320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #76
    Algselt postitas SleepWalking Vaata postitust
    No täitsa võimalik, jah (kuigi neid protsente vaadates võiks mõelda, et inflatsioon on olnud viimase 25 aasta jooksul sisuliselt 100%). Aga see tähendab, et ta ostab täna (mõne indikaatori alusel kõigi aegade kallimaid aktsiaid tootluse suhtes) suht õiget asja ja hoiab 25 aastat, läbi krahhide ja tippude.
    Ehk ma saan aru, et kõige olulisem on raha kohe tarbimisse panna, kuna investeerimine on mõttetu, inflatsioon sööb selle nagunii ära ja üleüldse?

    Kommentaar


      #77
      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Ehk ma saan aru, et kõige olulisem on raha kohe tarbimisse panna, kuna investeerimine on mõttetu, inflatsioon sööb selle nagunii ära ja üleüldse?
      Ei ole mõttetu. Aga inflatsioon on objektiivne reaalsus. Ka alternatiivkulu (ehk kui paned raha kusagile, jääb midagi muud samal ajal jälle tegemata) on objektiivne reaalsus. Raha paigutamisel võiks olla eesmärk ja perspektiiv, mh ajaline. vtp ja ja teine 007 on andnud tarka nõu ju küll.

      Kommentaar


        #78
        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Ehk ma saan aru, et kõige olulisem on raha kohe tarbimisse panna, kuna investeerimine on mõttetu, inflatsioon sööb selle nagunii ära ja üleüldse?
        Sulle öeldi ilusti ja viisakalt, et:

        1. lao III sammas täis
        2. osta teine kv
        3. kui ikka raha üle jääb, osta mingit indeksi.

        Samas hookers and blow ka legit variant. Vähemalt midagi meenutada.

        p.s. Tallinna kv on 10 aastaga tõusnud 100%. Kui sa oleks 10 a tagasi 20% omakapitaliga peale võtnud laenu, siis täna oleks sul nt 100k korteri puhul 5x tootlus + makstud laenu põhiosa. Arvestades tänast rahatrükki ja eelduslikku inflatsiooni, siis viimane hetk sul kv raketile hüpata. Tänane aeg on küll selline, et rikkad saavad rikkamaks ja vaesed vaesemaks.

        Kommentaar


          #79
          Minu esmane soovitus mönule oleks ka olnud see tonna nädalavahetustel call girl`ide peale investeerida, väike vaheldus teatrile ja kinole. Küll neid numbreid Etoros hiljem jälgida jöuab
          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

          Kommentaar


            #80
            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
            Sulle öeldi ilusti ja viisakalt, et:

            1. lao III sammas täis
            2. osta teine kv
            3. kui ikka raha üle jääb, osta mingit indeksi.

            Samas hookers and blow ka legit variant. Vähemalt midagi meenutada.

