320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti - Ferencvaros (12.01 17:30 @Marbella)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #76
    Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
    Kasper, kuidas sa selgitad seda, et keskmisele fännile ei jõua üldse kohale, et praegune koondis ongi enam-vähem objektiivne ja adekvaatne?
    kas sa räägid nii nagu liidutöötaja või fänn? siin tuleks nagu asjad kohe eoses lahti mõtestada jah, siis saame edasi vaielda. ootan sinu käiku.

    Kommentaar


      #77
      Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
      kas sa räägid nii nagu liidutöötaja või fänn? siin tuleks nagu asjad kohe eoses lahti mõtestada jah, siis saame edasi vaielda. ootan sinu käiku.
      Ma ei defineeri ennast liidu töötajana. Olen koondise fänn.
      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

      Kommentaar


        #78
        No okei päris naljakas on lugeda siit kommentaare ja lõõpida. Aitäh eelnevatele postitajatele selle eest.

        Aga veits nagu tõsisemalt vaadata seda mängu, siis algas pihta pentsikult.

        Hein väravas ok.
        Kaitseliinis Kuusk, Pürg, Seppik - no täitsa ok kui sa tahad 3 kaitsjaga stiili teha. Seppik polnud üldse hull.
        Poolkaitses Poom, Soomets, Kreida, Miller. Kolm viimast on väga tasemel mingit juttu pole. Poom oli täna kahjuks kahvatu.
        Ründes Vlasi, Kostja Sappinen - kõik väga brad. (võib-olla oli mõeldud et Vlasi on poolkaitses ka)

        Alguses mäng oligi päris huvitav. Natuke naiivne, sest Vlasi oli üksi äärel ja siis tema tagant joosti läbi kogu aeg (pole tema süü otseselt . sinna ei mindud lappima teiste poolt). Küsimus miks siuke auk jätta?

        Eesti lõi paar teravamat momenti aga need olid suht kõik ründetrio individuaalsed meisterlikkused või paaris ponnitused.

        Esimene poolaeg oli jumala ok - midagi katki polnud. Ei olnud midagi väga ägedat ka veel.

        Hakkas teine poolaeg:
        Hein Igoneni vastu - täitsa ok treeningmängus.
        Vahetati sisse Lepik Vassijlevi asemele. Miks??? Target man loova mängija asemele. Lepikul on mingi eriti vähe mängupraktikat ja toores (seda oli näha). Ükski pall enam ees ei pidanud.
        Zenjov äärele Milleri asemele - Zenjov enamus aega lonkis seal (sorry zenjov aga päris nukker oli). Miller on loov mängija - Zenjov on heas mõttes sirgjooneiline ja nahhaalne mängija. Aga jälle miks??
        Seppik välja - Järvelaid sisse. Järvelaid on ründele orienteeritud mängija (st ründes parem kui kaitses), kaitsetöö on tal paraku mitte nii hea. Sellega liikus Soomets äärekaitsesse. Läksime neljasele liinile, aga Soomets on häda pärast ainult äärekaitset mänginud. Keskelt läks hea poolik ära. Miks seda vaja oli?
        Sappinen välja - läksime ühe ründaja peale? Seisu hoidma? Roosnupp asemele - kes pole puhas ründaja ja kes armstab mängida maast palli (terve teine poolaeg peksti pikka ette).
        Vlasi välja ja Marin asemele enamvähem positsiooni mõttes ok. Kuigi Järvelaid Vlasi positsioonil töötaks paremini.
        Lepik saab vigastada - Liivak asemele. Oleme 0 ründaja peal (oleks võinud vähemalt Zenjovi või Marini sinna nihutada) Liivak on äärel parem, teeb kaitsetööd rohkem kui Zenjov.

        Pärast vahetati Lukka sisse ja Õigus ka, aga selleks hetkeks oli mäng juba täitsa ära lagunenud.

        Need vahetused ei toiminud sest need olid ebaloogilised ja arusaamatud. Kui Häber rääkis et minnakse mängu võitma miks siis teisel poolajal mingit huumorit tegi?

