320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Investeerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #46
    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Mul oleks pigem selline küsimus, et kuna ma päris "kiirelt rikkaks saamise"-plaani ei oma, vaid pigem tekkis küsimus selles, et kuhu panna enda igakuiselt üle jääv raha. Ehk see kõigub sealt 1000-2000 vahel enamjaolt (reisidel käia ei saa, pummeldamine on ka ära kadunud), kasiinos ei käi, spordi peale ei panusta, et siis mis on variandid. II sammas pole mul kunagi olnud, et sealt ei tule ka mingit supersummat kätte ja sellega pea õieli jooksu ei lähe.

    Lihtsalt panna seda järjest mingitesse aktsiafondidesse? Või proovida siit-sealt leida nö. stabiilsemaid aktsiaid, mis ei tohiks päris kõrbeda? Mis need olla võiks?

    Või on mingeid muid enamvähem normaalseid ja stabiilseid investeerimisteenuseid? Kas need enamus reklaamitavaid ühisrahastusvariante on püramiidskeemid ja sealt niiehknaa kindlalt eemale hoida? (noh, ala Estateguru jms asjad?).
    I samm - investeeri iga aasta 6000 eur III sambasse. see on juba iseenesest 20% tootlusega biznjekk, eeldusel et enne 55. eluaastat seda raha ei vaja. Isegi kui vajad siis saavutad tulumaksu edasilükkamise ja hajutatud turgude tootluse siiski. Kuna sealt saab tulumaksu tagasi siis st et I aasta paned 6000 sisse; järgmine aasta saad 1200 tagasi, lisad sellele 4800 juurde ja on 12 tuh sambas olemas + 1200 järgmine aasta jälle deklariga tagasi
    NB! See 6000 EURi on nüüd selle eeldusega, et sissetulek on suuremapoolne (mida peaks olema et 1-2k kuus järgi jääb); nendel kes saavad madalamat palka on teiseks laeks 15% oma brutosissetulekult.
    II samm - sellega on lihtne osa otsas mingis mõttes, teist nii lollikindlat kohta pole. Nüüd on variant, et kui asi mingilgi määral huvitab, siis lugeda mõned raamatud ja viia ennast kurssi ning teha mingeid aktiivsemaid käike - sama II kinnisvaraobjekt, mida välja üürida näiteks. Või siis üsna lollikindel alternatiiv on näiteks osta mingeid aktsiafondide osakuid. Näiteks SP500 või Nasdaq vürtsitada võib vabalt ka mõne rohelise fondiga näiteks.
    Samas arvestades, et kuni 30 tuh portfellini on Balti turul aktsiate ostmine, müümine ja hoidmine tasudeta siis osta kodubörsilt mõningaid aktsiaid. Nüüd järgnev võib vaidlusi põhjustada, aga ütleks et kokkuvõttes võiks üsna head valikud olla - Coop pank, LHV pank, Eften, Harju Elekter, Tallinna Vesi, Tallinna Kaubamaja, Tallinna Sadam ja Merko ; kindlasti ei julgeks panustada pikaajaliselt Arco, Baltika, ProKapitali, PRFoodsi ja Ekspressi aktsiatele. Sinna vahepeale halli alasse jäävad minu jaoks Nordecon, Silvano, Tallink. Ilmselt mõned paigutaks praegustelt kasumikordajatelt sinna ka LHV, aga pigem väga pikas perspektiivis eeldaks neile positiivset tulevikku.