            p.s. Tallinna kv on 10 aastaga tõusnud 100%. Kui sa oleks 10 a tagasi 20% omakapitaliga peale võtnud laenu, siis täna oleks sul nt 100k korteri puhul 5x tootlus + makstud laenu põhiosa. Arvestades tänast rahatrükki ja eelduslikku inflatsiooni, siis viimane hetk sul kv raketile hüpata. Tänane aeg on küll selline, et rikkad saavad rikkamaks ja vaesed vaesemaks.
            1. III sammast ei saa täis laduda, sinna võib ju lõpmatuseni laduda. Samas on miinuseks ikkagi need haldustasud, mis ise investeerides ära jäävad. Plussiks jah see 20% tulumaksu boonus. Töökaaslane investeeris III sambasse ja oli äärmiselt pettunud kui pensionile jäädes 30 eurtsi kuus rohkem saama hakkas. Nüüdseks jah, olukord parem kuna kindlustusfirmadele enam raha ei anta ja võid pensionile jäädes tulumaksuvabalt kõik raha kohe välja võtta. Aga natuke tahaks ikka ise ka otsustada. Tahaks väheke särtsu ja hasarti ikka ka.
            2. kv-sse investeerides on omajagu jagu raha vaja, isegi sissemaksuks on pappi vaja. Üürimiseks peab tegema oma ettevõtte, mille raamatupidamisega peab tegelema. Lisaks see pidev üüriliste jant ja remont. Ühesõnaga mul endal teine kinnisvara olemas, aga laisa inimesena ma ei viitsi selle üürimisega, remondi ja ettevõttega hetkel tegeleda. Las seisab ja ootab niisama kinnisvara tõusu. Kui pension käes, müün maha ja naudin elu.
            3. Laisa inimesena jääbki mulle üle vaid aktsia. Seda saab teha eraisikuna, niikaua kui rohkem välja ei võta kui sisse paned, ei pea tulukat maksma, ei mingit jahmerdamist ettevõttega. Mulle hetkel lemmik variant, kui tahan ülejääva rahaga midagi ette võtta. Elu on näidanud, kui ei investeeri, siis ära sa ta laristad. Lihtsalt kõrvale pannes, ostan kallima auto, fancyt sööki-jooki jne. Kümneid tuhandeid on väga kerge maha laristada. Igaüks teeb kuidas tahab, aga mulle hetkel aktsia lemmik variant. Olen tegelenud ka natuke ühisrahastusega ja see ei tõmba kuidagi. Selline põlve otsas nikerdajate värk tundub.
            On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
            I don’t care what you think of me!
            Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

            Kommentaar


              #81
              Algselt postitas Kebab Vaata postitust
              1. III sammast ei saa täis laduda, sinna võib ju lõpmatuseni laduda. Samas on miinuseks ikkagi need haldustasud, mis ise investeerides ära jäävad. Plussiks jah see 20% tulumaksu boonus. Töökaaslane investeeris III sambasse ja oli äärmiselt pettunud kui pensionile jäädes 30 eurtsi kuus rohkem saama hakkas. Nüüdseks jah, olukord parem kuna kindlustusfirmadele enam raha ei anta ja võid pensionile jäädes tulumaksuvabalt kõik raha kohe välja võtta. Aga natuke tahaks ikka ise ka otsustada. Tahaks väheke särtsu ja hasarti ikka ka.Aga natuke tahaks ikka ise ka otsustada.
              2. kv-sse investeerides on omajagu jagu raha vaja, isegi sissemaksuks on pappi vaja. Üürimiseks peab tegema oma ettevõtte, mille raamatupidamisega peab tegelema. Lisaks see pidev üüriliste jant ja remont. Ühesõnaga mul endal teine kinnisvara olemas, aga laisa inimesena ma ei viitsi selle üürimisega, remondi ja ettevõttega hetkel tegeleda. Las seisab ja ootab niisama kinnisvara tõusu. Kui pension käes, müün maha ja naudin elu.
              3. Laisa inimesena jääbki mulle üle vaid aktsia. Seda saab teha eraisikuna, niikaua kui rohkem välja ei võta kui sisse paned, ei pea tulukat maksma, ei mingit jahmerdamist ettevõttega. Mulle hetkel lemmik variant, kui tahan ülejääva rahaga midagi ette võtta. Elu on näidanud, kui ei investeeri, siis ära sa ta laristad. Lihtsalt kõrvale pannes, ostan kallima auto, fancyt sööki-jooki jne. Kümneid tuhandeid on väga kerge maha laristada. Igaüks teeb kuidas tahab, aga mulle hetkel aktsia lemmik variant.
              1. TM soodustusel on piir. EHK siis mõtlesin selle piiri täis ladumist.
              2. jutt oli konkreetselt mõnuagendist, kellel iga kuu jääb 1-2k üle ja reaalselt 0 ideed mehel, mida rahaga teha. Tal pealehakkamist on, küll leiab mõne kena tudengipreili korterisse nt.
              3. Fair enough. Ja üleüldse, hetkes elamine on totaalselt alahinnatud ühiskonnas. Vahel ikka mõtlen, et kuidas kunagi 23 aastasena esimestel tööaastatel mõtlesin "säästa" elu arvelt.* Kui me räägime keskmisest spetsialistist, kelle töötasu teatud ajahetkel on kasvutrendis, siis no dafak. Kui keegi nt jurist, kes on advokatuuri tracki, töötab ok büroos jne, siis esimesest palgast kõrvale panemine kõhu, hea ülikonna ning tibude arvelt, et ikka "vastutustundlikult käituda" on max retarded. Sama raha paned hiljem kõrvale 10% ajaga. Seega eks see "õige tee" ole iga inimese vanuse ja elukutse ja üldiste kohustuste kontekstis erinev.

