320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2021

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Üleminekud veel lahti, aga paneks oma pakkumise ära:
    1)FC Flora - Levadia on teinud küll kõva sammu edasi, aga Flora ründeliin on hirmuäratav. Eks palju oleneb ka sellest, palju suvel ära müüakse.
    2)FC Levadia - Uuedused on võimsad, et kui selle koosseisuga kokku mängitakse, siis 2022 oleks tiitel juba silmapiiril rohkem
    3)Paide Linnameeskond - Korduvalt on ennast ületatud, mingi hetk peab hinge ka tõmbama. Teise pakkumisega pakuks neile pigem 4. kohta kui 2. kohta.
    4)Nõmme Kalju - Alla selle langemine on vähetõenäoline, aga praegu samas ei näe ka kõrgemat kohta.
    5)Tartu Tammeka - Kapper ja Teniste teevad tegusid, et kindlustada parim koht tabeli teises pooles.
    6)Tallinna Legion - Kogemustega kooseis on saanud nüüd kokku mängida ja täiendused ka mõõdukad.
    7)Viljandi Tulevik - Hetkel on kooseisus pigem järele antud. Ainukene lootus on, et seekord on leegionäridega paremini täppi pandud. Sellele ehk aitab kaasa uue peatreeneri kogemus.
    8)Narva Trans - Meeskond ei lähe aastatega kehvemaks, vaid lihtsalt stagneerub.
    9)FC Kuresaare - Ajalugu kordab ennast jällegi.
    10)Pärnu Vaprus - Hetkel ei näe arengut, mis võimaldaks neil püsima jääda.

    Nõme on see, et viimase nelja meeskonna hulgast ei sooviks ise kellegi väljakukkumist.
    reisisell.ee

    Kommentaar


      #62
      Natuke alla 3 nädala on liiga alguseni. Kas on ka teada, et mis hetkeseisuga saab publikust?

      Kommentaar


        #63
        Algselt postitas QRkood Vaata postitust
        Natuke alla 3 nädala on liiga alguseni. Kas on ka teada, et mis hetkeseisuga saab publikust?
        Hetkeseis on see, et futsalis publik ei ole lubatud, halliturniiril publik ei ole lubatud, eilsel U19 eliitliiga meistriliiga eelringil publik ei olnud lubatud.

        Mis sa ise arvad, et mis selles valguses hetkeseis on?
        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

        Kommentaar


          #64
          Algselt postitas Rein Vaata postitust
          Hetkeseis on see, et futsalis publik ei ole lubatud, halliturniiril publik ei ole lubatud, eilsel U19 eliitliiga meistriliiga eelringil publik ei olnud lubatud.

          Mis sa ise arvad, et mis selles valguses hetkeseis on?
          Ei saa aru millest selline ülbemat tooni vastus.
          Jälgin oma kodulinna meeskonna tegemisi halliturniiril, kuid nendest U19 ja futsalist igapäevaselt mingit ülevaadet ei oma. Saal ja hall on ikkagi siseruumid ja tundub loogiline, et publik puudub. Eelmine aasta tegi liit kõvasti tööd, et võimalikult ruttu mingigi arv inimesi staadionile jõuaks. Sellest tekkiski küsimus, ehk on mingi kokkulepe või arutelu terviseametiga olnud, et kui olukord ei lähe kehvemaks vms, siis 50% ja 2+2 alusel võib välitingimustes tulla, nagu vist eelmisel hooajal algselt oli.