    Kommentaar


      #47
      Algselt postitas nonoh Vaata postitust
      Loen suure lugupidamisega vtp, plasticu, kaala, veel1värava, allarsi ja teiste kommentaare siin teemas ja näen, et tegu on julgete inimestega, kes teavad, mida teevad.
      Tänan tunnustuse eest, aga päris ausalt ütlen, et tegelikult olen väike kala suures vees.
      Hakkasin aktsiate kohta uurima umbes 5-aastat tagasi. Esmased lugemised olid umbes sellised, et Investor Toomas räägib, kuidas sul on vaja tuhandeid või kümneid tuhandeid eurosid aktsiabörsil tulu teenimiseks. Haarasin esialgu tema sõnadest kinni ja mõtlesin, et vaatan sinna poole, kui kunagi rikkaks saan.
      2aastat tagasi tutvustas uuesti mulle aktsiaturgu üks hea sõber ja julgustas mind alustama 100euroga kuus. Hakkasin iga kuu plus500 platvormile kandma 200euri ja selle eest siis midagi ostma. Ulmeliselt pihta panin kõikide aktsiatega ja vahepeal läks tõesti hästi.
      On ka juhtunud, kus täna vaatad kontoseisu ja seal peal näitab näiteks 19 000€. Järgmisel päeva, kui turg avaneb, siis turg on crashinud. Kontoseis on 3000€. Tekitab ikka igasugu erinevaid emotsioone.
      Aga pigem olen jah siis selline mees, kes väga palju pole viitsinud börsi raamatuid jne lugeda, vaid kes on enda vigadest õppinud. Julgustan igatahes jätma kõigil üks nädalavahetus väljas käimata kord kuus, kasvõi pool aastat ja see nädalavahetuse raha investeerida börsile. Kui hästi läheb, siis poole aasta pärast ei pea enam oma vabast rahast juurde investeerima, vaid on sul piisavalt hästi raha toodetud ja saad selle kasumiga edasi börsil majandada ja miks mitte ka tihedamini omale soojamaa reise lubada.

      Kommentaar


        #48
        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Mul oleks pigem selline küsimus, et kuna ma päris "kiirelt rikkaks saamise"-plaani ei oma, vaid pigem tekkis küsimus selles, et kuhu panna enda igakuiselt üle jääv raha. Ehk see kõigub sealt 1000-2000 vahel enamjaolt (reisidel käia ei saa, pummeldamine on ka ära kadunud), kasiinos ei käi, spordi peale ei panusta, et siis mis on variandid. II sammas pole mul kunagi olnud, et sealt ei tule ka mingit supersummat kätte ja sellega pea õieli jooksu ei lähe.

        Lihtsalt panna seda järjest mingitesse aktsiafondidesse? Või proovida siit-sealt leida nö. stabiilsemaid aktsiaid, mis ei tohiks päris kõrbeda? Mis need olla võiks?

        Või on mingeid muid enamvähem normaalseid ja stabiilseid investeerimisteenuseid? Kas need enamus reklaamitavaid ühisrahastusvariante on püramiidskeemid ja sealt niiehknaa kindlalt eemale hoida? (noh, ala Estateguru jms asjad?).
        teha omal 3.sammas?

        aga investeerimisega meenub 90ndate keskel TÜ Pärnu Kolledzis investeerimise aluste õppetunnid, kus siis üheks õppejõuks oli Jaan Õmblus Mees siis alguses rääkis investeerimise alusteooriast ja siis kui teooriaosa sai läbi, ütles et nüüd räägime kuidas tegelikkuses raha teenitakse börsil. Ja siis tuli jutt inside infost, kontost Kaimanisaartel, telefoniputkast, kõnekaartidest jne...
        Catalunya is not Spain!

        Kommentaar


          #49
          Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
          vaatad kontoseisu ja seal peal näitab näiteks 19 000€. Järgmisel päeva, kui turg avaneb, siis turg on crashinud. Kontoseis on 3000€.
          Tean tüüpi, kes pani midagi XRP peale. Mingi hetk näitas tal kontoseis 200k+, lasi edasi tiksuda. Ei läinud kuudki, kui tagasi möne tuhande peal. Mönus rollercoaster. Jutt easy moneyst läks nii suureks, et üks viljandis tuntud ärimees lükkas ka rahulikult 30 kilo XRP peale just see moment, kui see all time high oli. Tal pidavat muidugi aega olema sellega, kui see jälle 3+ peal ära käib
          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

          Kommentaar


            #50
            Algselt postitas kaala Vaata postitust
            Tean tüüpi, kes pani midagi XRP peale. Mingi hetk näitas tal kontoseis 200k+, lasi edasi tiksuda. Ei läinud kuudki, kui tagasi möne tuhande peal. Mönus rollercoaster. Jutt easy moneyst läks nii suureks, et üks viljandis tuntud ärimees lükkas ka rahulikult 30 kilo XRP peale just see moment, kui see all time high oli. Tal pidavat muidugi aega olema sellega, kui see jälle 3+ peal ära käib
            Viljandis on ainult 2 tuntud ärimeest. Üks on Orav, kes seal vist kohaliku vuttigi toetab ja teine 90ndatel rikkaks saanud Riisakas. Kumba sa mõtled?