              *reaalsuses ei säästnud ka, lihtsalt kuklas oli mõte koguaeg, et olen loll seepärast

              Kommentaar


                #82
                Algselt postitas Piirissaar Vaata postitust
                Hoian pöialt, et sa oma vaimsest puberteedist (või mis iganes see sul on) ükskord välja kasvaksid. Seni katsun olla empaatiline.
                Sa oled harilik koputaja ja tuled empaatiast rääkima. Just saatsin sulle nimekirja inimestest, kes kellega keda petnud/petab ja meestest, kes on laste tegelikud isad. Saad köik kenasti edasi rääkida ja sellega ühiskonnale teene teha
                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                Kommentaar


                  #83
                  Algselt postitas kaala Vaata postitust
                  Sa oled harilik koputaja ja tuled empaatiast rääkima. Just saatsin sulle nimekirja inimestest, kes kellega keda petnud/petab ja meestest, kes on laste tegelikud isad. Saad köik kenasti edasi rääkida ja sellega ühiskonnale teene teha
                  See asi tundub siin ikka patoloogiline olevat. Aga katsuks head teemat mitte ära lörtsida.

                  Kommentaar


                    #84
                    Algselt postitas Kebab Vaata postitust
                    2. kv-sse investeerides on omajagu jagu raha vaja, isegi sissemaksuks on pappi vaja. Üürimiseks peab tegema oma ettevõtte, mille raamatupidamisega peab tegelema. Lisaks see pidev üüriliste jant ja remont. Ühesõnaga mul endal teine kinnisvara olemas, aga laisa inimesena ma ei viitsi selle üürimisega, remondi ja ettevõttega hetkel tegeleda. Las seisab ja ootab niisama kinnisvara tõusu. Kui pension käes, müün maha ja naudin elu.
                    Üürilepingu sõlmimiseks ei pea äriühingut looma. Üürilepingu saab vabalt sõlmida ka eraisikuna. Lihtsalt tuleb igal aastal saadud tulu deklareerida. Äriühingu puhul jah ei ole vajalik saadud tulult tulumaksu maksta, kuid raha ettevõttest väljaviimisega maksustatakse see nagunii. Juhul, kui muidugi ei skeemita mingil moel. Eraisikuna üüritulu teenimine on tehtud riigi poolt mõnevõrra soodsamaks. Tulumaksuseaduses on eraldi alus, mis tähendab, et saadud tulu maksustatakse sisuliselt 16%ga üldise 20% asemel.

                    Kommentaar


                      #85
                      Mis head skeemid/mudelid teise KV ostmiseks on kui endal kingakarbis piisavalt vahended ei ole?

                      Kommentaar


                        #86
                        Algselt postitas allars Vaata postitust
                        Üürilepingu sõlmimiseks ei pea äriühingut looma. Üürilepingu saab vabalt sõlmida ka eraisikuna. Lihtsalt tuleb igal aastal saadud tulu deklareerida. Äriühingu puhul jah ei ole vajalik saadud tulult tulumaksu maksta, kuid raha ettevõttest väljaviimisega maksustatakse see nagunii. Juhul, kui muidugi ei skeemita mingil moel. Eraisikuna üüritulu teenimine on tehtud riigi poolt mõnevõrra soodsamaks. Tulumaksuseaduses on eraldi alus, mis tähendab, et saadud tulu maksustatakse sisuliselt 16%ga üldise 20% asemel.
                        Oleneb, mis üürimise mõte on. Minu mõte oli ikkagi raha edasi investeerida, osta uus korter jne. Pensionifond ühesõnaga. Eraisikuna sa pead tulumaksu ära maksma ja alles siis saad edasi investeerida. Kui ma "skeemitada" oleks tahtnud, siis oleks eraisikuna lihtsalt mustalt üürinud, milleks veel ettevõttega jamada.
                        On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                        I don’t care what you think of me!
                        Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                        Kommentaar