          Kommentaar


            #65
            Algselt postitas QRkood Vaata postitust
            Ei saa aru millest selline ülbemat tooni vastus.
            Jälgin oma kodulinna meeskonna tegemisi halliturniiril, kuid nendest U19 ja futsalist igapäevaselt mingit ülevaadet ei oma. Saal ja hall on ikkagi siseruumid ja tundub loogiline, et publik puudub. Eelmine aasta tegi liit kõvasti tööd, et võimalikult ruttu mingigi arv inimesi staadionile jõuaks. Sellest tekkiski küsimus, ehk on mingi kokkulepe või arutelu terviseametiga olnud, et kui olukord ei lähe kehvemaks vms, siis 50% ja 2+2 alusel võib välitingimustes tulla, nagu vist eelmisel hooajal algselt oli.
            Sest Reinule sobib kui publikult pole, keegi pole mölisemas temaga vähemalt siis kui halba vilet teeb.

            Aga tõsiselt rääkides, siis tegelikult see põhiargument teadusnõukogu poolt on veidikene naljakas ja ma kardan, et see pannakse paika üldnormidele, mis toimub välismaal pallimängu fännimisel fännide poolt, kus ollakse nagu me oleme harjunud nägema fänlust, tihedalt koos ja jutud. Aga me ju kõik teame, et meil eestis ei eksisteeri seda mitte kuskilt otsast spordivaldkonnas, pigem oleme jalg ülepõlve ja vaatame tennist või golfi rahulikult ja siin ei omagi tähtsust mis spordialaga oleks tegemist. Kui pidevalt rõhutatakse kui tähtis on inimestel vaimne seisukord selles pasas korontsikus, siis kõige lihtsam viis seda parandada ongi lasta teatud hulk rahvast värske õhu kätte sporti vaatama.

            Kommentaar


              #66
              Esialgsed signaalid on sellised, et alustatakse ilma publikuta, kui aprillis staadionile saaks, siis oleks ilmselt positiivne stsenaarium. Aga kuna metsas ralli vaatamine on otsustajate jaoks ka viiruse seisukohalt ohtlikum kui näiteks teatriskäik, siis liiga suuri lootusi ei paneks, et sporti lähiajal mõistlikel tingimustel vaatama saaks minna.

              Kommentaar


                #67
                Ka mina ei pea publikuga alustamist kuigi tõenäoliseks, kui praegu koroonarindel toimuvat vaadata. Pangem asjad perspektiivi: umbestäpselt aasta tagasi hakkas see pull pihta, kuu aja pärast saab aasta esimesest eriolukorrast. Toona oli meil alul nakatunuid paarkümmend päevas ja istusime pool-lokdaunis. Täna on nakatunuid per päev 700+ ja elu käib, nagu midagi ei olekski, ometi ligineb haiglaravipatsientide arv viiesajale ja igapäevastest testidest positiivsete osakaal kerkib sihikindlalt 15% poole.

                Ma ei ole jalgpalli-inimeste hulgas tõenäoliselt kuigi populaarne oma seisukohaga, aga praegu on väga kuradi viimane hetk (kui juba hilja pole) teha üks korralik 21-päevane täis-lockdown ja sealt edasi vaadata. Ma ei näe mitte mingit muud võimalust selle pasa kontrolli alla saamiseks (ja, noh, ka viroloogid ei näe, kui Meritsa nädalavahetusel välja tulnud intekat lugeda). Mida me ootame, kui siinsamaski inimesed räägivad jutte stiilis "ma ei näe, kus see viirus on, laske elada, raisk".

                Viljandist Tallinnas on päris kummaline olnud käia viimased nädalad, mil olen olnud selleks sunnitud. Poodides pole kolmandikul kuni pooltel kodanikest maskist sooja ega külma, söögikohad on punnis rahvast täis. Then again, need ongi ilmselt kaks paralleeluniversumit, Viljandimaa ja Harjumaa, sest siin on nakatunuid praegu keskmiselt 10-25 päevas kogu maakonna peale, ja seda peetakse ohtlikult kõrgeks.

                Aga nojah, laske elada, eks.

