320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas nonoh Vaata postitust
    Kogutasu?
    nii peaks olema. pensionikeskus.ee-l peaks õige info olema.
    palju seal Rootsis neil indeksfondidel on? 0,25%?
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      Tjah, Tuleva langetab alates 1. maist 0.39 peale, aga nagu täna üldkoosolekul räägiti, siis plaan on veel langetada, aga see sõltub fondi mahust. Kui jõuda 1 miljardini, saaks liikmetele ilmselt alla 0.2 (kui riiklikud regulatsioonid jäävad samaks, aga õnnestub saada Black Rockilt paremad tingimused jne).

      Ehk, et erinevalt suurtest pankadest siis Tuleva ei saa jõupositsioonilt midagi teha ega n-ö kahjumis joosta, vaid teeb täpselt nii nagu mahud lubavad. Aga eesmärk on jah, alati langetada.

      Aga samas, tsitaat 2020 tegevusaruandest:

      "Seetõttu ei tähenda esimene valikusse ilmunud madalama hinnaga fond veel seda, et me saadame liikmetele soovituse vara kohe sinna üle viia. See ei tähenda ka seda, et me peaksime oma tasu kas või kahjumi hinnaga kohe alla tooma. Oma tulevikuplaanide tegemisel peame siiski alati silmas seda, et meie ühine eesmärk on meile kõigile parima kogumisvõimaluse loomine ja see parim võimalus ei pruugi igal juhtumil meie enda juhitud fond olla."

      Kommentaar


        USA turg on hetkel endiselt nii valus. Pre-market veritseb. Kaua veel. Võiks mingil hetkel ikkagi kuskil stabiilsuse saada.

        Kommentaar


          TSLA pullina mina igatahes hoian ja ostan veel juurdegi. Hetke hind meenutab mulle veidi 2020 kevadet.

          Kommentaar


            Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
            TSLA pullina mina igatahes hoian ja ostan veel juurdegi. Hetke hind meenutab mulle veidi 2020 kevadet.
            Mis hinnaga keskmiselt käes on?

            Kommentaar


              Algselt postitas allars Vaata postitust
              Mis hinnaga keskmiselt käes on?
              Telefonis ei viitsi hakata keskmist umbes arvutama, aga esimesed TSLAd ostsin 2019 suvel, kui maksis ca 200€ enne spliti. 2020 kevad sai 400-600€ vahel pidevalt juurde ostetud.
              Split toimus 2020 september.

              Kommentaar


                turukene kullakene, hää küll exolä... u made your point exolä

                Kommentaar


                  Not cool tõesti.

                  Kommentaar


                    punasel päeval portfelli piiluda on tüüpiline algaja viga. Proff hiilib algul eemalt ja siis alles otsustab, kas avada vöi mitte

                    The Federal Reserve Board of Governors in Washington DC.


                    Powell hakkab jutustama jälle, seepärast punane. Sellel lehel peakski silma peale hoidma, igakord enne tema köne pullid nutavad

                    Chip and chair, küll läheb paremaks!

                    OCGN plahvatusohtlik, hoidke silma peal
                    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                    Kommentaar


                      Ma TSLA pullidelt igaks juhuks ikkagi küsiks, et kui on aastaga ten-bagginud, kas tõesti ei tundu, et äkki võiks veits pausi pidada temaga? Või reaalselt leiate, et ~aasta tagasi oli äri lihtsalt nii rämedalt alahinnatud ja viskab järgmise aastaga veel 10x otsa, nii 10 triljoni ettevõtteks?

                      Praktikas kas või Mach-E edu näitab ju, et pikaajaline risk turuosa vähenemisele on väga mängus.

                      Mingist punasest merest ja muudest juttudest ei saa ma ka endiselt aru. Maailmas on teisi aktsiaid ka peale lõpmatusse ostetud valuationitega haibikad. Minu põhilistis küll mingit verevalamist ei paista.
                      20 LEGEND

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vtp Vaata postitust
                        Mingist punasest merest ja muudest juttudest ei saa ma ka endiselt aru. Maailmas on teisi aktsiaid ka peale lõpmatusse ostetud valuationitega haibikad. Minu põhilistis küll mingit verevalamist ei paista.

                        see on nüüd see koht, kus city fänn lendab unitedi teemasse ja "maailmas teisi tiime ka, minu tiimis küll kõik tip top"?