        Kommentaar


          #79
          Loen, et Zenjov enamus aega lonkis, mitmelt postitajalt, krt vaatasin vist valet streami või midagi muud, sest Eesti kaks parimat võimalust tulid mõlemad Zenjovi pealt. Näiteks see karistuslöögi teenimine ja enne seda paremalt ise sutsates ja ilusa sööduga jätkates.

          Kas enne mängu öeldi, et minuteid mingi niisama ei saa, et peab parim olema ja siis avastati, et Hein ei mängi Floras ka tehti poolajal vahetus?
          Je suis Nasfal

          Kommentaar


            #80
            Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
            Ma ei defineeri ennast liidu töötajana. Olen koondise fänn.
            Aga kas sa oled liidu töötaja?

            Tõin ka näite mängu ajal, et kui Levadia tõmbas kolm aastat järjest tiitli, siis kas oleks koosseis pidanud valdavalt olema ainult Leva poisse täis? Küsimus ei ole siiamaani selles, kes on valikus, vaid nendes keda ei ole.

            Kui treener ütles, et see pole mingi tutvumismäng vaid minnakse võidu peale, siis ma ütleks vastupidi. Sellised mängud ongi just selleks, et tutvuda ja aru saada sellest, kes paremini mängujoonisesse sobitub.

            Siililegi selge ju, et kui sa paned full Flora tiimi, siis nende kokkumäng on väga hea. Asi on lihtsalt selles, et Häberli peaks leidma parimad Eesti mängijad üles ja nemad mängima panema. Mitte lükkama esitiimi koosseisu ja siis väitma et nende koostöö on kõige parem.

            Kommentaar


              #81
              Algselt postitas vanafänn Vaata postitust
              Aga kas sa oled liidu töötaja?
              Ei ole.
              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

              Kommentaar


                #82
                nende kõikide lammaste jutupõhjal võiks Hispaanialt võtta tiitlid ära, sest MM võideti ainult ju Barcelona ja Real Madridi mängijatega.. ärme sellest Saksamaast üldse räägi kus olid Bayerni mängijad..

                Üks asi on lahmida, ähähähha ainult florakad koondises aga davai ütle kelle sa paned asemele siis? Need samad idud kes peavad olema meie tulevikulootused aga on 16 mängu järjest võiduta olnud v? jah tõde on valus, aga kõik said floralt lutti, ei kalju ega paide ega ammugi levadia ei suutnud KORDAGI florat võita ja ega eelmine hooaeg halvem polnud. Lisaks siia ka selle, et meie välismaal olevaid mängijaid ei saanud ju kutsuda kuna tegemist oli mitteametliku mänguga. Kui Flora oma üleolekuga eestis ja mitte just kõigeparema mänguga aga siiski sai ajalooliselt euroopa liiga playoffi siis ma probleemi ei näe, et just nemad koondised on. Jalgpallis pole tähtsad nimed vaid keemia, chemistry you know (Island, Ajax, Kosovo jne). Aga jah Floras on ka oluline roll Hennil, et nüüd paneme mingi pool sakslase treeneriks ja teeme samahästi on palju loota.
                Real Madrid is currently 100% best club in the world. No doubt

                Kommentaar


                  #83
                  nende kõikide lammaste jutupõhjal võiks Hispaanialt võtta tiitlid ära, sest MM võideti ainult ju Barcelona ja Real Madridi mängijatega.. ärme sellest Saksamaast üldse räägi kus olid Bayerni mängijad..
                  Mis tiitlite äravõtmisest sa jahud? Millest sa räägid?

                  Üks asi on lahmida, ähähähha ainult florakad koondises aga davai ütle kelle sa paned asemele siis? Need samad idud kes peavad olema meie tulevikulootused aga on 16 mängu järjest võiduta olnud v?
                  Muidu vihjeks, et kui sa räägid 16 mängu võiduta olnud koondisest, siis sa räägid ka väga suurest osast nendest samadest Flora mängijatest. Natukene nagu ei fiti ja ,,natukene'' on nagu ebaloogiline ka

                  Su see viimane lõik on natukene liiga keeruline.