                Kui me tahame hiliskevadel, suvel ja sügisel mõnusalt statal vutti vaadata, ja me tahame, siis tasuks harjuda mõttega, et nüüd, talvel ja varakevadel seda teha ei saa. Jalgpalliklubid on olnud neetult tublid oma asjaajmistes. Arvestades treeninguid, ühiseid riietusruume ja muud sellist, on koroonalakse ikkagi ülivähe olnud vutiskeenel. Mina näen seda asja nii, et sitailmajalgpallist lumistel staadionitel võib loobuda rahumeeli, kui maikuust muruvutiks tribkale saab. Aga võib-olla ma ei ole piisavalt ultra peast, muidugi, või olen liiga vähe juutuubi-professoreid vaadanud ja endiselt ei usu, et viirust pole olemas. Ja noh, 5G ja.

                Kommentaar


                  #68
                  Esiliigadesse laekunud signaalide põhjal julgeks arvata, et enne maikuud keegi ei hakka arutlema publiku lubamist staadionitele. Ranged ohutusreeglid, pmst nagu Taliturniiri ajal ja elage kaasa omadele TV-ülekannete abil.
                  Lockdowniga pole ma Marek nõus, ma ei tea, kuidas Viljandis see esimene nägi välja, Tallinnas, Kesklinnas ja Kalamajas igapäev oli mingi massimaraton, ehk kõik tulid õue nn jooksma jalutama.
                  Kas Viljandis tõesti maske ei kanta? Meil (kordan taas, et Kalamaja-Kesklinna piirkond) kui pole lapikest ees, siis vaadatakse väga tauniva pilguga aga noh, Kopli trammide-bussides sõitjat ilmselt püha Vladimiriga kaitstud ja maske neil ka pole.

                  Mis puudutab rally ja teatri võrdlemist ja võrdsustamist publiku poole, siis veits erinevad publikud ja mis kõige tähtsam - IQ'd neil publikutel kordades erinevad

                  Kommentaar


                    #69
                    Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
                    Esiliigadesse laekunud signaalide põhjal julgeks arvata, et enne maikuud keegi ei hakka arutlema publiku lubamist staadionitele. Ranged ohutusreeglid, pmst nagu Taliturniiri ajal ja elage kaasa omadele TV-ülekannete abil.
                    Lockdowniga pole ma Marek nõus, ma ei tea, kuidas Viljandis see esimene nägi välja, Tallinnas, Kesklinnas ja Kalamajas igapäev oli mingi massimaraton, ehk kõik tulid õue nn jooksma jalutama.
                    Kas Viljandis tõesti maske ei kanta? Meil (kordan taas, et Kalamaja-Kesklinna piirkond) kui pole lapikest ees, siis vaadatakse väga tauniva pilguga aga noh, Kopli trammide-bussides sõitjat ilmselt püha Vladimiriga kaitstud ja maske neil ka pole.

                    Mis puudutab rally ja teatri võrdlemist ja võrdsustamist publiku poole, siis veits erinevad publikud ja mis kõige tähtsam - IQ'd neil publikutel kordades erinevad
                    Vastupidi, Viljandis kantakse väga usinalt maske, lihtsalt kummastav on olnud viimased kolm nädalat Tallinnas näha NII palju maskita inimesi korraga. Okei, inimesi on rohkem ka, aga ikkagi. Ehk et ma pidasin silmas seda, et Tallinnas on ehmatavalt suur hulk seda rahvast, kes sülitab kõigele.

                    Massimaraton tänavatel polegi välditav muu, kui täis-lockdowniga po jevropeiskomu, ehk nagu Hispaanias või Itaalias. Meie lokdaunid on seni olnud käesilitamine ja kerge briis.

