320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Premium liiga 2021

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #76
    Algselt postitas eika Vaata postitust
    Lihtsalt mu meelest arusaadav, et spordi vaatamist võetakse ettevaatlikult. Mu kohvipaksu pealt eeldus on, et kui esimene suurem suurem kolle oleks vollemängu asemel tekkinud näiteks Estonia teatrisaalist, siis oleks hetkel teatrid kinni ja sport lahti.
    Jah, kui tahta leida, siis leiab õigustuse, aga täismajale vollemäng vs värskes õhus hajutatult vaatamine on siiski siga ja kägu. Veidi meelevaldselt ja liialdades öeldes oleks samaväärne olla jalgpallis sakslaste vastu, sest Hitler.

    Teravik on minu meelest - vb mitte siin foorumis, aga üldisemas pildis - ikkagi (õigustatult) võrdsuse nõudmisel. Kui on lubatud vaadata teatrit, olgu lubatud vaadata ka sporti. Mõlemad on meelelahutus. Kohvikuid, mille ka nurkapidi sisse tõid, ma sellesse patta isiklikult ei seoks. Veidi teine valdkond.

    Ja noh, kui ei ole lubatud, siis ei ole lubatud. See, kas peaks lubatud olema või mitte, otsustagu juba need, kes seda otsustama peavad

    Kommentaar


      #77
      Ma ei leia hetkel linki sellele saatele, aga ta on ka Bosnia rahvusringhäälingu oma, kus räägiti muuhulgas, miks saali jalkareid, kossureid jne erinevate arvudega lastakse võistlema või trenni tegema, aga tribüünid tühjad /rallly'st, tõsi, juttu polnud, pole selle maa ala/.
      Toodi näiteks, et natukene erinevate suhtumiste ja hoiakutega need erinevad grupid. Tõsi, keegi ei keela amatöörsportlasel peale 10+1 trenni teha kodus erapidu vms ja seal koroonasse nakatuda, aga sportlane sada korda mõtleb ennem.
      Fännidega nii, et paiguta (vähemalt Bosnias) nii hajutatult kui tahad, aga ikkagi tuleb aeg-ajalt laiali ajada
      Äkki selles point on...

      Kommentaar


        #78
        Kus suur hulk nakatumisi toimub sisetingimustes ja kui suur välitingimustes? 99% sise, 1% väli? 100% sise, 0% väli?
        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

        Kommentaar


          #79
          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
          Kus suur hulk nakatumisi toimub sisetingimustes ja kui suur välitingimustes? 99% sise, 1% väli? 100% sise, 0% väli?
          Minu teada ei ole seda statistikat mitte kunagi tehtud; ja nüüd, mil nakkuse levik on selline, et tihti polegi võimalik nakkuse allikat tuvastada, poleks see enam ka kuigi mõttekas.

          Esimese laine ajal tegi EJL (ja tegid klubid) head tööd, mistõttu saadi publikuluba tagasi nii endi jaoks kui sisuliselt ka teistele spordialadele. Mul puudub igasugune sellekohane info, aga miskipärast arvan, et praegu EJL publiku märtsist alates staadionitele lubamiseks eraldi jõupingutusi ei tee. Ja ma pean seda igapidi mõistlikuks. Ei ole mõistlik minna, eriti terendava ja üpris paratamatuna tunduva järjekordse (ja vahest jõulisima?) piiranguteperioodi eel või eriti selle ajal ühiskonnaga rinnutsi mingeid erandeid nõudes.

          Mihkel ehk täpsustab, kui mu arvamine väga metsa on. Ja veelkord, ma mõistan, et jalgpalliinimeste hulgas ei ole mu arvamus küllap sugutitki populaarne. Aga ta on minu arvamus.

          Me saame selle kuradi katkuga veel nägurit näha, sõbrad.

          Kommentaar


            #80
            Kuna jooga ja pilates pole enam kõrge nakatumisriskiga spordialad, siis äkki annaks tribüünil samal ajal neid alasid harrastada kui mäng käib. Nali naljaks, aga kui rääkida publiku lubamisest, siis PL peaks olema võrdne kõikidele klubidele. Meil on liigas 3 meeskonda, kus on suurem hulk vene rahvusest poolehoidjaid. Nendest omakorda väga suur osakaal on inimesi, kes elavad Vene meediaruumis. See omakorda pasundab pidevalt piirangutele vilistama ja läänemaailma vaktsiine vältima. Osad võivad öelda mu jutule, et ma olen russofoob, aga ma ei süüdista neid inimesi, vaid seda meediat, kes seda infot neile levitab. Nakataumine on/oli pikalt siin suur Tallinnas ja Ida-Virumaal, kus on suurem osa selles meediaruumis elavaid inimesi. Juhus?
            Eks koostöös Terviseametiga oleks muidugi võimalik siin leida sobivad meetmed, et publik pääseks staadionile, aga kui pilti suuremalt vaadata, siis sellel ametkonnal on hetkel suuremaid töid ees, et teha mingile ühele alale erandeid.