                  Kommentaar


                    #84
                    Algselt postitas Temp0 Vaata postitust
                    nende kõikide lammaste jutupõhjal võiks Hispaanialt võtta tiitlid ära, sest MM võideti ainult ju Barcelona ja Real Madridi mängijatega.. ärme sellest Saksamaast üldse räägi kus olid Bayerni mängijad..

                    Üks asi on lahmida, ähähähha ainult florakad koondises aga davai ütle kelle sa paned asemele siis? Need samad idud kes peavad olema meie tulevikulootused aga on 16 mängu järjest võiduta olnud v? jah tõde on valus, aga kõik said floralt lutti, ei kalju ega paide ega ammugi levadia ei suutnud KORDAGI florat võita ja ega eelmine hooaeg halvem polnud. Lisaks siia ka selle, et meie välismaal olevaid mängijaid ei saanud ju kutsuda kuna tegemist oli mitteametliku mänguga. Kui Flora oma üleolekuga eestis ja mitte just kõigeparema mänguga aga siiski sai ajalooliselt euroopa liiga playoffi siis ma probleemi ei näe, et just nemad koondised on. Jalgpallis pole tähtsad nimed vaid keemia, chemistry you know (Island, Ajax, Kosovo jne). Aga jah Floras on ka oluline roll Hennil, et nüüd paneme mingi pool sakslase treeneriks ja teeme samahästi on palju loota.
                    Mis jama siin ajatakse nende võrdlustega teiste riikide suhtes. Siis kui Hispaania tiitlid võitis oli 5-6 mängijat Barcast ja Realist. (mõlemast siis 5-6, mitte ühest aga vot 15 mängijat ma pole vist kunagi näinud ühest tiimist ei Hispaanias ega Saksamaal) Tasuks äkki selle euroopa liiga play-offi suhtes ka faktid selgeks teha sest minu teada on 2 meeskonda sinna enne ka jõudnud, ehk ma ei tea mis seal ajaloolist oli. Tore on vaadata, et Floral ikka fännid olemas aga kahju, et ikka tumerohelised prillid on neil ette pandud.

                    Ei suudeta sellest ka aru saada, et treener ajab enne mängu mingit täielikku pada võitmise kohta ja siis tehakse sellised otsused algkoosseisuga, mis paneb naerma. Tunnistan, et esimesed 25 minutit saadi paari kontraga hästi rünnakule aga ülejäänud mäng oli ju pika ette peksmine. Zenjovi laitjatelt tahaks küsida, et millega Miller siis rohkem silma paistis? Zenjov võitis palli ja teenis ohtliku karistuslöögi lõpus aga Milleri kohta ei tea.

                    Seppikut kiidetakse kuigi kaitseliinis oli ikka paras segadus teisel poolajal ja mees suutis vastastele penalti ka ära anda. Lepik ma ei tea mille alusel sinna platsile saab ning ei kujuta ette miks tema juba poolajal sisse pidi tulema. Võttis selle viimasegi loovuse ära, ehk oleks kulunud Vassiljevi vahetuseks Mošnikov ära antud juhul?

                    Kommentaar


                      #85
                      Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                      Kasper, kuidas sa selgitad seda, et keskmisele fännile ei jõua üldse kohale, et praegune koondis ongi enam-vähem objektiivne ja adekvaatne?
                      Siin on omajagu küll ka täielikku lahmimist, aga ma arvan, et ei ole ühtegi Eesti jalgpalli huvilist (või vähemalt nende seas, kes sellest mängust miskitki aru saavad), kes arvaks, et praeguses Eesti koondises ei peaks sportlikust printsiibist lähtuvalt märkimisväärset rolli mängima Flora mängijad. Loomulikult peavad Eesti koondise tugitalad olema Kuusk, Lilander, Kreida, Sinjavski, Sappinen ja koondisesse peaks kuuluma nii mõnigi veel. Minu maitse vastaselt ka Vassiljev. Kui vaadata nüüd laiemalt, et kas koondiseringist jäi välja keegi, kes teeks selle koondise ilmselgelt paremaks, siis vastus kipub pigem "ei" poole. Aga samamoodi ei tee seda koondist kuidagimoodi paremaks ka kolmandiku kanti Floraga seotud mängijatest, kes on koondiseringi arvatud.

