valimised. Omaette küsimus on aga see, kas see nüüd ka Eesti laskesuusatamise jaoks võit on, et televaatajate jaoks Tobreluts nii hinnatud treener on just seetõttu, et ta üle nädala selgitab, et miks lasud taas kella kolme suunas mööda läksid. Kui see mingilgi kujul Eesti laskesuusatamisse ka lisainvesteeringuid toob ja lõppkokkuvõttes põlve otsas enam tippsporti ei tehta, siis kahtlemata, aga Eestis kipub see pigem olema ikka nii, et enne on vaja tulemusi ja siis tuleb alles raha.

          Ma isiklikult olen aktiivselt laskesuusatamist vaadanud 20 aastat, aga peamine põhjus ei ole olnud see, et eestlastele kaasa elada või nende sooritusest positiivseid emotsioone saada, vaid et tegemist on väga ägeda ja atraktiivse tippspordiga ning seeläbi ka suurepärase teletootega. Selle mõju on minu jaoks see, et vähemalt korra elus tuleb ka ise teekond Rupholdingusse või Oberhofi ette võtta. See, kui eestlastel läheb hästi, on muidugi tore lisaboonus, aga olgem ausad, et meie tase sellel alal on selline, et iga punktikoht on korralik saavutus, aga kas see laiemalt rahulolu pakub? Pigem mitte. Kui rahvustelevisioon kannaks jätkuvalt üle murdmaasuusatamist, siis me ei vaataks enam ju kogu rahvaga, et kas õnnestub äkki lõpuks punktikoht kätte saada või mitte. Seega eelkõige jälgitakse ikkagi laskesuusa kõige kõrgema tipu omavahelist heitlust ja üleüldist meeldivat õhkkonda, mida vahendab meile lihtsalt ETV. Paralleele saab ilmselt tuua jalgpalliga, et suurturniirid või Meistrite liiga on väga populaarsed sõltumata sellest, kas eestlased seal osalevad või mitte. Ehk siis Flora eraldiseisvad euromängud ja selle telereitingud poleks minu arvates võrreldavad laskesuusatamise etappidega. Vähemalt nii näen mina seda olukorda.

          Kui sellele kõigele lisada Eesti poolt veel ekspertkommentaatorina täielik fenomen Margus Aderi näol, siis ongi koos suurepärane toode, mida jälgida. Ma tahaks väga, et Eesti Premium liiga oleks ka toode, aga midagi ei ole teha ja tuleb reaalsusele otsa vaadata. Aet küll püüab kõigest väest ja mingi areng on isegi toimunud, aga tõsiseltvõetav ta ei ole. Ekspertkommentaatoriteks võetakse mehi, kes ei häbene tunnistada, et ei tunta mängijaid ja et meeskonna formatsioon tuleb üllatusena olukorras, kus hooaeg on ammu peal. Ja kui sellele lisada veel põhisündmus, kus tihtilugu vaatavad vastu kõledad tribüünid ning staadionil puudub igasugune õhkkond, siis läbi teleekraani on seda jube keeruline maha müüa, et tegelikult on tegemist ikka väga vägeva sündmusega ja et tule vaata kohapeal ise ka üle. Ja nüüd ilma naljata, aga tegelikult võib staadionil olla tegemist tõesti väga toreda üritusega (okei kell 1 laupäeval Kadriorus Legion vs Kalev ilmselt tõesti ei ole), kus saab positiivseid emotsioone. Läbi teleekraani ma mäletan Eesti liigast ainult ühte väga vägevat emotsiooni - Tuleviku koduvõit folgi ajal Levadia üle. Selle mängu puhul ma oleksin olnud sekundiga müüdud, et tõesti on äge asi. Staadionil on selliseid kogemusi olnud kümneid ja kümneid.