            Kommentaar


              #51
              Kolmas sammas on olemas, aga sinna olen paarsada eurot kuus naksimaalselt pannud, kuna esimene eesmärk ongi teine korter ära osta. Ehk esimese ostsin emale elamiseks, teisega tahaks endalt üürimise kaelast ära saada.

              Kommentaar


                #52
                Algselt postitas kaala Vaata postitust
                Tean tüüpi, kes pani midagi XRP peale. Mingi hetk näitas tal kontoseis 200k+, lasi edasi tiksuda. Ei läinud kuudki, kui tagasi möne tuhande peal. Mönus rollercoaster. Jutt easy moneyst läks nii suureks, et üks viljandis tuntud ärimees lükkas ka rahulikult 30 kilo XRP peale just see moment, kui see all time high oli. Tal pidavat muidugi aega olema sellega, kui see jälle 3+ peal ära käib
                Neid vendi omajagu Eestis. Pokkeriringkondades nimelist vähemalt 5 juba, kes seal 7+fig ära käisid altcoin boomi ajal. Mõned nüüd isegi tagasi 7fig peal.

                Nokk kinni, saba lahti olukord. Kui need vennad oleksid kasutanud soovitust "osa välja võtta", ei oleks nad 7 fig peal ära käinud ning ei oleks olukorda, kus seda soovitust ka anda. Ise sai mingi 300st 4,5k tehtud ja välja võetud. Felt pretty stupid kui paar sõpra, kellega samal ajal ostsime sama summa eest, võtsid hiljem 30k.

                Kommentaar


                  #53
                  Algselt postitas cabron Vaata postitust
                  auto ostmisega on 3 etappi:

                  1) alguses kui veits pappi tuleb, siis kohe rebiks auto,
                  2) kui natuke omandad elukogemust ja muid -kogemusi, siis hakkad vaatama, et auto on ikka väga kehv investeering, väärtusekadu on mega ja mõtled, et kuidas nii loll said olla 1 etapi jooksul
                  3) ja lõpuks kui on okeilt pappi hinge taga, siis ostad auto naksti ära, kuna elu eesmärk on siiski elamise nautimine ka ja IGA ost ei pea olema tehtud investeerimisvaatepunktist lähtuvalt
                  Nii on!

                  Kommentaar


                    #54
                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    Felt pretty stupid kui paar sõpra, kellega samal ajal ostsime sama summa eest, võtsid hiljem 30k.
                    Sellistes olukordades peabki advekaatseks jääma ja endale tunnistama, et järgmine kord saab paremini.
                    Isiklikult ei tunne selliseid inimesi, aga interneti avarustest ikka olen lugenud, et psühholoogiliselt löövad inimestel erinevad emotsioonid ülesse, taolistes olukordades ja emotsioonide tulvil tehakse uusi ja veel lollimaid otsuseid.

                    Kommentaar


                      #55
                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Kolmas sammas on olemas, aga sinna olen paarsada eurot kuus naksimaalselt pannud, kuna esimene eesmärk ongi teine korter ära osta. Ehk esimese ostsin emale elamiseks, teisega tahaks endalt üürimise kaelast ära saada.
                      Kuidas praegu tavainimesel üldse on võimalused teise kodulaenu saamisega? Mul korter ostetud kodulaenuga ning momendil Swedbanki pakkumiste all pikemat aega vaatab vastu ahvatlev pakkumine "oleme valmis investeerima sinu uut kinnisvara ostu". Heameelega võtaks teise kodulaenuga pisikese projektika juurde, kuid minuteada kaks kodulaenu pole võimalik saada? Juhul muidugi kui teist kodulaenu ei võta elukaaslasega koos.