            P.S. Soccernet, EJL ja klubid võiks siin teha tugevat koostööd, kuidas mängude ülekanded läheksid publiku mittelubamisel interaktiivsemaks. Mingid vaatajamängud ja mis iganes veel. Miks mitte ka tund enne mängu algust korraldada Betsafe jalkastuudiole sarnases formaadis ülekannet. Klubidel ja mängukorraldusega inimesestel oleks ka tegevust rohkem ja sponsoritele annaks ka rohkem eetriaega müüa.
            reisisell.ee

            Kommentaar


              #81
              Algselt postitas -vandersell- Vaata postitust
              P.S. Soccernet, EJL ja klubid võiks siin teha tugevat koostööd, kuidas mängude ülekanded läheksid publiku mittelubamisel interaktiivsemaks. Mingid vaatajamängud ja mis iganes veel. Miks mitte ka tund enne mängu algust korraldada Betsafe jalkastuudiole sarnases formaadis ülekannet. Klubidel ja mängukorraldusega inimesestel oleks ka tegevust rohkem ja sponsoritele annaks ka rohkem eetriaega müüa.
              Tegime seda Viljandis esimese laine publikukeeluga mängude ajal, kokku neljal mängul. Ühel mängul oli kolm otselülitust: tund enne mängu eetrisse, külalised, reklaam ja loosipiletite promo, ette salvestatud vahelood inimestega ja eri teemadel. Poolajal kiire kommentaarilülitus. Mängu lõpus koos mängijaga kokkuvõte ja publikuloos. Kutsusime seda siin omakeskis virtuaalseks mängukorralduseks. Toimis absoluutselt suurepäraselt, aitas klubil rahagi teenida ja vaadatavus oli suurepärane. Praegu töötan juba selle kallal, et sama plaan, aga uute nüanssidega ja veel paremini töösse panna. Kui ei lähe käiku, ei lähe, tore, aga hea on valmis olla.

              Kommentaar


                #82
                Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                Tegime seda Viljandis esimese laine publikukeeluga mängude ajal, kokku neljal mängul. Ühel mängul oli kolm otselülitust: tund enne mängu eetrisse, külalised, reklaam ja loosipiletite promo, ette salvestatud vahelood inimestega ja eri teemadel. Poolajal kiire kommentaarilülitus. Mängu lõpus koos mängijaga kokkuvõte ja publikuloos. Kutsusime seda siin omakeskis virtuaalseks mängukorralduseks. Toimis absoluutselt suurepäraselt, aitas klubil rahagi teenida ja vaadatavus oli suurepärane. Praegu töötan juba selle kallal, et sama plaan, aga uute nüanssidega ja veel paremini töösse panna. Kui ei lähe käiku, ei lähe, tore, aga hea on valmis olla.

                Midagi vist nägin isegi, aga enamus jooksis kahjuks mööda, kuigi Tuleviku mänge nägin vist kõike. Ilmselt on põhjus ka selles, et ise sotsiaalmeediat ei kasuta. Enamasti vaatan nädala mängude kava liidu lehelt ja sätin selleks ajaks ekraani ette. Liidu lehel võiks olla ka viide sellistele töödele enne. Siin erinevatel pooltel erinevad huvid, aga koroonaaja vaataja seisukohalt olekski IDEAALNE see, et kui mäng algab näiteks 15.00, siis 14.00 algab stuudio eelvaade kõige kaasnevaga MÕLEMA meeskonna esindajate kohalolekul. Mängu algusel ei pea ma vahetama meediaruumi, lehte või mida iganes. Mäng lõppeb sellisel juhul umbes 16.50, et sellel juhul võiks järelstuudio kesta mingi 17.30-ni. Esimese poolaja lõpuni võiks olla mingi spämmikindel hääletus, et mis klubile hoiate pöialt ja suurema poolehoidjate vahel läheb mingi auhind loosi. Jutt kõik ilus ja tean, et seal oleks palju tööd taga, sellepärast mainisingi, et see oleks koroonaaja ideaalne ülekanne minu silmis.
                reisisell.ee

                Kommentaar


                  #83
                  Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                  Minu teada ei ole seda statistikat mitte kunagi tehtud; ja nüüd, mil nakkuse levik on selline, et tihti polegi võimalik nakkuse allikat tuvastada, poleks see enam ka kuigi mõttekas.