          Ja nüüd kui jalgpallihullu rollist tulla üle taas keskmisest suurema spordisõbra omasse, siis ma olen käinud Eesti võrkpalliliigat vaatamas, koondisemänge ja suurturniiril ei jäta kindlasti võimaluse korral ühtegi mängu vahele. Nüüd pole ma koduliigat aastaid viis pluss küll kohapeal vaatamas käinud, aeg-ajalt Kanal12-s ette jookseb, siis poole silmaga ehk isegi vaatan, aga see ei paku mulle mitte midagi, sest see ei näe välja miski, millest ma sooviks osa saada (ainult Saaremaal elades läheks saali). Seda võiks üle kanda ETV või Eurosport, aga kui see saalis toimuv ei näe atraktiivne sündmus välja, siis sõltumata sellest, kas see jõuab suurema auditooriumini või mitte, siis märgatavat populaarsuse kasvu see ei too. Samade probleemide ees on ka kohalik jalgpalliliiga.

          Ehk siis kokkuvõtteks - jalgpalli ülekandmine ETV-s on absoluutselt suurepärane, sponsorid on õnnelikud ja vähemalt midagigi on neile ette näidata (kihlveokontorid on rahvustelevisiooni eetriaja üle eriti õnnelikud), mängijate skautimine on kvaliteetse telepildi põhjal lihtsam jnejne, aga sinna taha peab tekkima ka atraktiivne toode. Seni, kuni ülekanded on domineerimas mängugraafiku üle, ei näe ma juhtumas ka seda, et laiemale spordisõbrale võiks teletoode jätta kustumatu mulje, et tekiks soov sellest ka vahetult osa saada. Ja regulaarselt. Esmalt tuleb saada staadionid kriitilises mahus täis, et staadionil valitseks mingigi positiivne õhkkond (võib ju naljatada, et mis see paar hullu sinna või tänna on, aga isegi see on õhkkonna mõttes metsik vahe, kas tegemist on Flora või Legioni kodumänguga), siis sellele oleks tõesti võimalik juba rahvustelevisiooni pealt edasi ehitada.

          Kommentaar


            #50
            Sa ju ütlesid selle ise ära, et sponsorid on õnnelikud. ETV absoluutselt peabgi domineerima nende mänguaegade üle. Või tahame me seda rahanatukest ka veel kaotada klubidelt?

            Kommentaar


              #51
              laskesuusatamise puhul ju näeme maailma tipptaset. need kaks toodet pole ses suhtes võrreldavad.
              vaatan samuti igat laskesuusatamise MK-etappi ja MM-i, aga näiteks sama ala EM pole nii huvitav, kuigi tegevus ju sama. lihtsalt osalejad on teised, tase madalam.

              Kommentaar


                #52
                Algselt postitas $$$ Vaata postitust
                Sa ju ütlesid selle ise ära, et sponsorid on õnnelikud. ETV absoluutselt peabgi domineerima nende mänguaegade üle. Või tahame me seda rahanatukest ka veel kaotada klubidelt?
                Mul konkreetsed andmed küll puuduvad, aga väline tunnetus on, et klubide rahakott ei ole läbi erasektori täienenud võrreldes perioodiga kui justkui nii "nähtavad" ei oldud. Või siis vähemalt mitte märgatavalt. Koostööd on jätkuvalt pigem heade suhete tulemus, aga see ei tähenda, et praegused sponsorid selle üle õnnelikud ei peaks olema, et nad ka rahvusringhäälingusse jõuavad. Jalgpall on ja peab olema eelkõige vahetu emotsioon ja kõige primaarsem peab olema staadionil käiva inimese heaolu. Premier League ajastul on ehk tõesti uus normaalsus see, et tele otsustab kõige üle ja kõige tähtsam on dollarimärk, et see uuesti täiesti ebamõistliku kuluna ringlusesse lasta, aga see pole ka enam jalgpall, vaid äri ja mänge ei külasta enam fännid, vaid kliendid. Ülemaailmse brändina saavad nad seda lubada ja funktsionäärid on rahul, aga mis hinnaga? Õnneks on siiski veel olemas liigasid, kus jalgpall kuulub fännidele ja loodetavasti oleme ka meie lõpuks sinna poole teele.

                jah, ma tean, et jube naiivne arvamus tänapäeva maailmas.