                      Kommentaar


                        #56
                        Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
                        Viljandis on ainult 2 tuntud ärimeest. Üks on Orav, kes seal vist kohaliku vuttigi toetab ja teine 90ndatel rikkaks saanud Riisakas. Kumba sa mõtled?
                        Nimesid ei hakka nimetama (Piirissaar loeb ka seda teemat), aga esimest varianti ei mötle
                        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                        Kommentaar


                          #57
                          Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
                          Sellistes olukordades peabki advekaatseks jääma ja endale tunnistama, et järgmine kord saab paremini.
                          Isiklikult ei tunne selliseid inimesi, aga interneti avarustest ikka olen lugenud, et psühholoogiliselt löövad inimestel erinevad emotsioonid ülesse, taolistes olukordades ja emotsioonide tulvil tehakse uusi ja veel lollimaid otsuseid.
                          Kõik sõltub teesist, mis endal valitud. Minul oli krüpto kohapealt "retards gonna retard" ning ühel hetkel mõtlesid, et "kmn, not that retarded". Nemad uskusid. Usk krüptosse kui fundamentaali viis neid kaugemale rahaliselt, aga see ei tähenda, et neil sisuliselt õigus. Seetõttu väga suurt ängi ei tekita.

                          Ehk et see "felt pretty stupid" oli veidi suusoojaks öeldud. Pigem selline olukord, kus lihtsalt õllelauas pannakse puid alla.

                          Kommentaar


                            #58
                            Olen ka suht dumbuser/taksojuht finantsmaailmas, aga üks kõige lihtsam asi, mida ma juba paar aastat kasutanud olen on investeerimine aktsiafondidesse läbi LHV kasvukonto.

                            Lühidalt seletades saab seal protsentuaalselt määrata, et mis fondidesse tahad oma raha panna. Mul on praegu näiteks 50% S&P 500, 25% USA Top 100 tehnoloogiafirmat (NASDAQ-100 pmst) ning 25% mingi puhta energia tootjate fondi. Välja näeb see nii, et kannan iga kuu mingi summa püsikorraldusega oma kasvukontole ja siis seal konto ise jagab selle eri fondide vahel ja ostab osakuid. Saab kanda nii suure summa kui parasjagu soovi on.
                            Olen vist pea 3-4 aastat vähehaaval sinna investeerinud (sh vahepeal fonde muutnud ning mingi pooleaastane periood ei investeerinud üldse) ja hetkel olen 39%-iga kasumis. Samas märtsi lõpus olin korra punases ka.

                            Kui keegi tahab mulle mingeid paremaid fonde soovitada, mida sealt valida, siis ootan huviga. Päris alguses panin suht patriotismist 50% Euroopa top firmadest koosneva fondi peale, aga see sitt ei tahtnud üldse kasvada, ikka USA ftw.

                            Kolmas sammas on mul ka.

                            Kommentaar


                              #59
                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              Neid vendi omajagu Eestis. Pokkeriringkondades nimelist vähemalt 5 juba, kes seal 7+fig ära käisid altcoin boomi ajal. Mõned nüüd isegi tagasi 7fig peal.

                              Nokk kinni, saba lahti olukord. Kui need vennad oleksid kasutanud soovitust "osa välja võtta", ei oleks nad 7 fig peal ära käinud ning ei oleks olukorda, kus seda soovitust ka anda. Ise sai mingi 300st 4,5k tehtud ja välja võetud. Felt pretty stupid kui paar sõpra, kellega samal ajal ostsime sama summa eest, võtsid hiljem 30k.
                              Sa oled ise ka pokkerimees? Blinn, väga ei tahaks uskuda seda, et 5 neist milli peal ära käisid. Neid pokkerivendi palju pole, kes ühe shitcoiniga 5+fig gambliks
                              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                              Kommentaar


                                #60
                                Aa pull asi veel see.
                                2019, kui raha natuke üle oli, siis investeerisin igalepoole, kuhu sai ja põhimõtteliselt mida pakuti.
                                Pakuti võimalust panna 200€ aastaks tiksuma Successfactory platvormi kaudu Dagcoini alla. Tänaseks päevaks on 200st tiksunud 500+€. Kui keegi aitab mul sealt raha kätte saada, siis võin soti talle anda . Ise pole raha välja võtmisest aru saanud. Tean, et üle eesti on palju toidukohti ja muu ninninänni poode, kus saab dagcoinide eest maksta. A la ostad sushicityst sushi vaagna dagcoinide eest ja kui dagcoinid ümber konvertida eurodeks, siis vaatad, et ostsid omale 90€ eest ühe väikese sushi vaagna.
                                Võibolla kellegil siin mingeid kogemusi, kuidas otse eurod sealt kätte saada. Teiseks, kui teile sellist investeeringut pakutakse, siis EI SOOVITA!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X