                    Kommentaar


                      #70
                      Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                      Viljandist Tallinnas on päris kummaline olnud käia viimased nädalad, mil olen olnud selleks sunnitud. Poodides pole kolmandikul kuni pooltel kodanikest maskist sooja ega külma, söögikohad on punnis rahvast täis. Then again, need ongi ilmselt kaks paralleeluniversumit, Viljandimaa ja Harjumaa, sest siin on nakatunuid praegu keskmiselt 10-25 päevas kogu maakonna peale, ja seda peetakse ohtlikult kõrgeks.
                      Kusjuures detsember-jaanuar oli pilt vastupidine. Sisuliselt lukus Harjumaalt välja sattusid, siis Pärnus peeti baarides suures seltskonnaga sünnipäevi, Spaad olid tihkelt täis, Tartus inimesed ootasid tihkes järtsus uisujääle pääsemist jne. Oli ka kummaline pilt. Eks Tallinnas nüüd kerge vabanemistunne muidugi tekkinud, et poolteist(?) kuud pidi sisuliselt toas passima ja jõhker kopp ees. Eks sealt see paralleeluniversum tuleb. Ei ütleks, et detsembri lõpus/jaanuari alguses Tallinn kuidagi täis või maskivaba olnuks, nüüd äkki tõesti. (-e- Tõsi, konkreetselt Viljandist ei oska rääkida, aga mujal Eestis oli võrreldes Tallinnaga pilt hullem). Pean möönma, et miskipärast unustan nüüd isegi hooti maski poes ette tõmmata, 2 kuud tagasi olnuks see mõeldamatu.

                      Kommentaar


                        #71
                        Algselt postitas eika Vaata postitust
                        Kusjuures detsember-jaanuar oli pilt vastupidine. Sisuliselt lukus Harjumaalt välja sattusid, siis Pärnus peeti baarides suures seltskonnaga sünnipäevi, Spaad olid tihkelt täis, Tartus inimesed ootasid tihkes järtsus uisujääle pääsemist jne. Oli ka kummaline pilt. Eks Tallinnas nüüd kerge vabanemistunne muidugi tekkinud, et poolteist(?) kuud pidi sisuliselt toas passima ja jõhker kopp ees. Eks sealt see paralleeluniversum tuleb. Ei ütleks, et detsembri lõpus Tallinn kuidagi täis või maskivaba olnuks, nüüd äkki tõesti. Pean möönma, et miskipärast unustan nüüd isegi hooti maski poes ette tõmmata, 2 kuud tagasi olnuks see mõeldamatu.
                        Möönan, et paralleeluniversumite paralleel on kerge tekkima, kui oma mullist kaua aega väljas ei käi, nagu ma polnud enne taliturna algust käinud. Viljandis oli maskikohustuse tekkimisel väike lõtk, aga siis tuldi lainena kaasa sellega ja praegu ei ole naljalt võimalik siin poes või tanklas maskita inimest kohata. Endal on tekkinud refleks see lapakas nina ette tõmmata, kui autost väljun, paar korda olen kodumaja ees peatunud ja enne hooviväravast sisse astumist maski ette sättinud, et siis pead vangutades see taskusse tagasi toppida.

                        Paradoks on see, et mida sitemaks seis läheb, seda parem seis paljudele tundub. Psühholoogide pärusmaa vist.

                        -edit- Need dets-jaan Tartus spaas ja uisujärjekorras või Pärnus restoranis tunglevad inimesed oli paljuski justnimelt Harjumaalt pärit, muide, ehk et see joon oli ka väga selgelt tunnetatav näiteks Viljandis, kus hotellitubade hõivatus neil kahel kuul hüppeliselt kasvas.

                        Kommentaar


                          #72
                          Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                          -edit- Need dets-jaan Tartus spaas ja uisujärjekorras või Pärnus restoranis tunglevad inimesed oli paljuski justnimelt Harjumaalt pärit, muide, ehk et see joon oli ka väga selgelt tunnetatav näiteks Viljandis, kus hotellitubade hõivatus neil kahel kuul hüppeliselt kasvas.
                          Spaad/hotellid tõenäoliselt küll, ülejäänud kahe osas vaevalt tegu oli harjumaalastega.