                      Ja sealt hakkavadki tekkima erinevad küsimused ja vandenõuteooriad, millele mu arvates pole jätkuvalt piisavalt adekvaatselt vastatud. Okei, kui Häberli isegi EJL-i huviorbiiti sattus läbi Flora, mis ideepoolest veidi kummaline on (ei kujutaks ette, et mõne teise Eesti jalgpalliklubi puhul võiks selline tutvus viia A koondise peatreeneriks), aga neelame selle alla ja lepime kokku, et tegemist on väärt spetsialistiga ja selline väike asi ei saa saada takistuseks. Samuti on okei, et peatreener koostab ise oma treeneritetiimi ja kui tal varasemalt Hurdaga hästi klappis, siis justkui igati loogiline ja mõistlik käik. Sõltumata sellest, et Flora spordidirektori huvid ja Eesti A koondise abitreeneri huvid mängijate valikul ei saa olla alati samad. Või siis vähemalt mitte läbinisti läbipaistvad. Aga lepime kokku, et Hurt on ka siiras inimene ja teeb oma tööd koondise juures siiski oma parimas usus ja teadmiste järgi, mille raames ta unustab keskenduda (ainult) Flora mängijate karjääriplaneerimisele. Eelmisel nädalal oli PM-s ka intervjuu füüsilise ettevalmistuse treeneriga, kelle sõnade kohaselt on ta varasemalt teinud juba koostööd Flora mängijatega. Miks mitte kaasata tugevat spetsialisti, absoluutselt.

                      Ja nüüd olemegi olukorras, kus treeneritering on väga tugevalt kokku puutunud ainult ühe klubiga, mille raames kõik mündivisked ka koondisevalikute puhul juhuslikult kukuvad ühes suunas ning ega teiste klubide võimalikke kandidaate ka oma silmaga üle vaadata pole mõtet. Selle raames on antud välja signaal (või vähemalt on tunda, et paljud nii arvavad), et kui sind ei ole Floras, siis ega sind suuresti ka ei eksisteeri. Ääremärkusena su eelmisele kommentaarile, et Anieri mitte ei kaasata kindlas kõneviisis, vaid ta peab märtsis alles näitama hakkama, kui kõva mees ta ikka on. Jutt ühtsest meeskonnast on igati tore ja loomulikult on seda lihtsam ehitada nende mängijate peale, kes igapäevaselt ka koos tööd teevad, aga ma ei tea, kas see rahvuskoondise puhul ikka kõige optimaalsem mudel on. Vähemalt ei ole mujal väga täheldanud. Või sai sealt välja lugeda, et eemale jäid problemaatilised isiksused, seda ei oska öelda.

                      Ja justkui on tõsi, et koondise peatreener valib koosseisu oma parima äranägemise järgi ja samamoodi vastutab selle eest ka oma töökohaga kui asjad ei suju. Siiski ei tasu ära unustada, et igal jalgpalluril on siiski ainult üks karjäär ja koondisesse kuulumine on meie jalgpallurite jaoks väga oluline märge CV-sse, et üleüldse kuskile jõuda oleks võimalik. Kui lõpuks selgub, et treeneri tehtud otsused olid ebamäärased, siis neid aastaid ei saa aga enam kuskilt tagasi.