                        või mis see kõvatamise point nüüd täpselt oli?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas vtp Vaata postitust
                          Ma TSLA pullidelt igaks juhuks ikkagi küsiks, et kui on aastaga ten-bagginud, kas tõesti ei tundu, et äkki võiks veits pausi pidada temaga? Või reaalselt leiate, et ~aasta tagasi oli äri lihtsalt nii rämedalt alahinnatud ja viskab järgmise aastaga veel 10x otsa, nii 10 triljoni ettevõtteks?
                          Jah aasta tagasi oli äri alahinnatud. Ma jällegi telefonis ei viitsi siia ümber trükkida kõike. Sõber google aitab, mis lubadusi nad on andnud ja mis tehased hetkel ehituses on.
                          TESLA EI OLE AINULT AUTOTOOTJA!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
                            TESLA EI OLE AINULT AUTOTOOTJA!

                            Olen ka seda siin pikalt seletanud mitu korda, aga möni ikka ei saa aru vöi tölgendab endamoodi
                            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              see on nüüd see koht, kus city fänn lendab unitedi teemasse ja "maailmas teisi tiime ka, minu tiimis küll kõik tip top"?

                              või mis see kõvatamise point nüüd täpselt oli?
                              Polnud kõvatamine, see on vaid mu watchlist ja ma pole ise täna üheski aktsias sees. Investeerimine pole mu jaoks päris jalgpalliga võrreldav ka, siin emotsionaalset sidet oma kraamiga luua ei tasu. Point oli tegelikult - ja ma väga vabandan kõigi sügavalt Eloni silmadesse armunute ees - et TSLA (ja veel mõni rakett) võib väga vabalt ollagi ülehinnatud ja mullid kipuvad aktsiate maailmas valusalt lõhkema.

                              Aga mis ma ikka jauran. Jagan mõned seletused ka, miks tuleks emotsioonid kõrvale jätta ja asi enda jaoks hoolega läbi mõelda, et te mingite mädanenud sardiinide otsas ei istuks. Öeldakse, et TSLA on kasvuaktsia, nii et sky is the limit, right?



                              Igast kasvuaktsiast saab ühel hetkel väärtusaktsia, st homme, ülehomme, 10 aasta pärast või nii peab keegi seda vara tahtma selleks, et ta toob mitte väärtuskasvu, vaid rahalist tulu. Tulu? Müügitulu?



                              Kasumit?



                              Rahavoogu?



                              See on number, mida silmas pidada. Ja ma teen selle asja nüüd hästi lihtsalt ja lollikindlalt, aga paraku tuleb see ohver tuua, et millalgi pidama ka saaksin. Point on, et ühel hetkel muidu nullkasvuga ettevõttelt ootad sa suurusjärk 10% rahavoo tootlust igal aastal, muidu lähed tood midagi muud poest. Kui sa annad täna Teslale triljoni väärtuse, siis sa ootad, et sel kaunil tulevikupäeval teeniks ta tänases vääringus ca 100 miljardit vaba rahavoogu igal aastal. Tesla tänane müügitulu on 31,5 miljardit taala. Pole hullu, kogu autotööstus paneb taskusse 2,24 triljonit aastas, see on ju 2 240 miljardit. Päev päästetud? Not quite. Näiteks VW toob oma ~300 miljardist müügituludest koju äritegevuses rahavoogu (CAPEX'i jätame kõrvale, sest eeldame ju, et ettevõte ei kasva, tulevikku investeerida pole vaja. Kuigi maintenance capex tegelikult ikkagi on. Aga et TSLAle eelis anda, teeme nii) ~7-8%. BMW 125 miljardist umbes 5% või nii. Ehk kui TSLA tooks koju 5% rahast, peaks olema tal sisuliselt 100% turuosa autotööstusest, kui tooks 10% peaks olema 50% turuosa. Okei, SpaceX ja värgid, aga tõesti veits ei tundu, et see valuation on välja venitatud rohkem kui Suure Sämmi püksikumm oli? Realistlik on sellest autobisnessist välja imeda max 30 miljardit opcf-i aastas, ülejäänud 70 miljardit peab tulema marsilt vms.

                              Ehk, mida ma tahan öelda ja olen püüdnud öelda selle teema algusest peale on, et kui osta liiga kalleid asju, siis ei tasu üllatuda, kui ühel hetkel see asi kukkuma hakkab. Momentum on tore ja sellel lainel sõita vahva, aga turu ajaloos on sellised asjad eranditult lõppenud sellega, et keegi saab valusalt vastu näppe.

                              Ja siit ka põhjus, miks ma üheski aktsias täna ei istu. Kui keegi saab selliste mullide lahtiharutamise järel vastu näppe, on sellel lühiperspektiivis alati tagajärjed ka laiemale turule. Pull oli seda TSLA ja muu värgi sõitu jälgida, aga paraku on see samasugune optimismiralli, nagu n korda minevikus nähtudki. This time is not different.
                              20 LEGEND

                              Kommentaar


                                Powell on ikka munn. Tahab vist köik öhku lasta
                                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                                Kommentaar

                                Working...
                                X