                          #87
                          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                          Mis head skeemid/mudelid teise KV ostmiseks on kui endal kingakarbis piisavalt vahended ei ole?
                          Mina soovitaks kellegagi kampa lüüa. Pool muna on ikka parem kui tühi muna.
                          On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                          I don’t care what you think of me!
                          Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                          Kommentaar


                            #88
                            Ise olen viimase 3 aasta jooksul peamiselt maad ostnud, kuna maad sain päranduseks, siis tundus loogiline osta ümbert metsa ja põllumaad. II- ja III sammas on ka minu meelest mõistlikud (eriti III sammas), natuke on aktsiaid eraisikuna ja üürin välja ühte korterit Kadriorus. Igapäevaselt end rikkana ei tunne, kuid asju paberile kirjutades tekib väike lootus, et kõik on hästi, kui sõda ei tule!

                            Kommentaar


                              #89
                              Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                              Mis head skeemid/mudelid teise KV ostmiseks on kui endal kingakarbis piisavalt vahended ei ole?
                              Mina tegin nt nii (mul muidugi elukaaslasega kahasse suuremad investeeringud), et esimene korter kredexiga. Aasta aja pärast uus hindamisakt, mis tõstis LTV paremaks ning sain korteri Kredexi pealt maha. Uue korteri võtsin samuti Kredexiga. 10% on vaja, ilma päris ei saa kui muud likviidset KV-d tagatiseks ei ole pandud. Aga selline lahendus vähemalt minimaalse omakapitali vajaduse taganud. Oleneb ka olemasoleva korteri LTV-st, ehk saab isegi seda tagatiseks panna. Aga sõltuvalt pangast nad arvestavad olemasoleva tagatist a la Tallinna ja Tartu puhul ja ainult selles osas, mis jääb alla 80%. Nt kui sul akt 100k peal, laenujääk 50k, siis tagatisena kõlbab 30k, mis iseenesest peaks uue laenu omakapitali ära katma. Reeglina on nad tuttavalt sellisel juhul küsinud ka goodwillina 0-10k (sõltuvalt korteri hinnast) sullis juurde.

                              Aga meil jooksid asjad probleemivabalt kokku ja anti ilusti - üks korter panga silmis ühes linnas väiksem töökohustuste täitmiseks, teine suurem kus siis pere kasvatada. Intressid alla 2% mõlemal ning laenuvõimekus ka kahe korteriga alla 25% püsivatest sissetulekutest. Ehk et see ka mõjutab teist korterit võttes.

                              Kommentaar


                                #90
                                Algselt postitas Kebab Vaata postitust
                                Oleneb, mis üürimise mõte on. Minu mõte oli ikkagi raha edasi investeerida, osta uus korter jne. Pensionifond ühesõnaga. Eraisikuna sa pead tulumaksu ära maksma ja alles siis saad edasi investeerida. Kui ma "skeemitada" oleks tahtnud, siis oleks eraisikuna lihtsalt mustalt üürinud, milleks veel ettevõttega jamada.
                                Üürimise mõte seondub ju üldjuhul alati investeerimisega. Kui inimesel on olemas nt 100 000 eurot ja ta otsustab selle eest korteri soetada ning selle korteri hiljem välja üürida, siis juhul, kui ta ei tee seda kahjumlikult, on see investeering. Kuivõrd üürihinnad on üldiselt kõrged, siis mingisuguse tootluse saab alati kätte.

                                Eraisikuna maksad tulumaksu maksuarvestuse aluseks olevale aastale järgneva aasta esimeses pooles. Seda ei tule kohe teha, st igakuiselt. Lisaks arvestatakse teenitud tulult maha ka tagastamisele kuuluv tulumaks, kui seda peaks olema. Eraisikuna nö mustalt üürides on risk ehk mõnevõrra suurem, kuigi seda harrastatakse üsna palju. Äriühingust raha välja viimiseks leiab ilmselt tunduvalt mugavamaid viise.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X