                Kommentaar


                  #53
                  Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                  see küll OT, aga kuna artiklis mainitud, siis.... mul tekib küsimus, et mis siis ETV spordiuudiste mõte on? Pelgalt ajakirjandus, kus on videoklipp igal uudisel taustaks? Kurb on see, et alatihti pannakse videoklipiks üldse mingi 10 aasta tagune arhiiv... Ja siis on veel uudiste valik ka toimetaja omavoli. A la kui on Osila õhtu, siis on raudpolt mäesuusatamine saates vms. See on tegelt ju absurd. Otsustagu ära millised spordialad saavad kajastust ja olenemata kes on sporditoimetaja tol õhtul ka uudised nendest aladest saavad kajastatust. Praegu näiteks kui sõidetakse velotuuri, siis mõned päevad saavad kajastust, osad päevad aga mitte. Põhiprobleem on muidugi et spordiuudistele on ainult 10 minutit antud.
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    #54
                    Hakkasin mõtisklema, et tegelikult on Premium liiga minu jaoks aktraktiivsemaks muutunud küll nende mehhanismidega, mis eelmisel hooajal loodi.
                    Nüüd on põnevam jälgida hooaja eel, et kes teevad parimat skautingu tööd jne... Igal meeskonnal on nüüd rohkem sibimist ja sagimist ja see, kes leegionäridega täppi paneb, võib tuleval hooajal top4 kaarte segada küll.

                    Kommentaar


                      #55
                      Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
                      Hakkasin mõtisklema, et tegelikult on Premium liiga minu jaoks aktraktiivsemaks muutunud küll nende mehhanismidega, mis eelmisel hooajal loodi.
                      Nüüd on põnevam jälgida hooaja eel, et kes teevad parimat skautingu tööd jne... Igal meeskonnal on nüüd rohkem sibimist ja sagimist ja see, kes leegionäridega täppi paneb, võib tuleval hooajal top4 kaarte segada küll.
                      Irooniliselt teeb see ka liigat põnevamaks, et neljas koht ei saa euroopasse. Nüüd on pinev jälgida, et kas mõni klubi läheb pankrotti või ei?

                      Kommentaar


                        #56
                        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                        see küll OT, aga kuna artiklis mainitud, siis.... mul tekib küsimus, et mis siis ETV spordiuudiste mõte on? Pelgalt ajakirjandus, kus on videoklipp igal uudisel taustaks? Kurb on see, et alatihti pannakse videoklipiks üldse mingi 10 aasta tagune arhiiv... Ja siis on veel uudiste valik ka toimetaja omavoli. A la kui on Osila õhtu, siis on raudpolt mäesuusatamine saates vms. See on tegelt ju absurd. Otsustagu ära millised spordialad saavad kajastust ja olenemata kes on sporditoimetaja tol õhtul ka uudised nendest aladest saavad kajastatust. Praegu näiteks kui sõidetakse velotuuri, siis mõned päevad saavad kajastust, osad päevad aga mitte. Põhiprobleem on muidugi et spordiuudistele on ainult 10 minutit antud.
                        Ei, ETV probleem see enamasti küll ei ole. Kui K2, TV3 veel spordiuudiseid edastasid, oli aga tavaline, et pildikatet oli pool minutit mängu algusest, samas kui ETV spordiuudised näitasid kõiki väravaid, st kaamera võttis üles terve mängu. Ja kui uudiseid on vaid 5 min, tulebki teha valik. ("Lõplik valik" tunduks aga vähemalt sama suvaline kui päevatoimetaja subjektiivsed eelistused)
                        GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                        GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                        (Seinfeld, The Pitch)

                        Kommentaar


                          #57
                          Vöibolla juba kuskilt läbi ka käinud. Aga kas see tabeli poolitamine ei vöiks endaga veel seda kaasa tuua, et tabeli tagumisse nelikusse tuua esiliigast kaks punti juurde ja teha sellega niiöelda üleminekumängud ka kuidagi ära.