                  Esimese laine ajal tegi EJL (ja tegid klubid) head tööd, mistõttu saadi publikuluba tagasi nii endi jaoks kui sisuliselt ka teistele spordialadele. Mul puudub igasugune sellekohane info, aga miskipärast arvan, et praegu EJL publiku märtsist alates staadionitele lubamiseks eraldi jõupingutusi ei tee. Ja ma pean seda igapidi mõistlikuks. Ei ole mõistlik minna, eriti terendava ja üpris paratamatuna tunduva järjekordse (ja vahest jõulisima?) piiranguteperioodi eel või eriti selle ajal ühiskonnaga rinnutsi mingeid erandeid nõudes.

                  Mihkel ehk täpsustab, kui mu arvamine väga metsa on. Ja veelkord, ma mõistan, et jalgpalliinimeste hulgas ei ole mu arvamus küllap sugutitki populaarne. Aga ta on minu arvamus.

                  Me saame selle kuradi katkuga veel nägurit näha, sõbrad.
                  Ma räägin jälle neutraalse fänni seisukohalt, et üks kaks aastat tagasi ma lasin silmadega üle Eesti klubide toimetamised ja lülitasin ennast jälgima euromängude ajal. Nüüd kui lõigatakse taas täiesti ära staadionist jms, siis ma ise siiralt loodan, et ma ikkagi viitsin ülekandeid vaadata ja jälgin edasi, sest minujaoks Eesti jalgpalli ainukene tõmbenumber oligi see, et ma sain Tallinnas erinevatel staadionitel käia ja jõudsin eelmisel hooajal ka Paidesse ja Viljandisse ning läbi selle tekkiski taas tugev side kodumaise jalgpalliga.

                  Nüüd tekib taas see dilemma, et kas ma vaatan kevadel arvutist tippliigasid või eesti jalgpalli ning paratamatult olen üsna kindel, et valin esimese.

                  On ju kogukonnajuhid jne ikkagi näinud meeletult vaeva, et need publikunumbrid ja jälgitavus oleks kasvutrendis nagu nad olid ning äärimiselt kahju on kui see läheb kõik allavett, mida ta ka paratamtult läheb kui Eesti liigat peab jälgima ülekande vahendusel. Samas mõistuselt mingitpidi saab nagu aru, et viirus n shit, kuid kui staadionil ikkagi oleks eraldatus, siis no see mingi eriline ohuallikas küll ei tohiks olla kui vaadata praegust rahva igapäeva toimetamist.

                  Kommentaar


                    #84
                    Ikkagi jääb võimalus nimetada jalgpall ümber usuliseks talitluseks:
                    "Välitingimustes tohib avalikest jumalateenistustes või usulistest talitustest osa võtta kuni 500 inimest."
                    Kas kompetentsed organid tõesti usuvad, et kõikse kõrgem avitab? Eriti kui arvestada, et nendest üritustest võtab osa enamasti vanem generatsioon.

                    Kommentaar


                      #85
                      Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                      Ma räägin jälle neutraalse fänni seisukohalt, et üks kaks aastat tagasi ma lasin silmadega üle Eesti klubide toimetamised ja lülitasin ennast jälgima euromängude ajal. Nüüd kui lõigatakse taas täiesti ära staadionist jms, siis ma ise siiralt loodan, et ma ikkagi viitsin ülekandeid vaadata ja jälgin edasi, sest minujaoks Eesti jalgpalli ainukene tõmbenumber oligi see, et ma sain Tallinnas erinevatel staadionitel käia ja jõudsin eelmisel hooajal ka Paidesse ja Viljandisse ning läbi selle tekkiski taas tugev side kodumaise jalgpalliga.

                      Nüüd tekib taas see dilemma, et kas ma vaatan kevadel arvutist tippliigasid või eesti jalgpalli ning paratamatult olen üsna kindel, et valin esimese.

                      On ju kogukonnajuhid jne ikkagi näinud meeletult vaeva, et need publikunumbrid ja jälgitavus oleks kasvutrendis nagu nad olid ning äärimiselt kahju on kui see läheb kõik allavett, mida ta ka paratamtult läheb kui Eesti liigat peab jälgima ülekande vahendusel. Samas mõistuselt mingitpidi saab nagu aru, et viirus n shit, kuid kui staadionil ikkagi oleks eraldatus, siis no see mingi eriline ohuallikas küll ei tohiks olla kui vaadata praegust rahva igapäeva toimetamist.
                      Kõik on arusaadav, muidugi. Ja suurepäraselt saan aru ka nende argumentidest, kes ei mõista piirangute ebaproportsionaalsust a la teater/spa/restoran vs tribüünid. Mida ma eilsest saati olen üritanud mõista anda on see, et tõenäoliselt seisavad ees oluliselt laiapõhjalisemad piirangud ja nende raames minna vastuollu valitsusega/teadusnõukoguga ja üpris tõenäoliselt piirangutest (taas) välja vihastatud ühiskonnaga pole lihtsalt mõistlik. Ja nagu eelpool olen öelnud, siis korraks end jalgpallifunktsionäri rollist välja tõstes pean ma paraku praeguses olukorras jõulisi piiranguid olukorrale ohjade pähe saamiseks väga vajalikuks.