                      Laiemalt on muidugi ükskõik, et mida keegi Jaanus, Mati või Mario kuskil kommentaariumis arvab, aga kui endine Flora kapten ja teine Floraga tihedalt seotud endisekoondislase (?) lähikondne teevad üsna sapiseid avaldusi erinevates meediumites, siis võib muidugi öelda, et hapud viinamarjad, aga ehk siiski paneb ka veidi laiemalt mõtlema.

                      Tegelikult on kurb, et kogu fookus on läinud taas suhetele Floraga, aga raske on sellest kõigest mööda ka vaadata.

                      Kommentaar


                        #86
                        Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                        Kasper, kuidas sa selgitad seda, et keskmisele fännile ei jõua üldse kohale, et praegune koondis ongi enam-vähem objektiivne ja adekvaatne?
                        Ma usun, et kõik saavad aru, et koondis on enam-vähem objektiivne ja adekvaatne. Aga... kui Pelt oleks Floras ja Seppik Paides, kas siis oleks ikka koondises Seppik? Vaevalt. Kui Lepistu oleks Floras ja Poom Levadias, kas siis oleks ikka koondises Poom? Vaevalt. Ma pole absoluutselt vandenõuteoreetik ja ei usu seda, et keegi maagiliselt surub koondisesse Flora mängijaid, kuid praegune seis tekitab küsimusi. Kui Nõmm siirdunuks Levadiasse ja Vallner Florasse, kas siis olnuks koondises viimane? Kurat, äkki tõesti? Kui Lepik oleks Kaljus ja Alex Matthias Tamm Floras, kas siis oleks viimane meie suur tulevikulootus, kellele koondises minuteid tiksutada? Vaevalt, aga samas, perse, äkki oleks?

                        Ausalt öeldes mind häiris Häberli (minu jaoks) esimene pressikas. Küsiti konkreetseid asju, aga vastuseid ei saadud:
                        Miks pole Anieri? - Ma nimedest ei räägi.
                        Miks on koondise koosseis selline? - Sest ma tegin selle valiku.
                        Mis taktikaga mängitakse? - Seda ka ei ütle.

                        Ahah, tore. Tegelikult on küsimus natuke ka kommunikatsioonis. Miks mitte öelda, et Anier on 30, me vaatame pikka perspektiivi ja meie treenertiimi silmis on Lepik kahe aasta pärast parem mängija. Jumalast arusaadav oleks. Aga praeguse jutu järgi peab Anier ennast märtsi alguses kohalikus liigas justkui tõestama, aga Lepik väärib kohta niigi. Vabandust, aga see pole ju mitte kuskilt otsast loogiline?

                        -e- näedsa, Romario jõudis enamvähem sama kirjutada. Aga selle tooks eraldi välja:

                        Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                        Selle raames on antud välja signaal (või vähemalt on tunda, et paljud nii arvavad), et kui sind ei ole Floras, siis ega sind suuresti ka ei eksisteeri. /--/ Jutt ühtsest meeskonnast on igati tore ja loomulikult on seda lihtsam ehitada nende mängijate peale, kes igapäevaselt ka koos tööd teevad, aga ma ei tea, kas see rahvuskoondise puhul ikka kõige optimaalsem mudel on. Vähemalt ei ole mujal väga täheldanud.
                        Kas selline mulje on meelevaldne ja Romariol on ees "roosad prillid"? Võib-olla tõesti, aga paratamatult selline mulje jääb näiteks ka mulle ja usun, et ka paljudele teistele.

                        Kommentaar


                          #87
                          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                          Kasper, kuidas sa selgitad seda, et keskmisele fännile ei jõua üldse kohale, et praegune koondis ongi enam-vähem objektiivne ja adekvaatne?
                          Ma ei tea, mida keskmine fänn arvab. Ma tean nende arvamust, kes seda häälekalt välja näitavad. Aga arvestades meelsust, mis valitseb Pohlaku ümber teatud ringkondades, siis on loogiline, et selle pealt kandub pahameel ka Flora kui ainuvalitseja peale. Ja sealt omakorda siis koondisele või selle treenerile, kui ta florakaid kasutab. Haakub üleüldise olukorraga Eestis. Kindlasti on see täna nähtusena pigem loogiline.