                          -e- Samas vaatame asja positiivselt. Kui iga aasta on tavaline hala "miks see meistriliiga märtsi alguses algab, graafik on väga paha" ja "kes kurat tahab lumehunnikutes mänge vaadata, tingimusi pole ju üldse", siis sellel hooajal saab vahelduseks "miks kurat ei lasta inimesi mänge vaatama" hala. Väike vaheldus seegi!

                          -e2- See muidugi ka naljakas, et spordifännidele ei mahu pähe, miks neid tribüünidele ei lasta, sest see ohutu ja värki. See Saaremaa vollemäng polnud ju nii ammu ja sitt näide sellest olemas. Ma küll ei imesta, et sellel teemal on terviseamet siiani üsna ettevaatlik.

                          Kommentaar


                            #73
                            Lockdowniga olen ma väga nõus, ära hakkab tüütama see jama. Kõik siseruumides toimuv seisma va toidupoed ja neis saaks ka väike seltskond korraga sees olla. Samas see Hispaania stiilis "õue jalutama saab ainult eriloaga" on täielik bullshit.

                            Aga kui jalgpalli ka nüüd puudutada, siis ise usun, et vb aprilli teises pooles võiks loota juba midagi.

                            Kommentaar


                              #74
                              Algselt postitas eika Vaata postitust
                              -e2- See muidugi ka naljakas, et spordifännidele ei mahu pähe, miks neid tribüünidele ei lasta, sest see ohutu ja värki. See Saaremaa vollemäng polnud ju nii ammu ja sitt näide sellest olemas. Ma küll ei imesta, et sellel teemal on terviseamet siiani üsna ettevaatlik.
                              Argumendid stiilis "see porgand ei maitse nagu kartul" ...

                              Et on küll tegelikult naljakas, et kinod-teatrid-lokaalid toimetavad, aga rallifännid ei tohi metsas seista. Et Sportland Arena 1000+ istekoha peale ei võiks kasvõi 200 fänni ära jagada. Et osaleda Tartu Maratonil on kuidagi okeim kui Tartu Maratoni raja ääres olla.

                              Väga tugevad käärid jooksevad läbi reeglitest. Igaüht eraldi vaadates võib neid ju mõista, aga suurem pilt on jabur. Need kontaktid inimeste vahel on praeguses seisus niikuinii, ja tõesti, kui tahta vältida, tuleb veel rohkem piirata ja keelata. Nagu Marek ütles.

                              Kasvõi saalijalgpall, mida hinnatakse madala ohuga (!) spordialaks, on harrastajatele treeningute mõistes 10+1 reegliga lubatud. Aga need 10 inimest ei või minna värske õhu käes spordivõistlust vaatama, kus neil on võimalik hajutuda üksteisest täpselt nii mitme (kilo)meetri kaugusele, kui süda lustib?

                              Kommentaar


                                #75
                                Ma ei ütle, et olukord loogiline tundub. Lihtsalt mu meelest arusaadav, et spordi vaatamist võetakse ettevaatlikult. Mu kohvipaksu pealt eeldus on, et kui esimene suurem suurem kolle oleks vollemängu asemel tekkinud näiteks Estonia teatrisaalist, siis oleks hetkel teatrid kinni ja sport lahti.

                                Sesmõttes muu maailm laksab ka sporti suuresti tühjade tribüünide ees ja seal on mängus ikka päris palju raha. Soome talverallit hakatakse droonidega jälgima, et keegi kuskile ei tuleks. Suurt vutti mängitakse publikuta. Aga samas Eestis olukord nii tiptop, et võiks vabalt massid rallidele ja jalksile lasta? Ei tundu ka nagu loogiline? Soomeski vist on kohvikud lahti, aga spordile ei lasta? Ei?

                                Mu meelest on üldiselt juttude teravik natuke naljakas kohas. Pigem võiks minu meelest teatrid taas kinni panna, mitte ei tasu rääkida sellest, et mida see sadakond pealtvaatajat sportmängudel teeb.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X