                      Kogukonnajuhtide pingutusi ei ole vaja minu jaoks eraldi üle rõhutada, olin ise üks neist, kes seda tööd kaks aastat tegi ja mullune aasta oli... See oli põrgu. Aga samas põrgu, mille läbi tegemine vähemalt mulle andis kindluse, et me suudame ja saame suures plaanis hakkama just nimelt sinu väljendatud murega ehk vutikogukondade koos hoidmisega ka puhul, kui hooaeg peakski algama piirangute raamides. Mingis mõttes andis CDO-de projekti üldisele õnnestumisele-vajalikkusele selge kinnituse just nimelt mullune aasta. Kadusid eemalduvate inimeste näol muidugi tuli - ja tuleb ka uute piirangute puhul, see on vältimatu.

                      Kommentaar


                        #86
                        Ma arvan, et see on juba võit kui saab kevadel enamus mängud ära mängida nii, et need üldse toimuvad. Ka mina arvan, et 100 inimest hajutatuna tribüünil on oluliselt turvalisem kui näiteks täismajaga AQVA Spa Rakveres, kus piirangutele pigem vilistatakse. Samas erandeid teha ja läbi EOK või riigi neid suruda on võimatu. Ise korraldan mitmeid võistlusi teisel alal, kus inimesed käivad metsas võistlemas ja saada adekvaatset vastust liidust, EOK’st või siis otse riigilt on võimatu. Ametnikud ei tee otsuseid ja fakt on see, et peata olek on kohati igal pool. Isegi ministrini välja minnes ei pruugi sa mingitki vastust saada.

                        Kuna olukord on suures pildis s*tt, siis iga otsus, mis sa teed või siis ei tee mõjutab mingit kindlat valdkonda. Pigem naudime, et meil üldse pall mängu lüüakse ja kannatame need esimesed x vooru ära ilma publikuta.

                        Mis puutub mängijatesse, siis antud juhul on ka nemad teerajajad. Instagramis on selgelt näha, kuidas meie tippmängijatel ja nö. profisportlastel elu käib. On täiesti tavapärane, et Paide Debeas istub kuskil Mustamäe ElamusSPAs ja teised nimekad mängumehed käivad sünnipäevadel, pigem rahva rohketes kohtades ning koosviibimistel. Loodan, et sellest mingit suuremat jama ei tule ja niigi hästi hoitud jalgpallikoldeid juurde ei teki. Püsige terved!

                        Kommentaar


                          #87
                          Kuna need piirangud on nii ebaloogilised, siis ei järgita neid enam väga. Ja kindlasti ka need poliitikud, kes näpuga vehivad rikkumiste kohta (vaadake kasvõi presidenti, kes hängib ilma maskita kuskil supiköögis ja teeb kalli-kalli - ÜLIOHTLIK) ei järgi ka neid eeskujulikult.

                          Ei välista,et Tanel Kiik on Bundesligat vaadanud ja kujutab ette Preemium liiga piletijärjekordi ja tripkade möllu. Alekokil võid hajutada inimesed täiesti ära. Tahate keelde, et suurele staadionile ei tohi hajutatult inimesed tulla? - keelake siis ühistransport ära.

                          Kommentaar


                            #88
                            Olgem ausad, Tanel Kiik ei otsusta siin midagi. Ta võib ainult ettepanekuid teha..

                            Kommentaar


                              #89
                              Pohlak otsustab, aga eks see üks kummaline hooaeg tuleb. Ega pras loterii on see esimene pool. Kes jääb haigeks ja kes mitte jne.

                              Kommentaar


                                #90
                                Mittestatsionaarsete istekohtadega avalikud kogunemised ja jumalateenistused on sisetingimustes lubatud kuni 50-protsendilise täitumuse korral. Sel juhul võib siseruumides kogunemistel osaleda mitte rohkem kui 200 inimest. Välitingimustes võib üritustel osaleda kokku kuni 250 inimest, kuid nad peavad olema hajutatud.

                                Kas 250 tähendab, et ca 150 pealtvaatajat on jalgpallis ikkagi lubatud?
                                Või kavatseb JL korraldada 0 publikuga kummitusmänge.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X