                          Aga nüüd koondise valikust ja fännidest rääkides, siis ongi ka loomulik, et iga fänni jaoks on koondis nö tema oma ja tal on endal oma ideed ja nägemused (mis kujunenud oma klubiliste eelistuste, nähtud mängude ja jalgpalli mõistmise pinnalt), kuidas peaks koondis mängima ja kes peaksid selle koondise eest mängima.

                          Näiteks minu enda jaoks tekkis ju ka esmast nimekirja nähes kaks suuremat küsimust, millele ma esimese hooga veenvat selgitust ei leidnud ja mida seejärel kirjutatud kommentaaris puudutasin. Aga kui kuulsin Häberli esimesi kommentaare, sain umbes ta ideest aru ja mõistsin, et mu enda järeldus oli küllalt täpne. Minu jaoks saabus sellega vastus. Ma võin nõustuda või mitte, aga ma saan aru, millest ta lähtub.

                          Tulihingeline fänn aga üldiselt ei taha selgitustega leppida isegi siis, kui ta need tema jaoks midagi selgitavad, sest nagu kirjeldasin, koondis on tema jaoks nii südamelähedane asi. Ja sellist olukorda, kus treeneri mõtted kattuksid täielikult fännide omaga, pigem ei eksisteerigi. Kui on tulemused, on fännid vähemalt leplikumad. Kui tulemusi pole, on frustratsioon üha suurem. Selles mõttes ongi normaalne ja loogiline, et sinu kirjeldatud "keskmine fänn" ongi pahane, kirub ja räägib, kuidas peaks olema. Eesti pole pea kaks aastat võitnud ju.

                          Toon näiteks veel, et praegu meenutavad fännid heldimusega Tarmo Rüütli aega ja mõni ütleb lausa, et Täri võiks uuesti koondise peatreeneriks saada. Aga siin mängibki rolli see, et ajas muutuvad inimese jaoks kõik asjad paremaks või vähemhalvemaks ja esile tõusevad tugevamad emotsioonid, mis Täri ajast on selgelt seotud meie kuldaja ja play-off'iga. Ent kui nüüd sellele ajale tagasi mõelda, siis käis ju kogu aeg samasugune jaur, et miks mängib üks ja miks ei mängi teine. Küll ei saadud aru, kuidas Tihhon ikka ja jälle koondises on, siis valmistas pettumust Vungi kuulumine algkoosseisu jne jne. See on ju analoogne praeguse olukorraga.

                          Erinev on aga see, et jalgpall on fänni jaoks igas mõttes palju kättesaadavam. Toona olid paljud koondislased välismaal ja ega keegi ei vaadanud ju iganädalaselt, kuidas nad seal mängivad. Täri ütles, et Pareiko tõi talle Krakowi vorsti ja selle pealt kindlasti saab peale ning oligi tore ja lõbus. Praegu on koondises Premium liiga mängijate osakaal kasvanud, samal ajal kui kõik PL matšid on otseülekannete vahendusel kättesaadavad, meil on Fantasy, kogu meediakajastus on aegade detailseim ja põhjalikum. Fännid teavad praegu palju paremini, kuidas keegi mängib ja no kui Mošni on Eesti liigas kunn, siis tulebki selle pealt loogiliselt küsimus, miks ta koondises ei ole.