                          Kommentaar


                            #58
                            Algselt postitas pr0zzu Vaata postitust
                            Vöibolla juba kuskilt läbi ka käinud. Aga kas see tabeli poolitamine ei vöiks endaga veel seda kaasa tuua, et tabeli tagumisse nelikusse tuua esiliigast kaks punti juurde ja teha sellega niiöelda üleminekumängud ka kuidagi ära.
                            Säärane süsteem oli Eesti kasutusel olnud hooaegadel 94-95 kuni 97-98.
                            Poolitamise armastajatele oli see üks suur pidu, sest poolitatud olnud mitte vaid tabel, vaid ka esimese etapi (2 ringi) puntkid.
                            Ja kirsina tordil oli ka hooaja poolitamine kahe aasta vahel ehk mängiti sügis-kevad tsüklit.
                            Selline süsteem (ok, toona mängiti 8 satsiga liigasid) tõi siis kevadringis selliseid skeeme, et alati liiga 2 viimast mängisid teatud arvuga alumistest liigadest. Meistriliigas oli see 2+4 (Kaks viimast satsi ML'st + 4 parimat EL'st) ja edasi juba oli skeem 4+4.
                            Ei ütleks, et oli hea mõte. Ühelt poolt motiveeriti mängida võidu peale, teisalt nahui sa pingutad, kui nagu nii jäädes zb 6 punktiga maha kevadel see saab poolitatud ja juba miinus kolm on vahe.

                            Kommentaar


                              #59
                              Tobe süsteem, peale poolitamist sisuliselt ML-EL üleminekuturniir.
                              Meistriliiga statistikasse need mängud ei läinud.

                              Kommentaar


                                #60
                                Noh mehed, mida kostate hetkeseisu järgi, et mis meeskond millisel positsioonil ka lõpetab. Ega need taliturniirid ja sõprusmängud on nagu nad on, aga mingi väikest pilti hakkab nagu looma ja tundub, et paljud meeskonnad on hakanud ka täiendustega enam-vähem ühele poole saama. Minu lambine arvamus on selline, et... (esikolmikut raske ennustada, tundub võrdne andmine tulevat) 1. Levadia, 2. Flora, 3. Paide (samas kõik võib ka vastupidine olla). Nüüd jälle keerulisem 4. kohta pakkuda, aga kui Legion saab kohe meeskonna mängima, siis ehk kõige suurem võimalus neil 4. koht saada. 5. kohale pigem jõuab Kalju, aga ka Tulevikul omad võimalused see napsata seniste mängude ja meeste põhjal. Ehk siis Tulevik 6ndal kohal, kui õnne piisavalt ei ole. 7. koha ehk võtab Tammeka, ei tundu praegu, et edasiminek oleks toimumas, võib olla ehk järjekordne poolik samm tagasi nagu eelmine aasta (suurim probleem neil ebastabiilsusega ehk kõige ebastabiilsem meeskond eelmine aasta), lihtsalt eelmisel aastal oli ka õnne ja teiste probleemid lõpuks tõid neile ikka selle 5. koha ära. Tammeka fännina ei istu üldselt see ebastabiilsus ehk suudavad kokku võtta end lõpuks. 8. kohale vast saab Trans ja 9. koha võtab Vaprus ning viimaseks võib olla jääb Kuressaare, aga jälle see viimane kolmik selline, kus kõik võib ka vastupidine olla. Transi koha pealt ei saa hetkel mingeid kindlaid pakkumisi ka teha, kuna mehed puudu ja mida kõike veel. Pärast väga head mängumehed, saavad mängu jooksma, siis ei imesta, et top 6 hulka tulevad.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X