                          Ehk see kõik ongi normaalne. Ja samal ajal üritab treener, vahet pole, kas ta on Rüütli, Pehrsson, Reim, Voolaid või Häberli, tegelikult omaenda (!) nägemuse järgi koostada temaenda ja tema plaanide jaoks kõige sobilikuma koondise, et võita, teha tulemust ja astuda sellega omaenda karjääris uusi, suuremaid samme, saavutada võite ja mängida end seeläbi ajalukku ning nii ka fännide südamesse. Mitte ükski treener ei võta seda ametit vastu, et kaotada. Vastupidi. Kõik tahavad võita. Aga kõigil on oma idee ja nägemus, kuidas on Eesti-suguse satsiga seda kõige reaalsem teha. Ja siit tulevadki vastuolud. Nii treener kui fännid tahavad sama lõpptulemust, aga tihtipeale arvamused erinevadki. Ainult et kui fännil pole laual midagi peale oma emotsioonide ja tuju, siis treener on see, kes lõpuks vastutab oma töö ja oma karjääriga. Ja seepärast nad teevadki valikuid, nagu nad teevad. Nad on eksperdid ja neil on visoon, kuidas tulemusi saavutada. Ning kui plaan ei õnnestu, siis seataksegi üha suuremalt treeneri oskuseid kahtluse alla, kuigi vahel lihtsalt tõesti polegi mingist materjalist võimalik mingil konkreetsel ajahetkel rohkem välja pigistada.

                          Vot umbes sedasi selgitan. Läks vähe pikale, aga ise sa küsisid.
                          Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                          Algselt postitas taku*
                          Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                          Kommentaar


                            #88
                            Kolm head postitust jutti. Aitäh teile!
                            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                            Kommentaar


                              #89
                              Toredad mõtteavaldused ülalpool tõepoolest!
                              Aga siin minu hommikused mõtted. Kui isegi Ott Järvela, kes üsna võimutruu ajakirjanik, ei mõista, miks Henri Anier välja jäi, siis mina põrutan otse välja, et Häberli on (Flora) kelgunöör! Sulgudes seetõttu, et ta pole mitte Flora kelgunöör, vaid kelgunöör üleüldiselt. Sellist ühe klubi eelisamist nägin ma viimati Pijpersi juures. Aga siis oli see isegi rohkem arusaadavam, seda ju ei varjatud. Reimi ja Voolaidi juures, mul seda tunnet ei olnud aga nüüd Häberli juures on. See on neile, kes arvavad, et ma alati peatreeneri valikuid kritiseerin. Ei, võite järgi vaadata, Voolaid ja Reim pole minu käest kritiikat saanud, sest ma mõistsin neid valikud. Isegi paljukirjutud Liivaku kaasamisest sain aru, sest Voolaid vähemalt selgitas seda. No ei tekkinud tunnet, et Flora mees on pukis. Aga Häberli juures ma tunnen seda. Seetõttu julgengi öelda, et ta ei ole treener vaid (Flora) marionett. Kuidas saab üks peatreener mõne päevaga nõnda ebameeldivaks muutuda? Kui mehe käest küsida, siis on vait. Ja ausalt öeldes on mul raske Eesti koondise mänge vaadata teadmise juures, et ei valita parimaid, vaid valitakse Flora mängijaid. Mis treener see selline on ,kes võtab ühe kokkumänginud meeskonna ja hakkab sellega tulemust tegema? Seda oleks võinud ükskõik kes teha. Koondise peatreeneri ülesanne on valida võimalikult laiapõhine meeskond. Mitte koondise peatreener, vaid klubitreener. Eks selline ka tema CV ju on. Mina tunneli lõpus valgust ei näe.
                              On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                              I don’t care what you think of me!
                              Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                              Kommentaar


                                #90
                                Väga mitu head põhjendust ja arutelu, kuid jäi juba eile natukene kripeldama üks asi. Nimelt, sisuliselt Flora sats siis kaotas eile napilt seisuga 1:0 Euroopas alagrupis mängivale satsile, tõsi. Kuid jutud stiilis, et näe kui kõva, saame CL satsiga hakkama küll ja olime võrdsed, siis ungarlased esimesel poolajal omasid koosseisus ka noormängijaid ja reserve ehk pole mõtet üle ka haipida. Reaalne tase tuleb välja alles siis, kui Euroopas reaalselt ka sellel aastal tehakse midagi ja näiteks loosiga saadakse tugevamad vastased kui kääbusriigid. Kuigi Euroopa tuleb igale Eesti satsile pöialt hoida, olgu see sats milline on.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X